Posts

Witam, opowiem dziś Państwu pewną anegdotę, o tym jak ważny jest dobry dobór filtra do wody.

W dniu dzisiejszym zaprosił mnie klient, gdyż miał problem z ekspresem. Ekspres systematycznie co pół roku jest zakamieniały. Odwiedziłem więc klienta. Oglądam ekspres oraz podłączony do niego filtr. Niby wszystko się zgadza, z jednym wyjątkiem. Filtr wymieniony niedawno, ekspres odkamieniony niecałe 2 tygodnie temu, mimo wszystko, chęć zabezpieczenia drogiego narzędzia pracy, ekspres...- gołym okiem było widać, że dawał znaki, iż się kamieni. Przypomnę, że klient zwracał uwagę, że co pół roku wymienia filtr oraz odkamienia ekspres. Wnioskując z moich doświadczeń stwierdzam, że jak dobiorę dobrze filtr, to wymieniam go raz w roku.
( Celowo nie powiem jaka marka była założona, gdyż nie jest to reklama firmy, a raczej reklama wiedzy).Nie myśląc długo, zbadałem wodę przed jak i po filtracji. Wynik wody po filtracji 9` w skali niemieckiej, wynik przed to standard dla Warszawy 15` w skali niemieckiej. Wniosek jest jeden. Filtr nie działa dobrze lub jest źle dobrany gdyż zbyt mało zmniejsza zawartość kamienia. Urządzenia Gastronomiczne potrzebują 6` w skali niemieckiej, aby działały sprawnie i się nie zakamieniały. A co za tym idzie, nie psuły. Zagłębiając się w opis zainstalowanego filtra czytamy, iż filtr jest przeznaczony do zastosowania przy wodzie o twardości 10` w skali niemieckiej. BINGO to właśnie niewiedza instalatora, sprzedawcy doprowadziła do błędnego doboru filtra oraz naciągania klienta na placebo, które nic mu nie daje, bo i tak musi odkamieniać i jest narażony na kosztowną awarię.
Korzystajcie tylko ze sprawdzonych firm oraz dopytujcie się, ile stopni w skali niemieckiej obniży się zakamienienie wody po zastosowaniu filtracji, bądź zmiękczacza, gdyż urządzenia gastronomiczne są bardzo czułe na twardą wodę.
#RysM #RysMTechnologies #RysMTech

See More
Image may contain: plant

Nasz klient szuka pracowników, z pasją

Jacek Nawrocki
Do nowego Jacka Placka na Gocławiu szukam pracownic !!! Info na priv, warto !!!
Reviews
4.6
8 Reviews
Tell people what you think
Maksym Koshman
· February 13, 2018
Zawsze rzeczowo, konkretnie i na czas! Polecam �����
Videos
#RysMTech #RysM #RysMTechnologies
3
Taki zabytek nam się trafił do rewitalizacji :)
3
1
5 urodziny RysM Technologies
3
Photos
Posts