See more of Lithuanian NGDO Platform by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
See more of Lithuanian NGDO Platform by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
Not Now
Photos
Reviews
2 Reviews
Tell people what you think
Posts

Thank you for being together this year! We wish you Merry coming Christmas and Sustainable New Year!

No automatic alt text available.

National TV journalist film documentary in Lebanon about the Syrian refugees
#M4Dproject #EYD2015

NNVBO Platforma added 32 new photos to the album: Lietuvos žurnalistai keliauja į besivystančias šalis.No2-#Libanas — with Edvardas Spokas.

Kaip atrodo Sirijos pabėgėlių drama iš arti? Kokiomis sąlygomis pabėgėliai gyvena Libane, kas jų laukia ir kokios jų viltys? LRT žurnalistas Edvardas Špokas, op...eratorė Miglė Gaižiūtė ir režisierė Eglė Želvytė lankose Libane. Kelionės tikslas – dokumentinis filmas, padėsiantis įsigilinti į pabėgėlių Artimuosiuose Rytuose problemą.

Iš Miglės (operatorės) dienoraščio:

Pirma diena. Skrydis: Stambulas-Beirutas. Klausausi sufijų melodijų, mintyse - dervišų šokis. Labai geras būdas atsipalaiduoti prieš suplanuotus filmavimus pabėgėlių stovyklose. Mūsų trijulės (režisierės Eglės, redaktoriaus Edvardo ir mano-operatorės Miglės) kelionės gidas pakviečia į senutėliu Nissan, kuri leidžiasi gatvėmis nustelbdama iš lauko sklindantį muadzino kvietimą maldai, pralėkdama tamsiose pakelėse lūkuriuojančius vyrus. Pabėgėlių istorijų paieškos prasideda mieste, kur kelių eismo taisyklės neegzistuoja, o elektra būna tada, kada būna...

Antroji diena. Pabėgėlių vaikų dienos centras. Mergaitė kukliai krepšteli į koją ir ištiesia puokštelę gėlių, pirštuku rodydama, kad jos man. Tokios šaunios dovanos senokai nesu gavusi. Mergaitė migdolinėmis akimis apsidžiaugė apsikabinimu. Dabar mes draugės. Kova dėl dėmesio ir vietos autobuse - šių vaikų kasdienybė. Apie vežimo taisykles čia kalbėti neverta, nes tie mažutėliai geba ir keturiese tilpti į vieną sėdimą vietą, o ir autobuso panelė puikiai pakeičia sėdynę. Jei būtų fiksuojamas vaikų skaičiaus autobuse rekordas - pabėgėlių vaikų dienos centras taptų nugalėtoju.
Mekos apreiškimuose rašoma : jei kam nors bus lemta atsidurti nelaimingųjų būry, vistiek atėjus laikui ir jis patirs visaapimančią Dievo malonę, dieviškąją globą. Viskas Alacho valioje, padėdamas saldžios kavos stiklinę ir keldamas akis bei rankas į dangų ištaria pabėgėlių stovyklos gyventojas. Amen - ištaria aplinkiniai...

Trečioji diena.
Dieną praleidome su dviem jaunuoliais, kurie studijuoja čia - Libane, tiksliau Tripolyje. Abu jie mieliau studijuotų ir kurtų savo gyvenimą namuose, kurie visai šalia - Sirijoje. Hala tvardė ašaras prisimindama dieną, kai tėvai pasakė, kad reikia pasiimti būtiniausius daiktus ir bėgti. Mergina iki šiol prisimena raketos paleidimo garsą ir tą nežinomybės jausmą, kur ji sprogs. Tuo metu jai buvo šešiolika. Kitas jaunuolis pasakoja bėgęs nuo Bašaro al Asado režimo du kartus. Dabar jis net negalėtų grįžti į Siriją, nes yra juodajame režimo sąraše.
Žmonės skirtingi, tačiau istorijos labai panašios. Abu jaunuoliai tikisi vieno - taikos, kuri leistų išsipildyti svajonei, ne patekti į Europą, o gyventi SAVO gyvenimą SAVO šalyje. Čia jie įvardijami vienu vardu - pabėgėliai... Jie visi skirtingi, su savo skausmu, su savo patirtim, tik viena namų viltim...

Ketvirtoji diena.
Tripolis. Dieną pradėjome filmavimu mieste. Turgaus prekeiviai sveikina atvykus. Nesvarbu iš kur atvykai, svarbu, kad esi čia. Globalizacija šio miesto nepavertė viena vieta ar kaip įvardija J. Tomlinson - bevietiškumu. Tradicija gerbiama ir tai miestui teikia ypatingo žavesio.
Svečiui - ypatingas dėmesys. Net gimtadieninio torto gabalėlis paduodamas svečiams iš Lietuvos, o tik tuomet sukaktuvininkei. Atvira širdis ir liūdnos istorijos ir šios dienos palydovai...

Penktoji diena.
(Ne)įmanomas gyvenimas. Korane rašoma: kai ištinka nelaimė, jos nesulaikysi. Vienus ji pakelia, kitus nusmukdo.
Šeimos galva Muhamedas neturi ko pasiūlyti savo penkiems vaikams ir šeštą jo kūdikį nešiojančiai žmonai. Penkerius metus gyvenantis kartoniniame namelyje vyras šeimą maitina iš JT išmokų. Vakarienę t.y. alyvuogių saujelę, džemo dubenėlį ir lavašą valgė tik trys jaunėliai šeimos nariai. Maisto nėra...Elektra atjungiama šeštą valandą vakaro, temsta - penktą. Visi eina miegoti... kada neįmanomas gyvenimas pavirs įmanomu?
Šiandien norisi verkti. Iš nevilties. Vaikų stovyklose nereikia ieškoti, jie pirmieji pasitinka ir paskutiniai išlydi. Gyvenimas čia teka viena vaga, tad kiekvienas naujas objektas gauna ypatingo jų dėmesio. Bijau vaikų, nes jų akys pamato visas mano baimes, nes jų žvilgsnis pasako tiesą. Žodžiai nublanksta. Kaip rašė Turkijos rašytoja Elif Shafak: niekada nesuprask žodžių tiesiogiai.
Paliekame Tripolį ir keliaujam į Beirutą. Iki, Tripoli!

Šeštoji diena.
Noriu apkabinti savo tėvus ir padėkoti, kad galėjau mokytis, kad galėjau matyti pasaulį, kad išmokė dirbti, kad esu tuo kuo esu. Noriu padėkoti Dievui, kad leido gimti šeimoje, kuri išmintinga. Taip, šiandien viena tų dienų, kai supratau kokia laiminga ir turtinga esu.
Sirijos pabėgėlių stovykla įsikūrusi buvusioje prekyvietėje. Čia, kaip rašė E. Shafak: praeitis tėra interpretacija, ateitis - vizija, egzistuoja tik dabartis. Situacija regis beviltiška. Šiems žmonėms nepadės pinigai, jiems reikia mokslo, kuris teikia išminties. Tūkstantis šios stovyklos vaikų galbūt turėtų galimybę gyventi kitaip...

Septintoji diena.
Pabėgėlių stovyklos gyventojų pirkinių sąrašas atrodo kiek kitaip nei mes pratę matyti. Vienas vyras piešia avį, lapas perduodamas kitam ir taip sąrašas pildomas daržovių bei kitų maistui reikalingų produktų atvaizdais. Rašyti jie nemoka, kaip ir jų vaikai, kurie nelanko mokyklos, o ir namuose nėra kam užsiimti jų švietimu. Maistas - pagrindinis noras, dar - pinigai, kurie taip pat maistui.
Išsilavinusių žmonių, pabėgėlių iš Sirijos gyvenimas atrodo kitaip. Jie dirba, kuria savo gyvenimą iš naujo ir padeda kitiems. Jų vardas - pabėgėliai, tačiau pasaulio suvokimas kardinaliai skirtingas.

Aštuntoji diena.

Atsisveikiname su Beirutu. Filmavimą baigėme. Visi mūsų būsimo filmo herojai keliauja ne tik kompiuterio, bet ir kiekvieno mūsų atmintyje. Su mumis jie gyvens ir filmą pristačius žiūrovams. Hala Tizimi nuoširdumas, Abdo Ak Hussien išmintis, Yahya Momla patirtis, Mohamed ir EM Ahmed gyvenimas šia diena, Hamed Saffour viltis, kad jo pasakojama istorija prisidės prie pabėgėlių integracijos gerinimo.
Prisiminsiu draugiškai atveriamas namų ir kartoninių namukų duris. Arbatos saldumą ir kavos tonų sodrumą. Regėsiu daugybės vaikų akis, ypač tų, gyvenančių stovyklose, kur išlikimas tik jų pačių reikalas.
Džiaugiuosi, kad pavyko filmuoti skirtingas asmenybes. Vienų istorija nardino į neviltį, kitų - skleidė viltį ir ryžtą. Akivaizdu, kad dabar už žodžio - pabėgėlis, matysiu kur kas daugiau.
Tikiuosi, kad pamatę mūsų filmą jūs pakeisite, galbūt sustiprinsite savo poziciją dėl žmonių, kurie tapo bėgliais nuo karo. Istorijų įvairovė leis pamatyti platesnį vaizdą ir svarbiausia - suteiks galimybę pažinti "pabėgėlį". Susipažinkite ir nereikės baimintis!
Iki, Beirute! Libane, iki!

#M4Dproject #EYD2015 #Libanas

See More

Extraodinary photography and story of Saulius Damulevicius from Siera Leone on National TV Lietuvos Nacionalinis Radijas Ir Televizija
#pasaulistavoakimis photo competition results
#M4Dproject #EYD2015

Image may contain: 1 person
NNVBO Platforma

#pasaulistavoakimis trečios vietos nugalėtojo, alpinisto ir fotografo Sauliaus Damulevičiaus įspūdinga istorija iš Siera Leonės Labas Rytas eteryje.
http://www.lrt.lt/…/ira…/86624/labas_rytas_lietuva_ii_dalis…
#EYD2015 #M4Dproject

Photo competition's "The World as You See It" winners announced - exhibition is taking place in Vilnius
#EYD2015 #M4Dproject #pasaulistavoakimis

NNVBO Platforma added 45 new photos from October 16, 2015 to the album: Parodos "Pasaulis tavo akimis" atidarymas.
October 16, 2015

Konkurso #pasaulistavoakimis nugalėtojų paskelbimas ir dalyvių bei nugalėtojų fotografijų parodos atidarymas Vilniuje

Foto: Luko Gadeikio ir Aleksandros Akrominaitės

Did you know what the largest cities in Nigeria and Lithuania?

#M4Dproject #EYD2015

Image may contain: skyscraper, outdoor and text

Our President voices 8th Sustainable Development Goal, along with Steve wonder, Stephen Hawking and other lovely people in this video

#SDGs

Prezidentė taip pat nusifilmavo JT generalinio sekretoriaus Ban Ki Moon iniciatyva sukurtume trumpame filme, kuriame Pasaulio lyderiai ir JT geros valios amb...
youtube.com

Did you know that Nigeria boasts of having the most number of twin births, compared to any other country in the world?

#M4Dproject #EYD2015 #Nigeria

Image may contain: 2 people

Lithuanian journalists are getting ready to go to 4 developing countries, which are the following:

#M4Dproject

Image may contain: text
NNVBO Platforma

Ko vyks Lietuvos žurnalistai į Nigeriją, Nepalą, Keniją ir Libaną?
Sužinokite jau greitai!
http://www.pagalba.org/lt/media_4_development
#M4Dproject #EYD2015

Former BBC reporter Martin Atkin shares storry telling tips with Lithuanian journalists

#BBC #development #eyd2015

Image may contain: 1 person
Image may contain: 9 people

We are becoming bigger! Order of Malta Relief Organisation in Lithuania became 20th member of Pagalba (Lithuanian NGDO member)!
http://www.pagalba.org/…/order_of_malta_relief_organisation…

No automatic alt text available.

Free main messages from Ethiopia can be summarised this way - Dóchas:
"The #FFD3 negotiations in Addis Abbaba about financing the future have come down to 1 issue: tax. Here is why - the picture below"
"Rich countries rejected an international plan to let the UN help fight tax evasion"
http://qz.com/…/rich-countries-rejected-an-international-p…/
"Addis #FFD3 was full of questions, with no answers about who would pay, or who could pay.”

Image may contain: text

Last week Lithuania decided to accept 85 refugees from the third countries. That's how many Lithuania is ready to absorb today, say the officials. Next week interior ministers of the EU will decide how many refugees each member country can take from Greece and Italy to ease their burden. How many we can take indeed? The video illustrates the scope of Syrian refugees problem alone.

Posted by Gapminder
8,407,605 Views
8,407,605 Views
Gapminder
June 9, 2015

Where Are the Syrian Refugees Today?

Photo competition The world as you see it is announced! During the summer all Lithuanian citizens can take part in the competition and tell the visual stories of people of developing countries.
The winner will travel to one of the developing countries of Asia or Africa and winners' photos will be exhibited in several European countries!
#MD4project
#EYD2015

... See More
Galbūt esi savanoriavęs/-usi ar keliavęs/-usi po pasaulį ir tau teko matyti, kuo gyvena žmonės vis dar skurstančiose pasaulio dalyse? Asociacija NNVBO platforma, vienijanti...
15min.lt

Nice to find such comment by dr. Laurynas Jonavičius on EUobserver

By focusing debate on quotas, the EU commission risks overlooking the individual aspirations and dignity of EU-bound migrants.
euobserver.com