Posts

W ramach Dni otwartych "Uśmiechnięte środy" dla przedszkolaków 14 marca zostały przeprowadzone zajęcia mające na celu integrację poprzez zabawę ze szkolną psycholog oraz nauka programowania ze szkolną grupą informatyczną. Zabaw nie było końca! Wesołe buzie i pełne zaangażowanie maluchów były dowodem, że zajęcia były ciekawe. Choć podczas nauki programowania trzeba było troszkę się skupić, to żaden przedszkolak nie narzekał, ponieważ ulubieni bohaterowie bajek, to dobrzy kompani do nauki, a starsi koledzy motywowali do osiągnięcia celu. Wielkie brawa dla SUPER PRZEDSZKOLAKÓW!

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków z rodzicami, maluchy się bawią, a rodzice mogą wytchnąć przy kawie i małych słodkościach.

Photos
Videos
Bal.....
14
Koncert muzyczny
7
Uczymy się ratować 😀2a
11
Posts

16 marca klasa 4b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Śląskim Zoo. Tematem zajęć był "Alarm dla bioróżnorodności". Mimo deszczowej pogody uznajemy wyjście za bardzo udane- zajęcia były ciekawe, mieliśmy okazję dowiedzieć się nowych, interesujących rzeczy. Wszyscy dobrze się bawiliśmy

3 miejsce w Miejskim Konkursie "MISTRZ SUDOKU"- Jakub Urbanczyk.
GRATULUJEMY!!!!!

Image may contain: 1 person, smiling

Wiosna w świetlicy

„Przyleciały skowroneczki
Z radosną nowiną
Zaśpiewały zawołały...
Ponad oziminą
Wiosna idzie! Idzie wiosna!
Śniegi w polu giną”
E. Szelburg – Zarembina.
Za oknem ostatki zimy i śniegu, a w świetlicy wiosna w pełnej odsłonie. Świetliczaki w ramach zajęć plastycznych wykonały wspólną, ogromną pracę zatytułowaną „Pierwsze oznaki wiosny” na podstawie wiersza Ewy Szelburg - Zarębiny. Efekt naszej wspólnej, ciężkiej pracy jest spektakularny. Uczniowie pięknie współpracowali, zintegrowali się jeszcze bardziej, a uśmiech z ich twarzy nie schodził ani na minutę. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

See More

Bajeczne Bali. Projekt „Lekcja z Gościem”.
15 marca obfitował w Jedenastce w ciekawe i miłe wydarzenia: konkurs matematyczny „KANGUR”, urodziny Mateusza i pani z angielskiego oraz spotkanie z podróżniczką i psychoterapeutką panią Aleksandrą Wieteską w ramach projektu „LEKCJA Z GOŚCIEM”. Tym razem przenieśliśmy się na Bali – wyspę słynącą z bajecznej przyrody i niepowtarzalnej architektury. Najwięcej zachwytów wzbudziły w uczniach jak zawsze relacje o zwierzętach – przebiegłyc...h makakach i zaskakująco szybkich żółwiach wodnych. Już wiemy, że na Bali warto wybrać się w lipcu, kiedy temperatura tam jest najniższa ( 32 st.!) i że nie warto urażać się, gdy tubylcy, bardzo zresztą serdeczni, uśmiechną się opowiadając o smutnym zdarzeniu – taki sposób ekspresji jest tam naturalny. Znowu poszerzyliśmy nasze myślowe i kulturowe horyzonty. To dobre doświadczenie!

See More

Wielki błękit, czyli Mistrzowie na basenie!
Wielka radość. Zwycięzcy zimowej edycji Szkolnej Ligi Mistrzów z radością zajęli zarezerwowaną dla nich połowę basenu i nie zmarnowali nawet minuty na nicnierobienie. Było wszystko: nurkowanie, wyścigi, relaks i obowiązkowo dzika radość ze skoków. Zdaniem pani ratownik byliśmy jednak zdyscyplinowaną grupą a można dodać, że także zgraną i bardzo aktywną. Mistrzowskie wyjścia to świetna okazja do integracji między klasami – tym razem gratulujemy koleżeńskiej postawy reprezentacjom klas IV c i V b.

Wesołe środy - to magiczne popołudnia w "Jedenastce". Zabawa z językiem angielskim, programowanie, zabawy z papierem, czytanie 3D i taniec - na takie zajęcia w tym roku zaprosiliśmy przedszkolaków, żeby im pokazać, jak fantastycznie jest w naszej szkole. Pierwsze zajęcia już za nami, z niecierpliwością oczekujemy na naszych gości w tą środę, w pracowni komputerowej!

W czwartek nasi pierwszoklasiści godnie reprezentowali szkołę podczas Olimpiady Pierwszoklasistów. Mimo, iż nie udało się im stanąć na podium, pokazali, że potrafią grać fair - play i dobrze się bawić. Jesteśmy z Was dumni. Byliście świetni!!!!!!

W dniu 5.03.2018 uczennica naszej szkoły Anna Fuss brała udział w REGIONALNYM KONKURSIE ,, ZNAM MAPĘ AZJI”.
ANNA FUSS zakwalifikowała się do II etapu.
Powodzenia

Image may contain: 1 person, indoor

Klasa 3a na zajęciach edukacyjnych w ZOO

Uczniowie klasy 3a uczestniczyły w warsztacie pt. „Las wita nas”. Dzieci w ciekawy sposób dowiedziały się: Czy każde zbiorowisko drzew można nazwać lasem? Jakie zwierzęta zamieszkują polskie lasy? Czy trudno jest rozpoznać te zwierzęta? Uczniowie zapoznali się także z poszczególnymi piętrami roślinności leśnej oraz ich mieszkańcami. Zajęcia prowadzone były w formie rywalizacji grupowej. Wszyscy dobrze się bawili.

27 lutego po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w międzyszkolny konkursie edukacji zdrowotnej dla uczniów klas trzecich “Wiem, co jem”. Uczennice Eliza Dreja – Motyka z klasy 3a i Tatiana Wiśniewska z klasy 3b z ogromnym zaangażowaniem zmagały się z różnymi zadaniami. Poza obszerną wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, pokazały samodzielnie przygotowany plakat o tematyce prozdrowotnej, który pięknie omówiły.Dziewczynki poradziły sobie świetnie i zajęły II miejsce. Gratulujemy.

Image may contain: 2 people, people standing, people sitting and indoor
Image may contain: one or more people, people sitting, table and indoor
Image may contain: one or more people, people sitting, people eating, table and indoor
Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting, table and indoor

W ramach organizowanej w naszej szkole akcji „Lekcja z gościem” oraz realizacji przez klasy drugie projektu „Od grosika do złotówki” uczniowie kilku klas wzięli udział w spotkaniu z panem Bartoszem Łuczywo- przedstawicielem Narodowego Banku Polskiego w Katowicach.. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację ukazującą stosowane zabezpieczenia w polskich banknotach. Dowiedzieli się również jak wygląda wymiana zużytych lub uszkodzonych banknotów oraz procedura zgłaszania falsyfikatów. Mieli także okazję przyjrzeć się bliżej nowemu banknotowi o nominale 500 zł, który jak na razie nie jest częstym gościem w naszych portfelach!

Zawody minisiatkówki dziewcząt
1 marca 2018 dziewczęta przystąpiły do międzyszkolnej rywalizacji mini siatkówki w KS „Michał”. W pierwszej fazie turnieju dziewczęta grały z drużyną SP 6 i SP 20. Tak się złożyło, że wszystkie drużyny miały po jednym meczu wygranym i jednym przegranym. O miejscu w grupie zdecydowała ilość tak zwanych małych punktów z rozegranych meczy. Po przeliczeniu małych punktów I miejsce w grupie zajęła SP 20, II miejsce SP 11, a III miejsce SP 6. W kolejn...ych rozgrywkach graliśmy o miejsca V do VI. Dziewczęta wygrały dwa mecze z SP 5 i SP 1, ostatecznie zajmując V miejsce w mieście.
Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Piorun Julia, Albrecht Wanessa z klasy 5b, Kołodziej Julia, Sikorska Monika, Olszowy Aleksandra z klasy 7b oraz Karwik Dominika, Małachowska Roksana, Olczyk Marzena, Szczepaniak Emilia z klasy 7a.
WIELKIE GRATULACJE!!!

See More
Image may contain: 9 people, people standing
Image may contain: 8 people, basketball court
Image may contain: 8 people, people standing and basketball court
Image may contain: 1 person, playing a sport and basketball court

Przebudzenie talentów?
Nie zdziwi nas wcale, jeżeli uczniowie „Jedenastki” rozpoczną profesjonalną przygodę z tańcem po tym jak krótkie warsztaty z hip-hopu i street dance’u poprowadził dla nich instruktor tańca z Siemianowickiego Centrum Kultury. Podczas zajęć tanecznych uczniowie wykazali się świetną koordynacją, pamięcią ruchową a przede wszystkim zapałem i radością płynącą z aktywności. Uczestnicy zajęć mogą sobie pogratulować, że w swoim wolnym czasie zrobili coś dobrego dla ciała i umysłu: taniec rozwija koncentrację, zdolność konstruktywnej ekspresji emocji i z pewnością wzmacnia samoocenę dziecka. Gorąco zachęcamy rodziców do wspierania talentów tanecznych dzieci ( SCK Bytków tel. 32 228 72 80).