Photos
Posts

https://www.facebook.com/nderimdoubleg Bejeni kete faqe Like per Hire te ALL-LLAHU xh.sh Ju faliminderit Muslimane te nderuar

© ΘFFICIAL Nde-Rim Double G FACEBOOK PAGE ©
Posts

LA HAVLE VE LA KUVVETE IL-LA BIL-LAH

S’ka lëvizje e as forcë përveç se më dëshirën e Allahut.

Allahume inakke afure,kurimun tuhibul afue fe afuan. duaja e nates sse kadrid e e shum neteve

“… O ZOTI YNË, NA JEP DURIM TË MADH DHE BËNA TË VDESIM MUSLIMANË!”

(El-A’raf: 126)

Amin!

Ndalo per 1 minut per Allahun dhe thuaj :
SubhanAllah, Elhamdulilah, Allahu akbar, La ilaha illa allah, allahuma sali alaa Muhammad.
Postoje kete ne faqen tuaj , dhe do besh shume njerz qe te ndalojn per 1 minut dhe t'mendojn per Allahun . Beje per Allahun ..

Muhamedi, sal-lallahu alejhi ue selem, ka thënë:
“Kushdo që agjëron muajin e Ramazanit e pastaj e përcjell edhe me gjashtë ditë të muajit sheval, do të jetë sikur të kishte agjëruar tërë jetën.”
(Muslimi)

Image may contain: sky, twilight, outdoor and nature

Dëshmoj se All-llahu është një i Vetëm, pa ortak, dhe s'ka zot tjetër përveç Tij

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

CILA ESHTE FEJA JUAJ ? [MUSLIMAN-KATOLIK]

Mirmengjesi vllezer dhe motra dhe njehere ua uroj nga zemra festen e fiter bajramit dhe ALL-LLAHU ju shperbleft per gjitha ibadetet qe keni bere .

A Keni Agjeruar ket Ramazan qe Shkoj ? Po ose Jo

Sot bajramin me zemer ua uroj
Shendet e lumturi qdo dite ju deshiroj
Drita e ALL-LLAHUT udhen jau ndriqoft
"XHENNETI" stacioni i fundit per ku koft .

Mire se vjen o Bajram , ti gezon qdo Musliman te mirat e tua s'kan kufi paq begati per qdo shtepi .

Gëzuar Festa e Bajramit te gjithëve, Allahu ju pranoftë agjërimin dhe adhurimet e ketij muaji te bekuar.

No automatic alt text available.

Allahu i dergoi keto fjal per gjith njerzimin.Lexo ne emer te Zotit tende.

No automatic alt text available.

Nje engjull nga gjumi sot me zgjoi
se eshte dit e madhe ma kujtoj
andaj urimi im eshte shume i sinqert
URIME FITER BAJRAMIM TE BASHKUAR TE NA GJEN PER JETE...

"ESHEDUEN LA ILAHE IL-LALL-LLAH MUHAMEDUN RESULULL-LLAH" (thuani AMIN)