Photos
Posts
Image may contain: text
No automatic alt text available.
Antek Wiesztort added 2 new photos.

Tradycja jest utrzymana. Gazeta Warszawska w wydaniu na Boże Narodzenie 2017 vs plakat wyborczy "chcesz wygonić Żydów - głosuj na Obóz Narodowy" 1938. O dziwo, ...ta sama gazeta pisze także o skandalu reprywatyzacji, z którą od ponad dziesięciu lat walczą grupy lokatorskie wywodzące się z... 'lewactwa'... (ta gadzinówka w 2011 przedrukowała nawet, bez zgody, mój tekst o reprywatyzacji i zabójstwie Joli Brzeskiej. Jej redaktorzy nie mieli wtedy bowiem bladego pojęcia o co chodzi z przejmowaniem kamienic, jednak czuli że 'można tym dokopać PO'. Dziś anarchiści wylądowali na 'antylewackiej' koszulce razem z PO, a nawet z MO i WSI..

Ta dość poczytna w stolicy gazeta promuje dziś np. tekst pt. "Adam Doboszyński - wzór dla przyszłych pokoleń", o znanym przed wojną polskim hitlerku, który w 1936 roku zajął z bojówką miasteczko Myślenice i dokonał tam pogromu.

See More
Posts

Debata z przed dwóch lat nagle stała się bardzo aktualna. Oglądajcie i udostępniajcie póki legalne.

Chcieliśmy również zauważyć, że do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej merytorycznej krytyki przedstawionych przez panelistki i panelistów treści.

4 maja 2015 stowarzyszenie Wszyscy Razem zorganizowało spotkanie poświęcone wizerunkowi Żydów w kulturze polskiej i stosunkom polsko-żydowskim (od dwudziesto...
youtube.com

Kompromitacja burmistrza Pragi Południe na antenie, w sporze z lokatorkami/WSL wokół drastycznych kosztów ogrzewania. Szczególnie polecamy wypowiedź niesamowici...e dzielnej matki, pracownicy i lokatorki Pragi Południe, Iwony (28:17). Kobieta wychowuje czwórkę dzieciaków, pracuje ciężko i wybiera - czy zapłacić za prąd, czy za czynsz? Gdy wpadła w zadłużenie w administracji, zaproponowano jej... odpracowanie długu... Tymczasem wg burmistrza Żbikowskiego wszystko w jego dzielnicy jest super, poświąteczne światełka się ładnie palą, nie wiadomo tylko czemu ludzie protestują coraz głośniej.

Tymczasem "na górze" odbywa się klasyczna spychologia - wiceprezydent czeka na wnioski o pieniądze z dzielnic, burmistrz twierdzi że nic nie może, ma "związane ręce" i czeka na decyzje na górze... Po skandalu reprywatyzacji władze niczego się nie nauczyły poza PR. Jeśli wkrótce ratusz nie zaproponuje zdecydowanych kroków do walki z wyzyskiem energetycznym, burmistrz chyba będzie musiał własnoręcznie odpracować długi za lokatorów!

See More
Marzną, oszczędzają na ogrzewaniu, na które ich nie stać. A mieszkania przydzielane są według kryterium dochodowego. Lokatorzy żądają przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej. Gośćmi Elżbiety Uzdańskiej byli Piotr Żbikowski, zastępca burmistrza dzielnicy Praga Południe, pani...
rdc.pl

"Pewnie każdy z nas kojarzy trzy mądre małpy. Obrazują one japońskie przysłowie „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Z buddyjskiego... punktu widzenia przysłowie może być interpretowane następująco: „Nie szukaj i nie wytykaj błędnych czynów i słów innych ludzi” (jeśli chcesz wyplenić zło, to zacznij od siebie). Niestety, dla mnie te trzy mądre małpy stają się karykaturą tego, co dzieje się z kulturą gwałtu w Polsce. Także w środowisku lewicowym."

Pod dłuższej przerwie na stronie naszego biuletynu pod "Pod Brukiem Leży Plaża" publikujemy nowy tekst. Tekst zwiastujący 🔜 nadejście nowego numeru! 📰📖

See More
Nie widzę, nie słyszę, nie mówię 28 stycznia 2018 Pewnie każdy z nas kojarzy trzy mądre małpy. Obrazują one japońskie przysłowie „nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Z buddyjskiego punktu widzenia przysłowie może być interpretowane następująco...
podbrukiem.bzzz.net
Image may contain: 1 person, text
Nacjonalizm to choroba wieku dziecięcego

Wstając z kolan porządnie przywaliliśmy głową o sufit. Guz ciągle rośnie.

Getting up off your knees, you got your head on the ceiling. The tumor keeps growing.
Translated
Image may contain: text
uchodźcy.info

BOŻE NARODZENIE: Spokojnych i rodzinnych świąt życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

Tym hejtującym, tym którzy się obawiają, tym starającym się lepiej wszystk...o zrozumieć i tym pragnącym pomagać uchodźcom. Pamiętajmy też dzisiaj o tych, którzy święta spędzają z dala od domu i bliskich, bo musieli uciekać przed prześladowaniami. Jak Pan Jezus chwile po narodzinach. Niech ten pusty talerz nie zamienia się zbyt łatwo w pusty gest.

Załoga uchodźcy.info.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _

- Chcesz dowiedzieć się więcej na temat uchodźców? Zapraszamy na stronę: http://uchodzcy.info/

- Chcesz pomóc uchodźcom? Obecnie zbieramy fundusze na pomoc dzieciom-uchodźcom w odrabianiu lekcji i integracji w Polsce. Dzięki Twojej pomocy będziemy mogli w 2018 roku kontynuować udzielanie im korepetycji z polskiego oraz oferować różnego rodzaju wsparcie indywidualne (np.: pomoc psychologiczną, wycieczki integracyjne).

- Tutaj znajdziesz więcej informacji i możliwość wsparcia naszych działań: https://pomagam.pl/dzieciuchodzcy

- Źródła informacji:

Liczba dzieci wśród uchodźców na świecie: UNHCR Global Trends 2016

Uchodźczy okres życia Pana Jezusa: Ewangelia wg św. Mateusza, rozdział 2, 13-23.

See More
Christmas: peaceful and family Christmas we wish all our readers. These hejtującym, those who are afraid, are more likely to understand everything and to help refugees. Let us also remember today about those who spend Christmas away from home and loved ones because they had to escape persecution. Like Lord Jesus moments after birth. Let this empty plate not turn too easily into an empty gesture. @[614472902041792:274:Uchodźcy.Info] Crew. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ - want to know more about refugees? Please visit: http://uchodzcy.info/ - you want to help refugees? We are currently raising funds to help children-refugees in as lessons and integration in Poland. Thanks to your help, we will be able to continue tutoring them from polish in 2018 and offer different types of individual support (e.g. psychological help, inclusive trips). - here you will find more information and opportunity to support our actions: https://pomagam.pl/dzieciuchodzcy - sources of information: Number of children among refugees in the world: UNHCR GLOBAL TRENDS 2016 Uchodźczy life of Lord Jesus: Gospel according to st. Matthew, Chapter 2, 13-23.
Translated

Antydyskryminacyjny spot miasta Poznań, szanujemy

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Miasto Poznań
723,595 Views
723,595 Views
Miasto Poznań

Dlaczego warto przestroić się z tolerancji na szacunek? Bo każdy człowiek jest tak samo ważny. Pamiętajmy o tym, podawajmy dalej!
Odtwórzcie video z dźwiękieim i zajrzyjcie na www.poznan366.pl

No automatic alt text available.
Antyfaszystowska Warszawa

Dotarła do nas informacja Uniwersytet Warszawski kolportowane są takie oto ulotki (zawierające również informacje o hailowaniu vel salucie rzymskim i symbolice ...krzyża celtyckiego). Oto polityczna hegemonia w praktyce - jeszcze niedawno narodowcy oburzali się na nazywanie ich faszystami -
kiedy mówisz takie rzeczy dziś to już nie jest samozaoranie tylko powód do dumy.

See More
We have received information from @[210028452417245:274:Uniwersytet Warszawski] kolportowane there are these leaflets (including information about hailowaniu a.k.a. Roman salucie and symbology cross cross). Here is the political hegemonic in practice - yet recently narodowcy oburzali to call them fascists - When you say things like that today, it's no longer a matter of pride.
Translated
Nacjonalizm to choroba wieku dziecięcego

Na dobranoc najlepszy komentarz ze strony Wall Street Journal:
///
"Ciekawie ilu Polaków wie, że ruch, który próbują wskrzesić, przerabiał ich dziadków na papie...r toaletowy dla Nazistowskich Niemiec. Chce mi się śmiać za każdym razem, gdy widzę rasistów z polskim nazwiskiem - prawdziwi naziści postrzegali ich za śmieci. Niektórzy ludzie nie uczą się nigdy."

See More
Antyfaszystowska Warszawa added 5 new photos.

Wow! Na naszej demonstracji w Warszawie prawdziwe tłumy - podobno to największa jak dotąd demonstracja antyfaszystowska w tym kraju!

Wow! At our demonstration in Warsaw, real crowds - they say this is the largest demonstration of antyfaszystowska in this country!
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
45,405 Views
Antyfaszystowska Warszawa

Nasz klip z zaproszeniem na Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska. Widzimy się w najbliższą sobotę o 14:00 na placu Politechniki aby wspólnie ...wykrzyczeć tłumiony w nas wkurw. Aby zademonstrować nasz brak zgody na kierunek, w którym ten kraj od lat nieprzerwanie zmierza. Aby być solidarnymi z ofiarami systemowej i nacjonalistycznej przemocy. Aby pokazać, że istnieje siła która przemocy tej nigdy nie zaakceptuje.

Wszyscy jesteśmy Antifa - inaczej się nie da!

See More
Nata Lia Broniarczyk shared Fundacja Ocalenie's post to the event: Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska.

Fundacja Ocalenie ogłasza specjalny dyżur w dniu 11 listopada - Święto Niepodległości.

Od kilku lat 11 listopada jest okazją do pokazu nienawiści i przemocy p...rzez radykalne, nacjonalistyczne organizacje. W związku z tym, obawiamy się o bezpieczeństwo warszawiaków i warszawianek cudzoziemskiego pochodzenia. Dlatego w naszym Centrum Pomocy Cudzoziemcom będziemy mieli awaryjny dyżur, w trakcie którego będzie można zgłaszać się do nas w razie ataków, czy innych problemów, jakie mogą wyniknąć tego dnia na mieście. Będziemy na miejscu od 12.00 do 20.00. Kursy polskiego i dyżury specjalistów nie będą się odbywać, dyżur ma jedynie awaryjny charakter. W razie kłopotów dzwońcie na numer 22 828 04 50, lub przyjdźcie do nas na Kruczą 6/14 a

November 11 - Independence Day.
For several years, it has been an occasion for the radical nationalist organizations to show hatred and violence. As a response to that, in our Help Center for Foreigners we decided to run an emergency duty. In case of attack or any other problems that may happen on this day in the city you will be able to report those incidents directly to us. We will be open from 12.00 to 20.00. Polish language courses and experts’ duties will not take place. The respective duty is only of emergency nature. In case of any trouble call us: 22 828 04 50, or come to our office at Krucza 6/14 a

11 ноября – День Независимости. В течение нескольких лет, это возможность
показать, ненависть и насилие со стороны радикальных националистических
организаций. В связи с этим, мы обеспокоены безопасностью жителей Варшавы
иностранного происхождения. Поэтому в нашем Центре Помощи Иностранцам, завтра
будет дежурство на экстренные случаи, в течение которого вы сможете сообщить
нам в случае нападения или других проблем, которые могут возникнуть в этот день
в городе. Мы будем на месте с 12.00 до 20.00. Занятия по польскому языку и
специалисты обязаны не будут дежурить уделяя помощь , дежурство организованно
иключительно в экстренном характере. В случае возникновения проблем звоните по
номеру 22 828 04 50, или приходите к нам на Krucza 6/14 a

See More
Image may contain: one or more people
Fundacja Ocalenie

11 listopada - Święto Niepodległości.
Od kilku lat jest okazją do pokazu nienawiści i przemocy przez radykalne, nacjonalistyczne organizacje. W związku z tym, ...obawiamy się o bezpieczeństwo warszawiaków i warszawianek cudzoziemskiego pochodzenia. Dlatego w naszym Centrum Pomocy Cudzoziemcom będziemy mieli awaryjny dyżur, w trakcie którego będzie można zgłaszać się do nas w razie ataków, czy innych problemów, jakie mogą wyniknąć tego dnia na mieście. Będziemy na miejscu od 12.00 do 20.00. Kursy polskiego i dyżury specjalistów nie będą się odbywać, dyżur ma jedynie awaryjny charakter. W razie kłopotów dzwońcie na numer 22 828 04 50, lub przyjdźcie do nas na Kruczą 6/14 a

November 11 - Independence Day.
For several years, it has been an occasion for the radical nationalist organizations to show hatred and violence. As a response to that, in our Help Center for Foreigners we decided to run an emergency duty. In case of attack or any other problems that may happen on this day in the city you will be able to report those incidents directly to us. We will be open from 12.00 to 20.00. Polish language courses and experts’ duties will not take place. The respective duty is only of emergency nature. In case of any trouble call us: 22 828 04 50, or come to our office at Krucza 6/14 a

11 ноября – День Независимости. В течение нескольких лет, это возможность
показать, ненависть и насилие со стороны радикальных националистических
организаций. В связи с этим, мы обеспокоены безопасностью жителей Варшавы
иностранного происхождения. Поэтому в нашем Центре Помощи Иностранцам, завтра
будет дежурство на экстренные случаи, в течение которого вы сможете сообщить
нам в случае нападения или других проблем, которые могут возникнуть в этот день
в городе. Мы будем на месте с 12.00 до 20.00. Занятия по польскому языку и
специалисты обязаны не будут дежурить уделяя помощь , дежурство организованно
иключительно в экстренном характере. В случае возникновения проблем звоните по
номеру 22 828 04 50, или приходите к нам на Krucza 6/14 a

See More
Image may contain: 2 people, text
Koalicja Antyfaszystowska to Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska

Narodowcy to złodzieje historii. Przedstawiają się jako prawdziwi patrioci, ale jakoś zawsze wychodzi im kolaboracja lub donosicielstwo. Przedstawiamy zatem, na przypomnienie: Wielkie Momenty Wielkiej Polski #5:

Image may contain: text
Koalicja Antyfaszystowska to Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska

Narodowcy to złodzieje historii. Przedstawiają się jako prawdziwi patrioci, ale jakoś zawsze wychodzą im getta lub pogromy. Przedstawiamy zatem, na przypomnienie: Wielkie Momenty Wielkiej Polski #3:

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
APE zaprasza na demonstrację antyfaszystowską
web.facebook.com
11,009 Views
Koalicja Antyfaszystowska shared their video to the event: Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska.

Kolejne filmowe zaproszenie na demonstrację! Tym razem zaprasza Ogólnopolski Strajk Kobiet.
#zmowapowszechna

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Ogólnopolski Strajk Kobiet zaprasza na demonstrację 11 listopada
web.facebook.com
4,495 Views
Koalicja Antyfaszystowska

Dzisiejsze zaproszenie na Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska pochodzi od kolejnej grupy wchodzącej skład Koalicji Antyfaszystowskiej Zmowa ...Powszechna - Ogólnopolski Strajk Kobiet.
Zobaczcie co mają Wam do powiedzenia
Przeciw przemocy władzy! Historia dzieje się dziś!
Wesprzyj demo na zrzutka.pl/antyfaszyzm
#zmowapowszechna #strajkkobiet

See More