Photos
Reviews
4.7
296 Reviews
Tell people what you think
Paulina Wiejak
· November 18, 2017
Heca jest takim miejscem w tym świecie, gdzie każdy czuje się jak u siebie i, popijając kawę, może oddawać się lekturze książki, rozmowie z przyjacielem (i to takim nawet chwilę wcześniej poznanym, bo... hecowicze to dobrzy ludzie są i łatwo znaleźć tu pokrewną duszę), albo po prostu patrzeniu przez okno na przechodniów.
O tym magicznym klimacie pewnie pięknie napisałby Marquez, Kapuściński mógłby dodać, że kawa - tak jak ludzie - rodzi się w słońcu i stąd ta niesamowita z nią więź, a Tolkien pewnie wybrałby jedną z herbat (ja bym mu poleciła tę, którą zawsze zamawia Justynka, albo połączenie trawy cytrynowej i lipy) i usiadł w ogródku z fajką.
Heca jest trochę jak takie Rivendell. Żeby do niej dotrzeć, trzeba przejść wąskimi ścieżkami między wysokimi skałami, a ona sobie tam czeka na wędrowców i wita ich zawsze ciepło. I tu każdemu będzie dobrze, jeśli otworzy się na magię Hecy. Tu pachnie pyszną kawą, imbiriadką najlepszą na świecie, a obłędnie czekoladowe brownie i tarty wpływają dodatnio na produkcję endorfin.
Jeśli tu nie jest najlepiej, to ja nie wiem, gdzie może być.
See More
Agata Jakuszko Sobocka
· January 16, 2018
Idealne miejsce do spotkań ze znajomymi lub -jak w moim przypadku-do artystycznej pracy z komputerem:). Byłam świadkiem fantastycznego zachowania Obsługi:)
Piotrek Kaczorowski
· December 9, 2017
Kapitalny klimat: wchodzisz i czujesz się jak w domu :) świetna kawa, wspaniali Ludzie !
Jakub Slu
· March 12, 2018
Świetna Kawiarnia, prócz ziaren kaw min. z Ruandy, Nicaragui czy Gwatemali, można zakupić piękną ceramikę, jak również skorzystać z bogatej oferty książek , znajdujacej się wewnątrz, biblioteczki.
Monika Michoń
· November 4, 2017
Bardzo przyjemne miejsce z przemila obsluga, pyszna kawa i ciastem :) miejsce najlepszych spotkan :) 😍
Natalia Możdżeń
· November 16, 2017
Najlepsza kawa w samym centrum zarządzania wszechświatem :)
Łukasz Kowalski
· March 12, 2018
Najlepsze miejsce w centrum!
Julius Drd
· October 1, 2017
Le meilleur café de Lublin. Très bon accueil lieux très agréable !
Albulena Gashi
· September 16, 2017
Si vous passez par Lublin, allez à Café HECA kawiarnia!
L'accueil est excellent comme le lieu!! ♥
Kris Denhoff
· March 22, 2018
Super miejsce, super ludzie, super kawa!
Iza Kołodyńska
· September 16, 2017
Bardzo miła obsługa która potrafi doradzić. I chociaż na co dzień nie piję kawy ta była przepyszna.
Dominika Pawluczuk
· November 16, 2017
Najlepiej!!! ♥
Agata Gołofit
· November 16, 2017
❤️👏
Anna Kądziołka
· July 11, 2017
Jak dla mnie ocena 5 - i tak zbyt nisko. Gdybym mogła dałabym i dyche! (I więcej). Miejsce z klimatem. Wchodzisz jak do dobrego znajomego. Książki, krzesła, stoliki, koce, poduchy itd. - robią klimat ...domowej atmosfery. Można tam siedzieć i siedzieć. Ludzie życzliwi, pogadaja z Tobą, opowiedzą to i owo. A kawa? Mega! Dawno takiej dobrej nie piłam. Byłam pierwszy ale na pewno nie ostatni raz. Polecam!! See More
Krzysztof S. Bak
· March 6, 2017
Hecę porównać można do łódeczki dryfującej na spokojnych wodach miasta, na której kapitan jest jednym z nas, a każdy z nas może być kapitanem, jeżeli tylko zechce. Kawę mieszać i wypijać należy niespi...esznie, odpowiednio czyniąc przerwy na wyrażanie myśli bądź odczuć, pozytywnych grymasów aprobaty, zadziwnienia, epitetów uznania. Po wypiciu spokojnie wprowadzani jesteśmy na powrót do cichego portu między budynki chroniące od nagłych sztormów... Ale bywa, niektórzy podróżni opowiadają, iż pod ladą ukryte są lejce i są dni, kiedy barman zakłada XVIII wieczny kapelusz woźnicy i pędzi na przełaj w kierunku jemu tylko wiadomym, unosząc ze sobą wszystkich przez urwiska i bezdroża, z wysiłkiem utrzymując dyliżans pod kontrolą...

P.S.
Ktokolwiek będziesz w lubelskiej stronie, pomnij zatrzymać swe konie przy Hecy!
See More
Hania Bryda
· November 16, 2017
Najukochańsze miejsce ❤️
Oskar Kasprzycki
· November 16, 2017
Przepysznie!
Wiedrrollo Koza
· April 4, 2017
Warto wracać bo to nie byle jaka Heca, kawa w dniu dzisiejszym to po prostu jedno duże wow! Ale jak się nazywa to nie wiem.
Aleksandra Zinczuk
· March 6, 2017
Najlepszy drip w mieście,obsługa,nowi właściciele i klimat nie tylko do rozmów nad kawą,lecz także miejsce dla artystów i dobre na spotkania literackie. Czekam na letni ogródek :-)
Posts

Riko poleca Hecę i zagląda tu regularnie.
Jeżeli Twój pies nas jeszcze nie polubił, daj mu na to szansę

fot. Magda Kieroń

Image may contain: people sitting, dog and shoes

HEJ, jak się macie? Wpadajcie do nas po ostatnie łyki imbiriady, bo od jutra będzie już tylko C I E P L E J ! ☀️☀️ ☀️

Hey, how are you? Come to us for the last sips of imbiriady, because from tomorrow it will be only c and E P L E J! ☀️☀️ ☀️
Translated
Image may contain: plant and flower
Videos
W niedziele na Hipotecznej jest pusto, cicho i przytulnie. Korzystając z marketingowych doświadczeń innych podmiotów gospodarczych i wykorzystując rekwizyty pozostawione przez klientów powstał dzisiaj taki oto "performanssss". :)
30
2
Do lotu
49
4
Posts

Z okazji Światowego Dnia Liczby Pi (3/14) zapraszamy Was na wegańskie ciasto orzechowe, które w przybliżeniu zawiera w sobie jakieś 3,14159 kilo dobroci (tyle samo też, rzecz jasna, wynosi w przybliżeniu stosunek obwodu ciasta do długości jego średnicy).
PS: Pi & LOVE! Wypieczone z nieprzeliczalną miłością przez Arletkę.

Image may contain: food and indoor

WIWAT kobiety, dziewczyny i wszystkie dziewczynki świata!

(A na zdjęciu Malina umorusana czekoladą - wiwat wiwat!)
(A zdjęcie zrobiła Magda - wiwat wiwat!)
(A tysiąc innych wiwatów wysyłamy właśnie w świat 💃)

Hail Women, girls and all the girls of the world! (and in the picture raspberry little chocolate - hurray for cheer! ) (and the picture made magda - cheers to cheer! ) (and a thousand other cheer we are sending into the world 💃)
Translated
Image may contain: 1 person, sitting, child and indoor

Kenia Kangaita to czarna herbata z plantacji Kangaita Tea Factory rozpościerającej się na wysokości 2036m n.p.m. Oceniliśmy ją najwyżej w cuppingu i od kilku dni jest już z nami. Spróbujcie i rozsmakujcie się w jej naturalnych aromatach pomarańczy i drzewa sandałowego.
PS: A tutaj znajdziecie wspomnienie z cuppingu czarnych herbat - kilka ładnych zdjęć: https://www.facebook.com/events/1971769436416359. Szykujcie się na edycję "zieloną" - już niebawem!

No automatic alt text available.

ZŁOTE LATTE NA PERU, proszę Państwa! Kto jeszcze nie miał okazji spróbować? Pyszne, zdrowe i dodające złotej energii - latte z kurkumą, imbirem i cynamonem. Sercem tej kawy jest espresso na bazie singla z ziaren z regionu El Palto w Peru. Owocowo-czekoladowe, prosto z kawowców uprawianych metodami organicznymi, wypalone starannie przez Palarnia Kawy KAFFE 2009.

PS: W naszym prawym młynku ziarenka z Peru rozgościły się na dobre. Kto ciekawski, niech zerknie tutaj: http://sklep.kaffe2009.pl/peru-shb.

Image may contain: drink

Z cyklu: Hecowe Baristki (cz. 4.)
Gabriela, czyli Słońce Hecy.
I wiecie jeszcze co? Gabriela ma dzisiaj urodziny!!!
[śpiewamy] 100 lat, 100 lat niech żyje żyje naaaaam! 🎈
Niech jej gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie!...
A kto z nami [kawy] nie wypije, niech pod stołem zaśnie!

📷 MK!

See More
Cycle: Hecowe Baristki (CZ. 4.) @[100001273580604:2048:Gabriela], which is the sun. And you know what? Gabriel's birthday today!!! [singing] 100 years, 100 years long live naaaaam! 🎈 Don't let her have a good time! And who doesn't drink with us, let him sleep under the table! MK!
Translated
Image may contain: 1 person, smiling, sitting and indoor

Halo, halo! Wypatrujemy Was*! Mamy tu dobrą kawę! I herbatę! I ciasto! Dodatkowo, do końca tego tygodnia Marta Morawska i jej ilustracje są jeszcze do zobaczenia w Hecy. Serdecznie zapraszamy!

📷 Magda Kieroń
* Na tym zdjęciu wypatrują Was szczególnie: Arletta Kępińska oraz Matteo Piccinini

Hello, hello! We have a good coffee here! And Tea! And cake! In addition, by the end of this week, @[100001696028086:2048:Marta Morawska] and her illustrations are yet to see you in a lark. Welcome! 📷 @[100000069584772:2048:Magda Kieroń] * in this photo they look for you especially: @[100001817901733:2048:Arletta Kępińska] and @[763404033:2048:Matteo Piccinini]
Translated
Image may contain: 2 people, people smiling

Heca nie zając i nie ucieknie. To prawda. Z drugiej jednak strony: ta pyszna tarta się kiedyś skończy. Zakładajcie czapki i chodźcie!

🍰 Arletta
📷 Magda

No automatic alt text available.

Piątek, sobota, niedziela.
Rano, wieczór, południe.
Słońce, deszcze, śniegi.
Kawa, kawa, kawa.

...

fot. Magda Kieroń

See More
No automatic alt text available.
Cafe Heca Kawiarnia shared their post.
February 11

Do wszystkich jednostek! jeszcze przez trzy godziny niebywała okazja do dyskusji ze mną o wszystkim i niczym! Zapraszam🙂

Image may contain: 1 person, bicycle and outdoor
Cafe Heca Kawiarnia

Kto ma dzisiaj w planach wpaść na kawę do Wojtka? Już on bowiem rower zaparkował i ekspres odpalił.

PS: Fotografowała Magda Kieroń.

Ale-pączki nadciągają! Z okazji Tłustego Czwartku przypominamy polską odmianę rzeczowników przez przypadki (liczba mnoga), z uwzględnieniem hecownika:

mianownik: (kto? co?) pączki
dopełniacz: (kogo? czego?) pączków
celownik: (komu? czemu?) pączkom...
biernik: (kogo? co?) pączki
narzędnik: (kim? czym?) pączkami
miejscownik: (o kim? o czym?) pączkach
wołacz: (o!) pączki!
hecownik: (ale!) ALE PĄCZKI!

PS: Ale-pączki będą wegańskie i bardzo pyszne.

See More
Image may contain: dessert and food
Cafe Heca Kawiarnia shared their eventfeeling connected.
February 7

W lutym stańcie w Hecy w długiej kolejce, bo Rysowniczka Tego Miesiąca,Marta Morawska, już jest z nami! 🏃‍♂️🏃‍♂️🚶‍♀️🚶‍♂️🚶‍♂️🚶‍♂️🚶‍♂️

In February, stand up in a long line, because drawing this month, @[100001696028086:2048:Marta Morawska], is already with us! 🏃 ♂️🏃 ♂️🚶 ♂️
Translated
FEB28
Feb 8 - Feb 28Cafe Heca KawiarniaLublin, Poland
39 people interested

Rysowniczka Tego Miesiąca jest już z nami! Razem z Marta Morawska (@mora_rysuje) serdecznie Was zapraszamy na jej pierwszą wystawę prezentującą ilustracje z cyklu "Od Święta". W lutym szczególnie warto zajrzeć do Hecy i stanąć w kolejce - nie tylko po kawę!

Co sama Marta mówi o sobie i o swoich pracach?

Marta: Studiuję na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na mojej pierwszej wystawie "Od Święta" możecie zobaczyć 12 ilustracji przedstawiających święta pols...kie tj.: boże narodzenie, wielkanoc, dzień kobiet, dzień dziecka, tłusty czwartek, halloween, walentynki, dzień niepodległości, nowy rok. Zobaczycie sformułowane zagadnienia, przełożone na obraz poprzez minimalistyczną grafikę przy użyciu czerni i bieli. Czerń tuszu i biel kartki ograniczają możliwości, ale też pozwalają ukazać najważniejszy kontrast. Można powiedzieć, że tworzone przeze mnie ilustracje odzwierciedlają moją osobowość i moje preferencje odnośnie sztuki. Ulubione narzędzia jakimi operuję na papierze to cienkopisy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

See More
FEB28
Feb 8 - Feb 28Cafe Heca KawiarniaLublin, Poland
39 people interested

Kto ma dzisiaj w planach wpaść na kawę do Wojtka? Już on bowiem rower zaparkował i ekspres odpalił.

PS: Fotografowała Magda Kieroń.

Image may contain: 1 person, bicycle and outdoor