Videos
اجرای «سرود برابری» در مترو تهران توسط سه زن جوان
3K
231
چرا رسانه‌های چپگرای غربی درباره آپارتاید جنسیتی در ایران سکوت می‌کنند؟
342
41
در روزی که علی خامنه‌ای، اعتراضات زنان ایران به حجاب اجباری را «حقیر» خواند، سخنگوی وزارت خارجه امریکا آنها را زنانی «شجاع» توصیف کرد که «الگویی فوق‌العاده برای زنان در سراسر جهان» هستند. t.me/Taghato_News
273
25
Posts

ضرب‌الاجل تهدیدآمیز ترامپ به کنگره و متحدان اروپایی امریکا برای رفع نوافص برجام

t.me/Taghato_News

"دانلد ترامپ" رییس‌جمهور امریکا هم‌زمان با تمدید معافیت‌های تحریمی ایران در ارتباط با توافق "برجام"، بیانیه‌ی شدید‌اللحنی را صادر کرد و در آن شرایط چهارگانه‌ خود را برای باقی ماندن در این توافق شرح داد. او به قانون‌گذاران امریکایی و متحدان اروپایی امریکا فرصت داده تا یا نواقص مورد نظرش را رفع کنند و یا او امریکا را از برجام خارج خواهد کرد.

...Continue Reading
Image may contain: 1 person, closeup
Taghato added 3 new photos.
2 hrs

حامی سرسخت تغییر رژیم در ایران، مشاور امنیت ملی ترامپ می‌شود

t.me/Taghato_News

"دانلد ترامپ" دقایقی قبل، جان بولتون را به عنوان مشاور امنیت ملی خود و جانشین مک‌مستر معرفی کرد. بولتون که از حامیان سرسخت تغییر رژیم در ایران است، از روز ۲۰ فروردین کار خود را آغاز می‌کند.

...

یک‌هفته قبل، روزنامه واشینگتن‌پست از این تغییر مهم در کاخ سفید خبر داده بود.

See More
Image may contain: 1 person, suit
Image may contain: 1 person
Image may contain: 2 people, people standing and suit
Photos
Posts

اندرین نوروزتان هنگام خوش
بادتان در سال نو ایام خوش

ای همه هم‌میهنان در سال نو
بر شما هر شام خوش، هر بام خوش

...

موسیقی‌تان کهنه یا نو شاد باد
رقص‌تان بی‌نام یا بانام خوش

ورکه در جنگید با دین‌کارگان
بادتان این جنگ را فرجام خوش

خام دین گشتیم خاص و عام لیک
خوش بُود خوش، پخته دیدن خام خوش

آرزو دارم که بینم‌تان همه
رَسته از هر آیتِ اسلام خوش

t.me/Taghato_News

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2.1K Views

حسن پلارک (رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات): «در سال ۱۳۹۶، طرح توسعه اولیه حرمین امامین جوادین (کاظمین عراق) پایان یافت و دو شبستان به بخش زیارتی صحن و حرم مطهر اضافه شد. بازسازی و طلاکاری کلی ایوان باب‌المراد و باب‌القبله و باب‌القریش نیز در حرم مطهر امامین جوادین به دست متخصصان انجام گرفت. در این سال، گنبد امام علی نیز با همت و تلاش متخصصان، ترمیم شد. هم‌چنین برخی پروژه‌ها مانند صحن و شبستان حضرت زهرا در نجف اشرف، تقریبا به اتمام رسیده و فقط برخی بخش‌های زیرساختی همانند برق رمپ‌ها و پله‌برقی‌ها باقی‌ مانده که این مهم نیز در روزهای آتی به پایان می‌رسد تا این صحن به صورت کامل در اختیار زوار قرار گیرد. در سال ۱۳۹۷ طرح توسعه حرم امامین عسکرین (سامرای عراق) نیز انجام می‌گیرد. با اجرای این طرحِ سه مرحله‌ای، در حدود ۳۰۰متر به صحن و حرم اضافه می‌شود که باعث افزایش گنجایش زائران خواهد شد.»

t.me/Taghato_News

Image may contain: 1 person, text

وداع با "سودان" آخرین کرگدن سفید شمالی نرِ جهان

این کرگدن ۴۵ساله، روز دوشنبه (۱۹ مارچ-۲۸ اسفند) در منطقه حفاظت‌شده "اُل‌پجِتا" در کنیا درگذشت تا آخرین امیدها برای حفظ این زیرگونه از بین برود.

t.me/Taghato_News

Image may contain: one or more people and outdoor

#عکس‌خبر: حمید بابایی، پژوهشگر و‌ اقتصاددان در بند، بعد از گذراندن ۴ نوروز پیاپی در زندان، سرانجام در آخرین روز سال ۱۳۹۶ به مرخصی اعزام شد تا لحظه تحویل سال را در کنار همسر و خانواده‌اش سپری کند.

آقای بابایی که پیش از بازداشت و‌ محکومیت در سال ۱۳۹۲ دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه لیژ بود، در پیامی کوتاه نوشته: «به یاد عبدالفتاح [سلطانی]، آرش [صادقی]، بهاییان در حبس، و دیگر زندانیان سیاسی. خوشحالم که پنجمین سال را در زندان، نو نکردم. در این لحظات آرزو می‌کنم که آخرین نوروز هم‌بندیانم در حبس باشد. سال نو بر همگی مبارک!»

t.me/Taghato_News

Image may contain: 1 person, smiling, sitting

آغاز اعتصاب غذای عبدالفتاح سلطانی در اعتراض به تبعیض علیه زندانیان سیاسی-عقیدتی با مداخله وزارت اطلاعات دولت روحانی

t.me/Taghato_News

عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی و مطرحِ مدافع حقوق بشر، از امروز چهارشنبه (۱ فروردین) دست به اعتصاب غذا زده است. او دلیل این اعتصاب اعتراضی را «مداخله ماموران وزارت اطلاعات حسن روحانی در امور زندانیان سیاسی-عقیدتی» به ویژه در ارتباط با ممانعت از مرخصی نوروزی این زندانیان، اعلام کرده است.

...

آقای سلطانی در اطلاعیه خود در این خصوص نوشته است:

ملت شریف ایران؛ درود بر شما!

ضمن عرض تبریک نوروز خجسته به اطلاع می‌رساند:

از آنجا که وجود برخی تبعیض‌های ناروای حاکم بر جوّ زندان، به گونه‌ای است که عده‌ای از زندانیان از جمله رانت‌خواران، اختلاس‌گران و وابستگان به قدرت از امتیازاتی برخوردار هستند که برای بسیاری از زندانیان عادی و (سیاسی-عقیدتی) در نظر گرفته نمی‌شود و با توجه به عدم رعایت حقوق شهروندی مورد ادعای دولت و مداخله برخی ماموران وزارت اطلاعات آقای روحانی در تصمیم‌گیری‌های مربوط به زندانیان (سیاسی-عقیدتی) به نحوی که دادستان تهران نیز تحت تاثیر اظهارنظرها و خواسته‌های آنان٬ از رعایت پاره‌ای از حقوق قانونی زندانیان مذکور سر باز می‌زند٬ این‌جانب علی‌رغم اینکه قصد نداشتم این ایام شادی و سرور را به کام عزیزان تلخ نمایم و بر خلاف میل باطنی، در اعتراض به این قبیل رفتارهای ناعادلانه و تبعیض‌آمیز از تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۷٬ اعتصاب غذا می‌نمایم و مسوولیت عواقب ناگوار آن به عهده رییس‌جمهور، رییس قوه قضاییه و سایر مقامات مسوول خواهد بود.

عبدالفتاح سلطانی
بازداشتگاه اوین

See More
Image may contain: 3 people, people standing

سفره هفت‌سین و درددل‌های "فرنگیس مظلوم" مادر سهیل عربی، مقابل زندان فشافویه

این زندانی سیاسی-عقیدتی که پنجمین نوروز را در حبس سپری می‌کند، در آستانه سال نو به ۵۵روز اعتصاب غذایش پایان داد.

t.me/Taghato_News

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Taghato
1,880 Views
1.8K Views

سال نو مبارک!

با صدای خاطره‌انگیز خواننده فقید ایران، فریدون فرخزاد و سعید محمدی

t.me/Taghato_News

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Taghato
12,232 Views
12K Views

پیام نوروزی شاهزاده رضا پهلوی: دل من با آنهایی‌ست که رفتند تا ما بمانیم

t.me/Taghato_News

هم ‌میهنان عزیزم!

...

فرارسیدن نوروز باستانی، این جشن بزرگِ ملی و میراثِ بشری را در آغاز سال نو ایرانی، به شما و به همه آنهایی که نوروز را گرامی می‌دارند و جشن می‌‌گیرند، از صمیم قلب شادباش می‌گویم. نوروز، این جشنِ آفرینش و پیدایش که ریشه در تاریخ و فرهنگِ پُربار و دیرینه ما ایرانیان دارد، آیین هزاران ساله‌ای است که یادگار جمشید، خورشید ایران است و نقطه عطفِ تاریخ و تمدن ما ایرانیان به شمار می ‌آید. تمدن و فرهنگی که ققنوس‌وار سر از خاکستر برداشته و پیروز و پُر توان، ما را به زندگی فرا می‌‌خواند و نوید سربلندی و آزادی می‌دهد. این آیین شکوهمند هرچه بر حیاتِ چند هزار ساله‌‌اش افزوده می‌شود، بیشتر به رمز و راز پیدایش آن در سرزمینِ اهورایی‌‌مان پی ‌می ‌بریم. ما در درازایِ تاریخ پرفراز و نشیبِ میهن‌مان، با حفظ هویتِ ایرانی خویش و با تکیه بر خِرَد و دانایی، نه تنها با آغوش باز به پیشواز آداب و رسوم نیکِ دیگران رفته و از دیگران آموخته‌ایم و بر غنایِ فرهنگِ خویش افزوده‌ایم، که سهم به‌سزایی در غنا بخشیدن به تمدن بشری داشته‌ایم.

هم‌میهنانم!

نوروز نماد دگرگونی، بیداری، حرکت و پویایی هستی و زندگی است. نوروز خاستگاه امید و نمادِ پایداریِ ملی و پیروزی بر اهریمن و تباهی است. نوروز رستاخیزِ زندگیِ اهورایی و شادمانی و رستگاری است. نوروز روایت درخشش خورشیدِ مهر و صلح و دوستی و جایگاه زیباترین جلوه‌های هستی است. نوروز فرصتی پدیدار می‌سازد تا غم‌ و دشمنی و کدورت را در بهار زندگی به فراموشی بسپاریم. نوروز فرصتی است تا به آینده‌ روشن و بهتری برای خود و فرزندان‌مان ‌بیندیشیم.

آرزوی من در چنین روزی این است که با اراده ملی، دوران تاریکی و دروغ و تباهی در ایران ما به سر آید و بتوانیم در آینده‌ای نه چندان دور، در کنار خانواده و در خاکِ میهن، ایرانی آزاد و پیشرفته و سربلند بسازیم. آرزوی من این است که روزی نه چندان دور، پایان تباهی و بامداد شادی و بازسازی را در کنار هم در خاکِ پاکِ میهن‌مان جشن بگیریم.

هم‌میهنانم!

در پایانِ زمستانی که دی‌ماه آن نوید بهاران بود، دل من با آنهایی است که رفتند تا ما بمانیم.

نوروزتان شاد و هر روزتان پیروز،
سبزه‌هاتان سبز و لاله‌هاتان سرخ،
روی‌تان سپید و هفت ‌سین‌تان پر از رنگ امید باد،
چرا که تا شما بیدارید، ایران زنده خواهد ماند!

جاودانه باد نوروز ایرانی! پاینده باد ایران.

رضا پهلوی

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Taghato
1,882 Views
1.8K Views

«دولتِ دروغ‌گو»

اعتراض زلزله‌زدگان خشمگین به حسن روحانی در جریان سفر امروز او به سرپل‌ذهاب

t.me/Taghato_News

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Taghato
3,673 Views
3.6K Views

پیام نوروزی "دانلد ترامپ" رییس‌جمهور امریکا: باشد که در سال جدید، نور بر ظلمت غلبه کند و به زودی مردم ایران از روزی نو در صلح، شکوفایی و شادی لذت ببرند

t.me/Taghato_News

برای میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا که فرا رسیدن بهار را جشن می‌گیرند، نوروزی زیبا و مبارک آرزو می‌کنم.

...

تاریخچه نوروز در ایران ریشه دارد؛ جایی که کشوری پرافتخار برای هزاران سال، با قدرت فرهنگ و استقامت مردمش، از پس چالش‌هایی بزرگ بر آمده است. امروز، مردم ایران با چالشی دیگر روبرو هستند: حاکمانی که به جای خدمت به آنها به خودشان خدمت می‌کنند.

بیست و پنج قرن پیش، داریوش کبیر از خداوند خواست که ایران را از سه خطر حفظ کند: ارتش‌های متخاصم، خشکسالی و دروغ. امروز، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رژیم ایران، نماینده هر سه آنها است.

نخست، سپاه پاسداران نه در نام و نه در عملکرد، ایرانی نیست. سپاهی متخاصم است که مردم ایران را سرکوب و از آنها سرقت می‌کند تا فرای مرزها از تروریسم حمایت مالی کند. سپاه پاسداران از سال ۲۰۱۲، شانزده میلیارد دلار از ثروت ایران را صرف کمک به رژیم اسد و حمایت از تروریست‌ها در سوریه، عراق و یمن کرده است. این در حالی است که امروز متوسط خانواده‌های ایرانی، ۱۵درصد از ده سال پیش‌ فقیرتر هستند و نزدیک به ۳۰درصد از جوانان ایرانی بیکارند. شهروندان عادی ایران از نظر اقتصادی در فشار و تقلا هستند و جشن گرفتن عیدهایی مانند نوروز برای‌شان دشوار است.

دوم، فساد و سوءمدیریت سپاه پاسداران، آثار یک خشکسالی مداوم را تشدید کرده و بحرانی زیست‌محیطی به وجود آورده است. احداث بی‌رویه سدها توسط شرکتهای سپاه، مانند قرارگاه خاتم‌الانبیاء، رودها و دریاچه‌ها را خشک کرده و به وقوع توفان‌های گرد و غبار بی‌سابقه‌ای که مشاغل و زندگی ایرانیان را تهدید می‌کند، کمک کرده است.

سوم، فریب، سیاست رسمی حکومت شده است. سپاه پاسداران، پروپاگاندا و سانسور را به کار می‌گیرد تا این حقیقت را که رژیم ایران ثروت کشور را غارت و با مردم ایران بدرفتاری می‌کند، مخفی کند. حاکمان ایران برای کتمان حقیقت، حقوق شهروندان خود را در آزادی تجمعات، دسترسی به اطلاعات، و فرصت‌های برابر سرکوب می‌کنند.

مردم ایران، با وجود سرکوبی که با آن روبرو هستند، برای باز پس گرفتن حقوق‌شان مبارزه می‌کنند. آنها مشتاقِ یک بهارِ امید هستند و ایالات متحده در کنار مردم ایران در آرزوی‌شان برای ارتباط با دنیای بزرگتر و داشتن حکومتی مسوول و پاسخ‌گو که حقیقتا در خدمت منافع کشورشان باشد، می‌ایستد.

به همین دلیل، وزارت خزانه‌داری امریکا امروز دستورالعملی را صادر می‌کند که تاکید دوباره‌ای بر حمایت امریکا از آزادی جریان اطلاعات به شهروندان ایران است. ما هم‌چنین متعهدیم که هم‌چنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رژیم ایران را به دلیل انجام حملات سایبری در خارج، و نیز به خاطر سرکوب شهروندان ایرانیِ معترض به سرکوبِ حکومت‌شان در داخل، مسوول و پاسخ‌گو نگاه داریم.

به نمایندگی از مردم امریکا، باشد که در سال جدید، نور بر تاریکی غلبه کند و باشد که مردم ایران به زودی از روزی نو در صلح، شکوفایی و شادی لذت ببرند.

نوروز پیروز (نوروز مبارک).

See More
Image may contain: 1 person, suit and text

محمد بن‌سلمان (ولیعهد عربستان) در گفتگو با برنامه "۶۰ دقیقه" شبکه خبری سی.بی.اس امریکا: «زنان در عربستان مانند مردان، لباس باوقار و محترمانه می‌پوشند؛ اما این لباس لازم نیست مشخصا روسری یا عبای سیاه باشد. تصمیم کاملا با خود زنان است که چه نوع لباس باوقار و محترمانه‌ای را برای پوشیدن انتخاب کنند.»

t.me/Taghato_News

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing and indoor

آزادی آخرین مدیر زندانی جامعه بهاییان

@Taghato_News

وحید تیزفهم، آخرین نفر از هفت مدیر سابق جامعه بهاییان ایران نیز پس از پایان محکومیت ۱۰سال حبس، از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.

...

فریبا کمال‌آبادی، مهوش ثابت، جمال‌الدین خانجانی، عفیف نعیمی، سعید رضایی، بهروز توکلی، و وحید تیزفهم، هفت مدیر جامعه‌ی بهاییان ایران بودند که در زمستان ۱۳۸۶ و بهار ۱۳۸۷ توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

این هفت نفر بعد از نزدیک به ۲۰ ماه بازداشت موقت، در مردادماه ۱۳۸۹ از سوی مقیسه، قاضی شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به اتهاماتی چون “جاسوسی برای اسراییل”، “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” هر یک به ۲۰ سال زندان محکوم گردیدند.

این حکم با وجود تایید و قطعیت در دادگاه تجدیدنظر استان تهران، در سال ۱۳۹۴ به ۱۰ سال حبس کاهش یافت.

با آزادی وحید تیزفهم در روز دوشنبه (۲۸ اسفند)، هم‌اکنون تمامی این ۷ نفر آزاد شده‌اند. با این وجود، ده‌ها شهروند بهایی دیگر در زندان‌های سراسر ایران در بازداشت به سر می‌برند.

t.me/Taghato_News/7749

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Taghato
1,978 Views
1.9K Views

محمود احمدی‌نژاد، رییس پیشین جمهوری اسلامی، در نامه تازه خود به رهبر این حکومت نوشته که ثروت بنیادهای تحت کنترل او بیش از ۷۰۰هزار میلیارد تومان است.

متن کامل دو نامه احمدی‌نژاد به خامنه‌ای را می‌توانید در لینک زیر بخوانید.

t.me/Taghato_Media/309

... See More
Image may contain: 1 person, beard, hat and text

چه کسی با جعل امضای صادق قطب‌زاده (وزیرخارجه دولت موقت)، عباس امیرانتظام (سفیر وقت ایران در کشورهای اسکاندیناوی) را به تهران فراخواند تا یک روز بعد بازداشت شود؟

- کمال خرازی، معاون قطب‌زاده که بعدها در دولت خاتمی، ۸ سال وزیر خارجه بود. او هم‌اکنون رییس "شورای راهبردی روابط خارجی" جمهوری اسلامی است که زیر نظر علی خامنه‌ای فعالیت می‌کند.

t.me/Taghato_News

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
6.6K Views

«انتخابات در روسیه»

کارتون از "عماد حجاج" کارتونیست اردنی

t.me/Taghato_News

No automatic alt text available.