Photos
Videos
SPOT MMAAC 2016
94
Porada prawna
18
2
NIE ROZUMIEM
25
2
Posts

W wywiadzie udzielonym w 2011 roku w rozmowie z "New York Times" powiedział:

Moja rada dla innych niepełnosprawnych brzmi: skupcie się na rzeczach, w robieniu k...tórych niepełnosprawność wam nie przeszkadza i nie żałujcie tego, co wam uniemożliwia. Nie pozwólcie, aby wasz duch był niepełnosprawny tak jak wasze ciało.

See More
W wieku 76 lat zmarł Stephen Hawking - słynny astrofizyk i popularyzator nauki. Co mówił o Wszechświecie, obcych i kobietach? Poniżej kilka cytatów z wypowiedzi naukowca, który stał się nie tylko ikoną współczesnej nauki, ale również bohaterem popkultury.
rp.pl
Reviews
5.0
7 Reviews
Tell people what you think
Posts

Dla wszystkich specjalistów i pasjonatów AAC - ciekawy zbiór propozycji w języku angielskim poszerzenia swej wiedzy, posłuchania webinarów, przeglądu ciekawych blogów i wiele innych

Lauren Enders, an amazing AAC SLP from Pennsylvania, graciously shared this list of professional development opportunities that may be of interest. Lauren works... as an Augmentative Communication/Assistive Technology Consultant for Bucks County Intermediate Unit #22. In the list below, she shares resources for AAC learning in both online and face-to-face formats. Enjoy! You can see more of Lauren's guest posts here… [ 428 more words ]

See More
Lauren Enders, an amazing AAC SLP from Pennsylvania, graciously shared this list of professional development opportunities that may be of interest. Lauren works as an Augmentative Communication/Ass…
praacticalaac.org

Mało kto wie, że w czasie trwania krakowskiego Kongresu SMA, odbyła się ciekawa, długa rozmowa specjalistów komunikacji alternatywnej. Dzięki Kasi Raweckiej, ma...mie Stasia, zorganizowaliśmy spotkanie, które zainicjowało międzynarodową wymianę doświadczeń i rozwój metod komunikacji alternatywnej skierowanej do polskich dzieci z SMA 1.
Grazia Zappa, prelegent Kongresu, psycholog, specjalizuje się w komunikacji

See More
Mało kto wie, że w czasie trwania krakowskiego Kongresu SMA, odbyła się ciekawa, długa rozmowa specjalistów komunikacji alternatywnej. Dzięki Kasi Raweckiej, mamie Stasia, zorganizowaliśmy spotkanie, które zainicjowało międzynarodową wymianę doświadczeń i rozwój metod komunikacji alt...
fsma.pl

ISAAC - międzynarodowa konferencja AAC w Australii

Tylko 3 dni pozostały na skorzystanie z najniższej opłaty konferencyjnej

Członkostwo w Stowarzyszeniu "Mówić bez Słów - ISAAC Polska"

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do Stowarzyszenia "Mówić bez Słów - ISAAC Polska" i aktywnego wspierania realizacji misji Stowarzyszenia.
Zapraszamy zarówno logopedów, psychologów, pedagogów i innych specjalistów oraz osoby korzystające z AAC (czyli różnych sposobów wspierających porozumiewanie się) i ich członków rodziny.

...

Szczegółowe informacje zawarte są w formularzu członkowskim 2018 tutaj: https://drive.google.com/…/1f8fWpg0ftxQDV-An4VL0JBKw8…/view…

See More

Tak dla przypomnienia 10 marca 2018 w Krakowie - konferencja!

Image may contain: 1 person, smiling
Polski Związek Logopedów - Oddział Małopolski

Oddział Małopolski PZL wpisuje się w temat konferencją 10 marca! Świętujemy rok AAC podniośle.
10 marca będziemy gościć uczestników z całej Polski. Zapraszamy również na tematyczną audycję w Radio Kraków 6 marca ("Przed Hejnałem" od 9.50-10.50)!

Nie mówię, ale czasami się denerwuję... Chcesz wiedzieć, jak to jest?

We wtorek 6 marca 2018 roku przypada Europejski Dzień Logopedy/Terapeuty Mowy - EDL '2018.
Hasłem tegorocznego EDL jest komunikacja wspomagająca
i alternatywna - "Komunikowanie się nie tylko słowami..."

'W tym roku wyjątkowo Europejski Dzień Logopedy 2018r. , który przypada  6 marca  poświęcony będzie mojej rodzonej siostrze Gabrieli  Konczanin-Kwiatkowskiej, która dwa tygodnie temu uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Potrzebna jest długa hospitalizacja i rehabilitacja mowy.  Dziękuję  za wpłaty, które już wpłynęły na konto fundacji. Dzięki nim możliwa jest bardzo szybka rehabilitacja. Wszelkie darowizny proszę kierować na konto Fundacji Pomoc w Komunikowaniu się z dopiskiem - Pomoc dla Gabrysi. FUNDACJA POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ, z siedzibą w Olsztynie, ul Jarocka 77B/42 KRS pod numerem 0000658550, REGON 366574217, NIP 7393894617.
 Dziękuję za każdy gest pomocy.
Koordynator EDL w Polsce od 2008r.
@[100000507549947:2048:Małgorzata Konczanin]
Tel. 504 268 173

CPLOL powstał 6 marca 1988 roku w Paryżu, a jego pełna nazwa brzmi 
Komitet Łącznikowy Logopedów Unii Europejskiej. W związku z upamiętnieniem tego wydarzenia 6 marca został datą celebrowania Europejskiego Dnia Logopedy w Europie.
W 2004 roku CPLOL zainicjował Europejski Dzień Logopedy, aby podnieść rangę zawodu terapeutów mowy w całej Europie. Uważano za niezbędne zwrócenie publicznej uwagi na problemy w komunikowaniu się oraz ich wpływ na ludzkie zdrowie, prawa pacjentów z zaburzeniami w komunikacji oraz sposoby pomocy im. Przesłaniem EDL jest profilaktyka zaburzeń komunikowania się, którą można oprzeć na wymianie doświadczenia w dziedzinie logopedii i dzieleniu się wiedzą w całej Europie. Biorąc pod uwagę tematykę, każdego roku proponowany jest inny temat oraz wspólne wytyczne. Oto sesja plakatowa obrazująca tematykę CPLOL-u realizowana na terenie Polski.

1. 2018r. Komunikacja wspomagająca i alternatywna plakat, źródło CPLOL
2. 2017r. Dysfagia, autorka plakatu Małgorzata Konczanin-2017r.
3. 2016 r. Dyspraxia, autorka plakatu Aldona Pac, ASP Gdańsk. Plakat zaprojektowany w roku 2008r. zaprezentowano go w Parlamencie Europejskim w Strasborgu. W 2016r., wykorzystano projekt A. Pac do realizacji Ogólnopolskiej Konferencji z okazji EDL 2016r.
4. 6. 2015r. Nabyte zaburzenia neurologiczne wpływające na komunikację. Autor plakatu, Jan Dołkowski Olsztyn.
5.  2014r. Wiele kultur, wiele języków-jedna komunikacja. Autor plakatu, Jan Dołkowski Olsztyn.
6. 2013r. SLI rozwój językowy, czytanie, pisanie. Autorka plakatu: Monika Pietrosian, Politechnika Wrocławska.
7. 2012r. Komunikacja więcej niż płynność językowa. Autor plakatu Borys Włoczkowski, Uniwersytet Artystyczny Poznań.
8.2009 Głos. Autor plakatu Borys Włoczkowski, Uniwersytet Artystyczny Poznań
9. 2008r. Mowa i język utracony i odzyskany, autorka plakatu Aldona Pac, ASP Gdańsk
European Speech Therapist Day, 2018.
March 4th, 2018, from 12am to 2pm on Korczak university in Olsztyn, we are going to celebrate European Speech Therapist Day. This year's theme is AAC - augmentative and alternative communication. ESTD has been a thing for 10 years in Poland now. In Europe it is celebrated on 6th of March. Students, lecturers and Help in Communication Foundation are heavily involved in organizing this day and the theme is conceptualized by a international organization CPLOL, that connects speech therapists throughout Europe. We put particular emphasis on communication which is very important and a key to reach it is speech therapy. 10th edition of this day in Poland is really special for me as a coordinator. It is also dedicated to my sister Gabrysia Konczanin-Kwiatkowska, who had an accident and brain surgery that caused the ability of speaking, reading and writing. https://www.facebook.com/events/162869734519519/. We need to get her back to normal. It is possible. We are raising founds for specialistic rehabilitation. All the money from a cake fair is going to be spent on her therapy.

Agenda for lectures on ESTD 2018.
1. Introduction, Jolanta Nowosielska PhD, dean of faculty of humanities in Olsztyn
2. PhD Małgorzata Konczanin - history of ESTD in Europe and Poland. Social media in communication.
3. PhD Oksana Dąbrowska - communication DAT and Four Elements Method. Elwira Konczanin-Dołkowska
3. Lidia Kotlińska-Szulc- proper language in communication
#pomocwkomunikowaniusię #EuropejskiDzieńLogopedy #pomocdlagabrysi #cplol
#EksperciMowy'
Europejski Dzień Logopedy
283 Likes
9 talking about this

Materiały ćwiczeniowe do podstawy programowej kształcenia ogólnego dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją. Materiały ćwiczeniowe zatytułowane „Język polski na plus” adresowane są do uczniów klas I-III szkoły podstawowej, opracowane są m.in. symbolami PCS!

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami ćwiczeniowymi do podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkołach podstawowych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami ćwiczeniowymi do podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkołach podstawowych. Zestaw materiałów ćwiczeniowych - kart pracy został opracowany przez specj...
men.gov.pl

Kolejne bezpłatne materiały MEN z ćwiczeniami z PCS-ami.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami ćwiczeniowymi do podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkołach podstawowych.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami ćwiczeniowymi do podstawy programowej kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym w szkołach podstawowych. Zestaw materiałów ćwiczeniowych - kart pracy został opracowany przez specj...
men.gov.pl

Bezpłatne materiały MEN z ćwiczeniami z PCS-ami.

Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępnia materiały ćwiczeniowe do podstawy programowej kształcenia ogólnego dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości p...sychofizycznych uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją.

See More
Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępnia materiały ćwiczeniowe do podstawy programowej kształcenia ogólnego dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słab...
men.gov.pl

Konferencja ISAAC 2018 w Australii - ciąg dalszy informacji ...

Tutaj znajdziecie https://www.isaac-online.org/…/conferen…/conference-program/ bardzo bogaty program konferencji

No automatic alt text available.
ISAAC Conference 2018

More News!! Most people will now have received emails letting them know if their papers have been accepted for ISAAC2018. A provisional program is available to...day on the ISAAC website: https://www.isaac-online.org/…/conferen…/conference-program/. So many exciting sessions!!! Don't miss out on Earlybird.

See More

Konferencja ISAAC 2018 w Australii - zmiana daty wcześniejszej rejestracji !!!

Do 14 marca 2018 można skorzystać z najniższej opłaty konferencyjnej !!!

We hope you're all excited about the extended earlybird rate for #ISAAC2018! You can now register at earlybird rate up until the 14th of March.

Speaking of excitement - here's a video from Caitriona Tynan, an ISAAC Conference newbie, about why she is excited to be coming along.

Caitriona Tynan from Ballarat SDS, Australia, shares with us why she is keen to come to #ISAAC2018
youtube.com