Reviews
5.0
10 Reviews
Tell people what you think
Denisa Patáková
· January 1, 2018
Zaujímavé prednášky, ktoré sú podávané s ľahkosťou a humorom zaujmú aj "necestovateľov". Palec hore :)
Veronika Petrová
· November 29, 2016
Až dnes som sa dostala k tvojej knihe a bola som nadšená! :) Dostala som sa k veľa užitočným radám ako napriklad balenie (čoho sa vždy najviac bojim :D), riešenie s peniazmi a mnoho ďalších rád :) kni...hu som prečitala za pár hodín na jeden hlt a naozaj túto kúpu nelutujem :) pevne verím,že budú aj ďalšie vydania,pretože svojou knihou určite motivuješ ľudí a snažis sa aby prekonali strach :) palec hore! :) Ďakujem! See More
Ivana Grešlíková
· November 7, 2016
Lebo Hogy vie, ako sa stopuje, ako ušetriť na ubytku, na jedle, vie ako prespať u policajtov aj bez toho, aby ste boli zatknutí, a daruje len tak stan domácim na cestách, keď treba. A ešte o tom aj napíše.
Dani Vymetalova
· March 15, 2017
Skvělá knížka plná užitečných rad, odkazů na webové stránky atd., které se mohou hodit jak začínajícím, tak i ostříleným cestovatelům :)
Mária Nováková
· October 28, 2016
Super informácie o cestovaní.
Videos
chliebtlač
3
1
Svadba v Kazachstane
10
5
Kohútie zápasy - bleskovka
2
Photos
Posts

Po dlhšom čase pred kamerami...
Toľko stresu som nemal ani keď ma v Číne chceli strčiť do väzenia

Ďakujem Travel time za rozhovor.
Video nájdete tu:...
https://www.youtube.com/watch?v=pMsZf_9nr7I

See More
Image may contain: 1 person, sitting, living room and indoor
Image may contain: 3 people, screen
Image may contain: 1 person, sitting and indoor
Image may contain: 2 people, people sitting and screen
Travel Time added 4 new photosfeeling fantastic.

Usilovne pripravujeme druhú časť Travel time... tento krát so stopárom Hogym Posielam odkaz na jeho blog na fb, kde nájdete všetky jeho videá, fotky a články z ciest Druhá časť Travel Time už čoskoro !!!

Jeho link nájdete TU: Svetobežník Hogy

Zvyknete bilancovať starý rok a robiť si plány na ten nový? Ja áno... potom je niekedy zaujímavé si spätne prečítať, čo som si myslel pred rokom... alebo aj pred niekoľkými rokmi.
https://hogy.sk/rok-2017-narazenie-na-realitu/

Rok 2017: Narazenie na realitu…5 (100%) 1 vote Keď som pred rokom bilancoval rok 2016 a robil prognózu roku 2017, netušil som, ako veľmi sa budem mýliť. Môj uplynulý rok by si zaslúžil prívlastok jednotvárny. Väčšinu energie som venoval svojmu vydavateľstvu...
hogy.sk
Posts

Ešte stále máš možnosť potešiť známeho, alebo aj seba samého knihou, ktorá ti otvorí dvere do sveta zážitkov a poznania.

Knihu som napísal práve pre teba!

Garantujem Ti, že jej kúpu neobanuješ. ...
https://elist.sk/obchod/okolo-sveta-s-palcom-hore/

Ak mi napíšeš, že sa ti nepáčila, peniaze ti okamžite vrátim... hoci ju predávam len za nepatrný zlomok jej hodnoty (10€ - a do konca roku 2017 poštovné zadarmo).

See More
No automatic alt text available.
Jaji bloguje - knihy a cestovanie

Pre mňa má najväčšiu hodnotu zážitok s tými, ktorých mám rada. Napríklad cestovanie. Lenže aj také cestovanie je často drahé a musíme sa pred ním dostatočne pri...praviť a informovať.

Peter Hoferek spísal tipy a nápady, ako si zefektívniť a spríjemniť spoznávanie nových miest a na čo sa pripraviť pred a počas cesty.

Zháňate super darček na Vianoce pre toho najväčšieho cestovateľa v rodine? Myslím, že táto kniha by ho potešila.

Vo Vydavateľstvo Elist je za super cenu a momentálne poštovné neplatíte.
https://elist.sk/obchod/okolo-sveta-s-palcom-hore/

See More

Okolo sveta s palcom hore sa určite zíde aj digitálnym nomádom.
... a tak sme sa s Hankou, digitálnou nomádkou dohodli, že teraz jej fanúšikovia získajú knihu o 20% lacnejšie.

Tak jsem zhltla další cestovatelskou knížku. A abych pomohla i vám vyrazit na cesty s uceleným průvodcem, tak jsem připravila recenzi a vyjednala vám SLEVU 20 %. Voucher najdeš v článku. Poděkovat můžete Peter Hoferek

Překonat strach a vydat se na cesty? Jde to. Mně osobně k tomu pomohly knihy. Není nad průvodce na cestování od lidí, co objeli svět. A to je i Peťova kniha
nanomadskestezce.cz

Stredoslováci, nejak sa nám ochladilo... príďte si spolu so mnou zaspomínať na najdobrodružnejších 14 mesiacov v mojom živote.
Zaspomíname si na 80 000 prestopovaných kilometrov na troch kontinentoch, na svadbu v Kazachstane, pokreb v Kambodži a takmer väzenie v Číne. 😮

V perfektných priestoroch Libressobar Banská Štiavnica sa uvidíme 4.11. od 19. hodiny.

...

Budem mať so sebou aj posledné výtlačky svojej knihy Okolo sveta s palcom hore len pre vás!

See More
NOV4
Sat 7:00 PM UTC+01Libressobar - Banská ŠtiavnicaBanska Stiavnica, Slovakia
27 people interested

Trenčín a okolie, v sobotu 28.10. o 16:30 budem mať prezentáciu v Kuki v Trenčíne.
Počas dvojhodinovej prezentácie sa dozviete tie najlepšie zážitky zo 14-mesačnej cesty okolo sveta stopom a získate hodnotné tipy, ako sa dá podobné dobrodružstvo absolvovať s minimálnym rozpočtom.

Okrem toho budem mať u seba posledné výtlačky knihy Okolo sveta s palcom hore - pridám aj podpis. ;D

OCT28
Sat 4:30 PM UTC+02KUKITrencin, Slovakia
36 people interested

Bystričania, úprimne, keby som 17.9. v Bystrici, túto prezentáciu by som si nenechal ujsť...

SEP17
Sun 7:00 PM UTC+02Záhrada - Centrum nezávislej kultúryBanská Bystrica, Slovakia
74 people interested

Nič poriadne nedávajú v rádiu? Vypočuj si podcast, ktorý sme nahrali s Lubom Jurikom zo Sám Sebe Pán - Prekonaj sám seba.
Dozvieš sa aj to, ako som začínal s cestovaním a vydavateľstvom a čo plánujem.

https://samsebepan.sk/sspp05-peter-hogy-hoferek/

Rozprávali sme sa o cestovaní stopom, vzťahoch na cestách, o iných kultúrach, o strachu z neznáma a o písaní a vydávaní kníh. Nechaj sa inšpirovať aj ty-
samsebepan.sk

Čo na to hovoríte?

https://svet.sme.sk/…/vojnu-turistom-vyhlasili-aj-dalsi-pri…

Je jasné, že cestovky nenaženú turistov na miesta, ktoré nie sú tak známe... a ani sólo "cestovatelia" s Lonely planetmi v ruke sa nedostanú na iné ako sú tie najviac odporúćané miesta...

...

Síce článok hovorí trošku o inom, ale dovolím si pár svojich postrehov:

Keby ste cestovali bez fotoaparátu, navštívili by ste tie isté miesta, ktoré plánujete navštíviť s fotoaparátom?

Miestni obyvatelia nie sú zvieratá v Zoo. Cestovať treba s úctou k miestnej kultúre, tradíciám a zbierať zážitky... nie fotografie známych miest, ktorých je plný internet, akurát s tým, že na vašej bude váš xicht. Ak ste profi fotograf, tak je to iné.

Opýtajte sa miestnych (napríklad couchsurferov), čo sa oplatí navštíviť, zrejme vám poradia lepšie, ako Lonely planet... a nebudete na mieste, kde sa popri vás tlači ďalší milión ľudí. Alebo si privstante a pozrite si najväčšie aktrakcie (napríklad Karlou most v Prahe) pri východe slnka. Je to krajšie, nebudete sa piecť na slnku a budete tam sami.

Ale vážne skúste napísať odpoveď:
Keby ste cestovali bez fotoaparátu, vynechali by ste niektoré miesta, ktoré by ste inak chceli navštíviť?

See More
Európou sa šíria protituristické protesty. Napätie medzi turistami a miestnymi nepodceňuje ani OSN.
svet.sme.sk

Čo ti najviac chýba počas dlhodobého cestovania?
Ak si kávofil, tak existuje riešenie.
https://hogy.sk/ako-si-dopriat-dobru-kavu-aj-na-cestach/

Ako si dopriať dobrú kávu aj na cestách?5 (100%) 1 vote Asi všetci sa zhodneme, že najviac nám počas dlhých ciest chýba rodina, či kamaráti… Nové kamarátstva budované počas ciest nemávajú veľkú trvácnosť, keďže obyčajne toho druhého už v živote...
hogy.sk

Lákajú ťa ostrovy Indonézie, či Filipín?
Nenechajte si újsť prezentáciu, po ktorej ti už neostane nič iné, ako pohľadať letenky do juhovýchodnej Ázie... alebo si tam dostopovať.

AUG1
Tue 7:00 PM UTC+02Nervosa RestaurantBratislava, Slovakia
210 people interested
Rozhovor s Rolandom Vojkovským o digitalnom nomádstve a cestovaní v Thajsku. Dozviete sa aj, akú najväčšiu chybu spravil pred cestou do Ázie a čo by zmenil.
hogy.sk

Viacero ľudí sa ma pýtalo na Dánsko, ako sa tam cestuje, čo sa oplatí vidieť... a tak som si povedal, že si jedna z mojich najobľúbenejších krajín Európy zaslúži vlastný článok. Prajem príjemné čítanie a poteším sa vašim postrehom z Dánska

https://hogy.sk/5-plus-1-miest-ktore-v-dansku-musis-navsti…/

Hoci milujem hory a menej rozvinuté krajiny, do Dánska sa vždy rád vraciam. Mám na to hneď niekoľko dôvodov! A v tomto článku, som sa rozhodol o ne podeliť.
hogy.sk

Zaujímavý článok...
Už len dva dni a vidíme sa v Prievidzi na Festivale digitálnych nomádov.

O cestovaní z trošku iného uhla pohľadu.
Kamarátka a skvelá novinárka Magdalena Vaculciakova sa nedávno zamyslela nad tým, ako môžeme cestovať zodpovednejšie. ...
Článok sa síce týka digitálnych nomádov, teda ľudí, čo behajú po svete s laptopom v batohu a ťukajú do klávesnice, aby si zarobili na chleba a kokosy, ale takmer všetky body sa ľahko môžu vzťahovať aj na cestovanie a dovolenku všeobecne.
Čo na to hovoríte vy? Robíte niečo pre miestnych keď cestujete, alebo si skôr užívate nové miesto bez kontaktu s ľuďmi okolo?

See More
Digitálne nomádstvo je o slobode i zodpovednosti. Čo môžem priniesť krajinám, v ktorých žijem? Blog o tom, ako byť zodpovedný digitálny nomád.
magdalenavaculciakova.com

Pamätáte si na Tomáša Vilčeka, ktorý takmer rok cestoval okolo sveta? Akurát vyšiel jeho parádny cestopis plný zaujímavých príbehov a fotografií.

http://www.martinus.sk/…

Najradšej by som si zbalil veci a vypadol niekam ďaleko, ďaleko od všetkých povinností. Precestoval by som celý svet. Zabudol by som na problémy a žil si svoj cestovateľský sen... (Kniha dostupná na Martinus.sk so zľavou, bežná cena 17,90 €)
martinus.sk