Photos
Reviews
4.9
9 Reviews
Tell people what you think
Posts

Dzisiaj (17.04.2018) około godziny 15 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru budynku w miejscowości Aleksandria. Ogień strawił cały dach, piętro oraz pomieszczenia na parterze. Działania polegały na podaniu dwóch linii wody oraz przelaniu pogorzeliska. Akcja zakończona została około godziny 18.

Image may contain: house, tree, sky, outdoor and nature
Image may contain: house, tree, sky, plant, grass, outdoor and nature

Przed godziną 14 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw koło Zalewu Pająk w Konopiskach. Po przybyciu na miejsce dowódca zastępu wezwał dodatkowe siły do pomocy. Natychmiast przystąpiliśmy do gaszenia pożaru za pomocą dwóch linii gaśniczych oraz tłumic. Pożar szybko się rozprzestrzeniał. Po przybyciu kolejnych jednostek możliwe było jego opanowanie. Po dwóch godzinach akcja została zakończona.
Przed godziną 18 jednostki ponownie zostały zadysponowane do pożaru obok poprzedniego pogorzeliska. Działania zakończono po około 30 minutach.

W dniu dzisiejszym zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Kopalnia. Po przybyciu na miejsce przystąpiliśmy do gaszenia pożaru, a następnie przelania pogorzeliska.

OSP KSRG Konopiska added 18 new photos to the album: Pożar traw, Pałysz, 07.04.2018 r. — with CSPSP in Konopiska.
April 8

W dniu wczorajszym (07.04.2018 r.) zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w miejscowości Konopiska, ul. Przemysłowa. Na miejsce przybyliśmy wraz z zastępem 250S25. Dowódca po szybkiej ocenie sytuacji zadecydował o wezwaniu kolejnych zastępów, ponieważ pożar szybko się rozprzestrzeniał. Spaleniu uległ obszar o powierzchni ok. 8 hektarów.

Nasza torba medyczna PSP R1 została uzupełniona w nowy, profesjonalny sprzęt do ratowania zdrowia i życia podczas różnych zdarzeń. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Konopiska Jerzemu Żurkowi a także firmom Sprzęt medyczny dla ratownictwa oraz MedBon - Sklep Medyczny za pomoc i rabaty.

W dniu 11.11. w Konopiskach odbyły się gminne uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

UWAGA!

Ważność: od 2017-09-13 12:00:00 do 2017-09-14 06:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu.
Źródło: http://pogodynka.pl/ostrzezenia/wojewodztwo-slaskie

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody na nadchodzące dni, ostrzeżenia meteorologiczne, temperatura, zachmurzenie, opady. Zdjęcia satelitarne.
pogodynka.pl

Klasyfikacja końcowa - Seniorzy
1. miejsce: OSP Jamki
2. miejsce: OSP Aleksandria
3. miejsce: OSP KSRG Rększowice
4. miejsce: OSP Hutki...
5. miejsce: OSP KSRG Konopiska
6. miejsce: OSP Wąsosz-Łaziec

See More

Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze OSP w Konopiskach odbędą się w najbliższą niedzielę na stadionie przy zalewie Pająk. Początek zawodów planowany jest na godzinę 13:30.
Zapraszamy!

Interwencje w maju:
02.05. Wypalanie gałęzi, Aleksandria, ul. Gościnna
05.05. Pożar sadzy w kominie, Konopiska, ul. Opolska
11.05. Pożar nieużytków, Aleksandria, ul. Gościnna
21.05. Zabezpieczenie Dni Konopisk

Zapraszamy na kolejny kurs KPP z elementami ratownictwa wodnego w LIPCU - CZĘSTOCHOWA !

Recertyfikacja 250 zł !
Pełny kurs 650 zł !

...

Zrób dodatkowe uprawnienia w Częstochowie !
Najlepsza kadra !
Nowoczesny sprzęt !
Klimatyzowana sala wykładowa !
Dużo praktyki !

See More
JUL26
OSP KSRG Konopiska added a new photo.
Image may contain: sky and outdoor

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Konopiskach

Strona Urzędu Gminy Konopiska
konopiska.pl

Kamila pomaga innym, więc teraz my pomóżmy Kamili. Do zebrania kwota 24 tys. na wózek z napędem. Z góry dziękujemy za pomoc.

Poznałam Kamilę 4 lata temu, kiedy to wzięła udział w projekcie szkoleniowym, a ja zostałam jej Trenerem Pracy, czyli osobą, która wspiera, motywuje, pomaga, doradza. Od samego początku byłam i jestem pełna podziwu dla jej pracowitości, ciągłego dokształcania, zaangażowania, zmotywowania do dzia ...
pomagam.pl