Photos
Videos
Slow Food Youth Network international
7
Posts

pecka

Peck :)
Translated
Es ist DIE Überraschung bei Olympia 2018 bisher: Ester Ledecka aus Tschechien holt Gold im Super-G. Die Kommentatoren in ganz Europa rasten dementsprechend aus - die Italiener erleben einen halben Orgasmus, der niederländische Kommentator sagt erstmal gar nichts und die Norweger schreien sich hei....
eurosport.de
Posts

Na Den země jsme společně se Záhony pro školky udělali prezentaci toho, jak vypadají naše workshopy pro děti z mateřských školek. Jsou o žížalách, semínkách a kompostu... Zkrátka o tom, že ředkvičky nerostou v supermarketu!

Záhony pro školky added 7 new photos.

Retroreportáž ze Dne Země na Náplavce v sobotu 22. dubna - navzdory nepřízni počasí jsme stánek rozbalili:)
Koneckonců deštík je dobrý pro záhonky tak ať žije ...pokropená půda! Pár kapek a svěží větřík neodradil od workshopu ani lektorku Aničku - děti se bavily, a s nimi i rodiče, žížaly dostaly pozorovatelnu a Sešit malého zahradníka zase barvičky... I voňavé hádanky byly rozluštěny. Mise splněna:)

See More

Inspirujte se

Get inspired :)
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Great Big Story
2,212,773 Views
2,212,773 Views
Great Big Story with Genesis USA.

Measuring nine feet long and taking sixteen hours to make, handcrafted suo noodles are a delicate Chinese delicacy. We met Lin Fagan, a master of the craft, to learn what goes into keeping this tradition alive.

Slow Food Youth Network Prague updated their cover photo.
Image may contain: one or more people and people sitting

Již tuto nedeli máte možnost si uvařit ze zeleniny, která se nedostala do obchodů, ale přesto z ní společně za rytmu electro swingu nakrájíme a uvaříme oběd pro všechny. V rámci Triangl - Vánoční trhy módy a designu v Holešovicích připravíme polévku, salát či jiný pokrm, který společně sníme.

Krájecí prkénko a nůž a lžíci s sebou!

DEC4
Sun 12:00 PM UTC+01Holešovická tržnice - Prague marketPrague, Czech Republic
109 people interested

Velká věc se podařila!
SFYN Prague získal od MČ Praha 8 mikrogrant na revitalizaci zahrady ve vnitrobloku na ulici Vosmíkových. Částka 23 000,-Kč je účelově vázána a použijeme ji na ošetření/odstranění dřevin a pořízení nářadí a materiálu na vysoké záhony. Děkujeme!

Image may contain: text

Greenglasses nasali o nás, discosoup, a již proběhlém Salone del Gusto pěkný článek. Společně chystáme i další aktivity. Stay tuned.

Awareness raising about sustainable food production
greenglasses.cz

Ať prší nebo ne, učíme děti po celé Praze o pěstování zeleniny. Zakladame každý tyden několik jedlých záhonů a vyrábíme žížalí pozorovatelny!
#školky #jedlezahony #vzdelavani
@msdubec

Image may contain: one or more people, tree, plant and outdoor
Slow Food Youth Network Prague updated their cover photo.
Image may contain: one or more people and text

Co mate na strese Vy? Uvidime jak se k tomu postavi developeri ve Francii.

A new law recently passed in France mandates that all new buildings that are built in commercial zones in France must be partially covered in either plants
csglobe.com

Je mozne ze Francie se stava prikladem pro mnoho zemi alespon co se tyce urzitelne spotreby? Po uzakoneni faktu, ze supermarkety museji byt vice flexibilni pri vyberu a naslednem prodeji "nevzhledne" zeleniny, NYNÍ musi vsechny verejne stravovny jako skoly, veznice, verejne jidelny nabizet 40% svych dodavatelu v okruhu 30km/100km. Kdyz se vzhlizime v Zapadu, proc ne i takto?

French Parliament has voted in favor of a law that could revolutionize their food system.
shar.es

Otázka dne - kolik druhů rajčat znáte? Víte jaká je jejich cena a byly byste ochotni zaplatit o několik korun více pokud byste věděli, kdo uchoval semena z minulého roku, zasadil, staral, sklidil a přvezl k vám?
Supermarkety jsou perfektní v poslouchání a předvídání tužeb nás zákazníků. Ovšem většinou se vše redukuje na cenu. Cena ovšem reprezentuje pouze hodnotu bankovky v naší peněžence, ovšem ne hodnoty. Fertilita půdy, udržení diverzity potravin, zdraví těch, kteří pro nás potraviny vyprodukovali jsou hodnoty od kterých se distancujeme pokud rezignujeme pouze na cenu potravin.
Zítra až půjdete na nákup zkuste zjistit jaká je stutečná cena (čti hodnota) našich potravin. Mezitím doporučujeme shlédnout video níže a podepsat petici zde: http://www.makefruitfair.org

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
31,711 Views
31,711 Views
Za férové banány

Pomůžete nám s banánovou šedesátkou? Příští týden předáváme petici proti neférovým obchodním praktikám Evropské komisi a právě váš podpis nám chybí. Supermarkety nesmí držet lidi pod krkem!
Děkujeme za sdílení a šíření.
http://www.makefruitfair.org/cs/

IKEA a Slow Food Youth Network Prague dnes spolecne proti plytvani potravinami.

Image may contain: 7 people
Slow Food Youth Network Prague

Dnes vaříme ve všech českých Ikeách s dětmy ze zbytků potravin! Na menu jsou těstoviny "ze včera" s rajčatovou omáčkou, řapíkatým celerem a parmezánem! Už se nám tu za den vystřídalo okolo 150-ti malých kuchařů, všem děkujeme!
@Ikea

Dnes vaříme ve všech českých Ikeách s dětmy ze zbytků potravin! Na menu jsou těstoviny "ze včera" s rajčatovou omáčkou, řapíkatým celerem a parmezánem! Už se nám tu za den vystřídalo okolo 150-ti malých kuchařů, všem děkujeme!
@Ikea

Image may contain: 7 people