Photos
Reviews
4.7
15 Reviews
Tell people what you think
Şeref Doğan
· September 18, 2015
Çağdaş seramik sanatının ,bu coğrafyada anlamını bulması ve yaygınlaşması adına gerçekleştirdiği faliyetleri ,etkinlikleri ....vb. adına, beşyıldız.
Posts

15. ALTIN TESTİ SERAMİK YARIŞMASI
YARIŞMA BİLGİLERİ

AMAÇ: İzmir Rotary Kulübü organizasyonuyla 1991 yılından beri düzenlenen bu yarışmanın amacı, seramikte sanatsal etkinliği tanıtma, sanatsal gücü geliştirme ve seramik dalında sanatçıları teşvik etme ve birbirleriyle tanıştırmaktır.

KONU: Yarışma, seramik form olarak, teknik ve teknolojik bütün uygulamaları içerir.

JÜRİ (alfabetik sırayla):...
• Yrd. Doç. Nurdan ARSLAN (Marmara Üniv. - Seramik ve Cam Bölüm Başkanı)
• Bingül BAŞARIR (Seramik Sanatçısı – Uluslararası Seramik Akademisi üyesi)
• Prof. Sevim ÇİZER (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı)
• Tomas DAUNORA (Vilnius Sanat Akademisi – Seramik Yaratıcılık Mer. Direktörü)
• Prof. Marius Silviu GEORGESCU (Cluj Sanat Tasarım Üniv. – Seramik, Cam ve Metal Böl. Bşk.)
• Tüzüm KIZILCAN (Seramik Sanatçısı)
• Prof. Gönül ÖNEY (Sanat Tarihçisi)
• Yrd. Doç. Dr. A. Can ÖZCAN (İzmir Ekonomi Üniv. – Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanı)
• Prof. Emel ŞÖLENAY (Anadolu Üniversitesi – GSF Dekanı)
• Mustafa TUNÇALP (Seramik Sanatçısı – Çanakkale Seramik Sanat Danışmanı)

(Gerektiği takdirde jüri üyelerinde değişiklik yapılabilir.)

ÖDÜLLER: Birinciye 5, ikinciye 4, üçüncüye 3 altın; 3 mansiyon için 1’er altın, gençlik ödülü (26 yaş altı), kişi ve kuruluş ödülleri. (Ödüllerde değişiklik yapılabilir.)

SANATÇI VE ESERLERDE ARANAN ÖZELLİKLER:
• Yarışmaya daha önce Altın Testi Seramik Yarışmalarında ilk 3 dereceye girmemiş olan sanatçılar katılabilirler.
• Yarışma, ilgili dönemde Türkiye, Birleşik Krallık, İran, Letonya, Litvanya, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, Slovakya’da yerleşik sanatçılara açıktır.
• Yarışmaya 18 yaş ve üstü sanatçılar katılabilir.
• Her sanatçı, kendine ait tek bir eserle katılabilir.
• Çalışmalar 2016-2018 yıllarına ait olmalıdır.
• Sadece başka bir yarışmada sergilenmemiş ve ödül almamış eserler katılabilir.
• Eserlerin pişmiş ve sırlanmış olması gerekmektedir.
• Eserlerin en uzun boyutu 25 cm’den küçük ya da 40 cm’den büyük olmamalıdır. Parçalı düzenlemelerin alanı 1 m2 ile sınırlıdır.

KATILIM KOŞULLARI:
• Türkiye dışından olan katılımlar, ilgili ülkedeki ön eleme jürisine gönderilecektir.
• Ön elemeyi geçen eserler sergileme ve değerlendirme için İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne ulaştırılacaktır; bu eserler sergi dönemi sonuna kadar sergide kalacaktır.
• Sanatçılar, yarışmaya katılan eserleri ile ilgili olarak kaybolma, çalınma, hasar görme gibi durumlar da dahil olmak üzere herhangi bir sorumluluk kabul edilmediğini peşinen kabul etmiş olurlar.
• Eserlerin teslimi ve geri alımı, başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır. Sanatçılar, sergi sonunda eserlerini geri alabilirler. Sergi dönemi sonunda geri alınmayan eserler bir müzeye bağışlanabilir ya da geliri hayır işine bağışlanmak üzere satışa çıkarılabilir veya piyangoda kullanılabilir; yarışma sergisi bitimi sonrasında üç gün içinde eserlerini teslim almayan sanatçılar, bu koşulları kabul etmiş olurlar.
• Yarışmaya katılım başvurularıyla, tüm sanatçılar, başvuru ile bize bildirdikleri kimlik bilgilerinin, eser bilgilerinin ve eser fotoğraflarının İzmir Rotary Kulübü tarafından her türlü kullanımı konusunda izin verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar. Sanatçılar, aynı şekilde ön elemeyi geçerek sergilenen eserlerin de görüntülerinin alınması ve bu görüntülerin İzmir Rotary Kulübü tarafından her türlü kullanımı konusunda izin verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar. Bu izinlere, sanatçı ve eserlerin bilgi ve görüntülerinin yarışma kataloğunda basımı ve/veya medyada haber amaçlı kullanımları da dahildir.

BAŞVURU YÖNTEMİ:
Eserler ön elemeden geçirilecektir. Bunun için eserin fotoğraflarını içeren bir CD ve beraberinde sanatçı bilgilerini içeren bir sayfa kağıt, 13 Nisan 2018 Cuma akşamına kadar İzmir Rotary Kulübü ofisine ulaştırılmış olması gerekmektedir. Kağıtta sanatçının adı, soyadı, doğum yılı ve kendisine ulaşılabilecek adres, e-posta ve telefon gibi iletişim bilgileri ile eserin boyutları, tekniği, malzemesi, yapım yılı ve eserin adı yer alacaktır. CD'de ise eserin en iyi ifade edilebildiği üç adet farklı açılardan çekilmiş fotoğrafı yer alacaktır. CD'nin üzerine sanatçının adı ve soyadı ile eserinin adının sabit bir kalem ile yazılması, başvuru ekinde gönderilen kağıdın içeriğinin de CD içindeki bir dosyada yer alması eserlerin karışmaması veya kaybolmaması açısından önemlidir. Eser fotoğrafları üzerinde dijital oynamalar yapılmamalıdır. CD’lerdeki fotoğraflar üzerinden yapılan ön elemeyi geçen eserlerin sergileme ve değerlendirme için İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne ulaştırılarak sergilemeye katılması gerekecektir.

YARIŞMA PROGRAMI:
• Türkiye’den yapılan ilk başvurular (CD ve bilgi sayfası) 13 Nisan 2018 Cuma akşamı saat 17:00’ye kadar Gazi Bul. No. 90/801 Çankaya 35240 İZMİR adresindeki İzmir Rotary Kulübü ofisine ulaşmış olmalıdır. Diğer ülkelerdeki ön eleme takvimlerinde farklılıklar olabilir.
• CD’lerdeki fotoğraflar üzerinden yapılan ilk elemeyi geçen eserler Facebook sayfasında duyurulacaktır. Bu eserlerin sergileme ve değerlendirme için 28 - 30 Nisan 2018 tarihleri arasında Mithatpaşa Caddesi 1087, Güzelyalı, İzmir adresindeki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne ulaştırılması gerekmektedir. Elden teslim ve enstalasyon yapmak isteyenlerin bu tarihten önce temasa geçerek onay ve bilgi almaları gerekmektedir.
• 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü değerlendirme yapılacak ve ertesi gün Facebook sayfasından duyurulacaktır.
• Sergi açılışı ve yarışma ödül töreni 8 Mayıs 2018 Salı günü saat 18:00’de Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacaktır.
• Sergi, 30 Mayıs 2018 Çarşamba akşamına kadar devam edecektir.

BİLGİ: Daha fazla bilgi için İzmir Rotary Kulübü’nün:
facebook.com/altintesti adresindeki Facebook sayfasına,
• Gazi Bulvarı No.90-801 Çankaya 35220 İZMİR adresine,
• (0232) 441 81 53 numaralı telefonuna,
• (0232) 483 52 42 numaralı faksına,
• rotaryizmir@yahoo.com e-posta adresine başvurulabilir.

Yarışma duyuruları facebook.com/altintesti sayfasından takip edilebilir.

See More

The timeline for the Altın Testi (Golden Pitcher) 2018 Ceramics Contest is determined. To be included in the first elimination stage, photographs of the work will need to be sent to your local jury in your country. For the correct date, you need to communicate with your local jury; however, it is expected to be some time in mid-April 2018. The work that pass this elimination stage will need to be delivered to the exhibition between 28-30 April. Opening of the exhibition and the awards ceremony will be held on May8, 2018. More detailed information will be shared in the following days but we strongly urge you to contact with your local jury in your country for information. This year's contest is open to artists that reside in Turkey, Egypt, Iran, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Russia, Slovakia, and U.K.

Posts

Altın Testi 2018 yarışmasının zamanlamaları belirlenmiştir. Yarışmanın ilk eleme aşaması için eserlerin görüntüleri CD ile 13 Nisan 2018 Cuma gününe kadar İzmir Rotary Kulübü ofisine ulaştırılacaktır. İlk elemeyi geçen eserler sergi ve jüri değerlendirmesi için 28-30 Nisan tarihleri arasında teslim edilecektir. Sergi açılışı ve ödül töreni 8 Mayıs 2018 Salı günü yapılacaktır. Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

Altın Testi Seramik Yarışması 2018 yılında 15. sini yapmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Bu dönem, 3. kez Uluslararası katılımlı olarak yapılacaktır.

Altın Testi Seramik Yarışması added 38 new photos to the album: 14. Altın Testi-2016 — with Numan Suçağlar and 4 others at Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi.
March 29, 2016

For a sneak preview of the pieces that received awards you may download (9MB) the contest booklet from: https://drive.google.com/…/0BwvugTdznRN8MWZ6aGs2dlpFT…/view…

(Photos will be placed on this Facebook page tonight)

Sergiden önce derece alan eserleri incelemek isteyenler Altın Testi 2016 kitapçığına (9 MB) buradan ulaşabilirler: https://drive.google.com/…/0BwvugTdznRN8RjRuYlh4VjhMW…/view…

(Eser görselleri gece bu Facebook sayfasında da yayınlanacaktır.)

Altın Testi 2016 jüri değerlendirmesi sonuçları "Kilometre taşı" bölümünde duyurulmuştur, bilginize sunarız. Yarışmaya katılan herkesi tebrik ederiz. Ödül Töreni ve Sergi Açılışı 29 Mart 2016 Salı günü Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde saat 18:00'de başlayacaktır. Tüm sanatseverleri bekliyoruz...

Image may contain: text

Yarışmaya (alfabetik sırayla) İran, Letonya, Litvanya, Mısır ve Türkiye’den katılım oldu. Türkiye’den katılım 222 eserle oldu. 115 yerli 20 yabancı olmak üzere toplam 135 eser sergilenmeye hak kazandı.

Ödüller:
I. Ödül - (Filiz & Gündüz Hekimgil Ödülü): ÖDÜL ATA
II. Ödül - (Ayşe & Erdoğan Atay Ödülü): SELİN ASLAN
III. Ödül - (Gülen & Turan Muşkara Ödülü) FİDAN TONZA
25. Yıl Halim Şima Özel Ödülü: İBRAHİM KILINÇ...
I. Mansiyon - (Naile & Recep Çukurova Ödülü): TAN BUĞRA ÖZER
II: Mansiyon - (Nüket Limoncuoğlu Ödülü): YEŞİM BAYRAK AVİNAL
III: Mansiyon - (Bilun & Galip Fesçi Ödülü): EMEL ÖZTÜRK
Gençlik Ödülü - (Kenan Pekin Ödülü): HASAN BASRİ İNAN
Gençlik Ödülü - (Güney Pekin Ödülü): AYSEL GÜNEŞ

1) İzmir Rotary Kulübü Ödülü: YASEMİN GÜMÜŞKESEN
2) İzmir Inner Wheel Ödülü: MERVE PAMUK
3) Ege Inner Wheel Ödülü: HASAN NUMAN SUÇAĞLAR
4) Serra & Telat Muşkara Ödülü: MOHAMED EL ABD
5) Filiz Sarper Ödülü: DEMET İPER DİCLE
6) Enis Kipman Ödülü: REZA TAEBİ
7) Necla Aktar Ödülü: YASER RAJABALİ
8) Erdoğan Tözge Ödülü: HAKAN ERGUN
9) Gül Kocagöz Ödülü: JOGITA KRISTINA
10) Şükrü Kocagöz Ödülü: VİRGİNİJA ARMONAVİČİŪTĖ
11) Vivyan & Efrahim Kohen Ödülü: ARİF DOĞAN
12) Enver Dündar Başar Ödülü: BEHİYE KURT
13) Cem Baysal Ödülü: SAMET ALIŞ
14) Bülent Civelek Ödülü: OYA YAKAR
15) Gürdal & Gürel Özçalık Ödülü: HAKAN PEKYAMAN
16) Selçuk Sözen Ödülü: İSMET YÜKSEL
17) Neriman Yenice & Haluk İzer Ödülü: ECEHAN KUZUBAŞ
18) Selçuk Kiraz Ödülü: Ü.GÜLSÜM OKCU
19) Şimart Ödülü: H.NİLÜFER AKSU
20) Zühtü Pala & Mert Optik Ödülü: RASA JUSTAİTĖ GECEVİČİENĖ

(Kişi ve kuruluş ödüllerin başındaki rakamlar sadece listeleme amacıyla konulmuştur, sıralama ifade etmemektedir.)

See More
Image may contain: 15 people, people smiling, indoor

Altın Testi 2016 Seramik Yarışması'nın Türkiye başvuruları ön elemeleri tamamlandı. Katılan bir çok değerli eser arasından aşağıdaki sanatçıların eserleri final sergilemesine katılmaya hak kazandı:
ADİLE ÖZGÜ
AHMET SEÇER
ALİ CİHAN KAYALIOĞLU
ARİF DOĞAN...
AYDAN İMREN
AYHAN ALVEROĞLU
AYNUR DURUŞKAN
AYSEL GÜNEŞ
AYSEL PLATTÜRK
AYŞE ERGÜNER
AYŞE SENA OKUMUŞ
AYŞE ŞİMŞEK
AYŞENUR CEREN ASMAZ
AYŞENUR DANABAŞ
BEHİYE KURT
BENGÜTAY HAYIRSEVER
BURCU GÜRCÜ
BÜŞRA SEVİLAY
CANALP SİPAHİ
CANAN GÜNEŞ
DEMET İPER DİCLE
ECE PINAR KAPAN
ECEHAN KUZUBAŞ
ELİF TURSUN
EMEL BOZKURT
EMEL MÜLAYİM
EMEL ÖZTÜRK
EMRE AYDOS
ERDAL ÇETİNTAŞ
ESER ŞENSILAY
FADEN SUZAN KUDSİOĞLU
FADLİYE YILMAZ
FATMA BORAK
FATMA FİSUN MENGİLİ
FATMA GİZEM ÖZ
FATMA MELTEM ULUDAĞ
FEVZİYE ÖZER
FİDAN TAŞAR
FİDAN TONZA
FURKAN YÜCE
FÜGEN YENİLMEZ
FÜSUN AFŞAR
GAMZE BOZ SÜLÜŞOĞLU
GAMZE YONCACI
GÖZDE ÇİÇEK
GÜLCAN PAKER ULUSELLER
H.NİLÜFER AKSU
HAKAN ERGUN
HAKAN ÖCEL
HAKAN PEKYAMAN
HALİL İBRAHİM ÇAKIR
HAMİT AKAY
HAMZA AVCI
HANIEH MOUHEBATİ
HANİFE BUĞURCU
HASAN BASRİ İNAN
HASAN NUMAN SUÇAĞLAR
HATİCE AKTÜRK
İBRAHİM KILINÇ
İDİL HAZAN KOHEN
İLTER ÖZYILDIRIM
İPEK CANDAŞ ATAY
İSMAİL KARTAL
İSMET YÜKSEL
KAMURAN AK
KARCAN AKMANSOLUK
KAYA ALPCAN SUNAÇOĞLU
KAZIM SEÇKİN AYTAÇ
KENEN TARHAN
MEHMET COŞAR
MEHMET EREN
MELİSA ENGİNERİ
MERVE NİL KÜÇÜKERBAŞ
MERVE PAMUK
MİNE BARDAK
MİRAY ÜNAL
MUSTAFA ONUR CAN CANTÜRK
MÜGE ERYILMAZ
MÜJGAN EDEN VERDİOĞLU
NURCAN ŞENOL
NÜKET KAYRAN
OLGU SÜMENGEN BERKER
OYA AŞAN YÜKSEL
OYA YAKAR
ÖDÜL ATA
ÖMER FARUK SÖYLER
ÖZGÜ GÜDEŞLİOĞLU DEMİR
ÖZLEM SAĞLIYAN ELİGÜL
ÖZNUR YILDIRIM
PERİHAN ŞAN ASLAN
SAMET ALIŞ
SANVER ÖZGÜVEN
SELİN ASLAN
SERAP KEREKÇİ
SERAY KELOĞLU
SERHAT SAYGIVAR
SERKAN ÖNDER
SETENAY SİPAHİ
SEVGİ KARAALP
SEVİNÇ KÖSEOĞLU ULUBATLI
SEYİT ALİ DÖNMEZ
SİBEL KURU
ŞAFAK ÇETİN ÖZKAN
TAN BUĞRA ÖZER
TUĞBA YÖRÜK
TUĞÇE GÖKBULUT
TUĞÇE KAYAR
TUNAHAN AÇIKGÖZ
Ü.GÜLSÜM OKCU
YAĞMUR EZDEŞİR
YASEMİN GÜMÜŞKESEN
YEŞİM BAYRAK AVİNAL
ZERRİN AKDEMİR
ZEYNEP ASLANBAŞ
ZEYNEP YILMAZ ŞENGÜL

Tebrik ederiz.

Bu sanatçılarının eserlerini yarışma duyurusunda belirtildiği şekilde 18 Mart 2016 Cuma akşamına kadar Mithatpaşa Caddesi 1087, Güzelyalı, İzmir adresindeki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne ulaştırmalarını rica ederiz. Final değerlendirmesi yabancı ülke katılımlarıyla birlikte 22 Mart 2016 Salı günü yapılacak, sonuçlar ertesi gün bu Facebook sayfasından açıklanacaktır. Ödül töreni ve resmi sergi açılışı 29 Mart 2016 Salı günü yapılacaktır...

See More
Image may contain: 6 people, people sitting, table and indoor

Bilgi için: Yarışma başvuruları için "elektronik form" denemesi bu sene uygulamaya alınmayacaktır. Duyuruda belirtildiği gibi başvuru değerlendirmeleri CD ve beraberindeki bilgi sayfası esas alınarak yapılacaktır.

English text for the Altın Testi (Golden Pitcher) 2016 announcement...
https://drive.google.com/…/0BwvugTdznRN8MzVrOHdURWd3L…/view…

drive.google.com

YARIŞMA BİLGİLERİ

AMAÇ: İzmir Rotary Kulübü organizasyonuyla 1990 yılından beri düzenlenen bu yarışmanın amacı, seramikte sanatsal etkinliği tanıtma, sanatsal gücü geliştirme ve seramik dalında sanatçıları teşvik etme ve birbirleriyle tanıştırmaktır.

KONU: Yarışma, seramik form olarak, teknik ve teknolojik bütün uygulamaları içerir.

JÜRİ (alfabetik sırayla):
• Bingül BAŞARIR (Seramik Sanatçısı - Uluslararası Seramik Akademisi üyesi)...
• Prof. Sevim ÇİZER (DEÜ. GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı)
• Tüzüm KIZILCAN (Seramik Sanatçısı)
• Prof. Gönül ÖNEY (Sanat Tarihçisi)
• Prof. Lerzan ÖZER (Mimar Sinan Üniversitesi - GSF Seramik Bölümü Öğr. Üyesi)
• Prof. Candan TERWIEL (Hacettepe Üniversitesi – GSF Seramik Bölümü)
• Mustafa TUNÇALP (Seramik Sanatçısı - Çanakkale Seramik Sanat Danışmanı)
• Duncan AYSCOUGH (Birleşik Krallık temsilcisi) - (Cardiff Üniv. GSF Seramik Bölüm Başkanı)
• Omid GHAJARIAN (İran temsilcisi) - (Isfahan Üniv., Seramik Bölümü)
• Rytas JAKIMAVIČIUS (Litvanya temsilcisi) – (Vilnius Sanat Akademisi)

(Gerektiği takdirde jüri üyelerinde değişiklik yapılabilir.)

ÖDÜLLER: Birinciye 6, ikinciye 4, üçüncüye 3 altın; 3 mansiyon için 2’şer altın, gençlik ödülü (26 yaş altı), kişi ve kuruluş ödülleri. (Ödüllerde değişiklik yapılabilir.)

SANATÇI VE ESERLERDE ARANAN ÖZELLİKLER:
• Yarışmaya daha önce Altın Testi Seramik Yarışmalarında ilk 3 dereceye girmemiş olan sanatçılar katılabilirler.
• Yarışma, ilgili dönemde Türkiye, Birleşik Krallık, İran, Letonya, Litvanya, Mısır, Polonya, Slovakya’da yerleşik sanatçılara açıktır.
• Yarışmaya 18 yaş ve üstü sanatçılar katılabilir.
• Her sanatçı, kendine ait tek bir eserle katılabilir.
• Çalışmalar 2014-2016 yıllarına ait olmalıdır.
• Sadece başka bir yarışmada sergilenmemiş ve ödül almamış eserler katılabilir.
• Eserlerin pişmiş ve sırlanmış olması gerekmektedir.
• Eserlerin en uzun boyutu 25 cm den küçük ya da 40 cm den büyük olmamalıdır. Parçalı düzenlemelerin alanı 1 m2 ile sınırlıdır.

KATILIM KOŞULLARI:
• Türkiye dışından olan katılımlar, ilgili ülkedeki ön eleme jürisine gönderilecektir.
• Ön elemeyi geçen eserler sergileme ve değerlendirme için İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne ulaştırılacaktır; bu eserler sergi dönemi sonuna kadar sergide kalacaktır.
• Sanatçılar, yarışmaya katılan eserleri ile ilgili olarak kaybolma, çalınma, hasar görme gibi durumlar da dahil olmak üzere herhangi bir sorumluluk kabul edilmediğini peşinen kabul etmiş olurlar.
• Eserlerin teslimi ve geri alımı, başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır. Sanatçılar, sergi sonunda eserlerini geri alabilirler. Sergi dönemi sonunda geri alınmayan eserler bir müzeye bağışlanabilir ya da geliri hayır işine bağışlanmak üzere satışa çıkarılabilir veya piyangoda kullanılabilir; yarışma sergisi bitimi sonrasında üç gün içinde eserlerini teslim almayan sanatçılar, bu koşulları kabul etmiş olurlar.
• Yarışmaya katılım başvurularıyla, tüm sanatçılar, başvuru ile bize bildirdikleri kimlik bilgilerinin, eser bilgilerinin ve eser fotoğraflarının İzmir Rotary Derneği tarafından her türlü kullanımı konusunda izin verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar. Sanatçılar, aynı şekilde ön elemeyi geçerek sergilenen eserlerin de görüntülerinin alınması ve bu görüntülerin İzmir Rotary Derneği tarafından her türlü kullanımı konusunda izin verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar. Bu izinlere, sanatçı ve eserlerin bilgi ve görüntülerinin yarışma kataloğunda basımı ve/veya medyada haber amaçlı kullanımları da dahildir.


BAŞVURU YÖNTEMİ: Eserler ön elemeden geçirilecektir. Bunun için eserin fotoğraflarını içeren bir CD ve beraberinde sanatçı bilgilerini içeren bir sayfa kağıt, 26 Şubat 2016 Cuma akşamına kadar İzmir Rotary Kulübü ofisine ulaştırılmış olması gerekmektedir. Kağıtta sanatçının adı, soyadı, doğum yılı ve kendisine ulaşılabilecek adres, e-posta ve telefon gibi iletişim bilgileri ile eserin boyutları, tekniği, malzemesi, yapım yılı ve eserin adı yer alacaktır. CD'de ise eserin en iyi ifade edilebildiği üç adet farklı açılardan çekilmiş fotoğrafı yer alacaktır. CD'nin üzerine sanatçının adı ve soyadı ile eserinin adının sabit bir kalem ile yazılması, başvuru ekinde gönderilen kağıdın içeriğinin de CD içindeki bir dosyada yer alması eserlerin karışmaması veya kaybolmaması açısından önemlidir. Eser fotoğrafları üzerinde dijital oynamalar (Photoshop gibi) yapılmamalıdır. Bu sene bir deneme olarak ayrıca Facebook sayfamızda linki verilecek bir elektronik formun da doldurulması istenecektir, ancak başvuru değerlendirilmesinde CD ve beraberindeki sayfa esas alınacaktır. CD’lerdeki fotoğraflar üzerinden yapılan ön elemeyi geçen eserlerin sergileme ve değerlendirme için İzmir’deki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne ulaştırılarak sergilemeye katılması gerekecektir.

YARIŞMA PROGRAMI:
• Türkiye’den yapılan ilk başvurular (CD ve bilgi sayfası) 26 Şubat 2016 Cuma akşamı saat 17:00’ye kadar Gazi Bul. No. 90/801 Çankaya 35240 İZMİR adresindeki İzmir Rotary Kulübü ofisine ulaşmış olmalıdır. Diğer ülkelerdeki ön eleme takvimlerinde farklılıklar olabilir.
• CD’lerdeki fotoğraflar üzerinden yapılan ilk elemeyi geçen eserler Facebook sayfasında duyurulacaktır. Bu eserlerin sergileme ve değerlendirme için 18 Mart 2016 Cuma akşamına kadar Mithatpaşa Caddesi 1087, Güzelyalı, İzmir adresindeki Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ne ulaştırılması gerekmektedir. Elden teslim ve enstalasyon yapmak isteyenlerin bu tarihten önce temasa geçerek onay ve bilgi almaları gerekmektedir.
• 22 Mart 2016 Salı günü değerlendirme yapılacak ve ertesi gün Facebook sayfasından duyurulacaktır.
• Sergi açılış kokteyli ve yarışma ödül töreni 29 Mart 2016 Salı günü saat 18:00’de Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılacaktır.
• Sergi, 10 Nisan 2016 Pazar akşamına kadar devam edecektir.


BİLGİ:
Daha fazla bilgi ve katılma koşulları için İzmir Rotary Kulübü’nün:
facebook.com/altintesti adresindeki Facebook sayfasına,
• Gazi Bulvarı No.90-801 Çankaya 35220 İZMİR adresine,
• (0232) 441 81 53 numaralı telefonuna,
• (0232) 483 52 42 numaralı faksına,
• rotaryizmir@yahoo.com e-posta adresine
başvurulabilir.


Yarışma duyuruları facebook.com/altintesti sayfasından takip edilebilir.

See More

2015-2016 Donemi, 14 .Altın Testi Yılı ...

Image may contain: drink and indoor

14.Altın Testi Seramik Yarışması 2015-2016 dönemi planlaması başladı.