Photos
Videos
Витаминка - 60 години свет на вкусови
26
Среќни празници од Витаминка
106
Велигденски празници
681
2
Reviews
4.5
130 Reviews
Tell people what you think
Ita Smith
· January 18, 2017
One of the best food products in entire Balkan! #lovevitaminka
Igor Grkoski
· October 26, 2016
Number 1 products. No questions about that ........
Emilija Pesevska
· January 26, 2018
Atlantis cokoladnite bonboni vi se nesto najdobro sto vo Makedonija se proizvelo.
I drugite proizvodi vi se dobri i gi koristime ama jas licno Atlantis go obozavam i cesto go kupuvam!Odlicni ste ...i samo taka prodolzete! Mnogu uspeh!!! See More
Radovan Poposki
· August 3, 2017
cokoladite se naj dobri.
Julijana Stevanovska-ilijevska
· January 4, 2018
Zoki Eli Veljanoski
· August 15, 2017
Kako vas 30.000 fan Vitaminka ja odbelezuvam kako odlicno
Nadica Todeska
· March 20, 2017
Jas i moeto semejstvo dolgi godini sme vasi verni potrosuvaci, no vo posledno vreme sum razocarana so majonezot -vitanez.. ? Sto se slucuva neznam ama Vitanezot sega e tolku jak, presolen i tuzen n...a vkus sto covek nemoze da izede ni edno malo kesice..Ve molam pod hitno vratete go stariot vkus ili recepta sto i da e zatoa sto ocigledno imate nesto promaseno.. Znaci majonezot vi e prejak , presolen e i istovremeno tuzen na vkus.. Smenete nesto vednas zatoa sto zaminav kaj Thomy.. Pozz See More
Влатко Сем Сарафилоски
· May 22, 2017
Стоби флипс , атлантис , дафинка , кечапот , фрути , цевитана , витанез едни и единствени , незаменливи. Се надевам дека нема да им го расипат квалитетот и вкусот...
Ivana Bozinovska
· January 4, 2017
Koga organizirate nagradni igri na Fb treba da znaete deka ne se site od Skopje i nemoze sekoj da dojde da ja podigne nagradata.
Bozana Budzarovska
· July 25, 2017
Svetsko ,A nashe!
Posts

Првиот македонски бренд кој ја освои вселената. 🚀🌟
#40годиниСтобиФлипс #насекаде

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
34,791 Views
Stobi Flips

Првиот македонски бренд кој ја освои вселената. 🚀🌟
Уште многу одамна ја освоивме Македонија заедно со соседните земји во регионот, прераснавме во бренд кој може...те да го најдете во трафика во Мароко, во супермаркет во Квинс или во продавничка во Париз.
По повод 40 години од нашето постоење, навистина можеме да кажеме дека Стоби Флипс го има насекаде. #40годиниСтобиФлипс #насекаде

See More

Продолжуваме со подароци. Оваа недела е канадска недела со чај од брусница на Витеа. 🇨🇦️ Пратете ни креативни фотографии/видеа во канадски амбиент со чај од брусница на Витеа и најдобрите три ќе ги наградиме со Витеа пакетчиња.🎁 Ви посакуваме убав почеток на неделата. ❣️

Image may contain: coffee cup
Posts
Vitaminka updated their cover photo.

СИТЕ ВКУСОВИ НА СВЕТОТ ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ 🌏
Канадска недела на чај од брусница на Витеа.

Image may contain: coffee cup

Посетата на компании кои што ја креираат локалната економија од страна Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски започна токму од Витаминка, како компанија која што е лидер во секторот на домашниот но и на регионалниот пазар.

http://vitaminka.com.mk/…/detai…/gradonacalnik-prilep-poseta

Image may contain: 4 people, suit
Image may contain: 2 people, people standing and suit
Image may contain: 5 people, people smiling, people standing and suit
Image may contain: 4 people, people sitting, table and indoor

По повод денот на вљубените, поделивме картички со слатка порака на нашите сограѓани. 😊😋🍫❤️ #HappyValentinesday #Vitaminka

Чоколадото вели “Те сакам“ многу подобро од зборови. 😊 #Atlantis #HappyValentinesday 🍫🌹❤️

Image may contain: text

Напишете ни во коментар кои зборови успеавте да ги пронајдете 😁

Image may contain: text and food
Frutti jaffa soft кекси

На фотографијата се скриени 6 зборови поврзани со Фрути кекси.
Пронајдете ги. Ги очекуваме вашите одговори со нетрпение.

Иако беше студено и врнежливо, времето не нè спречи да поделиме насмевки кај нашите најмали фанови во текот на промоциите на Стоби Флипс МАГНУС кои се одржаа во Скопје и Битола. 😁

Нов понеделник, нова недела исполнета со подароци од Витеа.🎁 Секој што сака да учествува, потребно е да ни испрати фотографии/видеа како ужива во чајот од камилица на Витеа во италијански амбиент.📸 🇮🇹️ Најкреативните три ќе добијат подарок. Среќно! 💖

Image may contain: coffee cup and drink
Vitaminka updated their cover photo.

СИТЕ ВКУСОВИ НА СВЕТОТ ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ 🌏
Италијанска недела на чај од камилица на Витеа. 🇮🇹

Image may contain: coffee cup and outdoor

Да се вратиме низ времето со Стоби Флипс 📸
#фотонатпревар #времеплов

Image may contain: 3 people, people smiling, camera
Stobi Flips

Да се вратиме низ времето со Стоби Флипс 📸
#фотонатпревар #времеплов
▪️Се што треба да направите е да ни испратите ваша стара фотографија со Стоби Флипс во инбо...кс ( со име, локација и годината кога отприлика е направена фотката)
▪️Сите фотографии ќе бидат објавени во албумот “Времеплов со Стоби Флипс“ каде што ќе можете да собирате лајкови на вашата фотка.
▪️Тројца среќни добитници со најголем број на лајкови ќе добијат брендирани подароци и посета на компанијата на Витаминка.

*Натпреварот трае до 28.02.2018
**Добитниците ќе треба да ја приложат оригиналната фотографија со која учествувале во натпреварот при подигнување на наградите.

See More
Let's go back through time with stobi cheetos 📸 #фотонатпревар #времеплов ▪️ all you have to do is send us your old photo with stobi cheese puffs in detals (with name, location and the year when it's about done fotkata) ▪️ all photos will be published in the album "timeline with stobi cheetos" where you will be able to collect likes of your fotka. ▪️ three lucky winners with the largest number of likes will receive branded gifts and visit to the vitaminka company. * contest lasts until 28.02.2018 ** the winners will need to contribute the original photo they participated in the competition at the elevation of the awards.
Translated

Витеа го разубавува секој понеделник. Денес почнува швајцарска недела на чај од мајчина душица на Витеа. 🌺 Доколку сакате да добиете вкусни подароци, испратете ни креативни фотографии/видеа како уживате во овој вкус во швајцарски амбиент, и ние ќе ги наградиме најдобрите три.📸🇨🇭️️ Ве очекуваме!❣️

Image may contain: coffee cup and drink
Vitaminka updated their cover photo.

СИТЕ ВКУСОВИ НА СВЕТОТ ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ 🌏
Швајцарска недела на чај од мајчина душица на Витеа.

Image may contain: coffee cup

Овој викенд се дружевме пиејќи ги највкусните чаеви на Витеа во С.Б.В Компани “С-маркет“, Тинекс Годел, Тинекс Првомајска и Тинекс Раде Кончар. Радост и уживање за секого 😊😍💫

Vitaminka updated their cover photo.

СИТЕ ВКУСОВИ НА СВЕТОТ ВО ЕДНА ШОЛЈА ЧАЈ 🌏
Ги очекуваме вашите фотографии/видеа во марокански амбиент со чај од нане на Витеа. #ЧајодНане #Витеа

Image may contain: coffee cup