Reviews
4.8
200 Reviews
Tell people what you think
Jaromír Kadeřábek Dks
· May 23, 2015
Use It Or Lose It!
Helča Menčíková
· November 9, 2017
Hecla jsem se a ráno vyrazila na svůj první trénink do Železný koule (určitě nebyl poslední). Super přístup, lidi, cvičení. Celý den mi pak zněla v uších věta trenéra:"Já ti to ukážu a pak to spolu pr...obereme". Určitě sem budu pravidelně docházet, až teda budu moct chodit - zase :)))), byla to fuška a stálo to zato. See More
Ludek Praus
· August 22, 2017
Dostalo se mi možnosti zacvičit si v Železné kouli na Opatovické. Řeknete si, jedna návštěva, žádná návštěva, ale kdepak, myslím, že základní znaky se dají poznat snadno (a pro upřesnění, nebylo to mo...je první cvičení :-) cvičím soustavně, byť to na mě není vidět, ale jinde). Prostředí velmi příjemné, paní v recepci milá a usměvavá, spolucvičící příjemní na cizince a pan trenér Štěpán (doufám, že to nepletu) evidentně kompetentní, příjemný a nápomocný. Za mne super. Děkuji za možnost si zacvičit, udělalo mi to velkou radost.

P.S.: A mají i 60 kilovou obludu...jako kouli.
See More
Anna Lozinska
· October 12, 2017
Po 2 měsících v režimu 2x týdně:

TGU: z 0 na 14 kg...
Pozved: z 0(nevim) na 28 kg
Počet zmínek o tom, že někam chodim, a že je to hustý: z 0 na cca 596

Jo, doporučuju, choďte tam, třeba zjistíte, že můžete mít i svaly. Aspoň někde. Nekecám. ♥
See More
Michaela Bartakova
· March 18, 2018
Dneska poprvé v kouli(na Open Sunday) a naprosto nadšená. ��Strašně fajn prostředí i lidé . Skvělý trenér a osobní přístup. Těším se moc na příště. Děkuji!�
Posts

“Říká se, že hodina spánku před půlnocí je jako dvě po půlnoci. Je to pravda?”

Je pravda, že se to říká a já to někdy někde určitě taky řekl. Jsem už dneska trochu rezervovanej vůči tvrzením o tom, co je a co není pravda, faktem ale je, že jsem spoustu lidí naučil chodit spát dřív a taky dřív vstávat. Většina z nich se pak cítila o trochu míň na h*ovno než předtím...

A že máme dneska ten Den zdravýho spaní, tak vám povím, co zafungovalo mně.

...

1) PRAVIDELNOST
Tohle je pro mě faktor číslo jedna. Spát pravidelně šest hodin ve stejný časy mi funguje líp než jeden den jít spát v osm, další v jednu ráno a jindy v jedenáct.

2) DŘÍV SPÁT, DŘÍV VSTÁVAT
Na mě to s tou půlnocí funguje dobře, zvlášť v zimě, kdy je kratší den. Chodím do pelechu po desátý, vstávám mezi šestou, sedmou.

3) JÍDLO
Přestal jsem večeřet syrovou zeleninu a tučný jídla. Preferuju lehce stravitelný věci, pořádně uvařený a taky se mi líp usíná po kvalitních sacharidech. Přes den jich většinou jím míň.

4) SUPLEMENTACE
Nedám dopustit na magnesium bisglycinát, mám vyzkoušený, že po něm pak spinkám jako miminko. Když si vzpomenu, dávám na noc glutamin. Vím, že existuje spousta protichůdnejch studií o tom, jak pomáhá nebo nepomáhá, ale já mám pocit, že po něm spím líp a líp regeneruju.

5) AUDIOKNIHA
Jsem učebnicovej příklad usínacího ADHD, lehnu si do postele a hlavou mi lítaj terabajty dat a myšlenek. Prej pomáhá dát si na noční stolek papír a tužku a myšlenky si zapsat, ale já měl pod rozsvícenou lampičkou ve 4 ráno s pěti popsanejma bločkama vždycky pocit, že jsem se nechal tak trochu napálit.
Mně fungujou audioknihy, dám si tam automatický vypnutí na 10 minut a většinou usnu tak za pět. Aktuálně jedu komplet Pána Prstenů, má to asi šedesát hodin, takže to na pár večerů vystačí...

6) SLEEP CYCLE
Tohle je fakt zázračná appka. Jednak trackuje spánek a druhak vás budí v rozmezí půl hodiny od nastavenýho času v momentě, kdy máte lehký spaní, takže se nebudíte jak fláklý lopatou přes rypák. Kdekdo tvrdí, že trackování spánku je hovadina, ale já po čtvrt roce používání tvrdím, že není a moje rána už nejsou tak příšerný, jak dřív...

Co vy, jak se vám spí? A co vám funguje na to, abyste se ráno nebudili s otázkou, jestli vám skutečně stojí za to žít dál? Dejte vědět 😉

#RadarovaRada

See More
Image may contain: text

BULL*S*HIT DIETY NA 5 ZPŮSOBŮ

V životě spousty holek přijde moment, kdy jim dojde, že by asi měly zhubnout. U mě to bylo ve 21 letech, poté, co jsem si v létě o sebe ošoupala stehna tak, že jsem na nich měla opruzeniny a musela je pudrovat dětským pudrem.
A tak nastal kolotoč diet a občasného pohybu.
Ale hlavně diet.

...

Tak třeba Atkinsonova dieta, která má čtyři fáze a vlastně je to něco jako ketodieta, ale můžete při ní třeba čokoládu nebo mléčné výrobky. Zvláštní. Je vám blbě, protože se cpete vajíčkama a zeleninou v podivných dávkách, ale zas hubnete fakt kosmickou rychlostí a stejně kosmickou rychlostí to pak zas naberete.

Pak tu máme oblíbenou dietu Antonie Mačingové.
Příprava na ni mi zabrala bez přehánění týden. Nakoupila jsem asi osum kilo červené řepy a nakládaného hrášku, nastrouhala tunu mrkve a pak to různě kombinovala a pojídala s kyselými okurkami.
Při týhle dietě bez přísunu pořádných proteinů by asi zhubnul každej, otázkou je ovšem co, že.
Navíc máte pocit, že neustále smrdíte po okurkách a bacha, velký množství červený řepy dokáže zbarvit úplně všechno, možná na záchodě prožijete menší šok.

Pak tu je zvláštní kategorie detox diet, protože někdo před lety vymyslel, že když budete pít rozemletý ovoce, vaše tělo se během tří dnů zázračně uzdraví z předchozích patnácti let kalení. Neuzdravilo se.

Pak samozřejmě přišla i půlroční etapa, kdy jsem se ani neodvážila přiblížit k lepku, taky tři zkušební měsíce bez masa a nakonec i klasická ketodieta, takže totální vynechání sacharidů a nonstop pojídání tuků.
Můj metabolismus mi fakt neděkoval.
Vždycky jsem zhubla pár kilo a po čase je zase nabrala zpátky, veškerý snažení doslova končilo v hajzlu.

A pak, bohužel po tolika letech, jsem došla k osvícení.

Dodržovat jsem schopná jen ten typ jídelníčku, kterýmu věřím. U kterýho si neklepu na čelo a neptám se proč mám jíst tenhle hnus a vynechat tuhle dobrotu.
Protože ve chvíli, kdy jíte to, co vám chutná a považujete to sami za zdravou záležitost, přestanete jídlo brát jako nepřítele, kterýho se musíte stranit, jako něco, s čím je třeba bojovat.
Když k tomu přidáte pohyb, z jídla se pro vás stane nezbytný palivo, složený z makroživin, kterýma zásobujete svoje tělo, aby fungovalo, abyste utáhli ten těžkej kettlebell a uběhli těch 10 kilometrů.
Pokud budete jíst a u toho sami sebe kárat, že byste to jíst neměli a každý sousto do sebe vpravovat s kupou výčitek, nikdy to správně fungovat nebude.
Najděte si stravovací styl, kterej vám opravdu sedí, vydrží dlouho a budete ho mít rádi.
Pak budete mít rádi i sebe!

Vaše Ginger
#holkyskoulema

A co vy? Zkoušeli jste taky někdy něco podobně zázračnýho?
Mačingovou? Měli jste pak ještě někdy řepu?

Kdo by se chtěl hecnout a změnit svoje stravovací i pohybový návyky jednou pro vždy, svěřte se nám do péče: http://bit.ly/Za_12_týdnů_do_životní_formy

P.S. Fotku jsme si půjčili z instagramu @nessasphere. Doporučujeme ke sledování, podobných "eyeopening" příspěvků tam najdete celej feed

See More
Image may contain: food
Photos
Videos
Železná fikce: Historky z Koule
399
44
Klik jednoruč na hřbetu ruky
129
60
OTA: Vojta Skála, 180kg pozved
99
2
Posts