Posts

לפני 15 שנה עיגנה הממשלה בהחלטה את עיקרון פיתוח בר-קיימא, שנועד לענות על צרכי ההווה, - מבלי לפגוע באינטרסים של החברה בעתיד. החלטה טובה, לא?

החלק העצוב הוא שהממשלה של היום מתעלמת לחלוטין מאותה החלטה, ורוקנה אותה מתוכן.

קראו בגלובס - Globes את המאמר של מנכ"ל אדם טבע ודין עו"ד עמית ברכה ושל דיקן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן על התעלמות משרדי הממשלה מפיתוח בר-קיימא.

... See More
עיון בספר התוכניות העבודה של המדינה מביא למסקנה שהטכנוקרטיה גוברת על הכול ■ דעה
globes.co.il

שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד השתתפה אמש בועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד בשיחה עם מנכ"ל אדם טבע ודין, עו"ד עמית ברכה. למרות שהיא פתחה בכך שלדעתה לא יהיה משבר קואליציוני בנושאי סביבה, היא סיימה במילים מרגשות: "אני פרטנרית לענייני סביבה, והשרים מאוד קשובים לזה היום". היא הוסיפה כי "הדבר תלוי גם בארגונים חוץ פרלמנטריים כמו אדם טבע ודין"

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
423 Views
Photos
Videos
זה הזמן לתרום למלחמה ברעלים שסביבנו
55
אומרים כן לגינות ציבוריות
64
13
לא יכולנו שלא לתלוש כמה שיערות מהראש כששמענו היום (ד') את תשובות השר להגנת הסביבה זאב אלקין Zeev Elkin לשאילתות של חברי כנסת על האסון בנחל אשלים שהתרחש לפני כחצי שנה, על הזיהום שיש באזור ממפעל רותם אמפרט ועל הטיפול של משרדו בנושא. כשהשר ענה לשאילתא של ח"כ יעל כהן פארן Yael Cohen Paran, הוא אמר כי לא ניתן לייצר חומצה זרחתית במפעל מבלי להשתמש בבריכות, כמו זו שקרסה לפני כחצי שנה וכמו אלה שככל הנראה מחלחלות אל הקרקע ויוצרות זיהום סביבתי במשך שנים רבות. זה די מוזר, משום שמסמך מדיניות של המשרד להגנת הסביבה עצמו, שפורסם בשנת 2014, מציין כי קיימת חלופה לייצור החומצה הזרחתית - תהליך ייצור יבש, בו אין צורך בבריכות המסוכנות האלו. (תמונה בתגובות). לפי התכנית שחלה על השטח וכן על פי התכתבויות שלנו עם המשרד מלפני 15 שנה, המפעל אמור היה לעבור לשיטה היבשה בלבד ולסגור ולשקם את הבריכות המזהמות. השר התייחס היום גם לבריכה החדשה שמתכננים ברותם אמפרט, וציין שהיא תהיה נמוכה ואטומה, ולכן אין סכנה שתהיה דליפה נוספת כמו שכבר היתה. אנחנו כבר יודעים שהבריכה לא תהיה נמוכה, אלא מאוד גבוהה (כ-60 מ' מגובה פני הקרקע), בדומה לגובה של הבריכה שקרסה (תשריט הבינוי שאישרו המשרד והוועדה המקומית תמר - בתגובות). אנחנו מניחים שברותם אמפרט שמחו לשמוע את דברי השר. אנחנו לא, ואנחנו ממשיכים להילחם נגד המפעל המזהם הזה ושיטות העבודה שלו שאמורות היו להיעלם מן העולם. דב חנין Dov Khenin Aliza Lavie
84
27
Posts

ועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד מאחורינו, ורצינו לומר תודה לכל מי שהשתתף, עזר, נאם, תמך והפך את הוועידה למציאות.

תודה רבה לשרת המשפטים איילת שקד, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ח"כ Yoav Kisch - יואב קיש, הממונה על ההגבלים העסקיים עו"ד מיכל הלפרין, המשנה ליועמ"ש עו"ד אבי ליכט, דיקן הפקולטה למשפטים באונ' בר-אילן פרופ' אורן פרז, פרופ' פרופ' מנואל טרכטנברג - Prof. Manuel Trajtenberg, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנציגר והסמנכ"לית גלית כהן, ד"ר מנאל תותרי-...ג'ובראן מהפקולטה למשפטים באונ' בר אילן.

תודה גם למשפטנים הבכירים שלקחו חלק בוועידה: ד"ר עו"ד רות דגן, עו"ד עידית רייטר, עו"ד גידי פרישטיק, עו"ד שרון ארצי, עו"ד אורית מרום-אלבק, ד"ר עו"ד ציפי איסר-איציק.

ותודה גם לחברת ההפקות בני מורן שסייע בהקמת הוועידה.

See More

מחר זה קורה! ועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד.
רוצים לבוא? שלחו לנו הודעה פרטית.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by ‎אדם טבע ודין
334 Views
334 Views
אדם טבע ודין to ועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד

אלה רק מעט דוגמאות של התפתחות המשפט הסביבתי ב-25 השנה האחרונות. רוצים לדעת איך ייראו ה-25 שנים הבאות? בואו לוועידה הראשונה למשפט וסביבה שתתקיים ביום רביעי, 16:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

להרשמה שלחו לנו הודעה פרטית.

מונעים את אסון נחל אשלים הבא: סוגרים את הבריכות הלא חוקיות!
מחר יתקיים דיון על הערר שהגשנו בדרישה להפסיק את השימוש בבריכות הגבס. לחצו על התמונה, חתמו על העצומה כבר היום ועזרו לנו לעצור את האסון הבא!

מגמה ירוקה - Green Course

רשלנות ואי ציות לחוק- מתכון לאסון הבא. בסוף יוני 2017 קרסה בריכת גבס השייכת למפעל רותם אמפרט והציפה את נחל אשלים במאות
green.org.il

מה חדש בהדברה?
טוב ששאלתם! בימים אלה ממש עובד משרד החקלאות על עדכון הרגולציה בתחום חומרי ההדברה, שתקבע את התנאים לרישוי, למכירה ולשימוש בחומרים אלה.

העדכון שעליו עובד משרד החקלאות הוא הזדמנות פז ליישר קו עם מדינות המערב ולוודא שחומרי ההדברה שנמצאים סביבנו בכל מקום - באוכל, ברחובות, בגינות ובשדות - יהיו בטוחים לשימוש.

...

איך אתם יכולים להגן על הסביבה והבריאות שלכם? פשוט! משרד החקלאות קורא לציבור להגיש הערות לקראת העדכון עד יום חמישי הקרוב. כאן למטה צירפנו טקסט עם קיצור ההערות שלנו למשרד החקלאות. העתיקו אותו ושלחו לכתובת הדוא"ל של האחראית לנושא במשרד החקלאות: lailas@moag.gov.il

------------------

לכבוד
ד"ר לילא שיני-חג' יחיא
מנהלת אגף א' (כימיה ותכשירי הדברה)
משרד החקלאות

הנדון: הערות לתיקון התקנות הגנת הצומח
(הסדר יבוא ומכירה של תכשירים כימיים), התשנ"ה-1994

להלן הערותיי לתיקון תקנות הגנת הצומח (הסדר ייבוא ומכירה של תכשירים כימיים), התשנ"ה-1994.

על מנת להביא את הרגולציה הישראלית לשורה אחת עם הרגולציה האירופאית והאמריקאית, וכן לספק הגנה מיטבית לבריאות הציבור ולסביבה, נדרש, במסגרת תיקון התקנות, להוסיף התייחסות למרכיבים הבאים:
1. להשאיר את תפקיד יו"ר הועדה הבין משרדית בידי נציג משרד הבריאות, על מנת לקיים את תכלית הוועדה שהיא שמירה על בריאות הציבור והסביבה.
2. ביצוע בחינה מחודשת לחומרים הפעילים אחת ל-15 שנה, תוך התבססות על ידע מדעי עדכני וכן הערכת סיכונים בהתאם לתנאים בישראל.
3. הצבת מגבלות על מכירה ושימוש של חומרי הדברה מסוכנים במיוחד, על ידי שורה של הסדרים לחומרים לשימוש מוגבל, כפי שנעשה באירופה ובארה"ב.
4. לדרוש הכשרה ורישוי למדבירים בחקלאות, לוודא יישום שיטות מיטביות להדברה ולמנוע שימוש מסוכן בחומרי הדברה חקלאיים על ידי הציבור שאינו מוסמך לכך.
5. קביעת קריטריונים טוקסיקולוגיים וסביבתיים לאישור, להגבלה ולאיסור הרישום של תכשירי הדברה, בדומה לרגולציה האירופאית והאמריקאית.
6. הגברת השקיפות ושיתוף הציבור בהליכי קבלת ההחלטות בנוגע לחומרי הדברה בכל שלביה.

----------------------

See More
קנסות מגוחכים, תקנות מתקופת בן-גוריון, החלטת ממשלה שלא מיושמת כבר 15 שנה וסטנדרטים שלא עולים בקנה אחד עם האיחוד האירופי ■ דוח G: איך מגיעים לתוצרת החקלאית חומרי הדב....
globes.co.il

תושבי חיפה והאזור - אנחנו לא מרפים מהמאבק!

בימ"ש המחוזי דחה את העתירה נגד התכנית להרחבת בז"ן ואישר את החלטת מוסדות התכנון שהתעלמה מחוות הדעת המקצועיות שניתנו על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, שניתנו במהלך ההליך התכנוני.

בית המשפט בחר לתמוך באינטרסים צרים על פני בריאות הציבור ועל פני ההגנה על איכות החיים של תושבי מפרץ חיפה.

...

אנו באדם טבע ודין לא מרפים מהמאבק על הזכות של תושבי המפרץ לחיים בריאים ואיכותיים ובכוונתנו לערער על הפסיקה לבית המשפט העליון.

See More
התוכנית, שאושרה אשתקד, העניקה לבית הזיקוק תוספת של כ-43 דונם. עיריית חיפה וארגוני סביבה עתרו נגד הרחבת המתקנים מחשש שיזהמו את הסביבה; ביהמ"ש: "הנוסח הסופי של התוכנית נו....
calcalist.co.il

התפלה - זה טוב או רע?
זה טוב כי יש מחסור במים, אבל מצד שני - זה רע כי מדובר במים בלי מינרליים, הפקתם דורשת אנרגיה רבה מתקני ההתפלה תופסים שטח רב (לרוב על חופי ה...ים). ואולי פשוט צריך להפוך את הפירמידה, להתחיל עם שיקום בארות מזוהמות והמים הטבעיים שלנו, לקדם בדחיפות שימוש במים אפורים ולשלב פתרונות מקיימים אחרים?

בואו לועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד
ולמושב "מי חתם קבע בשליטה על משאבי הטבע?" כדי לשמוע עוד על ניהול משק המים והגז בישראל.

בינתיים, מוזמנים לקרוא את מאמרה של ראש תחום מים באדם טבע ודין, שרית כספי אורון על התפלה ומקומה במשק המים.

הקואליציה למיחזור מים אפורים בישראל

See More
המחסור התמידי במים בישראל רק ילך ויחמיר, אולם קיימים פתרונות שניתן ליישמם כמעט מיידית (Eco-Trend)
extra-mag.co.il

ישבתם בגינה הציבורית ומדביר של העירייה ריסס לידכם? הילד חזר מבית הספר וסיפר שריססו בחצר? נמאס לכם מכל הכימיקלים המסוכנים שהעירייה מרססת בסביבה שלכם?

הצטרפו אלינו ויחד נוכל להוציא את ההדברה הכימית המיותרת מהעיר שלכם ולהפוך אותה לבריאה יותר.

מה צריך לעשות – פשוט כתבו "אני" בתגובות לפוסט הזה, ואנחנו כבר נעשה את השאר.

Image may contain: one or more people, people standing, grass, outdoor, text and nature

כל מהפכה סביבתית מתחילה בניסוח משפטי של סעיפים ותתי סעיפים. אחרי 25 שנים שבהם מאבקים לשמירה על הסביבה נכנסו לבתי המשפט, הגיע הזמן לבחון את היחס בין משפט לסביבה.

הצטרפו ל ועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד- בה ישתתפו בכירי המשפטנים, חברי כנסת ורגולטורים.

לרכישת כרטיסים: http://bit.ly/25EnvLaw

Image may contain: text

פסולת הבניין שנזרקת בשטחים הפתוחים היא כבר מזמן מכת מדינה, אבל בזמן שאנחנו מנסים לקדם חוק שישים סוף לתופעה המכוערת הזאת, יש מי שמעדיף לשמור על האינטרסים הצרים שלו על חשבון כולנו.

וכשאנחנו אומרים "על חשבון כולנו", אנחנו מתכוונים לכל מילה. מכת המדינה הזאת עולה לנו כמאה מיליון ש"ח בשנה. לא הגיע הזמן לשים לזה סוף?

כל הפרטים בכתבתו של Amir Ben-david:

המשרד להגנת הסביבה שינה את עמדתו בלחץ הרשויות המקומיות: במקום שמי שירצה לפנות פסולת ישלם 700 שקל לרשות, הוא יאלץ לנהל מו"מ עם אתרים לטיפול בפסולת בניין • החשש: הסכום יז...
yediot.co.il

שרת המשפטים תהיה שם, בכירי המשפטנים, חברי כנסת, רגולטורים ובכירים באקדמיה יהיו שם - וגם אנחנו נהיה שם, בועידת המשפט הסביבתי - במעמד שרת המשפטים איילת שקד

מה אתכם? עדיין לא רכשתם כרטיס? http://bit.ly/25EnvLaw

Image may contain: text

אלה לא מדוזות, אלא שקיות!

התמונה הזו צולמה באזור שבין חוף אורנים לחוף הקשתות באשדוד, והשקיות הגיעו לחוף משוק לידו המתקיים במקום. השקיות האלה הורסות לנו את החופים היפים ומסכנים בעלי חיים רבים.

בגלל זה חייבים להרחיב את חוק השקיות מעבר לרשתות השיווק השיווק הגדולות.

...

מסכימים? עזרו לנו במאבק הזה וחתמו על העצומה: http://bit.ly/StopThePlasticBags

See More
Image may contain: night, sky and outdoor
אדם טבע ודין‎ updated their cover photo.

אדם טבע ודין והפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר-אילן מציינים חצי יובל של פיתוח הקורפוס המשפטי-סביבתי על ידי המחוקקים וערכאות המשפט. האירוע ייערך במעמד שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, יחד עם צמרת המשפט הישראלי בעבר ובהווה, לרבות שרים ויועצים משפטיים לשעבר, שופטים בדימוס ועוד.

במהלך הכנס נדון נדון בהשלכותיו של המשפט הסביבתי על המשק והחברה בישראל, נבחן את המגמות המרכזיות המאפיינות את תחום המשפט הייחודי הזה ונדון בצמתים המשמעותיים של העוסקים בתחום.

משתתפים בוועידה:...
- שרת המשפטים ח"כ איילת שקד
- עו"ד מיכל הלפרין, הממונה על ההגבלים העסקיים
- ח"כ יעל גרמן - Yael German, לשעבר שרת הבריאות
- עו"ד ברי לבנפלד, יו"ר אדם טבע ודין ושותף בכיר במשרד עו"ד Yigal Arnon & Co. - יגאל ארנון ושות'
- פרופ' מנואל טרכטנברג - Prof. Manuel Trajtenberg
- פרופ' אורן פרז, דיקן הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת בר-אילן
- עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין
- מר ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה
- עו"ד רם כספי, משרד עו"ד רם כספי
- ד"ר עו"ד רות דגן, שותפה וראש מחלקת איכות הסביבה וייצור סביבתי במשרד עו"ד Herzog Fox & Neeman
- עו"ד גידי פרישטיק, ראש מחלקת איכות הסביבה והרשויות המקומיות, משרד עו"ד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות'
- ד"ר מנאל-תותרי-ג'ובראן, אוניברסיטת בר אילן
- פרופ' אלון טל, ראש החוג למדיניות ציבורית בTel Aviv University | אוניברסיטת תל-אביב
- ד"ר עו"ד ציפי איסר איציק, מנהלת מחלקת הגנת הסביבה, קלינטק ואנרגיה נקייה במשרד עו"ד Lipa Meir & Co. Advocates - ליפא מאיר ושות' עורכי דין
- עו"ד עידית רייטר, ראש מחלקת סביבה וקיימות במשרד עו"ד
גולדפרב זליגמן ושות' - משרד עורכי דין
- עו"ד שרון ארצי, ראש תחום דיני איכות הסביבה במשרד עו"ד GKH Law
- עו"ד אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה
- עו"ד אורית מרום אלבק, ראש מחלקת איכות הסביבה, קלינטק ושינוי אקלים במשרד עו"ד Shibolet - Law Firm שבלת עורכי דין
- הגב' גלית כהן, סמנכ"לית בכירה לתכנון ומדיניות במשרד להגנת הסביבה
- מר גיורא שחם, מנהל רשות המים
- עו"ד תמי גנות, מנהלת מדיניות ואסטרטגיה באדם טבע ודין
- עו"ד אלי בן ארי, היועץ המשפטי של אדם טבע ודין

ניתן לרכוש כרטיסים בקישור http://bit.ly/2sN6k5C
מספר הכרטיסים מוגבל.

See More
No automatic alt text available.