Photos
Videos
Zapraszamy do wysłuchania audycji radia TOK FM na temat fundacji Podróże Bez Granic. Fragmenty wywiadu można również przeczytać na stronie: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,16460401.html
9
Rowerowo-Odlotowo!
16
1
Reviews
4.9
16 Reviews
Tell people what you think
Mar Lena
· July 9, 2017
Cześć,
Na wstępie chciałabym napisać, że uczestniczyłam po raz 1 w projekcie fundacji podróże bez granic "nurkowanie" i moje obawy, lęk przed nieznanym i niepewność ustąpiły z momentem przyjazdu na ...Helu i Poznaniu wspaniałej ekipy organizatorów. Ich ciepłe przyjęcie sprawiły, że poczułam się od samego początku zrelaksowana i szybko zaakceptowana w nowym dla mnie środowisku. Zaprzyjaznilam się zarówno z uczestnikami jak i organizatorami w bardzo krótkim czasie i jestem zachwycona tym co stworzyli. Ludzie z fundacji spełnili jedno z moich marzeń i zobaczyłam podwodny świat własnymi oczami z pełnym profesjonalizmem kochanych nurków współpracujących z Fundacją. Całe to połączenie przyniosło oczekiwany skutek i gdy zamykam oczy nadal widzę uśmiechnięte twarze wszystkich ludzi z którymi tam byłam. Dodam że wszelkie rozrywki, pobyt w hostelu, wyżywienie oceniam na 6+, bo organizatorzy stanęli na wysokości zadania i pomogli mi odczuć spełnienie za co z góry dziękuję. Poznałam ludzi, którzy jak ja mają problemy ze zdrowiem a pomagają innym spełnić marzenia. Dziękuję całej ekipie fundacji za wszechstronność, wrażliwość i możliwość spędzania czasu wolnego jak i stylu życia w formie aktywnej to mi dało do myślenia, nie chcę siedzieć w domu i marnować czasu, chcę korzystać z życia bo wreszcie odzyskałam wiarę w siebie i marzenia. See More
Jurek Heizer
· March 18, 2018
Polecam do współpracy! Pozytywni ludzie z misją i pasją.
Patrycja Staniszewska
· March 29, 2017
Fundacja Podróże bez granic spełnia marzenia, które na Pierwszy rzut oka wydają się nie osiągnięcia ��� Fantastyczni ludzie ekipa super z nimi sięgniesz ekstremalnych przygód �� Dziękuję, że Jesteście... ��pozdrawiamy Patrycja � z Markiem � See More
Iwona Gołębiewska
· April 20, 2017
Bardzo mili, sympatyczni ale też profesjonalni i fachowi! To co robią, robią perfekcyjnie. Udaje im się przełamać stereotypy a osobom niepełnosprawnym dodają skrzydeł! Rewelacyjna ekipa z wciąż nowy...mi pomysłami! Wspaniali ludzie tworzą Fundację Podróże Bez Granic! Trzymam za was kciuki! See More
Paweł Walak
· August 1, 2016
Jedyna taka super Fundacja ;)
Paulina Polka Pohl
· March 13, 2017
miłość miliard! ♥
Posts

5 lat fundacji Podróże Bez Granic: https://www.youtube.com/watch?v=9b0xt-6HPyE - zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na Youtube. Kto widzi siebie na filmie? Pochwalcie się w komentarzu.

Kochani! Potrzebujemy waszych lajków aby zawalczyć o dofinansowanie kolejnych naszych szalonych działań.

Kliknijcie w link i polubcie komentarz, który się tam wyświetla.

Jest nas tu ponad 2000 i dzięki wam może się udać! Wystarczy jeden lajk - liczymy na was! ))

... See More
Posts

Pamiętacie, że widzimy się już jutro?! Start 17.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych. Do zobaczenia!

MAR19

Zapraszamy na 3 wyjazd z cyklu WESTchnienie. Dzięki uprzejmości wolontariuszy w Land-Roverach, tym razem w zimowej aurze będziemy poznawać zachodnie zakątki Polski.
Zapraszamy Was do wyjazdowego pożegnania zimy.
Szczegóły wyjazdu na stronie: http://fundacja.podrozebezgranic.pl/info/1971//
Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 26 lutego! Pospieszcie się!

...

Wyjazd realizowany dzięki wsparciu finansowemu szkoły językowej Early Stage Angielski Dla Dzieci oraz środkom zebranym w ramach 1%!

See More
MAR15
Mar 15 - Mar 18Fundacja Podróże Bez GranicGdynia, Poland
28 people interested

Tak było na wczorajszym spotkaniu Akcja: integracja! Bardzo dziękujemy za obecność, a Justynie za opowieści o podróżach!
Spotykamy się znów 20 marca, jak zawsze w Laboratorium Innowacji Społecznych. Mamy już wstępnie temat, który potwierdzimy wkrótce, ale może macie jakieś swoje potrzeby/pomysły na gościa lub warsztat? Jak zawsze, liczymy a wasze komentarze!

To już dziś! Czekamy na was o 17.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych! Obiecujemy że będzie ciekawie!

FEB12
Mon 5:00 PM UTC+01Laboratorium Innowacji SpołecznychGdynia, Poland
21 people interested

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu Akcja: integracja! dedykowane osobom z niepełnosprawnością i nie tylko. Tym razem, zgodnie z decyzją grupy, gościem naszego spotkania będzie Justyna Rogowska.

Justyna jest doktorantką na studiach z zakresu pedagogiki UG, pasjonatką podróży, poznawania nowych miejsc i osób. W ostatnich dwóch latach odwiedziła m.in. Finlandię, Ugandę, Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie. Poprzez realizację projektów w Fundacji Ot...warty Świat dla Wszystkich, bierze udział i organizuje rejsy żeglarskie, którymi stara się także zarażać inne osoby z niepełnosprawnościami. Jej działalność w tej dziedzinie została doceniona w ubiegłym roku poprzez przyznanie nagrody w konkursie Czerwonej Róży Wiatrów, za promocję żeglarstwa wśród osób z niepełnosprawnościami.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego, w godzinach 17.00 - 19.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych (Pomorski Park Naukowo - Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od strony SKM Redłowo).

Wstęp wolny.

Zapraszamy!

See More
FEB12
Mon 5:00 PM UTC+01Laboratorium Innowacji SpołecznychGdynia, Poland
21 people interested

Pytacie o nasze plany na ten rok, a więc zapraszamy to poczytania o nich na stronie - www.fundacja.podrozebezgranic.pl.

Będzie się działo, a to wszystko dzięki przekazanemu nam (pewnie przez wielu z Was) 1% podatku, a także szkołę językową Early Stage Angielski Dla Dzieci, która wybrała naszą Fundację aby wesprzeć realizowane działania. Ogromnie dziękujemy!

Poniżej przedstawiamy listę naszych planów i marzeń. Jak to bywa z marzeniami, będziemy dążyć do ich realizacji, zastrzegamy sobie jednak prawo do zmiany ich terminu, zmniejszenia ilości lub przełożenia niektórych działań na kolejny rok.
fundacja.podrozebezgranic.pl

Tak było na wczorajszym spotkaniu Akcja:planszówki! w Laboratorium Innowacji Społecznych. Dziękujemy wszystkim za udział! Kolejne spotkanie, w poniedziałek, 12 lutego - jaki robimy temat? Wpisujcie w komentarzach!

Lubisz planszówki lub chcesz nauczyć się w nie grać? Zapraszamy na nasze pierwsze fundacyjne spotkanie w tym roku, które odbędzie się we wtorek, 9 stycznia, w godzinach 17.00 - 19.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych i, zgodnie z waszą decyzją, poświęcone będzie właśnie grom planszowym.

Przychodźcie z rodzinami, dziećmi i przyjaciółmi. Jeśli macie swoje ulubione gry i chcielibyscie zagrać w nie z innymi, weźcie je ze sobą.

Jesli chcecie pomóc w przygotowaniu spotkania, z...apraszamy ma 16.40. Miłe widziane będzie także ciasto lub słodki napój:)

Wstęp wolny.

Spotkanie realizowane jest przez Fundację Podróże bez Granic, w ramach cyklu Akcja: Integracja!

Adres: Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98, wejście od strony ul. Stryjskiej/ SKM Redłowo.

See More
JAN9
Tue 5:00 PM UTC+01Laboratorium Innowacji SpołecznychGdynia, Poland
66 people interested

Takie wspomnienie na koniec roku dodają energii do działania w tym nadchodzącym - dziękujemy! ))

Wstań i zacznij żyć added 7 new photos — with Aleksandra Mirecka in Burzenin.

Przyznajcie się, czasami jest tak, że przerastają nas małe rzeczy. Takie, które robimy każdego dnia. Nagle najmniejsze problemy stają się wielkie. Też tak czasa...mi mam, wtedy muszę sobie postawić mega wyzwanie. Coś co sprawi że, wzniosę się ponad codzienne trudności i stanie się moim nowym powodem bezsenności.
Pod koniec października "Fundacja podróże bez garnic" ogłosiła nabór na kolejny landroverowy wyjazd. Impreza miała się odbyć w Burzeninie, oddalonym od mojej miejscowości o ponad 400 km. Dla osoby z niepełnosprawnością już sama pdróż jest wyzwaniem. Myślę sobie "Nie pojadę. Za daleko, nie dam rady tego ogarnąć. Bagaże, wózek, listopadadowa słota...Nie, odpada.". Pojawiają się jednak ciarki na plecach, serce zaczyna mocniej bić i nagle decyzja staje się prosta - "Jadę, choćby nie wiem co!". No i pojechałam...
To był intensywny weekend. Pełen śmiechu i adrenaliny. Mimo, że moja jazda land roverem nie była tak ekstremalna jak pozostałych uczestników to niczego nie żałuję. Myślę, że lnad rovery były dla mnie tylko pretekstem do poznania ludzi z ogromną pasją i do tego, abyśmy mogli wzajemnie się zainspirować.
Fundacja Podróże Bez Granic, landklinika.pl i wheelchairtrip.com - dziękuję za rozmowy do późna w nocy, uśmiechy i pomoc we wszystkim o co tylko poprosiłam (a było tego dużo ). Dobra energia, którą przywiozła z tego wyjazdu jeszcze jest we mnie i pewnie długo pozostanie. Jestem szczęsciarą, że spotkałam Was na swojej drodze, dzięki Wam moje "niemożliwe" stało się możliwe.
Z wdzięcznością... Ola.

Foto: Krzysztof Grabalski i Bernadetta Nowacka

See More

Kochani! Zostało nam kilka naszych pięknych fundacyjnych kalendarzy - ktoś chętny?

Ze względu na gabaryty, możliwość odbioru na naszym pierwszym spotkaniu w LIS 9.01 lub w Warszawie. Ewentualna wysyłka uzgadniana indywidualnie.

Piszcie w komentarzach wraz z info jaki odbiór! W przypadku większej liczby chętnych niż kalendarzy, rozlosujemy szczęśliwców spośród komentujacych. Czas do 24.12:)))

No automatic alt text available.

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się co robić dziś - polecamy wydarzenie organizowane przez Paulina Janus! Start 13.30, Hala lekkoatletyczna w Gdyni!

Paulina Janus

Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie

„Świetnie wyglądamy, bo sport uprawiamy”.
Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami w...raz z rodzinami na festyn sportowy, który odbędzie się 10.12 (niedziela) na Hali Lekkoatletyki ul. Olimpijska 5/9, w godzinach 13:30-16:30.
Pomysłodawcami i organizatorami festynu są Paulina Janus oraz Aleksandra Ulerych. Jako że są to dziewczyny z niepełnosprawnością, bardzo starały się, by gry i zabawy były dostępne dla wszystkich uczestników.
Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie osób z niepełnosprawnościami do aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia oraz spopularyzowanie rekreacyjnych form ruchowych.
Aktywne spędzanie czasu może być świetną zabawą. Uprawiając sport uczymy się systematyczności, wytrwałości, odpowiedzialności, pracy w zespole, a przede wszystkim - podnoszenia się po porażkach, stajemy się silniejszymi. To źródło nowych przyjaźni.
Sport stał się modny, dlatego też warto pokazać swoją aktywność wśród znajomych.
Przewidziane są atrakcyjne konkurencje oraz zabawy integracyjne, m.in. rzuty obręczami na pachołki, rzuty piłkami do kosza, dostosowana do możliwości graczy siatkówka, wyścig na wózkach z przeszkodami, boccia. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach będą brać udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.
Dla osób, które będą chciały odpocząć od fizycznych aktywności, przewidzieliśmy grę w warcaby i kości.
Dodatkowo będzie pokaz koszykówki na wózkach oraz spotkanie z mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych, – Michałem Bogdanem – który to opowie, jak ważną rolę w jego życiu odegrał sport.
Aby móc oszacować liczbę uczestników , przygotować się oraz upiec odpowiednią ilość zdrowego ciasta marchewkowego , prosimy o potwierdzenie swojego przybycia na adres e-mailowy: p.janus@wp.pl.

See More

Ale emocje! Dziękujemy że byliście dziś z nami!
Na gorąco wrzucamy kilka zdjęć, więcej fotek i filmik podsumowujący nasze działania już niebawem.
A tymczasem podsumowanie naszych dzialan można zobaczyć w prezentacji: http://prezi.com/welndocrorxz/?

Zapraszamy na wspólne obchody naszych 5 urodzin - już w najbliższy czwartek o 17.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych! Szczegóły w wydarzeniu!

DEC7
Thu 5:00 PM UTC+01Laboratorium Innowacji SpołecznychGdynia, Poland
67 people interested

W zeszły weekend odbyła się kolejna niesamowita podróż po bezdrożach z przyjaciółmi z landklinika.pl. Naszej 16 osobowej grupce towarzyszyło aż... 140 landrowerowcow - kierowców i ich rodzin, w tym także ekipa z wheelchairtrip.com, która opowiedziała o swojej samochodewej wyprawie po obu amerykach. Więcej zdjęć z wydarzenia umieścimy wkrótce na stronie.
Był to ostatni tegoroczny wyjazd, pierwszy realizowany dzięki środkom przekazanym z 1% podatku! Kolejne już na wiosnę - dziękujemy!