Photos
Posts

Değerli TURNA Kullanıcıları,

KA103, KA107 ve KA108 proje başvurularının son başvuru tarihi, Avrupa Komisyonu web sitesindeki teknik sorunlar nedeniyle 2 Şubat 2018 tarihine (TSİ 14:00) kadar uzatılmıştır.

İyi günler dileriz.

Değerli TURNA Kullanıcıları,

Resmi web sitemizde yayınlanmış olan, 2018 - KA107 başvuruları hakkında yapılan duyuruyu dikkate almayı unutmayınız.

http://www.ua.gov.tr/…/2018-ka107-ba%C5%9Fvuru-formlar%C4%B…

...

İyi günler dileriz.

See More
Teknik bir sıkıntıdan dolayı, KA107 başvuru formlarının bazılarında, bütçe hesaplama işlemlerinin doğru çalışmadığı tespit edilmiştir. Bütçe hesaplamalarının doğru olmadığını tespit ettiğiniz haller dahil başvurunuzu her hâlükârda en geç yarın (01.02.2018) Türkiy...
ua.gov.tr
Posts

Değerli TURNA Kullanıcıları,

Erasmus+ programı bağımsız dış uzman başvuru ilanı kurumumuzun web sitesinde yayınlanmıştır. İlana http://bit.ly/2zkR9ig bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarını ülkemizde yürütmekten sorumlu olan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına Erasmus+ Programı kapsamında sunulan,
ua.gov.tr

Başvuru sahibi olmayıp yurt dışı veya yurt içindeki bir projeye ortak olan okullar ile başvuru sahibi olduğu halde projesini TURNA’ya yüklemeyen kurumlar; projelerinin TURNA hesaplarından görülebilmesi için yardim@ua.gov.tr adresine kurum adınız, TURNA kullanıcı adınız ve proje numarası bilgilerini içeren “KA219 Projesi Tanımlama” konulu bir e-posta göndermesi gerekmektedir.

Değerli TURNA kullanıcıları,

Çevrimiçi olarak alınan KA105 ve KA347 3.dönem başvurularının son başvuru tarihi, Avrupa Komisyonu websitesindeki teknik sorunlar nedeniyle 6 Ekim tarihine(TSİ 13:00) kadar uzatılmıştır.

İyi günler dileriz.

Türkiye Ulusal Ajansı

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Faaliyeti 2017 Yılı Başvuru Sonuçları :http://bit.ly/2fv9ql7

2017 Yılı Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Proje Sonuçları:
http://bit.ly/2wm6cY0

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 2 (KA2) Yetişkin Eğitim Stratejik Ortaklıklar kapsamında Başkanlığımıza sunulan proje tekliflerinin değerlendirilme süreci tamamlanmıştır.
ua.gov.tr

KA105 (Gençlik Hareketliliği) ve KA347 (Gençler ve Politika Yapıcılar Arasında Diyalog) Başvurusu Yapan Yararlanıcılarımız İçin Hatırlatma:

Değerli TURNA kullanıcıları,

Geçtiğimiz dönem çevrimiçi alınmış olan KA347 başvuruları ile birlikte bu dönem KA105 başvuruları da Avrupa Komisyonu tarafından çevrimiçi olarak alınacaktır. Başvuru İşlemleri'nde (TURNA ana sayfanızın sol üst köşesinde) yer alan Başvuru Bilgisi Gönder menüsündeki Çevrimiçi Başvuru Rehberi yardımıyla başvurul...arınızın nasıl yapılacağına dair fikir edinebilir, aynı rehberi kullanarak yaptığınız başvuruyu TURNA'daki kullanıcı hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Not: Başvurunuzu çevrimiçi olarak yaptıktan sonra başvurunuz 24 saat içinde TURNA sistemine alınmaktadır. Eğer "Girdiğiniz verilere ait bir başvuru TURNA sisteminde henüz yer almamaktadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz." uyarısı alırsanız kullanıcı eşleştirmesini 24 saat sonra tekrar deneyiniz. Uyarının devamı halinde yardim@ua.gov.tr adresinden destek alabilirsiniz.
Başvuru formu içeriğiyle ilgili sorularınızı ise KA105 için agh@ua.gov.tr, youthexchanges@ua.gov.tr, youth.work@ua.gov.tr adreslerine, KA347 için youth.policy@ua.gov.tr adresine ulaşarak sorabilirsiniz.

See More

"KA347 - Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Politika Yapıcılar Arasında Diyalog" Projelerinin Başvuruları Hakkında

Değerli yararlanıcılar,

2017 yılı 2. döneminden itibaren "KA347 - Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Politika Yapıcılar Arasında Diyalog" projelerinin başvuruları Avrupa Komisyonu'nun oluşturduğu bu siteden çevrimiçi olarak alınacaktır. Sitenin sağ üst bölümünden dil seçeneğini değiştirerek formu Türkçe olarak görüntülemek mümkündür, ancak herhangi bir ihtila...f halinde İngilizce form metni geçerlidir. Başvurunuzu yapmadan önce Avrupa Komisyonu'nun yayınladığı bu rehberi okumanız önem arz etmektedir.

Çevrimiçi başvurunuzu tamamladıktan sonra başvurunuzun TURNA'ya tanımlanabilmesi için başvurunuzu tamamlamadan önce Başkanlığımızca hazırlanan bu rehberi okumanız önem arz etmektedir. Başvurunuzu tamamladıktan sonra yaklaşık 1 gün içinde başvurunuzun TURNA’ya aktarımı tamamlanacaktır. Rehberi takip ederek başvurunuzu TURNA’daki kullanıcı hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Başvuru formuyla ilgili sorularınızı youth.policy@ua.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

En iyi dileklerimizle,

See More

Okul Eğitimi, Mesleki Eğitim, Yükseköğretim ve Yetişkin Eğitimi Programları için Ana Eylem 1(KA1), Gençlik Programı için Ana Eylem 1, Ana Eylem 2(KA2), Ana Eylem 3(KA3) Dönem 1(Round 1) başvurularına ait son başvuru tarihinin 2 Şubat 2017 olduğunu unutmayınız.

Nasıl başvuru yapacağınız hakkında yardım almak için TURNA sistemine giriş yaptıktan sonra Başvuru Formu Listesi içersindeki Online Başvuru Kılavuzu, Başvuru Formları İçin Teknik Rehber ve her programın kendine ait başvuru rehberlerini inceleyebilirsiniz.

Kurumsal hesabınız ile şu anda KA110, KA108, KA107, KA103 ve KA203 Formlarını TURNA Sisteminde görüntüleyebilirsiniz. Başvuru tarihleri yaklaşan formlar ise hazırlanmakta olup, deadline zamanından bir süre önce sisteme açılmaktadır. Kurumsal hesabınız ile şu anda, Şubat Son Başvuru Tarihli Formları, görüntüleyememeniz normaldir. Kısa Süre İçerisinde Formların Hazırlığı tamamlanarak, ilgili güncel formlar sisteme açılacaktır.

Erasmus+ Yükseköğretim projeleri için (KA103, KA107, KA108, KA 203) 2017 dönemi başvuru formlarını görüntüleyebilirsiniz.

Gençlik Programları için Deadline 4 Ekim 2016 olup, Avrupa Komisyonu veritabanına submit etmiş olduğunuz başvuru formlarınızı, son başvuru tarihinden 1 hafta sonrasına kadar TURNA’ya yükleyebilirsiniz.

Gençlik Başvuruları İçin; TURNA Grup Hesabınız İle; KA347-KA105 ve KA205, TURNA Kurumsal Hesabınız ile KA347-KA110-KA105 ve KA205 Başvuru Formlarımızı Görüntüleyebilirsiniz.

Başvuru formunuzu TURNA Sistemine yükledikten sonra, sistem size 5 rakamlı referans numaranızı verecektir. Proje numaranız sistem tarafından hemen verilmez. İlgili proje numaranız daha sonra, değerlendirme aşamasında verilecektir. Bu kısa bir zaman alabilir.

Submit Online Yaparken Hata Alıyor İseniz;

Formunuzun versiyonu 3.06 ise 3.07 ye yükseltiniz. TURNA Sistemimizden yeni bir form indirerek doldurunuz. Eğer 3.07 ise G.1 Alanına geliniz. Learning/Teaching/Training Activities alanını once Yes seçip daha sonra tekrar No seçerek submit online yapmayı deneyiniz. Bu şekilde formunuzun online gönderim işlemini tamamlayabilir ve online göndermiş olduğunuz başvuru formunuzu TURNA Hesabınıza yükleyebilirsiniz.