Photos
Posts

غرغره کردن سرکه سیب در سفید کردن دندان‌ها نقش بسزایی دارد
#Salemzi11

Image may contain: text
Posts

آیا می دانید ریزش مو و یا داشتن موهای ضعیف و آسیب دیده، می‌تواند نشانه عدم سلامتی باشد؟ برخی شرایط و داروهای مصرفی، تاثیر مستقیم بر بدن و خصوصاً موها می‌گذارند. در سایر موارد، تنها مراقبت از موها و پوست سر کافی است.

این راهنمای تصویری به شناخت عوامل تهدید کننده ی ریزش مو و راه‌های پیشگیری و درمان آن کمک می‌کند.

http://salemzi.com/2087

آیا می دانید ریزش مو و یا داشتن موهای ضعیف و آسیب دیده، می تواند نشانه عدم سلامتی
salemzi.com
Salemzi (سالم زی)‎ updated their cover photo.

نیمه پاییز

Image may contain: tree, outdoor and nature
Salemzi (سالم زی)‎ updated their cover photo.
No automatic alt text available.

بهتر است عطر را به جای لباس روی پوستتان بزنید. #Salemzi11

Image may contain: 1 person

آنتی اکسیدانهای موجود در جوانه یونجه سلامت مو، ناخن، لثه، غدد، استخوان‌ها و دندان را تضمین می‌کند
#Salemzi11

No automatic alt text available.

متاسفانه مسواک شما زمینی حاصلخیز برای پرورش میکروب ها است. اما لازم نیست از این بابت ترسی به دل خود راه دهید، فقط کافی است زمان تعویض مسواک را بدانید.

http://salemzi.com/649

متاسفانه مسواک شما زمینی حاصلخیز برای پرورش میکروب ها است. اما لازم نیست از این
salemzi.com

راهنمایی‌هایی در رابطه با غذای کمکی کودکان

هترین و غنی‌ترین غذا برای نوزادان شیر مادر است؛ با این وجود در کنار شیر مادر، تغذیه کودک با غذاهای کمکی نیز از شش ماهگی توصیه می‌شود. زمان آغاز تغذیه کودک با این اغذیه تازه، به خود کودک بستگی دارد.

کودک باید بتواند تعادل کافی برای کنترل سرش را داشته باشد و به کمک والدین یا صندلی مخصوص نوزادان، قادر به نشستن باشد. همچنین توانایی جویدن و بیرون دادن غذاهای جامد نیز در این برهه را داشته باشد. در این مطلب، به نکاتی درمورد غذاهای کمکی اشار...ه شده است.

See More
بهترین و غنی‌ترین غذا برای نوزادان شیر مادر است؛ با این وجود در کنار شیر مادر،
salemzi.com

دلایلی متقاعد کننده در رابطه با دویدن

به نظر شما پیش نیاز یک بدن سالم چیست؟ برای داشتن یک اندام مناسب و عالی چه باید کرد؟ شاید دویدن بهترین انتخاب باشد. اما اگر هنوز در خصوص دویدن به عنوان بهترین کار برای کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل خود شک دارید، این علل را از دست ندهید.

...
http://salemzi.com/2678

See More
به نظر شما پیش نیاز یک بدن سالم چیست؟ برای داشتن یک اندام مناسب و عالی چه باید
salemzi.com

ترس از تاریکی، از دلایل بی خوابی در بزرگسالان

بر اساس مطالعاتی که اخیراً در دانشگاه Ryerson در تورنتو انجام شده، ترس از تاریکی، یکی از عمده ترین علل بی خوابی در بزرگسالان است.

در جریان این تحقیق، مطالعه بر روی ۹۳ دانشجو -که تقریباً نیمی از آنها به ترس از تاریکی اذعان داشته اند- نشان داد که این عده نسبت به سایرین به میزان بیشتری دچار بد خوابی یا بی خوابی هستند. دکتر کالین، استادیار روانشناسی دانشگاه رایرسون در این باره می گوید: «به این خاطر که اغلب مردم ترس از تاریکی را تنها ب...ه کودکان نسبت می دهند، بسیاری از بزرگسالانی که از تاریکی وحشت دارند، علت ترس خود را عوامل دیگر می دانند.»

See More
بر اساس مطالعاتی که اخیراً در دانشگاه Ryerson در تورنتو انجام شده، ترس از تاریکی،
salemzi.com

ویکی‌درینک: قهوه فرانسه

یکی از نوشیدنی‌های گرم محبوب من «قهوه‌ی فرانسه‌»ست. در مورد شخص من نوشیدنی خوبیه چون طعم خیلی خوبی داره و درست کردنش هم خیلی راحته؛ بی‌دردسـر می‌تونم یه فنجون قهوه خوش‌طعم بخورم. دستگاه قهوه‌ساز رو تو مدلهای مختلف تو خیلی از آشپزخونه‌ها میشه دید و فکر می‌کنم همه جا طرفدارهای خودش رو داره.

http://salemzi.com/4585

یکی از نوشیدنی‌های گرم محبوب من «قهوه‌ی فرانسه‌»ست. در مورد شخص من نوشیدنی
salemzi.com

مواد غذایی انرژی‌زا و سالم

در طول مدت روز شاید زمان‌هایی پیش بیاید که شما احساس خستگی مفرط کنید و سعی کنید با نوشیدن قهوه، چای و یا نوشابه‌های انرژی‌زا، انرژی از دست رفته خود را بدست آورید. اکنون زمان آن رسیده که با موادغذایی طبیعی انرژی‌زا آشنا شوید و روزتان را با خوردن آنها، پُر انرژی ادامه دهید.

http://salemzi.com/3719

در طول مدت روز شاید زمان‌هایی پیش بیاید که شما احساس خستگی مفرط کنید و سعی کنید
salemzi.com

اینفوگرافی: مضرات پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند

احتمالا شما نیز بارها و بارها درباره مضرات پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند از پزشک و دوست و آشنا شنیده یا در مجلات و روزنامه‌ها خوانده اید و از آنها آگاه هستید.. تغییر شکل انگشتان پا، وارد شدن فشار به زانو و کمر از جمله اثرات نامطلوب پوشیدن کفش نامناسب به شمار می‌روند.

برای آگاهی بیشتر و دقیق‌تر از این مضرات، اینفوگرافی آماده شده در این مطلب را از دست ندهید.

... See More
No automatic alt text available.

نکاتی در رابطه با استعمال مناسب و ماندگاری عطر

عطر، مکمل هر نوع لباسی است، چه مجلسی و چه راحت. اما طرز استفاده صحیح از عطر، به اندازه انتخاب آن مهم است.

به هنگام انتخاب باید توجه داشته باشید که مارک عطر دلیل بر خوشبو بودنش نیست. قبل از خریدن عطر، اول تست کنید، تست بوی اولیه و بوی نهایی. بوی اولیه، بویی است که عطر در همان لحظه دارد. بوی نهایی، که اصل‌کاری همین است، بویی است که بعد از چند دقیقه معلوم می‌شود. برای اینکه ببینید بوی نهایی را می‌پسندید یا نه، عطر را به پشت مچ دست ...خود بزنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید و دوباره بو کنید. خوشتان می‌آید؟ برای اینکه راحت تر تصمیم بگیرید به یک فروشگاه رفته و از آنها راهنمایی بگیرید.

See More
عطر، مکمل هر نوع لباسی است، چه مجلسی و چه راحت. اما طرز استفاده صحیح از عطر، به
salemzi.com

به چه مقدار ورزش نیازمندیم؟

اکثر افراد سالم باید حدود ۳۰ دقیقه برای پنج بار در هفته فعالیت هایی مانند تند راه رفتن انجام دهند. همچنین علاوه بر آن، فعالیت های سبکی مانند انجام امور باغبانی یا کمک در تمیز کردن خانه، برای زمانی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه و ۲ تا ۳ روز در هفته، توصیه می شود.

این تمرین ها برای کمک به کم کردن خطر فشارخون بالا، سکته مغزی، بیماریهای عروقی، دیابت نوع ۲، سرطان روده بزرگ و پوکی استخوان بسیار موثرند. همچنین این تمرین ها، باعث کاهش از دست دادن طبیعی توده عضلانی م...ی شوند و از اضافه وزن شما در دهه های سوم، چهارم و پنجم زندگی تان، جلوگیری می کنند.

See More
اکثر افراد سالم باید حدود ۳۰ دقیقه برای پنج بار در هفته فعالیت هایی مانند تند راه
salemzi.com

نشانه‌های افرادی که غذای سالم می‌خورند

غذاهای سالم چه غذاهایی هستند؟ بارها در مطالب مختلفی که در سالم زی منتشر شده، به این غذاها و همینطور فواید و تاثیرهای آنها بر روی سلامتی، کاهش وزن و … اشاره شده است. اما اگر می‌خواهید بدانید افرادی که غذاهای سالم می خورند را چطور می‌توان تشخیص داد، در نکات کوتاه زیر، می‌توانید برخی از این خصوصیات را مطالعه کنید.

http://salemzi.com/4569

غذاهای سالم چه غذاهایی هستند؟ بارها در مطالب مختلفی که در سالم زی منتشر شده، به
salemzi.com