Posts
Klub českých turistů - oficiální added 9 new photos.

Turistická chata Prachov
Další chatou KČT, která v nedávné době získala nového správce, je chata, která se oficiálně nazývá „Turistická chata Prachov“. Najdete ...ji přímo u vstupu do Prachovských skal a poznáte ji velice snadno. Nápis „Turistická chata“ prostě nelze přehlédnout. Rovněž její vnější opláštění ji odlišuje od ostatních budov. Krásná roubenka se zahradním posezením přímo vyzývá k návštěvě. Vedle posezení v restauraci nebo ve stylovém salónku chata nabízí ubytování v pokojích, které jsou vhodné především pro školní nebo početnější turistické výpravy, ale i pro jednotlivce. Celková kapacita chaty je 40 lůžek na pokojích ve třech kategoriích. Návštěvních chaty se může ubytovat společně i se svým domácím mazlíčkem. Pro ubytované je k dispozici úschovna kol, takže cykloturisté mohou vyrazit na projížďku po místním okolí, které má skutečně co nabídnout. Určitě se vyplatí navštívit blízké město Jičín, které zvláště ocení ctitelé pohádek Václava Čtvrtka. Z Jičína můžete pokračovat severně směrem na vrch Tábor s krásnou turistickou rozhlednou. Pokud máte raději jižní směr, můžete si vyšlapat na „čedičový“ kopec s názvem Veliš, odkud se dá pokračovat liduprázdnými lesy směrem na Libáň. Samozřejmostí je návštěva Trosek a krajiny Českého ráje, který se rozprostírá v okolí hradu.
Noví nájemci otevírají chatu pro veřejnost o letošních Velikonocích (ve čtvrtek 29. 3. 2018).
Za KČT
Zbyněk Báča

See More
Reviews
5.0
1 Review
Tell people what you think
Photos
Posts

Pokud nebudete mít šanci ochutnat pivo z hořického pivovaru JungBerg přímo v Prachovských skalách, můžete si domů odvézt tuto bedýnku a vychutnat si jej později. V prodeji bude již od dubna.

Image may contain: indoor

Ochutnali jsme a vyzkoušeli za Vás...
..ve venkovním výčepu budeme točit Novopacké pivo a Plzeň, uvnitř JungBerg Hořice..a další lahvové speciály pivovaru Nová Paka a JungBerg budou k prodeji..

Vítáme vás na našich stránkách a těšíme se na vaši návštěvu v nové sezoně.
Otvíráme na Velikonoce 29.3.18!

Turistická Chata Prachov updated their cover photo.
January 10
Image may contain: tree, sky, snow, cloud, outdoor and nature
Turistická Chata Prachov updated their cover photo.
January 10
Image may contain: tree, sky, snow, cloud, outdoor and nature
Turistická Chata Prachov updated their profile picture.
January 10
Image may contain: tree, sky, plant, bridge, outdoor and nature