Photos
Videos
Chodci na Trnavskom mýte
33
151
Herečka Oľga Belešová číta ľuďom poviedku.
87
4
Herečka Oľga Belešová číta ľuďom poviedku
84
1
Posts

V centre mesta končí ďalšia známa predajňa.

Po predajni zahraničnej tlače na Sedlárskej ulici, ktorej magistrát nepredĺžil nájomnú zmluvu platnú do konca augusta, bude musieť skončiť aj obchod s hudobninami Victory Music na Michalskej ulici č.3. Majiteľ ho definitívne zavrie už 4. mája 2018! Naozaj nám hrozí, že všetky ob...
bratislavskenoviny.sk

Dostáva sa do zeme pri Jarovskom ramene stavebný odpad?

Pri budovaní bratislavského obchvatu v okolí Jarovského ramena sa používa aj stavebný odpad, ktorý sa následne zakrýva zeminou z neznámeho zdroja. Upozorňuje na to občiansky aktivista Miroslav Dragun, podľa ktorého tak existuje hrozba kontaminácie podzemných vôd a blízkeho vodáre...
bratislavskenoviny.sk
Posts

Invalid napadol pri konflikte na ceste iného vodiča a potom so sklom v ruke zaútočil aj na štátnych policajtov!

Hliadka Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III spozorovala dnes v čase o 07.30 h v blízkosti Račianskeho mýta, v ľavom jazdnom pruhu na vozovke fyzický konflikt dvoch osôb. Po príchode na miesto bolo zistené, že ide o dvoch mužov, ktorí spolu zápasili, pričom jeden z nich bol na ...
bratislavskenoviny.sk

VIDEO: Ďalšia zvieracia dráma v uliciach nočnej Bratislavy. Do mesta sa vybral dezorientovaný bobor a pomôcť mu nebolo vôbec jednoduché.

Bratislava zažila za uplynulú noc ďalšiu zvieraciu drámu. Po diviakovi behajúcom na Dunajskej ulici a zúfalej srnke pri River Parku bol hlavným aktérom tentokrát bobor. Bezradné zviera sa túlalo Ružinovom. Pomôcť sa mu uprostred noci snažili záchranári, no za celé hodiny sa nenaš...
bratislavskenoviny.sk

Dnes začína multižánrový festival Litera fest. Čo všetko je pre návštevníkov pripravené?

auth.banoviny.sk

Hrozí znečistenie podzemných vôd? Na stavbu obchvatu Bratislavy majú voziť kontaminovanú pôdu.

Z potvrdenej environmentálnej záťaže na bratislavských Nivách údajne vozia na stavbu diaľnice D4 kontaminovanú pôdu, ktorá môže vážne ohroziť podzemné vody.
bratislavskenoviny.sk

Bolo ich ako maku, no vídame ich čoraz menej. Prečo sa z Bratislavy vytrácajú vrabce?

Úbytok vrabcov, ktorý badať aj na Slovensku, je spôsobený viacerými faktormi. Skonštatoval ornitológ zo Slovenskej ornitologickej spoločnosti/BirdLife Slovensko Ján Gúgh.
bratislavskenoviny.sk

Zaujíma vás, akí cudzinci žijú v Bratislave? Dnes ich môžete spoznávať.

Stretávanie a spoznávanie ľudí z rôznych kultúrnych a jazykových prostredí je cieľom nedeľného podujatia Dňa otvorených komunít. Koná sa v Bratislave v rámci festivalu [fjúžn].
bratislavskenoviny.sk

Milujete dostihy? Aj tie sú dnes v Bratislave zadarmo

Návštevníci petržalského Závodiska majú dnes (nedeľa 22. aríla) v rámci projektu Bratislavské mestské dni vstup na dostihy zadarmo. A majú sa na čo tešiť!
bratislavskenoviny.sk

Vráti sa do okolia Bratislavy vzácny drop?

Drop veľký patrí k tým druhom vtákov, ktoré na Slovensku prestali pravidelne hniezdiť. Môže sa však vrátiť, ak mu pre to vytvoríme podmienky.
bratislavskenoviny.sk

VIDEO Bratislavské múzeum oslávilo svoje 150 výročie naozaj netradične.

Múzeum mesta Bratislavy oslavuje 150 rokov svojej existencie. Súčasťou osláv sa stala i veľkolepá vizuálna šou na priečelí Starej radnice, ktorú mohli Bratislavčania vzhliadnuť v piatok večer.
bratislavskenoviny.sk

Na Jakubáku to dnes žilo. Presvedčte sa sami.

Priaznivci Dobrého trhu si dnes určite prišli na svoje. Okrem stánkov čakal na návštevníkov aj bohatý program.
bratislavskenoviny.sk

V Bratislave žije čoraz viac HIV pozitívnych ľudí. Evidujú aj štatistiku, ako sa vírusom nakazili.

Nových prípadov HIV infekcie na Slovensku pribúda. Lekári v rokoch 2014 až 2016 zaznamenali historicky najvyšší výskyt nových prípadov HIV infekcie v jednom kalendárnom roku, a to u 80 až 90 ľudí.
bratislavskenoviny.sk

FOTO: Bratislava dnes slávnostne otvorila svoje brány i turistickú sezónu.

Symbolickým odpečatením a otvorením mestských brán v Bratislave sa v sobotu v Bratislave oficiálne začala letná turistická sezóna. Postaral sa o to primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal v sprievode Tovarišstva starých bojových umení a remesiel.
bratislavskenoviny.sk

Bratislavská ZOO sa môže pochváliť ďalšími prírastkami i novými zvieratami.

Bratislavská zoologická záhrada sa môže pochváliť novými prírastkami. Niektoré priviezli, niektoré prišli na svet priamo tu.
bratislavskenoviny.sk

V Bratislave bude počas tohto víkendu mnoho vecí zadarmo. Pozrite si, kam môžete ísť aj s rodinou bez toho, aby ste platili čo i len cent.

Bezplatne do ZOO, na Devín, do múzeí, na plaváreň či dúbravský zimný štadión alebo vyhliadkovou loďou po Dunaji? Už počas tohto víkendu, teda od 21. do 22. apríla sa chystá do ulíc Bratislavy až 150-tisíc ľudí, aby sa zúčastnili niektorého z podujatí v rámci 15. ročníka ...
bratislavskenoviny.sk