Posts

Dziś uruchomiłem nowe medium - kanał na Twitterze. Zapraszam do obserwowania!

Najnowsze Tweety z kanału becomeapro.pl
✈️ 🚀 💻
twitter.com

Long time no see! Zapraszam do lektury i do dyskusji 🙂

Jak namierzać samoloty nie ruszając się sprzed biurka? Jak stworzyć własny lotniczy radar? O systemie ADS-B i o tym jak go wykorzystać we własnym projekcie.
becomeapro.pl
Photos
Posts

Wow!

Wow!
Translated
Marcin Marciniak is feeling curious.

Jaki zasięg może mieć Wi-Fi? A profesjonalna radiolinia? 100km? Obecny rekord odległości w paśmie 10GHz ustanowiony 9 września 2017r wynosi prawie 19 tys. km (1...8949,4km dla dokładności). Dwóch radioamatorów krótkofalowców nawiązało łączność przez odbicie mikrofal od Księżyca - jeden z nich znajdował się w USA w Delaware, drugi w Meelup w Australii. Aby uzyskać taki wynik, poszukali miejsc, w których Księżyc byłby widoczny pod możliwie najniższym kątem nad horyzontem w tym samym czasie. Fale radiowe przebiegły przy tym prawie 800 tysięcy kilometrów. Krótkofalowcy użyli anten o średnicy mniejszej niż dwa metry i mocy tylko trochę większej od tej, którą pobierają dwie żarówki długich świateł w samochodzie. Sygnał był słaby, ale dzięki nowoczesnej technologii cyfrowej udało się go odebrać.
Nie lekceważcie radioamatorów!

See More
A new 10-GHz Earth-Moon-Earth (EME or moon bounce) world record has been set. On September 9, Rex Moncur, VK7MO, and Jim Malone, WA3LBI, completed a 18,949.4-kilometer contact using QRA64D. This extends by approximately 600 kilometers the
qrznow.com

Podobno bilety z pierwszej puli wyprzedały się w niecałe 5 minut

Rewelacja

Revelation :)
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
446,798 Views
HRejterzy

Jeśli jesteś programistą, prawdopodobnie cierpisz na tę przypadłość. Musisz koniecznie iść do tego lekarza.

Zobacz wszystkie filmy na: https://www.codetwo.pl/praca/o-hr-wiemy-wszystko

Kurz po Daj Się Poznać 2017 już dawno opadł. W międzyczasie sporo się u mnie działo i nie miałem czasu pisać na blogu.
Dziś o tym jak przekonałem się do Pythona, jakiego języka używałem do tej pory i co spowodowało, że wcześniej się do niego zraziłem.

Post o mojej rozpoczynającej się przygodzie z językiem Python. Dlaczego wcześniej używałem PHP? Jak Łukasz Langa odczarował moją błędną wizję tego języka?
becomeapro.pl

Konkurs Daj Się Poznać 2017 dobiegł końca. Oto zwycięzcy:
#1 Mariusz Bugajski
#2 KrzaQ - mój faworyt
#3 Olga Stefaniuk
http://bit.ly/2tdI2xO

No automatic alt text available.

Dziś podsumowanie konkursu Daj Się Poznać 2017. Między innymi o tym, który mój post pojawił się na fanpage Microsoft Developer i kilka ciekawych statystyk.
Dzięki devstyle.pl - Maciej Aniserowicz!

Krótkie podsumowanie konkursu Daj Się Poznać 2017. Moje sukcesy i porażki w konkursie, najchętniej czytane teksty i moja nagroda - nowe umiejętności.
becomeapro.pl

Dawno nic nie było to teraz pora na coś dłuższego.
Podziękowania dla Michał Kamiński za konsultacje

Porady na temat zdrowia dla osób pracujących za biurkiem. O zespole cieśni nadgarstka, zdrowym odżywianiu i chorobach będących konsekwencją braku ruchu.
becomeapro.pl

Temat który spędzał mi niegdyś sen z powiek. Zapraszam!

Implemetacja wektora w C#, wykorzystanie kwaternionów do tworzenia macierzy obrotu i przygotowanie do uruchomienia AHRSa bazującego na algorytmie Madgwicka.
becomeapro.pl

Kolejny kamień milowy za mną

W końcu przyszedł czas na test algorytmów filtrujących, które są częścią mojego projektu. Dane do testów pochodzą z prób w locie motolotni Kasperwing.
becomeapro.pl

Dawno nic nie pisałem i czas to nadrobić. Dziś post dla każdego bo o tym jak zabezpieczyć się przed utratą swoich danych

Dlaczego kopie zapasowe danych są ważne? Jak wykonać backup danych aby nie narazić się na ich utratę? Kilka sposobów i narzędzi do tworzenia bacupów.
becomeapro.pl

Prawa Murphy’ego zdają się działać bez zarzutu.

Niestety pomiary z wyjazdu na narty okazały się kompletną klapą. Na szczęście udało mi się pozyskać trochę danych zarejestrowanych podczas prób w locie!
becomeapro.pl

Tym razem trochę dłuższy post o bezpieczeństwie przechowywania haseł. Sporo przykładów i interaktywne demo.

Czym są funkcje skrótu zwane inaczej funkcjami haszującymi? Co to jest sól i dlaczego warto ją stosować? Hashowanie w .NET na przykładzie C#.
becomeapro.pl

Może zechcesz wesprzeć ten projekt?

Czym jest mikr.us i dlaczego warto wesprzeć ten projekt? Jeśli jesteś osobą, która chce wejść w świat administracji serwerami to miejsce dla Ciebie!
becomeapro.pl

Wiedźmin 3 hula mi bez problemu. Gorzej z rysowaniem wykresów...

Okazuje się, że wydajność darmowych bibliotek .NET do rysowania wykresów pozostawia wiele do życzenia. ZedGraph vs LiveCharts. Które rozwiązanie jest lepsze?
becomeapro.pl
O funkcjonalnościach planowanych w demo. Wybór kontrolki rysującej wykresy, o plikach CSV i porównaniu działania wcześniej zaimplementowanych filtrów.
becomeapro.pl

Po krótkim urlopie czas na trochę konkretów. Zapraszam!

Kilka słów o AHRS i dlaczego jest on niezbędny w moim projekcie. Post został napisany w ramach konkursu Daj Się Poznać 2017.
becomeapro.pl