Posts

Stowarzyszenie Moja Polska zaprasza dzieci
24 lutego (sobota) o godz. 11:00
do Klubu „Florian” w Skale (Remiza OSP), ul. Krakowska
na projekcję bajki
„Tupot małych stóp”.

...

Dzieciom zapewniamy poczęstunek i opiekę dorosłych. Rodzice mają czas wolny! J
Start: 11:00
Koniec: 13:00
Wstęp bezpłatny!

See More
FEB24
Sat 11:00 AM UTC+01Osp SkałaSkała, Poland
26 people interested
Stowarzyszenie Moja Polska added 5 new photos from January 27 to the album: 155. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego — with Marcin Mazur and 2 others at Ojców i Ojcowski Park Narodowy.
January 27

W sobotę przedstawiciele naszego stowarzyszenia - Krzysztof Wójtowicz, Dawid Litwa i Marcin Mazur - wzięli udział w obchodach 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Po mszy świętej w Kaplicy Na Wodzie uczestnicy przemaszerowali pod tablicę pamiątkową, gdzie odśpiewano hymn oraz złożono kwiaty i wieńce. Przy okazji tej uroczystości w Hotelu pod Kazimierzem odbywały się również prelekcje naukowe i wykłady.

Za zdjęcia dziękujemy Jac Mi

Photos
Videos
Dawno nas tu nie było, ale to bynajmniej nie znaczy, że nic się u nas nie działo. Wręcz przeciwnie: pomysłów mamy bez liku i pracujemy nad nimi. Lada dzień światło dzienne ujrzy też nasza strona internetowa. A przed Wielkanocą urządziliśmy stowarzyszeniowe wędzenie. Czujemy, że stanie się ono naszą tradycją... więc jeśli miałbyś ochotę powędzić z nami następnym razem, to śmiało dołącz do nas! Dziś za to będziemy się relaksować przy grillu, a jak Wy spędzacie długi majowy weekend?
3
2
Posts

Niedawno Krzysztof Wójtowicz i Marcin Mazur spotkali się z kombatantami ziemi skalskiej – kapitanem Edwardem Tomczykiem żołnierzem Batalionów Chłopskich i Henrykiem Urzędowskim żołnierzem zgrupowania Wolność i Niezawisłość, którzy zostali przy tej okazji przyjęci w poczet Członków Honorowych naszego Stowarzyszenia.

Czekało na nich bardzo gościnne przyjęcie i przeszło 5 godzin fascynujących opowieści o partyzantce, historii okolicznych bitew, ponad 3-miesięcznym przesłuchaniu z torturami Pana Urzędowskiego i innych wojskowych historiach. Było warto!

Image may contain: 2 people, people smiling, indoor
Image may contain: 4 people, people standing and indoor
Stowarzyszenie Moja Polska added 2 new photos to the album: Członkowie honorowi Stowarzyszenia Moja Polska — with Marcin Mazur and Krzysztof Wójtowicz.

Henryk Urzędowski, żołnierz zgrupowania Wolność i Niezawisłość oraz kapitan Edward Tomczyk żołnierz Batalionów Chłopskich

Stowarzyszenie Moja Polska is celebrating Christmas.

Składamy najlepsze życzenia...

No automatic alt text available.

Z okazji niedawnego Święta Niepodległości Stowarzyszenie postanowiło wyrazić swój szacunek i wdzięczność kombatantom. Dlatego poprosiliśmy kilku z nich o przyjęcie honorowego członkostwa naszego Stowarzyszenia.

Pierwszym Członkiem Honorowym Stowarzyszenia Moja Polska został płk. Jurek Bożyk, którego być może kojarzycie jako wykonawcę i akompaniatora pieśni patriotycznych przy ognisku, które rozpaliliśmy na Grodzisku po mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych i bojowników o Wolną Polskę. Życzymy panu Jurkowi dużo zdrowia i mamy nadzieję, że wraz ze swoją harmoszką przybędzie na nasze ognisko również w marcu przyszłego roku.

W imieniu Stowarzyszenia honory czynił Marcin Mazur.

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting
Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Image may contain: flower

Powróćmy jeszcze na chwilę do turnieju o 🏆 Stowarzyszenie Moja Polska

Kto się pisze na następny?

W sobotę 4 listopada 5 drużyn Żaków i 8 drużyn Skrzatów zmierzyło się w rozgrywkach o Puchar Stowarzyszenia Moja Polska. Gościem specjalnym Turnieju był poch...
youtube.com
Stowarzyszenie Moja Polska added 5 new photos to the album: Święto Niepodległości 2017 — with Marcin Mazur and Krzysztof Wójtowicz in Skała.

Wczoraj złożyliśmy hołd Bohaterom walk wyzwoleńczych z terenu naszej gminy. Niech ten wieniec w naszych narodowych barwach będzie wyrazem tego, że pamiętamy ich zasługi i doceniamy poświęcenie.

Pamiętamy, bo z pamięci - również o tych trudnych momentach z naszej historii - płynie nasza tożsamość narodowa. Pamiętamy, bo te bohaterskie czyny motywują nas do działania na rzecz Ojczyzny, by żyło nam się w niej jak najlepiej i by każdy z dumą mówił "Moja Polska".

W sobotę 4 listopada 5 drużyn Żaków i 8 drużyn Skrzatów zmierzyło się w rozgrywkach o Puchar Stowarzyszenia Moja Polska.

W trakcie rozgrywek zorganizowany został konkurs wiedzy o Skale oraz licytacja koszulki z autografami Wisły Kraków. Każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrodę w postacie medalu, a zwycięzcy również puchary.

Gościem specjalnym Turnieju był pochodzący z Brazylii Hernani Jose da Rosa (były zawodnik m.in Górnika Zabrze, Korony Kielce oraz Pogoni Szczecin), z... którym zawodnicy mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Już za kilka dni relacja filmowa z wydarzenia, a tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć.

See More

Koszulkę na licytację właśnie oprawiamy - finał licytacji o 16:00, może chciałbyś mieć pamiątkę Wisła Kraków w domu ?

Pamiętaj, każda złotówka przeznaczona wspiera drużyny Towarzystwo Sportowe Skalanka! Przyjdź i kibicuj naszym 💪 lub przyjezdnym 😉.

Program turnieju:...
9:00 - 12:30 Turniej Skrzatów
13:30 - 16:20 Turniej Żaków
14:10 - Rozstrzygnięcie konkursu z wiedzy o Skale
16:00 - Rozstrzygnięcie licytacji koszulki Wisły Kraków

Dziękujemy rodzicom i firmom, które nas wsparły przy organizacji czyli: MTS www.transport-mts.pl, Aquavision, Zakład Zduński KOMEN 1917.

Widzimy się za kilkanaście godzin!

See More
Image may contain: text
Stowarzyszenie Moja Polska
Non-Governmental Organization (NGO)

Kogo zobaczymy w sobotę na boisku? Rozpoczynamy prezentację! Na turnieju zobaczymy najmłodszych piłkarzy z klubów Zieleńczanka Zielonki, Prądniczanka Kraków i Ks Bronowianka!
Pamiętaj! Widzimy się w sobotę 😎💪!

Image may contain: 10 people, people smiling, people standing, outdoor and text
Image may contain: 12 people, people smiling, child and text
Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców na bezpłatne szkolenie w ramach programu Internetowe Rewolucje, które poprowadzi pracownik firmy Google.

Aktualni i przyszli przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat korzystania z narzędzi reklamy internetowej:
- jak stworzyć wizytówkę firmową w Google
- jak poprawić pozycję swojej strony w wyszukiwarce internetowej...
- jak oznaczyć swoją firmę na mapie Google

Po spotkaniu będzie można porozmawiać na temat promocji swojej firmy i umówić się na indywidualne konsultacje w sprawie swojej strony internetowej i jej promocji w internecie. Zarówno spotkanie, jak i późniejsze konsultacje są całkowicie bezpłatne.

See More
NOV10
Fri 6:00 PM UTC+01Dom Kultury w Skale
17 people interested

Mamy zaszczyt zaprosić młodych piłkarzy, rodziców, kibiców, mieszkańców i sympatyków piłki nożnej na I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Stowarzyszenia „Moja Polska” dla drużyn z rocznika 2010 i 2011 i młodszych, który odbędzie się 4 listopada w Skale.
Dołącz, udostępnij, weź udział.

Regulamin turnieju: http://moja-polska.org/…/I-turniej-Pi%C5%82ki-Noz%CC%87nej.…

...

Więcej informacji wkrótce!

See More
NOV4
Sat 9:00 AM UTC+01Hala Widowiskowo- Sportowa w SkaleSkała, Poland
35 people went

Niezwykle miło było nam uczestniczyć w pikniku z okazji Dnia Nauczyciela, który odbył się w poniedziałek w Minodze, a jak widać na filmie dzieciaki również bawiły się wyśmienicie!

Gratujemy Radzie Rodziców Szkoła Podstawowa w Minodze udanego przedsięwzięcia i dziękujemy za zaproszenie do współorganizacji! #dasię

Rada Rodziców przy wsparciu Grona Pedagogicznego oraz Stowarzyszenia Moja Polska zorganizowała 16 października 2017 r. piknik rekreacyjno sportowy z okazji D...
youtube.com

Dzisiaj włączyliśmy się w organizację pikniku sportowo-rekreacyjnego w ramach obchodów Dnia Nauczyciela w szkole w Minodze.

Pogoda dopisała, dzieciaki się wybawiły - jednym słowem wszystko udało się wyśmienicie! A wszystko własnym sumptem, bo imprezę zorganizowała rada rodziców przy wsparciu pań z gminnej biblioteki, nauczycieli oraz naszym skromnym To najlepszy dowód, że jak się chce, to #dasię

Już w najbliższy poniedziałek będziemy w Szkoła Podstawowa w Minodze, żeby wspólnie z Gronem Pedagogicznym oraz Radą Rodziców zorganizować Dzień Nauczyciela inny niż wszystkie

Mamy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze

OCT16
Mon 10:30 AM UTC+02Szkoła Podstawowa w MinodzeMinoga, Poland
8 people went
Stowarzyszenie Moja Polska is feeling motivated.

🔔 Więcej takich atrakcji w Skale.
🔔 Bardzo fajny sposób spędzenia czasu z dziećmi
🔔 Zachęcamy innych mieszkańców do uczestnictwa

To tylko kilka opinii uczestników – dziękujemy za Waszą obecność i cieszymy się, że gra się Wam podobała. Obiecujemy, że postaramy się przygotować jeszcze ciekawszą kolejną edycję! 🙂

...

A przy okazji zapraszamy do obejrzenia reportażu wideo, a wszystkich chętnych do wspólnego działania do kontaktu z nami http://moja-polska.org/przylacz-sie/

See More
Gra o Skałę odbyła się 30 września 2017 roku w Skale. Była to pierwsza gra miejska na terenie gminy - spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników i...
youtube.com