Photos
Posts

Интер се „буди“ – „Нероаѕурите“ тргнуваат по фудбалерот на Ливерпул!
Дали тоа Интер го чекаше последниот месец за да купува.
Нероаѕурите понудиле 34 милиони на Ливерпол за Садио Мане.

Image may contain: 1 person

Фиорентина веќе ја одреди земаната за Калиниќ кој е на излезна врата. „Виолетовите“ наскоро ќе испратат официјална понуда за Џовани Симеоне од Џенова.

Image may contain: 1 person, outdoor
Posts

Скј Спорт изјавува дека Милан повторно е во контакт со познатиот менаџер Мендез но овој пат Милан е заинтересиран за Андре Гомеш и Данило Барбоса.

Италијанските медиуми тврдат дека Рома е на чекор до големо засилување, остануваат уште детали од комплетирање на трансферот на Ријад Марез

Image may contain: 1 person, outdoor

Шпанските медиуми тврдат дека Диего Коста е уморен да го чека Атлетико Мадрид и дека почнал сериозно да размислува за трансфер во Милан.

Spanish media claim that Diego Costa is tired to wait for Atletico Madrid and that he started seriously considering the transfer to Milan.
Translated
Image may contain: 1 person, outdoor

Иако Челзи за него понуди 70 милиони евра, Алекс Сандро сигурно останува во Јувентус и следната сезона, потврди тренерот Макс Алегри

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

Оваа година што мислите кој ќе биде шампион во Италија??

Крај: Челзи 1:2 Интер
Стрелци: Јоветич 45+30,Перисич 53, Гондогбиа(автогол)74 минута.

Лучијано Спалети и конечно потврди дека интересот на Интер за Иван Перишиќ е минато и дека таа тема е затворена

Image may contain: 1 person, text and outdoor

Автогол одприлика 40 метри Кондогбиа
Челзи1:2Интер

С-Р-А-М-О-Т-А..

Goal Approximately 40 m kondogbia Челзи1: 2 INTER S-R-a-M-O-T-a..
Translated
Francuski defanzivni vezista sa 40 metara na neverovatan način lobovao svog čuvara mreže Danijelea Padelija
mozzartsport.com

Службено:Стартниот состав на Интер.

Padelli; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Nagatomo; Gagliardini, Borja Valero; Candreva, Brozović, Perišić; Jovetić.

Денес во 13:35 Челзи против Интер кој резултат очекувате??

Image may contain: one or more people, people playing sports, outdoor and text

Челзи се враќаат по Алекс Сандро. Тимот од Лондон наводно е спремен да понуди 68 милиони за Бразилскиот поточно за бекот на Јувентус.

Image may contain: 1 person, playing a sport, stadium and outdoor

– „Тутоспорт“ дека чудото од дете на Милан, Патрик Кутроне, кој прикажува одлични настапи на подготвителните натпревари на „росонерите“ би можел да биде замената за Андреа Белоти во Торино.

Image may contain: 1 person

Ливерпул сака да ја позајми ѕвездата на Интер Габигол.

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Јувентус понуди 15 милиони за Кеита Балде, но Лацио веднаш ја одби понудата бидејќи била многу ниска.

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

Другари има една апликација преку гоогле што се инталира ги има сите спортски канали дури и филмови итн. Од мене еден помош за да гледате преку телефон апликацијата се вика МОДБРО.

No automatic alt text available.