Videos
Sot isha i ftuar në emisionin "Ditë mbas dite" në TV Rrokum
146
Partia VATRA kalon në NISMA për Kosovën
278
5
Voto ndryshimin, voto Isa Xhemajlaj nr.11 #nisma#isaxhemajlaj
31
Posts
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka paralajmëruar se ministria të cilën ai e drejton është duke menduar marrjen e një serë vendimesh të cilat kanë për qëllim mbrojtjen e prodhuesit vendor.
m.gazetaexpress.com

10 vjet shtet, Kosova feston Pavarësinë

Kosova feston sot 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë dhe formimit të shtetit. Urime të gjithë qytetarëve ditën që na kujton më së shumti sakrificat e shqiptarëve ndërshekuj për liri dhe pavarësi!
Dhjetë vjet punë e përkushtim për ta bërë shtetin. Rruga nuk ishte aspak e lehtë. Punë e shumë sfida të tjera na presin, por ne nuk do të ndalemi që vendi ynë të ecë përpara sikur të gjitha shtetet e tjera të zhvilluara.
Ky përvjetor na bë...n të kthejmë kokën pas dhe të kujtojmë të gjithë ata falë sakrificës të të cilëve ne sot festojmë dhjetë vjet të shtetësisë.

Mos harroni edhe sot festoni me prodhime vendi, sepse vetëm kështu e lartësojmë shtetin tonë.

Gëzuar Kosovë!
#kosova10

See More
Image may contain: text
Photos
Posts

Politikës së Kosovës nuk i duhen demagogë që sillen nga një studio televizive në një tjetër e që vetēm rrahin gjoks, neve na duhen lider vizionar si Fatmir Limaj që i japin zgjidhje praktike probelemeve që vite me radhë e rëndojnë vendin.
Sot, u jetësua ideja e liderit të Nismës Socialdemomrate, Fatmir Limaj, si rrugëdalja e vetme dhe zgjidhja e nyjës së demarkacionit, e cila e ka lënë Kosovën tash e sa vjet të izoluar. Deklarata e përbashkët, ku mundësohet të jetësohet ideja e Limajt për korrigjimin e gabimeve në Marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, është lajmi më i mirë që ka mundur të marrë Kosova, një ditë para ditëlindjes së dhjetë.

Urime Kosovē!

Image may contain: 2 people, suit and indoor

Kjo është intervista ime e dhënë në emisionin 'Puls' të KTV-së

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
15K Views

Të nderuar familjarë të bacës Nuhi, miq e kolegë të tij
Me pikëllim të thellë mbrëmë mora lajmin për ndarjen e tij nga jeta.
Nuhi Matoshi do të mbahet mend gjatë jo vetëm në Gjilan por në tërë Kosovën si artist e njeri i respektuar.
Nuhi Matoshi ishte njeri me atribute të jashtëzakonshme që do të kujtohen nga të gjithë.

...

I përjetshëm qoftë kujtimi për të!
Lavdi jetës dhe veprësë tij!

See More
Image may contain: 1 person, beard and closeup
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në konferencën “Turizmi dhe Zhvillimi Ekonomik” që po mbahet në Sofje të Bullgarisë ka thënë se turizmi është një segment shumë i rëndësishëm për Kosovën. “Promovimi i produkteve, shërbimeve, prezantimi i eksperiencave dhe a...
kallxo.com
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani pritet të merr pjesë në një konferencë mjaft të rëndësishme, e cila do të mbahet në Sofje të Bullgarisë.
indeksonline.net
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka deklaruar se janë të gatshëm që t’i ndihmojmë prodhuesit dhe nëse edhe industria e drurit përballet me konkurrencë të pabarabartë, ata si ministri do të ndërmarrim masa.
gazetaexpress.com
Austria mbetet e përkushtuar për të ndihmuar Kosovën edhe më tej në rritjen e shkëmnimit tregtar, garantimin e fondit kreditor dhe zhvillimin e programit të punësimit. Kështu është thënë në takimin që ka pasur të martën Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani me ambasad...
ekonomiaonline.com
Ministri i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, priti në takim deputetin e vetëm shqiptar në parlamentin e Serbisë, Fatmir Hasani, me të cilin diskutuan për gjendjen e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, me theks të veçantë për gjendjen e vështirë ekon...
telegrafi.com
Kosova ka marrë sot zyrtarisht në Bruksel kryesimin e CEFTA-s, marrëveshje kjo më e rëndësishmja jo vetëm në...
koha.net
Nisma Socialdemokrate - Gjilan

U prehsh në paqe miku ynë !

Në emër të NISMA për Kosovën në Gjilan ndajmë dhimbjen dhe shprehim ngushllimet tona më të thella familjes Musliu për ndarjen nga Ju e nga Ne të shokut, veprimtarit, atedhetarit të pashoq, Jonuz Musliu.

NGUSHLLIME!

Partia VATRA kalon në NISMA për Kosovën

Video: EkonomiaOnline

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2.9K Views
Bajram Hasani shared a link.
January 5
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani ka premtuar edhe një lehtësim për prodhuesit vendor.
rtklive.com
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, u ka bërë thirrje qytetarët që të konsumojnë produkte vendore sa në shumë. Ai ka thënë se sot në sofrën e tij do të...
zeri.info