Reviews
Anavita.pl has no reviews yet.
Tell people what you think
Photos
Posts

Oryginalna lampa TDP

Choć nosi nazwę "lampa" to nie posiada ona jakiegokolwiek źródła światła. Czyli w urządzeniu tym, nie używa się żadnych żarówek czy innych źródeł wysyłających promienie świetlne.

W lampie TDP mamy do czynienia z dwoma elementami występującymi w naturze, a mianowicie z energią ( ciepło ) i minerałami, które podgrzane do temperatury 280°C emanują "fale zdrowia". Zespół badaczy odkrył, że w czarnej glinie znajdują się 33 różnego rodzaju minerały, w 43 różnyc...h związkach chemicznych, podobnie jak w organizmie ludzkim, gdzie odpowiedzialne są one za dobre samopoczucie i dobry stan zdrowia.
Głównymi składnikami tych związków są: Fe (żelazo), Se(selen), Mn(mangan), Zn(cynk), Co(kobalt), Ni(nikiel), Cu(miedź), Cd (kadm).

Pod wpływem temperatury pieca, minerały podgrzewają się i wysyłają fale elektromagnetyczne, które szczególnie dobrze są wchłaniane przez organizm ludzki i wywołują pozytywne zmiany biologiczne w organizmie. Ten powiększony zakres promieniowania podczerwieni dostarcza rodzaj ciepła, które rozprzestrzenia się bardzo głęboko pod tkanka łączną. Jest on bardzo dobrze absorbowany przez komórki skóry, co znacznie zwiększa szczególny efekt działania fal podczerwieni.

Więcej informacji pod: http://lampa-tdp.org/

See More
Image may contain: indoor

AKU TAPING

To technika terapeutyczna wykorzystująca specjalne elastyczne taśmy samoprzylepne.
Stosowanie taśm Aku-Tape uwalnia od bólu.
Pozwala na poprawę zarówno sprawności ruchowej jak i zachowanie prawidłowego ustawienia układu mięśniowo- szkieletowego, wpływając tym samym na swobodę i świadomość ruchu ciała...
Działanie taśm polega na naciągnięciu tkanki miękkiej ciała, co w rezultacie przyspiesza proces gojenia, zapobiega urazom oraz wpływa na ogólny stan i pracę organizmu podczas wysiłku fizycznego.

Wskazania:
- łagodzenie bólu,
- regulacja napięcia mięśni,
- pobudzenie ukrwienia,
- problemach mięśniowych jak bóle pleców (odcinek szyjny, piersiowy i - lędźwiowy),
- bóle głowy/ migrena/ zawroty głowy,
- brzęczenie w uszach (tinnitus),
- bóle stawów,
- łokieć tenisisty i golfisty,
- dolegliwości barkowo-ramieniowe,
- ostroga kości piętowej,
- problemy ze ścięgnem Achillesa,
- kontuzji stawu skokowego i kolanowego.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

See More
No automatic alt text available.
Posts

Jak działa akupunktura?

Akupunktura to metoda lecznicza, która rozwinęła się na bazie tradycyjnej medycyny chińskiej. Dzisiaj akupunktura znana jest powszechnie ma całym świecie. Wciąż jednak pozostaje sztuką troszkę tajemniczą, ale wiele wskazuje na jej skuteczność.

Spróbujmy zatem ukazać choć rąbek tej tajemnicy i przyjrzyjmy się podstawowym założeniom akupunktury i medycyny chińskiej.

...

Tradycyjna medycyna chińska powstała na kanwie filozofii taoistycznej. System ten w całości opiera się na energii. Uważa się, że każda osoba rodzi się z określonym zasobem energii, a kiedy się on wyczerpie nadchodzi śmierć. W medycynie chińskiej bardzo ważne jest też pojęcie Tao, czyli czegoś, co wszystko przenika, ale czego nie można określić.

Medycyna ta zakłada, że jeśli człowiek będzie żył w harmonii z Tao, to będzie zdrowy przez cały czas trwania jego życia. Poza tym, w TMC (tradycyjna medycyna chińska) zakłada się też dualistyczną naturę świata. Koncepcja ta mówi, że wszystko składa się z dwóch przeciwstawnych, lecz zarazem wzajemnie przenikających się elementów – yin i yang.

Akupunktura, obok ruchu i ziołolecznictwa stanowi podstawę TMC. Fundamentem akupunktury jest zaś teoria meridianów. Meridiany określić można jako kanały energetyczne, którymi przemieszcza się w naszym ciele energia. Uważa się, że istnieje 12 meridianów podstawowych.

Sześć z nich podlega naturze yang i nazywane bywają meridianami trzewnymi. Reszta meridianów jest yin. Kanały te łączą związane z nimi narządy z powierzchnią ciała. Energia płynie w okrężnych cyklach, które są związane z pięcioma elementami (ogniem, ziemią, metalem, wodą i drewnem). W kolejnych cyklach elementy te tworzą się wzajemnie lub też niszczą. Warunkiem zaś zdrowia jest utrzymanie równowagi w systemie meridianów i pośród elementów. I tu właśnie wkracza akupunktura.

See More
Image may contain: one or more people

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu preparatów pod oczy, na twarz , szyję jak i na poszczególne obszarów ciała.

No automatic alt text available.

W ostatnich czasach coraz bardziej popularna staje się Akupunktura Kosmetyczna
Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Do skóry nie wprowadza się żadnych substancji chemicznych. Igła wbijana w skórę tworzy mikroskopijne uszkodzenia tkanki, a to stymuluje komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra jest odmłodzona po serii zabiegów.

Image may contain: one or more people
Anavita.pl updated their cover photo.
Image may contain: one or more people, people sleeping and closeup
Anavita.pl updated their profile picture.
No automatic alt text available.