Photos
Posts

Právě dnes od 18:00 na FSS, posluchárna 31, Joštova 10. Jste-li v centru, přijďte.

NOV1
Wed 6:00 PM UTC+01Posluchárna 31, Fakulta sociálních studií, Joštova 10, Brno
266 people interested

Dneska od 20.00 na FLÉDĚ!
Fléda navazuje na dramaturgii loňské úspěšné sezóny a v jedné z linií pokračuje v mapování současné (nejen americké) hip hopové scény. Sezónu zahajuje vystoupením brooklynského rappera Cakes da Killa, který se otevřeně hlásí k LGBT komunitě, a jehož životním a uměleckým krédem je "Buď tím, kým jsi. Život je příliš krátký na to, abys byl někým jiným".

SEP13
Wed 8:00 PM UTC+02Fléda ClubBrno, Czech Republic
290 people interested
Reviews
QueerLab has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts

Dnes večer se potkáme v Industře! Přednáška JQr

SEP7
Thu 7:00 PM UTC+02IndustraBrno, Czech Republic
260 people interested

Dneska o půl šesté v rámci měsíce Queer historie pro všechny z vás připravila Společnost pro queer paměť promítání a povídání. Nezapomeňte je to dnes v Artu!

APR8
Sat 5:30 PM UTC+02Kino ArtBrno, Czech Republic
34 people interested

Úspěšný pátý Queer Ball v Brně je za námi, máme pro vás letos ještě ovšem přídavek - první Queer Ball v Praze - už tento pátek! Pozvěte vaše přátele, sdílejte naši událost, přijďte, těšíme se na vás. #queerball #praha

MAR17
Fri 7:00 PM UTC+01Národní Dům Na VinohradechPrague, Czech Republic
406 people interested

V Disneyho filmu bude poprvé homosexuální postava!

In A Disney movie, the first time is a homosexual character! :-D
Translated
Historicky první homosexuální postava v produkci společnosti Walt Disney vstoupí do českých kin 16. března.
seznam.cz

Krásná brunetka s dlouhými vlasy a smyslnými rty je podle tvůrců magazínu "femme fatale, které se přihodilo, že se narodila jako chlapec".

Na titulní straně magazínu Vogue se poprvé objeví transgender modelka. Bude se jednat o francouzskou verzi na měsíc březen, která se dostane do prodeje tento čtvrtek. Onou kráskou, která pokoří další pomyslný modelingový olymp, se stane dvaadvacetiletá Valentina Sampaio z Brazílie, u které byste urč...
super.cz
QueerLab updated their cover photo.
Image may contain: 4 people, people smiling, people sitting and indoor

Jaká je situace transgender osob v ČR docela dobře popisuje článek vydaný iDNES.

Lidí, kteří v Česku žádají o změnu pohlaví, v posledních pěti letech přibývá. Loni odborná komise ministerstva zdravotnictví obdržela 106 žádostí, z nichž jen dvě zamítla. Zároveň však existují ženy a muži, kteří se narodili v těle opačného pohlaví, operaci podstoupit nechtějí, a přesto by rádi přij...
zpravy.idnes.cz

Pokud plánujete rodičovství a chcete se na něj připravit, právě pro vás jsou určeny následující kurzy.

Image may contain: text
STUD

Sdílíme pozvánku na kurzy efektivního rodičovství.

Téma transgender a lidé, kteří se nebojí na toto téma otevřeně mluvit na veřejnosti. Více takových!

V roce 2012 nastala kuriózní situace - média přinesla zprávu o první partnerské dvojici, kde oba milenci byli transsexuální.
playtvak.cz

Nezpomeňte! Dneska v šest, diskuze na velmi ožehavé téma.

FEB9
Thu 6:00 PM UTC+01KoPlacBrno, Czech Republic
196 people interested

Homosexualita a odlišná pohlavní identita bývají ve spojitosti s náboženstvím často předmětem vypjatých debat i nedorozumění. Jaký vztah k ní mají některá ze světových náboženství? Co přesně stojí ve svatých knihách? Může být člověk gayem nebo lesbou a současně praktikující věřící? Nejen na tyto otázky se vám pokusí odpovědět tato debata.

FEB9
Thu 6:00 PM UTC+01KoPlacBrno, Czech Republic
196 people interested

Rádi bychom vás touto cestou informovali zajímavé o knize, která nedávno vyšla. Kniha Sex v lidském milování je je založena na autorových přednáškách, které měl v roce 1966 na Kalifornské univerzitě. Autor zde svým typickým esejistickým, humorným a místy prostořekým způsobem pojednává o sexualitě ze všech možných úhlů: o tom, jak hovořit o sexualitě, jak zacházet s obscenitou, jakým způsobem provádět sexuální výchovu, o orgasmu, o používání a zneužívání sexuálních orgánů, o vztahu sexuality k vědě, náboženství, zdraví, etice, estetice, intimitě či manželství. Velká část knihy je věnována vztahu sexuality a transakční analýzy, takže autor s pomocí schémat rozebírá analýzu sexuálních transakcí v různých typech vztahů, pojednává o sexuálních hrách a scénářích.

Kniha je založena na autorových přednáškách, které měl v roce 1966 na Kalifornské univerzitě. Autor zde svým typickým esejistickým, humorným a místy prostořekým způsobem pojednává o sexualitě ze všech možných úhlů: o tom, jak hovořit o sexualitě, jak zacházet s obscenitou, jakým způsobem provádět se...
obchod.portal.cz

Queerlab ode dneška spadá pod spolek STUD, pod kterým organizoval přednášky.

Správní rada Studu, z. s. trvá na tom, že se jedná o jeho vlastnictví a nadále hodlá provozovat stránku Queerlabu sami.

Příspěvky na stránce jsou již v režii Studu.

...

Třeba se uvidíme na nějakém dalším projektu.

Petr Šandera

See More

Zajímavý a dobrý rozhovor (až na divný titulek ve stylu Blesku) k divadelnímu představení, o kterém jsme již psali:

"V pětatřiceti letech se pak odhodlala k razantnímu kroku - změně pohlaví. Herečka Lucie Brychtová teď svůj životní příběh představí v inscenaci s názvem Jsem žena."

Desítky mužských rolí měl za sebou brněnský rodák a herec Petr Brychta. Řadu z nich v Městském divadle Brno, zřejmě nejvíc zazářil jako Filip v pražském muzikálu Starci na chmelu. Jenomže před šesti lety se ve svých pětatřiceti rozhodl stát sám sebou. Totiž ženou.
brno.idnes.cz