CommunitySee All
Highlights info row image
1,690 people like this
Highlights info row image
1,677 people follow this
Reviews
8 Reviews
Tell people what you think
Dani Vymetalova
· March 15, 2017
Skvělá knížka plná užitečných rad, odkazů na webové stránky atd., které se mohou hodit jak začínajícím, tak i ostříleným cestovatelům :)
Veronika Petrová
· November 29, 2016
Až dnes som sa dostala k tvojej knihe a bola som nadšená! :) Dostala som sa k veľa užitočným radám ako napriklad balenie (čoho sa vždy najviac bojim :D), riešen...ie s peniazmi a mnoho ďalších rád :) knihu som prečitala za pár hodín na jeden hlt a naozaj túto kúpu nelutujem :) pevne verím,že budú aj ďalšie vydania,pretože svojou knihou určite motivuješ ľudí a snažis sa aby prekonali strach :) palec hore! :) Ďakujem! See More
Ivana Grešlíková
· November 7, 2016
Lebo Hogy vie, ako sa stopuje, ako ušetriť na ubytku, na jedle, vie ako prespať u policajtov aj bez toho, aby ste boli zatknutí, a daruje len tak stan domácim na cestách, keď treba. A ešte o tom aj napíše.
Mária Nováková
· October 28, 2016
Super informácie o cestovaní.
Videos
chliebtlač
3
1
Svadba v Kazachstane
10
5
Kohútie zápasy - bleskovka
2
Photos
Posts
Rozhovor s Rolandom Vojkovským o digitalnom nomádstve a cestovaní v Thajsku. Dozviete sa aj, akú najväčšiu chybu spravil pred cestou do Ázie a čo by zmenil.
hogy.sk

Viacero ľudí sa ma pýtalo na Dánsko, ako sa tam cestuje, čo sa oplatí vidieť... a tak som si povedal, že si jedna z mojich najobľúbenejších krajín Európy zaslúži vlastný článok. Prajem príjemné čítanie a poteším sa vašim postrehom z Dánska

https://hogy.sk/5-plus-1-miest-ktore-v-dansku-musis-navsti…/

Hoci milujem hory a menej rozvinuté krajiny, do Dánska sa vždy rád vraciam. Mám na to hneď niekoľko dôvodov! A v tomto článku, som sa rozhodol o ne podeliť.
hogy.sk
Posts

Zaujímavý článok...
Už len dva dni a vidíme sa v Prievidzi na Festivale digitálnych nomádov.

O cestovaní z trošku iného uhla pohľadu.
Kamarátka a skvelá novinárka Magdalena Vaculciakova sa nedávno zamyslela nad tým, ako môžeme cestovať zodpovednejšie. ...
Článok sa síce týka digitálnych nomádov, teda ľudí, čo behajú po svete s laptopom v batohu a ťukajú do klávesnice, aby si zarobili na chleba a kokosy, ale takmer všetky body sa ľahko môžu vzťahovať aj na cestovanie a dovolenku všeobecne.
Čo na to hovoríte vy? Robíte niečo pre miestnych keď cestujete, alebo si skôr užívate nové miesto bez kontaktu s ľuďmi okolo?

See More
Digitálne nomádstvo je o slobode i zodpovednosti. Čo môžem priniesť krajinám, v ktorých žijem? Blog o tom, ako byť zodpovedný digitálny nomád.
magdalenavaculciakova.com

Pamätáte si na Tomáša Vilčeka, ktorý takmer rok cestoval okolo sveta? Akurát vyšiel jeho parádny cestopis plný zaujímavých príbehov a fotografií.

http://www.martinus.sk/…

Najradšej by som si zbalil veci a vypadol niekam ďaleko, ďaleko od všetkých povinností. Precestoval by som celý svet. Zabudol by som na problémy a žil si svoj cestovateľský sen... (Kniha dostupná na Martinus.sk so zľavou, bežná cena 17,90 €)
martinus.sk

Už o pár dní (24.6.) sa vidíme na Festivale digitálnych nomádov v Prievidzi. Príďte sa inšpirovať. Viac info aj v novom článku.
https://hogy.sk/ako-zarabat-cez-internet-a-cestovat/

Téma ktorá snáď najčastejšie zaujíma ľudí, ktorí sa mi ozývajú je: Ako si nasporiť na cestovanie, alebo ako skĺbiť prácu a cestovanie. Preto čítaj ďalej!
hogy.sk

Cestovanie po Slovensku ma tiež svoje čaro!
Moniku zaujímalo, aké sú top miesta na Slovensku podľa slovenských cestovateľov.
A výsledok? Pozrite sem a budete prekvapení!

Ja som sa snažil just vybrať miesto, ktoré nik iný nezvolí a just mi to nevyšlo... ale aspoň to je dôkaz, že sa fakt oplatí navštíviť.

... See More
Prichádza víkend a ty premýšľaš, kam na výlet by si sa vybral v tomto krásnom počasí? V tom prípade čítaj ďalej. Na mojom blogu píšem články o cestovaní, keďže cestovanie je moja najväčšia vášeň. Avšak,
zbalimaidem.sk

Aj ty rozmýšľaš, ako skĺbiť prácu a cestovanie?

V tom pripade poď pozreť na festival digitálnych nomádov 24.6.2017 v Prievidzi. Tiež tam budem naberať inšpiráciu.
Kľudne si ma na mieste odchyť, ak máš chuť pokecať.

... See More
2. ročník 1. podujatia na Slovensku venovaného slovenským digitálnym nomádom a všetkým, ktorých zaujíma zarábanie cez internet a cestovanie bez obmedzení.
festivalnomadov.sk

Patríte medzi paštikárov, fastfoodarov, alebo si trúfate vyskúšať lokálne jedlo? Ako sa na cestách stravuje Rudy a Hogy zisťovaľ Michal Knitl.

http://www.cestounecestou.sk/…/05/strava-a-jedlo-na-cestac…/

Strava a jedlo na cestách #4 - Peter Hoferek a Rudy
cestounecestou.sk

Čomu sa Hogy už rok naplno venuje? Dozviete sa v rozhovore pre Knižné červy

Pri príležitosti oslavy prvého výročia založenia nášho vydavateľstva, bol vyspovedaný jeho majiteľ Peter Hoferek. Ak sa chcete dozvedieť čo-to zo začiatkov vyda...vateľstva alebo jeho plánov do budúcnosti, tento rozhovor si nenechajte ujsť

See More
Vydavateľstvo Elist v týchto dňoch oslavuje prvé narodeniny. Pri tejto príležitosti sme pre vás pripravili rozhovor s jeho zakladateľom Petrom Hoferekom.
kniznecervy.sk

Dnes je tomu rok, od kedy som sa pustil do podnikania v knižnom biznise.
Od vtedy v mojom vydavateľstve Elist vyšli desiatky krásnych kníh.
Nakuknite na elist.sk a možno vás dačo zaujme.
Až do 7.5. máte možnosť využiť narodeninovú akciu a ušetriť až s 50%.

...

V zľave je aj moja kniha Okolo sveta s palcom hore - mám už len pár posledných kusov z druhého vydania.

See More
No automatic alt text available.
Vydavateľstvo Elist reading Elist.
April 30

Priatelia, čas neuveriteľne letí a naše mladé vydavateľstvo ELIST má dnes prvé narodeniny. Je čas na oslavu!

Až do 7.5. 2017 môžete na www.elist.sk získať vyše 40 kníh len za polovicu!
Skvelé, čo poviete?

Rozmýšľate, aké by to bolo skoncovať so stereotypom a aspoň na pár mesiacov si vyskúšať život digitálneho nomáda?

Inšpirujte sa mladou slovenkou Gabkou Koščovou, ktorá so svojim manželom už 4. mesiac cestuje a popri tom si zarába prácou cez internet.

https://hogy.sk/rozhovor-s-gabkou-koscovou/

Inšpiratívny rozhovor s mladou slovenkou Gabkou Koščovou, ktorá so svojim manželom už 4. mesiac cestuje a popri tom si zarába prácou cez internet.
hogy.sk

Od dnes sa o mne píše aj na českých internetoch!
https://www.startitup.cz/peter-hoferek/
Dakujem za rozhovor

Dát si tzv. rok pauzy (gap year) je v zahraničním celkem běžné. Peťa Hoferek si našetřil a dal si rovnou dvojnásobnou pauzu na cestování po světě. Ani po návratu nezahálel, vydal svoji knihu Okolo sveta s palcom hore a založil vlastní nakladatelství Elist. Nejen o knihách jsme si popovídali v násled...
startitup.cz

Aký je to pocit prvýkrát stáť na krajnici so zdvihnutým prstom a šialeným nápadom dostopovať do Španielska?
Inšpirujte sa, stopárska sezóna práve začína!

http://nanomadskestezce.cz/zvednuty-palec-aneb-nelehky-ziv…/

zněla další z dobře míněných rad. Tu jsem dodržovala až do ono osudného dne a mého z dalších nenadálých nomádských nápadů – do pondělí 27. dubna 2017, kdy jsem se poprvé vydala na svůj stop Evropou.
nanomadskestezce.cz

Ahojte dobrodruhovia!
Asi ste si všimli, že tak málo, ako sa venujem v poslendom čase cestovaniu sa venujem aj webu www.hogy.sk.
Za všetko môže v prvom rade to, že sa snažim naplno venovať svojmu vydavateľstvu Elist a okrem toho akosi nič iné nestíham. Žiaľ, asi sa nedá robiť viac vecí naplno...

Za ten necelý rok sa vydavateľstvo dostalo do povedomia autorov. Tí oceňujú doteraz nevídaný prístup vydavateľa a dosť húfne prechádzajú od iných vydavateľstiev. Spokojnosť auto...rov je totiž mojou prioritou a keď niečím nie su na 100% spokojní, tak sa to prerába, či už obálka knihy, alebo korekcie.

Tiež sa mi podarilo zaviesť viaceré nevídané novinky pre zákazníkov, ako možnosť kúpiť si tlačenú knihu aj s podpisom, či venovaním od autora, ebook v troch formátoch za cenu jedného a bez zbytočných DRM ochrán, ktoré najviac buzerujú práve poctivého zákazníka.

Stále je to len zlomok z toho, čo by som chcel ešte spraviť. Chcel by som vás preto poprosiť o pomoc v podobe vašich hlasov: http://www.mastersgate.com/hlasovanie/elist

Ak by sa vydavateľstvu Elist podarilo v tejto súťaži dostať medzi najlepších, znamenalo by to obrovské nakopnutie v podobe know-how od špecialistov z marketingových agentúr, ušetrenie prostriedkov na marketing a logistiku a samozrejme aj prestíž.
Ďakujem pekne za podporu!

See More

Chystáte sa vycestovať? Veľmi zaujímavá stránka, kde nájdete tie najdôležitejšie informácie o krajine kam mierite pekne pokope:
https://www.thebasetrip.com/

Vďaka za tip patrí Ivane Grešlíkovej
http://ivanagreslikova.com/

At the Basetrip we’re passionate about travelling and making sure you find all the information about any country in the world in one place - the Basetrip.
thebasetrip.com