Reviews
Powiat Iławski has no reviews yet.
Tell people what you think
Videos
2 miejsce dla Powiatu Iławskiego... jest siła!!!! Dziękuję bardzo :-) calej drużynie. Moc z Nami!!!!
17
Photos
Posts
Od 5 marca w iławskim szpitalu można będzie wykupić voucher na badania laboratoryjne w cenach promocyjnych. Do wyboru będą cztery profile. Najtańszy za
infoilawa.pl
Image may contain: text
Mateusz Szauer

1 marca po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku, często poświęcając własne życie, nie składali br...oni, nie godząc się na to, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie brakowało ich również w naszym regionie, jak i w samej Lubawie.

Wspólnie z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych zapraszam na spotkanie dyskusyjne poświęcone Żołnierzom Wyklętym Ziemi Lubawskiej, które odbędzie się 9 marca (piątek) o godz. 19.00 w auli Zespołu Szkół w Lubawie.

Gośćmi specjalnymi naszego spotkania będą:

Ewa Rzeszutko – historyk, autorka książki „Partyzanci znad Welu, Brynicy, Wkry i Drwęcy” opisującej historię Żołnierzy Wyklętych działających na Działdowszczyźnie i Ziemi Lubawskiej.

Piotr Rydel – miłośnik i badacz historii, laureat prestiżowej nagrody „Świadek Historii” przyznawanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

Będzie to okazja do ciekawej dyskusji oraz uczczenia pamięci niezłomnych mieszkańców naszego regionu. Uczestnikom spotkania zaprezentujemy także pamiątkową wystawę przygotowaną w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zapraszam serdecznie i do zobaczenia!

See More
Posts

Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego. Z tej okazji wszystkim przewodnikom, z którymi współpracujemy na co dzień,... tym, z którymi w ostatnich miesiącach realizowaliśmy wspólne przedsięwzięcia nad Jeziorakiem oraz wszystkim, którzy kiedykolwiek pojawili się na terenie Pojezierza Iławskiego życzymy wszystkiego najlepszego! Do zobaczenia na szlakach! A dla przypomnienia, jak doskonałą kadrę przewodników mamy na naszym terenie, zeszłoroczny materiał z Aliną Rodziewicz z Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w roli głównej.

Poziom wody w Jezioraku wynosi obecnie 99,57 m. n.p.m.

See More
- Pojezierze Iławskie łączy ze sobą kilka środowisk, łączy ze sobą rozległe lasy i jeziora. Oprócz Jezioraka, które jest najdłuższym polskim jeziorem, mamy tuta...
tvnmeteo.tvn24.pl

Zachęcamy do głosowania na Kobietę Sukcesu Warmii i Mazur. W Złotej Dziesiątce Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur znalazła się reprezentantka Powiatu Iławskiego - Pani Jadwiga Abramowicz. Prosimy o głosy

Wybory Kobiety Sukcesu Regionów Polski added 10 new photos to the album: Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2018 — with Lidija Vukić and 3 others.

Fani naszego profilu mogą wybrać swoją Kobietę Sukcesu Warmii i Mazur 2018.
Podczas XX Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 7 marca w Olsztynie uhonorowana zostan...ie "Złota Dziesiątka" laureatek wyłonionych przez kapitułę w tegorocznych Wyborach. Prezentujemy ich sylwetki.
Jeśli uważasz, że któraś z Pań zasługuje na dodatkową, atrakcyjną nagrodę i tytuł Kobiety Sukcesu Internautów, to polub nasz profil, kliknij pod jej nazwiskiem "lubię to" i zachęć znajomych, żeby też zagłosowali!

Głosowanie potrwa do 6 marca do godz. 12.00.

See More

...oraz niedzielną noc

Stanisława Pańczuk shared Kraina Kanału Elbląskiego's post to the group: Kraina Kanału Elbląskiego.

Edukacja w sam raz na niedzielne popołudnie

Akwedukt Karnicki na Kanale Iławskim w systemie wodnym Kanału Elbląskiego dzieli Jezioro Karnickie na dwie części. Pozwala płynąć ponad taflą jeziora. Warto ...
youtube.com

GAZETAILAWSKA.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (koło w Iławie) rusza z projektem, dzięki któremu niepełnosprawne dzie...ci i młodzież (od 3 do 24 lat) z powiatu iławskiego będą bezpłatnie rehabilitowane.
http://ilawa.wm.pl/494023,Bezplatna-rehabilitacja-dla-dziec…

See More
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (koło w Iławie) rusza z projektem, dzięki któremu niepełnosprawne dzieci i młodzież (od 3 do 24 lat) z powiatu iławskiego będą bezpłatnie rehabilitowane.
ilawa.wm.pl

WAŻNA INFORMACJA DLA KLIENTÓW WYDZIAŁU KOMUNIKACJI!

SZANOWNI KLIENCI

Uprzejmie informujemy Klientów Wydziału Komunikacji...
Starostwa Powiatowego w Iławie, że 16 lutego br. (piątek)
nie będzie możliwości załatwienia spraw związanych
z rejestracją pojazdów z powodu remontu pomieszczeń.

Za niedogodności serdecznie Państwa przepraszamy.

Starosta Powiatu Iławskiego

/-/ Marek Polański

See More

Wnioski o nagrody!
Zarząd Powiatu Iławskiego informuje, że do 31 marca 2018 roku można składać wnioski o nagrody:
1. za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym,
2. w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Wzory wniosków do pobrania na stronie powiatu http://powiat-ilawski.pl/index.php/457-wnioski-o-nagrody-2

Wnioski o nagrody! Szczegóły Opublikowano: czwartek, 08, luty 2018 06:53 Odsłony: 17 Zarząd Powiatu Iławskiego informuje, że do 31 marca 2018 roku można składać wnioski o nagrody:1. za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym,2. w dzied...
powiat-ilawski.pl
Zapraszamy Państwa serdecznie do lektury nowego numeru wydawanej przez nasz Zespół gazetki pt. "Uroczysko", która właśnie rozprowadzana jest w szkołach powiatów: iławskiego, ostródzkiego i sztumskiego.
parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Już dziś dostępne w wielu miejscach w Iławie najnowsze styczniowe wydanie miesięcznika Życie Powiatu Iławskiego. Bezpłatną gazetę znajdziesz m.in. w Kauflandzie, sklepach Społem, na poczekalni na dworcu, czy w przychodni na Andersa. Zapraszamy do lektury

Image may contain: 2 people, people smiling

I zima może być tą najpiękniejszą z pór roku... zima w Krainie Kanału Elbląskiego

Kraina Kanału Elbląskiego added 27 new photos to the album: Zima w Krainie Kanału Elbląskiego — at Kraina Kanału Elbląskiego.

Zimą w Kraina Kanału Elbląskiego też jest pięknie. Rozpoznajesz te obiekty i miejsca? Podpisz proszę zdjęcie:)

W budynku Starostwa Powiatowego w Iławie trwa właśnie spotkanie dotyczące tematu „Stworzenia i wdrożenia narzędzia badawczego służącego weryfikacji procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w powiatach”. WiseEuropa, razem z Fundacją Przyjaciółka i Koalicją na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej stworzyły narzędzie analityczne – aplikację, która ułatwi wprowadzenie zmian w pieczy zastępczej w Polsce do 2020 roku. Celem jest zmiana jakościowa w systemie pieczy, aby jak najwięcej dzieci trafiało do rodzin zastępczych zamiast do państwowych placówek. Wśród licznie zgromadzonych gości są przedstawiciele władz i radni powiatu, lokalne organizacje skupiające rodziców zastępczych czy działający na rzecz dzieci powierzonych, kuratorzy i sędziowie rodzinni oraz gminni pracownicy wsparcia rodziny.

Orkan Frederike nadciąga nad Polskę IMGW wydało ostrzeżenia, również dla naszego województwa.
W dzień mogliśmy jeszcze podziwiać piękno zimowych pejzaży przy całkiem przyjemnej pogodzie, ale należy spodziewać się jej załamania. Niebezpieczna pogoda dała się już we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii, krajów Beneluksu i Niemiec. Zwiastuje lodową burzę, porywisty wiatr oraz mocne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego st...opnia dla 12 województw.Jak informuje IMGW, w tych województwach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

See More
Image may contain: sky, outdoor, water and nature
Image may contain: sky, outdoor and nature
Image may contain: sky, cloud, bridge, outdoor and water

Posłuchaj fragmentów Koncertu Noworocznego 2018 w wykonaniu muzyków iławskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej:

Zespół zaprezentował się koncert pod względem artystycznym podzielony na dwie części. Pierwsza była poświęcona muzyce rozrywkowej, w tym znanym
infoilawa.pl

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 11 stycznia 2018 roku nagle odszedł Jakub Chiżyński – nasz wieloletni pracownik, wspaniały, szanowany kolega.

Uroczystości pogrzebowe:
12.01.2018 (piątek), godz. 18:00 - różaniec w Kaplicy Św. Łazarza, przy Kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Iławie.
13.01.2018 (sobota), godz. 11:30 różaniec,...
godz. 12:30 Msza Święta Żałobna,
godz. 13:15 Ceremonia Pogrzebowa na cmentarzu w Iławie przy ul. Ostródzkiej.

Składamy wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym Jakuba.

See More
Image may contain: 1 person, outdoor and water