Photos
Videos
Prezentacja niektórych prac wykonywanych w 2017 roku.
16
1
Zdrowych i Bezpiecznych Świąt życzą mali i wielcy Strażacy.
24
Mali strażacy OSP Biadoliny. Egzamin małych strażaków.
10
Posts

Zdrowych i Bezpiecznych Świąt życzą mali i wielcy Strażacy.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,150 Views
1,150 Views
OSP Biadoliny Radłowskie

Zdrowych i Bezpiecznych Świąt życzą mali i wielcy Strażacy.

Prezentacja przedstawiona na Walnym Zebraniu Sprawozdawczym 27.01.2018r., przedstawiająca niektóre prace wykonywane w 2017 roku.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
553 Views

Druhno, Druhu! To BARDZO WAŻNE!!!

Prosimy!
Udostępnij i podpisz petycję do Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy o ułaskawienie druha Edwarda Pruśniewskiego

...

Druh Edward Pruśniewski - kierowca Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie gm. Konstancin-Jeziorna woj. mazowieckie w dniu 30 listopada 2014 roku kierował ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki SCANIA w drodze do akcji gaśniczej w miejscowości Kępa Okrzewska.

Druh Edward był kierowcą OSP Bielawa od 35 lat, w chwili wypadku posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi, aktualne badanie lekarskie i przeszkolenie. Nie występowały żadne przeciwwskazania do kierowania pojazdem uprzywilejowanym.

Niestety, w dniu 30 listopada 2014 roku, w drodze do zdarzenia, podczas wyprzedzania w miejscowości Brześce, kobieta kierująca samochodem osobowym wykonała manewr skrętu w lewo - wprost pod koła pędzącej Scanii. Mimo natychmiastowego udzielenia pierwszej pomocy przez ratowników OSP Bielawa kierująca samochodem Cinquecento poniosła śmierć na miejscu.

Kierujący samochodem ratowniczo-gaśniczym OSP Bielawa przekroczył dozwoloną prędkość (jak wielu kierowców w drodze do akcji, kiedy liczą się sekundy) i w opinii biegłego nie zachował odpowiedniej ostrożności.

W związku z tragicznym wypadkiem druh Edward Pruśniewski został skazany przez Sąd Rejonowy w Piasecznie na dwa lata więzienia i karę 40 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz rodziny zmarłej w wypadku kobiety. Sąd drugiej instancji utrzymał ten surowy wyrok.

Należy dodać, iż prokurator wnioskował o wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu.

W tej sytuacji zasłużony strażak zamiast odpoczywać na emeryturze, spędzi dwa lata w więziennej celi.

Walczmy o Jego ułaskawienie!

See More
Witamy na naszej nowej stronie. Petycje.pl są nowym, niekomercyjnym portalem, który daje Ci możliwość zabrania głosu poprzez publikację własnej petycji lub podpis już istniejącej.
petycje.pl

Dnia: 07.01.2018r.
Godzina zaalarmowania: 01:18
Miejsce zdarzenia: Biadoliny Radłowskie

Wypadek samochodu osobowego, jedna osoba poszkodowana.

OSP Życzy w Nowym Roku 2018 wszystkiego dobrego,

This video is about Untitled Project
youtube.com

Tradycją naszej jednostki jest roznoszenie kalendarzy strażackich wśród mieszkańców Biadolin Radłowskich oraz Łoponia.
W najbliższych dniach, nasi strażacy odwiedzą Wasze domy i wręczą egzemplarze na 2018 rok, które przewidziane są dla każdego gospodarstwa domowego.
Ewentualne wpłaty na działalność statutową są dobrowolne. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakupy wyposażenia do działań ratowniczo-gaśniczych .
Jeśli będą Państwo nieobecni w czasie roznoszenia przez druhów, prosimy o kontakt i wtedy kalendarz przekażemy w innym terminie.

Największa latająca gaśnica w akcji.

Algunas imágenes del Global Supertanker en esta gran ayuda que presto a nuestros bomberos y brigadistas en diferentes puntos del país.
youtube.com

Największa latająca gaśnica.

This shows part of the process of reloading the aircraft with compressed air and 19,200 gallons of water. Much of the work was done by local bomberos (firefi...
youtube.com