Photos
Reviews
4.5
19 Reviews
Tell people what you think
Sławomir Szymankiewicz
· July 6, 2017
Mój projekt "Zakup małej architektury ogrodowej .." na potrzeby plenerowego miejsca aktywności sąsiedzkiej przy budynku MAL Samogłoska na Młocinach został wstępnie odrzucony ze względu na ...."negatyw...ne zaopiniowanie" dwóch z trzech opiniujących jednostek podległych m. st. Warszawa . W postępowaniu odwoławczym pracownicy Wydziału Infrastruktury UD Bielany uzależnili dopuszczenie projektu do głosowania od mojej rezygnacji z wiaty mającej obok ławek i stołów stanowić podstawowe wyposażenie projektowanego miejsca aktywności sąsiedzkiej. Na moje pytanie do komisji weryfikującej odwołania na jakiej podstawie( wynikającej z Regulaminu Budżetu 2018 ) stawiany jest taki pozaregulaminowy warunek przyjęcia projektu nie udzielono mi odpowiedzi. Gdy nie wyraziłem zgody na żądane przez urzędników zmiany projekt ostatecznie odrzucono. Podobny los spotkał dwa inne projekty z Młocin .
Myślałem że to wola głosujących na poszczególne projekty w kształcie określonym przez projektodawców decyduje o ich realizacji , a nie urzędnicy. Na razie chyba jest inaczej .
Według mnie podważa to samą ideę Budżetu Partycypacyjnego i zniechęca do angażowania się. Szkoda...
See More
Marcin Jackowski
· June 1, 2017
Podczas weryfikacji mojego projektu ,,Bezpieczna Podleśna” złamano regulamin. Uznano za niespełniony wymóg lokalizacji projektu na terenie miasta, mimo że dwie działki, których dotyczył (nr 10/4 i 29/...9 z obrębu 70401) należą do miasta. Co więcej MPZP przewiduje na nich właśnie takie funkcje, jak zawarte w projekcie (ciąg pieszy i rowerowy). Takie traktowanie pracy wnioskodawcy włożonej w projekt kompromituję ideę BP. See More
Kasia Szulik
· June 2, 2017
Bardzo mi się podoba pomysł z budżetem i tym głosowaniem super że to mieszkańcy mają wpływ na to jak będą wydane pieniądze w dzielnicy, proszę mi przypomnieć kiedy można glosować? :)
Iza Rodzenek
· June 3, 2017
Pani Koordynator, w imieniu koleżanki autorki projektu, która nie korzysta z facebooka chciałabym napisać, że jesteśmy pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania w prowadzenie budżetu party...cypacyjnego na Bielanach! Będziemy promować nasz projekt na pikniku Witaj Lato :)

P.S. Dziękujemy za wczorajszego wyczerpującego maila! Tylko proszę już więcej nie pracować w piątki o 19.00 :)
See More
Ewa Turek
· March 7, 2017
Doskonała organizacja, czytelna strona internetowa, świetnie przygotowana akcja promująca zasady oraz możliwości BP. Urząd włożył ogrom pracy, by pomóc nam współdecydować o zagospodarowaniu potężnej k...woty z budżetu - dokładnie na nasze, mieszkańców potrzeby. Dziękujemy ! See More
Marcin Dębiński
· July 17, 2017
Super. Mój pomysł spodobał się mieszkańcom.
Andrzej Makus
· July 7, 2017
głosowałem i czekam na wyniki!!!
Szymon Kozłowski
· January 5, 2016
Pięknie, ale piszcie częściej co słychać...
Michał Olejarz
· November 29, 2015
Jest dobra strategia.
Videos
BP2016
14
8
Przyszłośc Warszawy leży w Twoich rękach
1
Trwają podziękowania dla Koordynatorów ds. BP z Dzielnic oraz dla członków Zespołów :)
3
Posts

🃏🎲♠️ Już jutro tj. 24 marca zapraszamy do Bielański Ośrodek Kultury na pierwsze spotkanie Klubu Gier Wszelakich organizowane w ramach Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany.

👉Do dyspozycji uczestników gry tradycyjne (szachy, warcaby) oraz popularne ostatnio gry planszowe, logiczne, fabularne i karciane.

➡️ Kiedy? 24 marca, godz. 15.00-18.00...
➡️Gdzie? Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1

See More
Image may contain: text

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” mawiał amerykański szachista Paul Morphy. Po takim cytacie nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić Państwa na zajęcia organizowane w ramach projektu MATUJ Z NAMI. NAUKA GRY W SZACHY, w Szkoła Podstawowa nr 352 w Warszawie.

👉Mamy jeszcze wolne miejsca! Zapisy - tel. (22) 669 75 81, wew. 106

👧🧒Zajęcia dla przedszkolaków: ...
1 grupa – środy, godz. 17.00-17.30,
2 grupa – czwartki, godz. 17.40-18.10.

👩🧑Zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych:
1 grupa – środy, godz. 16.00-17.00,
2 grupa – czwartki, godz. 16.40-17.40.

👵👴Zajęcia dla seniorów:
1 grupa – środy, godz. 17.30-18.30,
2 grupa – piątki, godz. 17.00-18.00.

See More
Szkoła Podstawowa nr 352 w Warszawie added 11 new photos.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z zajęć Matuj z nami! realizowanych w ramach Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany .

fot. Ewelina Tomalak

Posts

🔈🔈 Ruszyły zapisy na zajęcia Młodzi Bielańczycy 👧👦organizowane w Szkole Podstawowej nr 293, ul. Kochanowskiego 8, ze środków 💰💰 Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany.

👉Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Bielanach i jesteś uczniem bielańskich szkół, masz między 6 a 15 lat, to zapraszamy na zajęcia! 📑📑W programie m.in. cykliczne zajęcia edukacyjne i artystyczne oraz wycieczki plenerowe.

➡️ I cykl - HISTORYCZNE BIELANY...
Rekrutacja: do 6 kwietnia
Zajęcia stacjonarne: 14 kwietnia
Zajęcia plenerowe:21 kwietnia

➡️ II cykl - ZIELONE BIELANY
Rekrutacja: 1-30 kwietnia
Zajęcia stacjonarne: 12 maja
Zajęcia plenerowe: 19 maja

➡️ III cykl – DZISIEJSZE BIELANY
Rekrutacja: 1-29 maja
Zajęcia stacjonarne: 9 czerwca
Zajęcia plenerowe: 16 czerwca

➡️ IV cykl – TRADYCJE BIELAŃSKIE
Rekrutacja: 7 sierpnia-7 września
Zajęcia stacjonarne: 15 września
Zajęcia plenerowe: 22 września

Szczegółowe zasady rekrutacji: https://mlodzibielanczycy.waw.pl

See More
Image may contain: text

🎮🕹️💻 W Szkoła Podstawowa nr 209 im. Hanki Ordonówny w Warszawie trwa realizacja projektu MŁODZI INFORMATYCY NA START. 👉 Są to zajęcia informatyczne z elementami programowania, grafiki i animacji komputerowej dla najmłodszych mieszkańców Bielan.

Młodzi informatycy podejmują już pierwsze próby programowania. 💪💪💪Dzielnie pomaga im w tym interaktywny 🤖🤖 robot edukacyjny Photon. Uczniowie programują ⌨️🖱️i sterują 🕹️🎮 ulubionymi bohaterami znanymi z gier i bajek m.im. Angry Birds, ...Star Wars i Minecraft.
👉Zobaczcie jak im idzie!

See More

🎼🎶🎷Ach co to był za wieczór! Wczoraj w Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie odbył się koncert pod nazwą "Kulturalnie" realizowany w ramach zwycięskiego projektu Kulturalny Lelewel.

Wśród wykonawców 🎤🎤🎤znaleźli się nauczyciele, uczniowie i absolwenci XLI LOve im. Joachima Lelewela - Agnieszka i Tomasza Markanicz, Inga Molesztak, Maria Piotrowska, Monika Turek, Anna Przeździecka, Roksana Skwirut i Karolina Żurek. Całość prowadzili Ola Zdzieszek i Staszek Michalsk...i.
👉Na widowni zasiadły Magdalena Lerczak - Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Sylwia Lacek - dzielnicowy koordynator ds. budżetu partycypacyjnego.

Gratulujemy artystom i organizatorom!👏👏👏 Dziękujemy za niezapomniany wieczór! 💪💪

fot. Jakub Zagożdżon

See More

👉Jedna z lepszych okazji do nawiązania nowych znajomości, 👉możliwość rozwoju kompetencji społecznych, 👉nauka planowania działania i podejmowania decyzji....to tylko nieliczne z zalet gier planszowych!

🀄🃏🎲Już dziś o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Miłośników Gier do KlubDomino, ul. Bogusławskiego 6a.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy - osobiście lub pod tel. (22) 669-69-80 po godz. 14:00.

No automatic alt text available.

🃏🎲♠️ Miłośników gier planszowych zapraszamy do Bielański Ośrodek Kultury na pierwsze spotkanie Klubu Gier Wszelakich organizowane w ramach Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany.

👉W zasobach Klubu znajdą się gry tradycyjne (szachy, warcaby) oraz popularne ostatnio gry planszowe, logiczne, fabularne i karciane.

👉Gry "bez prądu" rozwijają wiele cech - począwszy od umiejętności logicznego myślenia i pozytywnego współzawodnictwa, poprzez naukę kooperacji, a skończywszy na przewi...dywaniu konsekwencji czynów oraz rozwijaniu komunikatywności.

➡️ Kiedy? 24 marca, godz. 15.00-18.00
➡️Gdzie? Bielański Ośrodek Kultury, ul. Goldoniego 1

✍️Kolejne spotkania: 14.04, 28.04, 26.05, 16.06, 22.09, 6.10, 27.10, 24.11, 15.12.

#BP2018 #BPrealizacje #BPBielany #BudżetPartycypacyjny

See More
Image may contain: text

👉 Widzieliście już najnowszy numer #NaszeBielany? Jeszcze raz dziękujemy za udział w spotkaniach dyskusyjnych o projektach zgłoszonych w tegorocznej edycji 👍💪

Więcej: http://www.naszebielany.pl/budzet-partycypacyjny

Image may contain: 8 people, people smiling, text
Image may contain: text
No automatic alt text available.
Tomasz Mencina added 3 new photos.

Wielkie dzięki 👍💪 Zakończyliśmy spotkania dyskusyjne na temat projektów, które zgłosiliście w tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego.

👍👏🤝 Wszystkim pomysło...dawców dziękuję za ich inicjatywy i aktywność; wielkie podziękowania dla zespołu ds. budżetu partycypacyjnego, jak również dla mieszkańców, którzy aktywnie wzięli udział w rozmowie na temat projektów!

W najnowszym numerze #NaszeBielany pełna lista projektów

#ZmieniamyBielany Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany

See More

🎼🎼🎼Wtorek, 20.03.2018, godz. 18.00 to kolejna okazja do artystycznej uczty dla ducha i...ucha. W ramach projektu KULTURALNY LELEWEL zapraszamy do Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej na koncert🎤🎤, nawiązujący do całego projektu, będący prezentacją utalentowanych uczniów i absolwentów 👩‍🎤👨‍🎤 XLI LO im. J. Lelewela.

➡️Gdzie? Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie przy ulicy Szegedyńskiej 9a,
➡️Kiedy? 20.03.2018 r., godz. 18.00.

...

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie są do odebrania w sekretariacie szkoły przy ul Kiwerskiej 3.

Projekt realizowany w ramach Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany

See More
No automatic alt text available.

🎭🎭 Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 49 (al. Reymonta 6) zaprasza dzieci na przedstawienie teatralne "Jak Ania złośnica została zajączkiem wielkanocnym" 🙍‍♀️👯‍♀️w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego Arlekin.

👉 To będzie magiczna podróż przez świat wielkanocnych zwyczajów, a także lekcja dobrego wychowania dla najmłodszych!

➡️ Gdzie? Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 49 (al. Reymonta 6)...
➡️ Kiedy? 19 marca (poniedziałek), godz. 17.00
➡️Wstęp wolny.

See More
Image may contain: 2 people, text

👉Chcemy wspólnie decydować o naszym mieści! Właśnie ruszyły konsultacje społeczne treści dokumentu #DIALOGCzy wiesz, że jednym z działań na rzecz rozwoju narzędzi dialogu, jest rozwój budżetu partycypacyjnego? 👉Porozmawiaj z nami! Zapraszamy na spotkanie 19 marca, o godz 17.30, do Warsztatu Warszawskiego, pl. Konstytucji 4.

➡️Więcej na: http://konsultacje.um.warszawa.pl/…/jak-rozwijac-dialog-w-w…

z: Konsultacje Społeczne Warszawa Warszawa pozarządowa

♣️🎲🀄Ponad 30 gier planszowych do dyspozycji graczy w każdą środę w ramach projektu Klubu Miłośników Gier Planszowych w KlubDomino, realizowanego ze środków Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany na 2018 rok. 👉 Kolejne spotkanie już 21 marca! Zapraszamy!

KlubDomino added 6 new photos.

Dziś jak tydzień temu gracze dopisali. BARDZO Nas to cieszy. 🎲♥️♠️♦️🀄🎴

Pamiętajcie projekt Pij Warszawo - na Bielanach, który wygrał w głosowaniu mieszkańców w ramach 💰💰Budżet Partycypacyjny Dzielnicy Bielany na 2018 rok? Zakładał on ustawienie na ulicach dzielnicy kranów/źródełek 💦💦 z wodą pitną podłączonych do miejskiej sieci wodociągowej. 👉👉Zobaczcie jak będą wyglądały źródełka, które przyniosą ukojenie mieszkańcom w ☀️🌡️🌡️ upalne dni!

Image may contain: skyscraper, sky and outdoor
No automatic alt text available.
Image may contain: 3 people, people standing and shoes
Zielona Warszawa added 3 new photos.

Najpierw dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądały, a teraz Zarząd Zieleni ogłosił przetarg na ich wykonanie. O czym mowa? Oczywiście o miejskich źródełkach! 💦💦💦

1...77 źródełek dla Warszawy to efekt niemalże 30 zwycięskich wniosków, popartych w głosowaniu w ramach Budżet partycypacyjny w Warszawie przez mieszkańców. Oprócz zamawianych 177 źródełek przetarg obejmuje opcję na postawienie dodatkowych 200.

Płynąca w nich woda będzie dostępna bezpłatnie, a urządzenia zostaną zamontowane przez m.in. na placu Zbawiciela, placu Bankowym, pl. Unii Lubelskiej, placu Na Rozdrożu, u zbiegu ul. Dobrej i Tamka, na bulwarze B. Grzymały-Siedleckiego oraz w okolicy Rynku Starego Miasta.

Zieleń Warszawska Michał Olszewski #WarszawskaKranówka

Szczegóły projektu: https://www.um.warszawa.pl/ak…/kto-wykona-miejskie-r-de-ka-0

See More

🔈🔈 W dniach 19.03.-23.03. w XLI LOve im. Joachima Lelewela odbędzie się seria wydarzeń pod nazwą Kulturalny Lelewel organizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego 💰💰 Dzielnica Bielany.

👉Już dziś zapraszamy na poniedziałkowe Spotkanie Sąsiedzkie. W programie m.in. wykład 👨‍🍳Dariusza Richtera, technologa żywności i towaroznawcy, a także 👩‍⚕️👨‍⚕️kącik zdrowia - pomiar ciśnienia, wyliczanie BMI oraz konsultacje. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci oraz konkursów z nagrodami!

...Organizatorzy proszą o zarejestrowanie udziału pod adresem:
https://goo.gl/forms/bKzzR2Kv9vUAl9qV2
lub przez Facebooka KULTURALNY LELEWEL

See More
MAR19
Mon 5:00 PM UTC+01XLI LOve im. Joachima LelewelaWarsaw, Poland
19 people interested

🎲♠️♥️ W ramach realizacji zwycięskich projektów zapraszamy do Klubu Miłośników Gier na Chomiczówce - miejsca, w którym można poznać sąsiadów oraz miło spędzić czas korzystając z różnorodnych gier planszowych: 👉strategicznych, 👉ekonomicznych, 👉logicznych i 👉karcianych.

➡️ Domino. Klub Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Bogusławskiego 6a
➡️ Spotkania w każdą środę 17.00 - 19.30
➡️ Wstęp wolny, obowiązują zapisy - osobiście lub pod tel. 22/669-69-80 po godz. 14.00

...

Gry do wypożyczenia tylko na miejscu.

#BP2018 #BPrealizacje #BPBielany #BudżetPartycypacyjny

See More
No automatic alt text available.