Reviews
5.0
1 Review
Tell people what you think
Photos
Posts
Image may contain: 2 people
Image may contain: 1 person, standing, sunglasses and outdoor
Keren Barr added 2 new photos — with ‎אבי פארטנאי אופטומטריסט התפתחותי‎ and Ayala Erich Pomerantz.

מכל הפוסטים שכתבתי זה אחד שהייתי שמחה שיהיו לו כמה שיותר שיתופים,
יש בו מידע חשוב שנוגע לילדים עם לקויות וקשיי למידה. הוא מספר על הבן שלנו ליש (משמעות השם: ארי...ה בעברית תנכית), ילד אהוב ונבון שסקרנות יוצאת דופן בוערת בעצמותיו.
מאז שליש התחיל לנסות לקרא ולכתוב בערך בגיל שש, שמנו לב שהוא מתקשה מאוד. כל מילה ומשפט התפרקו במוחו לחלקים שלא ניתן לחבר ביניהם, ניסינו לעודד אותו ולעזור לו, הוספנו שיעורים פרטיים ותרגול על בסיס יומי ולמרות כל המאמצים ולמרות מוטיבציה גדולה מצדו, הוא לא הצליח לקרא ולכתוב באופן שוטף. המורות שעבדו וליוו אותו לא הצליחו לשים את האצבע על לקות אופיינית, כולן קבעו שככל הנראה לא מדובר בדיסלקציה, אך לא ידעו להסביר את פשר הקושי. כל מורה בתורה המליצה לנו לקחת אותו לבדיקת עיניים ואכן שנה אחר שנה לקחנו אותו להיבדק ברשתות האופטיקה הידועות. התוצאות היו תמיד מצוינות, הובטח לנו שאין בעיית ראיה.
לפני שלוש שנים, בניסיון מחודש לבדוק את שורש הבעיה, הגענו שוב לבדיקת עיניים, אך הפעם אצל אופטומטריסט מפרדס חנה עם גישה מעמיקה ועם ציוד מתקדם. לאחר בדיקה מקיפה, אובחנו שש בעיות שונות שמשפיעות על הראיה של ליש (חלקן מולדות), הוסבר לנו שבמצב כזה אין לו שום אפשרות לייצר רצף בקריאה. ליש קיבל משקפים חדשים והמלצה לתרגל את נושא המיקוד באמצעות חוט וחרוזים. שמחנו מאוד וחשבנו שסוף סוף נפתרה התעלומה והנה עכשיו בעזרת משקפיים ותרגול תגיע פריצת הדרך המיוחלת וליש יוכל לקרא ולכתוב כאחד האדם, אך למרבית האכזבה גם בסיבוב הזה עם משקפיים ועם תרגול, לא היה שיפור משמעותי.
בשלב זה חשבנו שאולי בכל זאת מדובר בלקות למידה שאינה קשורה לראייה והחלטנו לקחת את ליש לאבחון פסיכו-דידקטי. כשראינו את תוצאות האבחון משהו לא הסתדר לנו, לא הצלחנו לחבר בין המסקנות שעלו מהאבחון לילד שאנחנו מכירים. למזלנו הרב המאבחנת המליצה לנו לעבוד עם מרפאה בעיסוק וזה היה הרגע בו פנינו להתייעץ עם איילה פומרץ הנפלאה.
איילה קראה בעיון את האבחון וחזרה אלינו תוך זמן קצר. בהרבה חכמה הסבירה שהאבחון אמנם מצייר מפה של קשיים אך חשוב לאתר את השורש שמתוכם הם עולים, היא העלתה סברה שהקשיים נובעים מבעית הראייה של ליש והמליצה לנו לפנות לאבי פארטנאי, אופטומטריסט התפתחותי
(מסתבר שיש דבר כזה).
כשפגשנו את אבי בפעם הראשונה הוא בחן את ראייתו של ליש במשך למעלה משעה. הוא הסביר לנו ממה מורכבת בעיית הראיה של ליש והצביע על הצורך לסגל הרגלים חדשים במקום אלו שהעיניים והגוף כולו פיתח כדי לפצות על הקושי המתמשך, אבי בנה לליש תוכנית תרגול שכללה מפגשים שבועיים איתו ותרגול עיניים יומיומי בבית. בהתמדה, אהבה, בסבלנות וברגישות אבי ליווה את ליש עד לנקודה שבה הקריאה הפכה לאפשרית. זה דרש המון התמדה ומשמעת עצמית, וגם היום אחרי שהפגישות כבר הסתיימו והתרגול היומי הצטמצם לחמש דקות, ליש עדיין מתרגל מדי יום ומרכיב משקפיים לקריאה ועם זאת היום ליש כבר מצליח לקרא בשטף ואפילו בהנאה גדולה.
בזכות עבודתם היסודית של אבי וליש, ליש קורא וכותב. אנחנו מודים מעומק הלב לאיילה פומרנץ ואבי פארטנאי. המון פעמים אנחנו חושבים מה היה קורה אם לא היינו מגיעים לאבי. ברור לנו שבלי הערנות של איילה התסריט היה לגמרי אחר ויש מצב טוב שעד היום ליש היה נאבק בקריאה ובכתיבה ללא הצלחה.
חשוב לנו שתשתפו את הפוסט הזה כדי שהוא יגיע לעיניים הנכונות.

אנחנו משוכנעים שיש עוד ילדים רבים כמו ליש, שהמקור לקשיים שלהם הוא בעיית ראיה לא מאובחנת. אם הילד שלכם מתקשה בקריאה וכתיבה אל תסתפקו בביקור ברשת מסחרית של אופטיקה, וקחו אותו לאבחון מעמיק אצל אופטומטריסט התפתחותי.

See More

12 שבועות של עבודה קשה ועם תוצאות בהתאם. כל הכבוד לרבקה!

No automatic alt text available.
Posts