Posts
Arben Ahmetaj

Tё dashur miq,
Pas kёtyre ditёve kaq tё lodhshme erdhi dhe fitorja jonё e shumёpritur.
Unё ju falenderoj pёrzemёrsisht dhe ju jam mirёnjohёs pёr mbёshtetjen t...uaj gjatё gjithё kёtij rrugёtimi elektoral, ju falenderoj gjithashtu pёr votёn tuaj dhe besimin qё i dhatё Partisё Socialiste dhe Kandidatёve tё saj.
Ky ёshtё njё moment historik pёr tё gjithё ne, pasi hap rrugёn e njё epoke tё re drejt njё Rilindje Shqiptare. Fitore..
me respekt dhe dashamirёsi
Arbeni

See More
Genci Kojdheli is with Pellumb Alikaj and 6 others.

Keni qene te mrekullueshem! Respekt te thelle per punen e palodhur te emigranteve socialiste ne Greqi, nen drejtimin e Kryetarit Artjan Qirici, Saranda me Arian...it Kendezi, Kristo Kauri, Filip Xuxi, SHefi Ahmeti e te tjere, Korça me Zamir Sade, Gjirokastra me Besim Mero, Salamina me Dhimiter Shkevi, Luca me Etland Xhaja, Thessalia me Bona Gjika dhe Hlias Prokos, Kallamata me Tomi Koka, Kavalla me Aristidh Risto, Messologji me Artan Yzeiraj, Kreta me Luan Pacani, Patra me Ziso Mica, Korinthi me Marianthi Jani, Arta me Qirjako Demçe, Janina me Ardian Ballaxhia, Preveza me Pellumb Himaj, Rodosi me Lefter Sula, Vlora me Baki Gjoligu dhe Pellumb Aliko, Selaniku nen drejtimin e Artur Porpollogu, Spiro Janaqi dhe Edmond Kokaj, Katerini me Valentin Kambo, Kozani me Azis Mena, dhe shoket ne Volos, Janica, Follorina, Sindos, Lamia, Rafina, Zakynthos, Korfuz, dhe FRESSH Athine! Pa harruar miqte e palodhur te PS Dega Itali, me ne krye Edmond Kumaraku, e kontribuesit ne Milano, Bari, Parma, Rimini, Torino, Cuneo, Casale Monferrato, Firenze, Reccanati, Molise, e shume te tjere! Ndihma juaj ka qene e paçmuar dhe e pakushtezuar! JU FALEMINDERIT!
P.S. po kam harruar dike, e kam nga lodhja e jo nga moskujdesja 😊

See More
Photos
Posts
No automatic alt text available.
Mbeshtesim Partine Socialiste is with Genci Veizi and 29 others.

SHARE/NDAJE NESE BESON SE PARTIA SOCIALISTE DO TE MARRE NJE FITORE HISTORIKE NE KETO ZGJEDHJE PARLAMENTARE!

Image may contain: one or more people, crowd, sky and outdoor
Partia Socialiste e Shqipërisë

Cfare mund t'i shkoje me shume kesaj nate sesa vargjet e Nolit:
Dhe një zë vëngon nga lumi,
Më buçet, më zgjon nga gjumi,
Se mileti po gatitet,
Se tirani lebet...itet,
Se pëlcet, kërcet furtuna,
Fryhet Vjosa, derdhet Buna,
Skuqet Semani dhe Drini,
Dridhet beu dhe zengjini,
Se pas vdekjes ndriti jeta
Dhe kudo gjëmon trumbeta:
Ngrehuni dhe bjeruni,
Korini dhe shtypini,
Katundar’ e punëtorë,
Që nga Shkodra gjer në Vlorë!

See More
Image may contain: one or more people, crowd and outdoor
Erion Veliaj

Rruge te mbare Emigranteve Delvinjote qe po kthehen per #Rilindje Sapo u nis karvani me 5 autobuze

Partia Socialiste e Shqipërisë

A e ndjeni dhe ju sesa jane nervozuar Katragjyshi dhe partia e tij? E ndjejne se u ka ardhur fundi. S'u bejne derman as leket qe po hedhin per te blere vota, as... presioni me policine e Mulit, as premtimet per vende pune! Kane mbaruar dhe pas 3 ditesh do te humbasin aq thelle sa s'do e marrin vesh nga u erdhi!
Por, ne keto 3 dite qe kane mbetur na duhet te bejme nje sforco te jashtezakonshme! Te flasim me cdo njeri, mik apo i aferm, te bindim sa me shume njerez, te ndajme te gjithe mesazhin e Rilindjes! Prandaj na ndihmoni duke ndare materialet qe hidhen ne kete faqe!!!

See More
Image may contain: crowd and outdoor
Mbeshtesim Partine Socialiste is with Lira Lipe.

MAGJIKE! KJO ESHTE MBESHTETJA QE TIRANA I JEP RILINDJES! THEKSOHET, PA ASNJE AUTOBUS NGA RRETHET! FITORE FITORE FITOREEEEE

Ne këta muaj ju keni dëgjuar premtime, fjalime, sllogane. Tani do t'ju them vetëm dy fjalë zemre, sepse në 23 qershor ju nuk do të zgjidhni mes dikujt dhe di...
youtube.com
No automatic alt text available.
Klodiana Spahiu

Te gjithe se bashku per te RILINDUR Shqiperine....Voto 29 voto PS

Image may contain: 10 people
Erion Veliaj

Athine-Kallamata-Veria-Larisa dhe kudo ku jetojne prej dy dekadash po nisen drejt Shqiperise per ta #Rilindur ate!

http://www.gazetatema.net/…/nisin-te-vijne-emigrantet-e-pa…/

Dita e #Fitores po troket #ShqiperiaRilind

Image may contain: 4 people
Taulant Balla - Faqja Zyrtare

Faleminderit Librazhdit për mbështetjen e pakursyer që më treguat sot. Të gjithën do di t’ua kthej më së miri pas 23 qershorit.
Krenar për Librazhdin!

Partia Socialiste e Shqipërisë

Erjon Brace
Mirmengjes!
NISI JAVA E PERMBYSJES SE MADHE!
Edhe 6 dite pune!
Mos u ndalni!...
Takoni kedo, kudo dhe bindeni te votoje per Partine Socialiste!
Takoni kedo, kudo dhe bindeni te votoje kunder Sali Berishes!
ESHTE I VETMI KRYEMINISTER NE EVROPE QE KA VRARE NJEREZ TE PAFAJ QE KERKON TE RRIJE NE PUSHTET!
Mos u ndalni!
Thoini cdo shqiptari, kudo qe eshte, se Sali Berisha e ka gjobitur, e ka mbitaksuar, qarte, E KA RRJEPUR DERI NE LEKUREN E FUNDIT, duke e lene ne varferi e mjerim!
Flisni, flisni, flisni!

See More