Photos
Videos
Ułatwienia dla biznesu: sukcesja firmy
2
Ułatwienia dla biznesu: pozwolenie na budowę
3
1
Ułatwienia dla biznesu: kontrola
12
1
Posts

Szukasz nowych zleceń i chciałbyś wziąć udział w przetargu publicznym? Na biznes.gov.pl znajdziesz poradnik, który krok po kroku wyjaśnia zasady zamówień publicznych.

Tutaj dowiesz się jakie mamy tryby realizacji zamówień publicznych i w jak w nich uczestniczyć?
biznes.gov.pl

W ostatnim czasie wprowadzone zostały liczne zmiany prawne, ułatwiające prowadzenie biznesu. Zapraszamy do obejrzenia materiału poświęconego udogodnieniom związanym z sukcesją firmy.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
547 Views
Posts

Chcesz zbudować budynek w pasie drogowym? A może chcesz postawić reklamę przy drodze? Będziesz potrzebować zezwolenia na ich lokalizację. Zobacz jak załatwić zezwolenie.

Chcesz zbudować budynek w pasie drogowym? A może chcesz postawić reklamę przy drodze? Będziesz potrzebować zezwolenia na ich lokalizację. Przeczytaj opis usługi i dowiedz się jak uzyskać takie zezwolenie.
biznes.gov.pl

Chcesz zmienić sposób opłacania zaliczek PIT (np. na kwartalny)? Możesz to zrobić tylko do 20 lutego.

Chcesz zmienić formę opodatkowania działalności gospodarczej? Dowiedz się w jakich sytuacjach, gdzie i w jakim terminie powinieneś to zgłosić.
biznes.gov.pl

Chciałbyś trochę dorobić udzielając korepetycji ale nie wiesz, czy musisz rejestrować działalność i np. zarejestrować kasę fiskalną? Na biznes.gov.pl wyjaśniamy, jakie są zasady rozliczania korepetycji.

Z tego poradnika dowiesz się: - jakie są zasady udzielania korepetycji, - czy udzielając korepetycji musisz rejestrować działalność gospodarczą, a jeśli tak, to jak to zrobić, - jakie są zasady opodatkowania dochodów z korepetycji, - czy musisz posiadać kasę fiskalną.
biznes.gov.pl

Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej firmy? Nie musisz chodzić do urzędu żeby ją zarejestrować. Wybrane banki umożliwiają rejestrację działalności przez bankowość elektroniczną. Jako pierwszy, usługę oferuje PKO BP (serwis iPKO), a jej uruchomienie planują kolejne banki.

Are you using electronic banking and thinking of starting your own business? You don't have to go to the office to register it. The selected banks allow the registration of activities by electronic banking. First, the service offers pko BP (service service), and its launch is planned by further banks.
Translated
Załóż firmę przez swój bank Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej firmy? Nie musisz odwiedzać urzędu żeby ją zarejestrować. Od stycznia 2018 roku wybrane banki umożliwiają rejestrację działalności przez bankowość elektroniczną. Jako pierwszy, us....
biznes.gov.pl

Chcesz założyć spółkę cywilną i ją zarejestrować? Aby to zrobić, musisz uzyskać dla niej numery NIP i REGON. Możesz to zrobić online za pośrednictwem biznes.gov.pl.

Zakładasz właśnie spółkę cywilną i chcesz ją zarejestrować? Aby to zrobić musisz uzyskać dla niej numery NIP i REGON. Poniżej dowiesz się jak uzyskać numer identyfikacyjny REGON dla twojej spółki.
biznes.gov.pl

Podpisałeś umowę spółki z o.o. ale nie zarejestrowałeś jej jeszcze w KRS? Zobacz informacje na temat spółki z o.o. w organizacji.

Dowiedz się, co to jest spółka z o.o w organizacji.
biznes.gov.pl

W ostatnim czasie wprowadzone zostały liczne zmiany prawne, ułatwiające prowadzenie biznesu. Zapraszamy do obejrzenia materiału poświęconego udogodnieniom związanym z uzyskiwaniem pozwolenia na budowę.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
291 Views

Pracujesz na etacie i jednocześnie prowadzisz działalność? Zobacz, jakie są zasady rozliczania podatków.

Do you work on a job and do business at the same time? See What Tax Clearance Rules are.
Translated
Dowiedz się, jak rozliczać podatki z działalności i etatu
biznes.gov.pl

Chcesz sprawdzić, czy Twój kontrahent jest VAT-owcem? Ministerstwo Finansów uruchomiło wykaz podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych lub przywróconych do rejestru jako podatnicy VAT. Zobacz więcej informacji na temat źródeł informacji o przedsiębiorcach.

Dowiedz się, jak znaleźć informacje o przedsiębiorcy w rejestrach publicznych (CEIDG, KRS). Sprawdź, jakie rodzaje działalności gospodarczej prowadzi interesujący ciebie podmiot (na biznes.gov.pl znajdziesz również wyszukiwarkę kodów PKD)
biznes.gov.pl

Przypominamy, że przedsiębiorcy objęci w tym roku po raz pierwszy obowiązkiem wysyłania JPK_VAT, powinni to zrobić do 26 lutego 2018 roku (dane za styczeń). Dowiedz się więcej na temat JPK_VAT.

Dowiedz się, jak przygotować i wysłać JPK_VAT
biznes.gov.pl

Masz talent do projektowania biżuterii? Uważasz, że Twoje projekty mają szansę znaleźć klientów? Załóż zakład jubilerski. Jak to zrobić, dowiesz się na biznes.gov.pl.

Tutaj dowiesz się jak rozpocząć działalność związaną z prowadzeniem zakładu jubilerskiego - jakie i gdzie złożyć dokumenty, do jakiego urzędu się udać.
biznes.gov.pl

Jeśli posiadasz środki transportowe, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony? Pamiętaj, że do 15 lutego powinieneś złożyć deklaracje i zapłacić podatek od środków transportowych.

Jeśli posiadasz środki transportowe, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 tony musisz płacić podatek od środków transportowych. Poniżej dowiesz się jak zgłosić środki transportowe do opodatkowania i jak wyliczyć kwotę podatku.
biznes.gov.pl

W ubiegłym roku uruchomiony został system monitoringu przewozu towarów wrażliwych (m.in.) paliwa, alkohol nieskażony, susz tytoniowy. Przewóz tych towarów trzeba zgłaszać w specjalnym systemie. Więcej dowiesz się na biznes.gov.pl.

Tutaj dowiesz się: - jakie masz obowiązki przy przewozie towarów wrażliwych w Polsce, - co musisz zrobić aby zgłosić taki towar do przewozu, - jak grożą ci kary gdy nie wykonasz tych czynności.
biznes.gov.pl

W ostatnim czasie wprowadzone zostały liczne zmiany prawne, ułatwiające prowadzenie biznesu. Zapraszamy do obejrzenia materiału poświęconego udogodnieniom związanym z kontrolą w firmie.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
612 Views