Photos
Reviews
3.0
2 Reviews
Tell people what you think
Xander Krauze
· February 27, 2017
Mile wspominam,chodziłem jeszcze tam do podstawówki (szkoła podstawowa nr 188 im.Witolda Doroszewskiego),jako pierwszy rocznik kontynuowaliśmy naukę po szóstej klasie jako gimnazjum.Bardzo dobrze wspo...minam całe grono pedagogiczne które potrafiło w nas ówcześnie jeszcze dzieciakach wykształcić podstawowe cechy charakteru i nawyków które do tej pory w nas siedzią (szczególnie pozdrawiam Panią Zagórowicz ,Panią Łobodzińską, Panią Dworecką ,Pana Krzypkowskiego (jednego z najlepszych historyków jakich znam) ,naszą wychowawczynie Panią Beatę Fejnas i nie ocenioną w pracy z młodzieżą Panią od J.Polskiego Ewę Tomassy Tomaszewską ) ta szkoła i wszyscy nauczyciele przez te lata podstawówki oraz gimnazjum stworzyli nam drugi prawdziwy ciepły dom w którym żyliśmy jak jedna rodzina. Pozdrawiam! See More
Posts

W ostatni dzień przed feriami, w czasie apelu Pani Dyrektor podsumowała osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze naszych uczniów w I półroczu. Nagrodzeni zostali uczniowie ze średnią 4,75 i więcej jako zdobywcy tytułu "wzorowego ucznia", zwycięzcy konkursów i uczniowie ze 100% frekwencją.
Teraz możemy już powiedzieć, że zamknęliśmy I półrocze i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia ferii.
Życzymy Wam wspaniałego odpoczynku. Odpoczywajcie, pamiętając o swoim bezpieczeństwie. Wracajcie za dwa tygodnie cali i zdrowi

Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi added 41 new photos to the album: PORANEK WIGILINY.
January 4

W przedświąteczny piątek, tradycyjnie wszyscy gimnazjaliści z 17-Nastki wraz z gronem pedagogicznym spotkali się na wspólnym świętowaniu uroczystości Bożego Narodzenia. W tym roku podczas Jasełek młodzież przygotowana pod okiem ks. Andrzeja przedstawiła historię narodzin Jezusa. Przedstawienie uświetnione było pięknie zagranymi i zaśpiewanymi kolędami.
Kolędy zaśpiewali także finaliści Szkolnego Konkursu Kolęd zorganizowanego przez MRS. W drodze eliminacji jury (nauczyciele ...i przedstawiciele MRS) uznali, że najlepiej kolędę zaśpiewali uczniowie z 2B. II miejsce zajęła klasa IIIB, a III - klasa IIA. Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia. Po wspólnym szkolnym świętowaniu poszczególne klasy spotkały się przy klasowych, wigilijnych stołach, podzielili się opłatkiem, złożyli życzenia, posmakowali upieczonych przez siebie pyszności i obdarowali mikołajkowymi prezentami.

See More
Posts
Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi added 18 new photos to the album: CHRISTMAS CEILI.
January 1

W grudniu 2017 uczniowie klas dwujęzycznych uczestniczyli w warsztatach językowo-tanecznych Christmas Ceili. Młodzież nie tylko rozmawiała z prowadzącym Richie Mullaney o tradycjach bożonarodzeniowych na Wyspach Brytyjskich, ale również uczyła się kroków tradycyjnego tańca irlandzkiego.

Młodzieżowa Rada Szkoły zaprosiła na spotkanie delegacje drugoklasistów w ramach "Żywych lekcji historii" z weteranem wojennym, kapitanem Wojska Polskiego, żołnierzem Zgrupowania „Młoda Polska”, Eugeniuszem Pawłowskim na temat: ,,Polska pod okupacją niemiecką i sowiecką w okresie IX 1939 – I 1945 według relacji partyzanta". Ta niecodzienna lekcja historii odbyła się w naszym gimnazjum 11 grudnia 2017 roku w garderobie. Młodzież miała jedyną w swoim rodzaju okazję wysłuchania... opowieści wojennych i powojennych, uczestnika drugiej okupacji, partyzanta, który zmagał się z wieloma przeciwnościami losu. Został rzucony w wir walki o niepodległość ojczyzny nie tylko z okupantem niemieckim, czy sowieckim, ale również już po zakończeniu II wojny światowej napotkał na represje i szykany ze strony polskiego aparatu bezpieczeństwa. Za działalność niepodległościową został skazany na 10 lat więzienia. Wskutek amnestii Bolesława Bieruta został wypuszczony na wolność po trzech latach gehenny za kratkami. Niestety, musiał ponieść srogie konsekwencje za swoje czyny, nie mógł ukończyć studiów wyższych i borykał się z licznymi problemami w życiu zawodowym. Do młodych apelował, żeby korzystali z komfortowych warunków pokoju w Polsce, uczyli się, słuchali nauczycieli i przyczyniali się do rozwoju ojczyzny. "

See More

6 grudnia czyli w Mikołajki Młodzieżowa Rada Szkoły przygotowała dla naszych gimnazjalistów KABARETOWE WYDANIE BAJEK "O Jasiu i Małgosi" oraz "O Kopciuszku". Z okazji Mikołajek Pani Dyrektor przekazała dla wszystkich uczniów upominki, które podobnież przygotował pan w czerwonym ubranku
Szkoda, że takich przyjemnych dni w roku jest tak niewiele .

1 grudnia młodzież 17-Nastki dołączyła do światowych Obchodów Dnia Walki z HIV i AIDS. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie ze wszystkich klas II i III mieli czas i okazję do rozmowy o problemie HIV i AIDS, zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów. W czasie tych zajęć uczestnicy szukali odpowiedzi związanych z drogami zakażenia, zasadami postępowania w celu zminimalizowania sytuacji ryzykownych oraz poszukiwali odczuć jakie towarzyszą nosicielom lub chorym na AIDS. Była to okazja do wspólnych otwartych dyskusji i wymiany zdań, których nie brakowało. Zajęcia służyły także międzyklasowej integracji młodzieży. Uczestnicy ocenili zajęcia bardzo pozytywnie. Podkreślili ich duże znaczenie w poszerzaniu świadomości na ten delikatny temat. Warsztaty przygotowały i prowadziły p. J. Dolder i K. Rękawiecka przy wsparciu dziewcząt z MOPRu.

W jeden z listopadowych wieczorów, nasza sala gimnastyczna zapełniła się gośćmi i cudowną, artystyczną atmosferą. To wszystko za sprawą naszych wspaniałych uzdolnionych aktorsko uczniów, którzy zaprezentowali swój recytatorski i muzyczny talent. Wieczór ten nazywany przez nas WIECZORNICĄ POETYCKO-MUZYCZNĄ wrósł na stałe w piękną tradycję naszej szkoły, a jest on finałem szkolnego konkursu recytatorskiego. Tegoroczna wieczornica odbywała się pod hasłem "LATA DWUDZIESTE, LATA T...RZYDZIESTE" . Z wielką przyjemnością, w blasku świec i w niepowtarzalnej atmosferze, naszych aktorów mogli obejrzeć ich najbliżsi, przyjaciele oraz absolwenci. Cała społeczność szkolna w ciszy, zadumie i z podziwem dla aktorów obejrzała ten wyjątkowy spektakl już nie w blasku świec, ale w świetle listopadowych nieśmiałych promieni słońca. Za pracę, wysiłek i wrażenia artystyczne dostarczone podczas tego wydarzenia aktorzy zostali obficie nagrodzeni brawami. Aż żal pomyśleć, że wraz z wygaszeniem naszego gimnazjum zniknie wiele, przez lata wypracowanych i czule pielęgnowanych tradycji naszej szkoły. Jedną z nich będzie właśnie WIECZORNICA...
Nie byłaby ona możliwa bez opieki artystycznej jaką objęły polonistki: p. Anita Dworecka, p. M. Drużyńska i p. M. Rakoczy.

See More

Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas IIa, IIIa, IIc, IId i IIIb pod opieką pana Wojciecha Tietz. Podczas akademii gimnazjaliści przypomnieli sobie najważniejsze etapy w historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem okoliczności utraty i odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość uświetniły Milena Dymna, która zaśpiewała pieśń "Pąki białych róż", Weronika Jakimiec, która zaprezentowała piosenkę "Biały krzyż", Alicja Milczarek i Ola Sikora, które zagrały na skrzypcach utwór "Moja pierwsza brygada" oraz klasa IIIa, która zaśpiewała piosenkę "Przybyli ułani".

Kilka dni temu wszystkie klasy II odbyły ziemską podróż do Planetarium EC1, aby tam podczas pokazu odbyć wirtualną podróż w najodleglejsze zakątki wszechświata i odkryć tajemnice czarnych dziur. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że wszechświatem rządzi grawitacja, a w tych wyjątkowych obiektach jest tak silna, że nie wydostaje się z nich nawet światło. Odkryli także tajemnice powstawania czarnych dziur, jako pozostałości po wybuchu supernowej. Pokaz "Czarne dziury" poprzedzony był prezentacją jesiennego nieba nad EC1. W połowie listopada swoją podróż odbędą klasy III.

31.10.2017 r. ( czyli w Halloween) potwory zawitały do pracowni języka angielskiego. Uczniowie prezentowali ich historie, wyjątkowe umiejętności, upodobania, wygląd. Okazało się, że nie każdy potwór straszny, a kreatywność naszych uczniów jest ‘potwornie’ wielka.

Publiczne Gimnazjum nr 17 w Łodzi updated their cover photo.
Image may contain: 12 people, people smiling, people standing

Każdego roku w trzecią środę października obchodzony jest Światowy Dzień Godności. W tym roku odbywał się on 18 października. Dzień Godności to projekt, wydarzenie, które zaangażowało już ponad 1,5 miliona dzieci na całym świecie. Od 8 lat w projekcie uczestniczy Polska i od początku także Gimnazjum nr 17. Za organizację Dnia Godności odpowiada fundacja Global Dignity Poland. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywała się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalika.
W t...ym dniu w naszej szkole, gościliśmy Małgorzatę Niemczyk – polską siatkarkę, reprezentantkę Polski, mistrzynię Europy z 2003 r., komentatora sportowego, trenera siatkarskiego i samorządowca, a także posłankę na Sejm VII i VII kadencji. Pani Małgorzata przybyła z panią Kingą Asiedu – Miss Foto Ziemi Łódzkiej 2017. Gościliśmy również panią Olgę Rosłanek przedstawicielkę firmy Pelion S.A.
Tegorocznemu Dniu Godności przyświecało hasło RÓŻNI ALE RÓWNI. Poprzez spotkanie z naszymi gośćmi gimnazjaliści zostali uwrażliwieni na to, że każda różnica może wzbogacać i budować, a nie dzielić i różnić. Bez względu bowiem na wszystkie różnice, łączą nas przecież te same prawa oraz podobne marzenia, potrzeby, problemy i radości.
Na początku spotkania obejrzeliśmy krótką prezentację odnoszącą się do tegorocznego hasła. Następnie przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali wybrane przez zespoły klasowe sentencje, cytaty i hasła o godności. W kolejnym punkcie spotkania głos zabrała pani M. Niemczyk i Miss Foto Ziemi Łódzkiej. Spotkanie przyniosło wiele emocji zarówno, naszym gościom jak i gospodarzom. Zakończyliśmy je wspólnym zdjęciem i pozdrowieniami.

See More

W piątek 13. października świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej – święto całej oświaty, uczniów, pedagogów i pracowników administracyjnych. Z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystej akademii. Podczas montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów pod okiem pań: A. Dworeckiej, M. Zagórowicz wszyscy uczestniczyli w wyjątkowych lekcjach: historii i języka polskiego. Panująca na nich atmosfera wprowadziła widzów w pogodny i przyjemny nastrój, uświetniony pięknym śpiewem naszych uczennic. Dodatkowym cennym elementem tego spotkania był fakt przypomnienia roli i znaczenia Komisji Edukacji Narodowej.

W dniach 3-4 października 2017r. nasi uczniowie pod opieką pedagoga uczestniczyli w Warsztatach Integracji Rówieśniczej w Spale. Na seminarium wyjazdowym sami stworzyli projekt profilaktyczny dla rówieśników. Był to krótki filmik poświęcony profilaktyce alkoholowej pt. „Czas mija, nałóg zostaje”. W wolnej chwili gimnazjaliści udali się na spacer. Mieli wiele szczęścia, gdyż spotkali mistrzynię Europy w podnoszeniu ciężarów Joannę Łachowską, co zostało udokumentowane wspólną fotografią.

Na przełomie września i października reprezentacja NASZEGO GIMNAZAJUM uczestniczyła w Wymianie Międzynarodowej Młodzieży do Stuttgartu, której organizatorem było Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi. W programie najważniejsze były wspólne działania młodzieży takie jak poznanie innych ludzi, zrozumienie ich świata. Wiosną młodzi Niemcy odwiedzą nasze miasto. Podczas wycieczki nasi uczniowie zwiedzili również malowniczo położone miasteczko w Austrii – Landeck.

W ostatnim czasie klasa 2B i 2A miały okazję odbyć ciekawą lekcję ekologii w Sortowni Odpadów Komunalnych na ul. Zamiejskiej 1. Gimnazjaliści pod okiem pana przewodnika podążali ekologiczną ścieżką edukacyjną, poznając losy łódzkich odpadów. Dowiedzieli się między innymi jak wygląda segregacja odpadów , którym można dać "drugie życie". I tak np. uświadomili sobie, że z granulatu uzyskanego z butelek typu pet, wyprodukować można polarowe bluzy, nowe butelki, czy taśmy służące... do zabezpieczania paczek. Z makulatury - papier toaletowy, a z elektrośmieci odzyskać można cenne metale. W czasie zajęć prowadzący podkreślił , że odpady wielkogabarytowe można zupełnie bezpłatnie dostarczyć do sortowni, podobnie jak elektrośmieci. Niestety prawdopodobnie brak wiedzy i świadomości wśród mieszkańców Łodzi, że można to zrobić nieodpłatnie powoduje, że takie odpady niepotrzebnie lądują np. w bliskim sortowni lesie. Właśnie dlatego głównym celem zajęć było przede wszystkim kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów i uwrażliwianie ich na problemy zagospodarowania naszych, domowych odpadów. Miejmy nadzieję, że teraz nasi przeszkoleni gimnazjaliści, będą kształtować świadomość swoich rodzin, znajomych i sąsiadów.

See More

Miło nam przekazać informację dla wszystkich naszych Gimnazjalistów, że rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum nr 17 odbędzie się 4 września o godzinie 9.00. Zapraszamy serdecznie i już za Wami tęsknimy.

No automatic alt text available.