Photos
Posts
Image may contain: 1 person
Haber Marmara Gazetesi is with Ersin Bakkal and 5 others.

Mehmet Tufan Erçağ: Körler sağırlar birbirini ağırlar

MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ İnceğiz Mesire alanının Arnavutköy’e verilmesine karşı çıkan K...ent Konseyi, Belediye Başkanı, Ak Parti İlçe Başkanı ve bir çok dernek ve kuruluşa anlam veremediğini altını çizerek, “ Geçmişte yapılanlara bakıldığında söyleyeceğim tek şey, Çatalcalı’nın aklıyla oynamayın. Günü birlik siyaset yapmayın” dedi.

ERÇAĞ: AHMET RASİM YÜCEL GEÇMİŞİ AÇIKLAMALI

Kent Konseyi Başkanı Ahmet Rasim Yücel’in İnceğiz Mesire alanının Arnavutköy’e verildiğinin belgesinin kamuoyuna Haber Marmara Gazetesi tarafından yayınlanmasının ardından kampanya başlatarak mesire alanının Çatalca Spor’a devredilmesi için çalışma yapmasını eleştirerek, “ Ahmet Rasim Yücel ne hikmetse İnceğiz ile çok alakadar. Eski kaymakam Nevzat Taşdan’ı öve öve bitiremiyor. Ancak Taşdan zamanındaki İnceğiz Mesire alnına tarihi dokuya zarar vererek yapılan kaçak yapılar, asfalt, merdivenler vb. çalışmalardan bahsetmiyor. Yemedi bu sözde hizmetler için harcanan paralar hakkında da sesini çıkartmıyor. Varsa yoksa İnceğiz diyor. Kendisi de biliyor ki son 5 yılda mesire alanı olmasından dolayı İnceğiz’de defineciler kol geziyor. Bütün tarih harap ediliyor. Sözde piknik alanı altında her yerde tarih kısmen yavaş yavaş bazen de hızla yok edilmeye devam ediliyor. Tarihi alan Rasim Yücel tarafından hep mesire alanı olarak hitap ediliyor. Kendisi de biliyor ki, tarihi alan ne kadar başı boş bırakılırsa o kadar harap edilir. Bu tarihi alan korunmalıdır. Çatalca Spor’a veya Çatalca Belediyesi’ne vb. kurumlara bu alan verildiğinde tarihi alanın tamamen yok olması ve delik deşik olmaması ihtimalini kendisi kamuoyuna garantisini verebilir mi? İnceğiz’de dere yatakları değiştirilirken ve derenin altından mahzen girişleri ortaya çıkarken Ahmet bey neden bu kadar canla başla çalışmamıştır ve konuyu tarih harap oluyor mesajıyla kamuoyunda gündeme getirmemiştir? Öncelikle Ahmet Bey o sözde hizmetle tarihi alanın dokusunun bozulması sonrası yok olan ve harap olan tarihin boyutunu ve harcanan paraların akıbetini anlatması gerekmektedir. Boyunu aşan günü birlik siyaset yaparak değil” dedi.

ERÇAĞ: CEM KARA SÖZLEŞMELERİN
FESHİNİ İSTEMEMİŞ MİYDİ?

Arnavutköy’e devredilen İnceğiz Mesire alanının tekrar geri alınıp Çatalca Belediyesine devri için yapılan kampanyalara da değinen Erçağ, “ Öncelikle Çatalca Belediyesi’nin bu mesire alanını işletip işletemeyeceği konuşulmalıdır. Geçmişe baktığımızda 23.03.2012 tarihinde Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ıslak imzalı Orman İşletme Müdürlüğü’ne yazdığı yazıya bir bakalım isterseniz. Ne diyor Cem başkan. Elindeki 29 seneliğine Ormandan kiralanmış binayı işletemeyeceklerini, gerekli hizmet özenini gösteremeyeceklerini, bakım ve onarımlarıyla ilgili tasarruflarının olamayacağını ve bunlardan dolayı sözleşmenin feshini istemişti. Feshin istendiği yer hemen belediyenin bitişiğinde bulunan Koru Restaurant’tı. Kısacası bitişiğindeki küçük bir mekanın hizmet verebilmesi adına belediyenin gücü yokken nasıl olacaktır da şimdi koca İnceğiz Mesire alanını kontrol altında tutup, işletip, bakım, onarım ve hizmet adı altında çalışmaları yerine getirecektir? Öncelikle bu konu iyi irdelenmelidir. Birilerinin sanki belediyenin güdümünde Showlarla halkı yanıltmaya, belediye yanlısı düşüncelere sevk etmeye çalıştığını gördükçe halkın aklıyla oynandığı düşüncesine kapılıyor, tarihin unutulmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer belediye bu alanı kendisine istiyor ise kendisi çıkıp shovunu yapmalı birileri maşa gibi kullanmamalıdır. Ancak verdiğim örneğe bakılınca Çatalca Belediyesi’nin önceden sözleşme fesihleriyle karşılama olasılığına karşı bu maşaları kullanması olasılığını da göz önüne alarak, önder sayılacakların önceden araştırılması ve İnceğiz ile ilgili çevresininde araştırılarak şaibelerinin olup olmadığına bakılmalıdır.

ERÇAĞ: GÜÇBİLMEZ NE YAPTIĞINI BİLMİYOR

Ak Parti İlçe Başkanı Selim Güçbilmez’in İnceğiz Mesire alanının Arnavutköy’e verilmesi ile ilgili belgenin yayınlanmasının ardından haberi olmadığı hakkında açıklamalarına sert dille cevap veren MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “ Bir iktidar partisi ilçe başkanının ilçesindeki olan bu tür önemli bir haberden bilgisi olmaması imkansız bir şeydir. Hatta ve hatta bilgisi dahilinde olma olasılığı da yüksektir. Sonradan öğrendim, bilmiyorum gibi söylemlerle halkın karşısına çıkan bir iktidar partisi ilçe başkanı derhal görevinden istifa etmelidir. Çünkü ilçenin haklarını savunamayan, istihbaratını yapamayan bir ilçe başkanı görevinde durması ilçeye yarardan çok zarar getirir. Diğer yandan İnceğiz Mesire alanının Çatalca’da kalması gerektiğini ve Çatalca Belediyesi’ne verilmesi gerektiğini belirten Selim Güçbilmez kendi ilçe başkanlığı dönemindeki Çatalca Belediyesi’nin Ormandan sözleşmelerini fesih ettiğine dair yazışmaları bilmeyerek mi söylemiştir diye soracağım ancak o zamanda Haber Marmara Gazetesi fesih istemiyle ilgili haberi yayınlamış ve Güçbilmez haberdardı. Güçbilmez bu konuda belediyeye devri olma olasılığında işletmeciliğini belediyenin yapamayacağını düşünerek siyasi rant sağlamak için böyle bir söylemde bulunmuş olabilir. Ancak zarar görecek Çatalca demek ki kendi çıkarlarından daha sonra gelmektedir. Kısacası her şeyden habersiz bir ilçe başkanının gelecek adına projelere imza atarken nasıl sağlıklı düşünebileceğinin de altının çizilmesi gerektiğinin taraftarıyım”dedi.

“İNCEĞİZ MESİRE DEĞİL TARİHİ ALAN OLMALIDIR”

Erçağ, “Ülkemizin ve dünyanın sayılı tarihi alanlarından biri olan İnceğiz Mağaraları mevkiinin yıllardır güvenliksiz ve boş bırakılmasından dolayı tarihi alanın defineciler tarafından onarılamayacak şekilde tahrip edildiğini gördük. Daha sonra bu alanın mesire alanına çevrilmesinin ardından da tarih tahribatının azalmadığını aksine çoğaldığını gördük. Bu yüzdendir ki bu alanın etrafının çevrilerek tarihi bir alan haline getirilmesi gerekiyor. Çünkü bu tarihi alan ile ilgili daha devletin kazı çalışması başlatmadığını, kazı çalışmaları başlanana kadar bu alanın korunması gerektiğini düşünen birisiyim. Kısacası bu alan Çatalca’ya kalmalı, Çatalca’yı tüm dünyaya mesire alanıyla değil tarihi alanlarıyla tanıtılan bir alan olmasının taraftarıyım. Tamamen definecilerden korunan bir alan olmasını, tarihi alanların iyileştirilmesini, bu alana vatandaşların piknik yapmaya değil tarihi anlatan tarihçi klavuzlar eşliğinde dolaşarak tarihi öğrenmesi taraftarıyım. Yine bir işletmesi olması gerektiğini, bu işletmecinin her lira kazancını devlete vergisini vererek bildirmesinin gerekliliğini düşünüyorum. Herkesin elini kolunu sallayarak piknik yaparken tarihi dokuya zarar vermeden korunaklı bir şekilde tarihine sahip çıkarak bu alanda bulunan işletmelerde günü birlik tarih gezisi yapması gerektiğini düşünen birisiyim. Bu alan ne belediyeye, ne spor kulübüne ne de kişilerin elinde tuttuğu kurumlarda değil devletin elinin bulunduğu, koruduğu, tarihe sahip çıktığı Çatalca’da devletin kurumuna bırakılması gerekmektedir. Bu kurum Kaymakamlık Makamı olur ise ki olması isabet olur, kendi bünyesinde istediği bir işletmeye bu alanı işletme hakkı vererek bu tarihi alanın hem korunmasını, hem hizmet vermesini, tarihi alanın harap edilmemesini sağlayabilir” dedi.
Ali GİRGİN

See More
Posts
Image may contain: 2 people, people smiling, text
Haber Marmara Gazetesi

Başbakan Binali Yıldırım'ın "Yeni büyükşehir belediye başkanı ilçe belediye başkanları arasından seçilecek" açıklamasının ardından gözler Ahmet Misbah Demircan'...a çevrildi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen isimlerin başında geliyor.
Misbah Demircan, daha ilahiyat fakültesinde öğrenci olduğu yıllarda bile giyim kuşamı, saçları ile çevresinde dikkat çeken, organizasyon yeteneği yüksek biri ve elbette o da Kasımpaşalı...

Twitter'i oldukça etkin kullanan Demircan, akademisyen kimliğinden dolayı mıdır, bilinmez!? Gençlerle arası oldukça iyi olan aktif bir belediye başkanı.

Aynı zamandan Ali Rıza Demircan'ın oğlu olan Misbah Demircan Beyoğlu'na yaptığı icraatlar ile ses getiriyor. Son dönemlerde de kentsel dönüşüm projeleri ile adını sıkça duyduğumuz bir belediye başkanı...
Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmanın yolunun Beyoğlu'ndan geçtiğini söylemek lazım. Hafızalarınızı biraz yoklarsanız üç dönemdir İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Kadir Topbaş, Fazilet Partisi döneminde Beyoğlu Belediye Başkanıydı.

AHMET MİSBAH DEMİRCAN KİMDİR?
Ahmet Misbah Demircan, 1967 yılında İstanbul'un Kasımpaşa ilçesinde doğdu. Eğitim hayatını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olarak ve Marmara Üniversitesi Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde lisansüstü eğitimini yaparak tamamladı.
İş hayatına ilk olarak turizm sektöründe başlayan Demircan, özel bir firmada bir süre boyunca yöneticili yaptı. 2001 yılında AK Parti'nin kuruluşuyla siyasete atılan Misbah Demircan, sırasıyla AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcılığı, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği ve AK Parti Genel Merkez Turizm Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
3 Kasım 2002 tarihindeki Türkiye Genel Seçimleri'nde İstanbul'dan milletvekili adayı oldu. 28 Mart 2004 tarihindeki Yerel Seçimler'de AK Parti'den Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na aday gösterildi ve aldığı yüzde 40 oyla Beyoğlu Belediye Başkanı seçildi.
Günümüzde halen Beyoğlu Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

See More
Image may contain: 6 people, people smiling, indoor
Haber Marmara Gazetesi is feeling sad with Ayhan Otlatici.

Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Otlatıcı'nın Kıymetli Annesi Gülseren Otlatıcı hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumenin Cenaze namazı bugün ikindi nama...zına müteakip Ferhatpaşa Camii'nde kılındıktan sonra Kaleiçi Mezarlığı'na defnedilecektir. Otlatıcı Ailesi'ne başsağlığı diliyoruz.

See More
Image may contain: 5 people
Image may contain: 2 people
Haber Marmara Gazetesi added 2 new photos — with Nazif Tayşi and Mehmet Erçağ.

“Halkın parasını hafriyat
uğruna çarçur ediyorlar”

MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ Çatalca Belediyesi’nin hafriyat toprağı ile yaptığı tüm hizmetle...rin patlak verdiğini, hafriyat toprağı ile döşenen bütün yolların, meydanların, imar yollarının çöktüğünü, üstüne serilen asfaltların patladığını belirterek, “ Belediye Başkanı ve İmardan sorumlu yardımcısı inatla ilçe sınırları içerisindeki inşaatlardan çıkan yıkıntı ve dolgu topraklarını kendilerinin yarattıkları proje alanlarına dökerek bir nevi halkın parasını çarçur etmektedirler. Hafriyat döktürdükleri alanlarda ve özellikle yol, meydan, imar yolu, dere ıslahı alanlarında on binlerce kamyon toprağı döktürüp, yasal döküm sahalarına dökmesi gereken hafriyatçı şirketlerin milyonlarca lira haksız kazanç sağlamalarına neden olmaktadırlar” dedi.

VEZİRHANE DERESİ YIKINTILARLA
DOLDURULUYOR
Çatalca Belediyesi’nin rekreasyon alanı olarak gösterdiği Vezirhane Deresi mevkiinde rekreasyondan çok bazı hafriyatçıların döküm sahası haline getirildiğinin altını çizen MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “Uzun zamandır bu alanı gözlemliyorum. Rekreasyon alanında düzeltme çalışmaları yapılırken ne hikmetse hep aynı kişilere ait hafriyat kamyonlarının döküm yaptığına şahit oldum. Bu döküm yapan kamyonların balçıktan tutun, bina yıkıntısı, yol çıktıları ve inşaat dolgu topraklarını bu alana döktüklerini gördüm. Dökümlerin ardından bu dökülen hafriyatların üzerlerinin temiz toprak ile kapatıldığını ve dökülmemesi gereken yıkıntı vb. malzemelerin üstünün kapatıldığını ve gizlendiğini gördüm. Böyle bir rekreasyon çalışması olmaz. Olamaz. Diğer yandan döküm yapan kamyonların döktükleri yıkıntıları düzleyen kato ve dozerlerin kime ait oldukları bile belli değil. Çünkü bu araçların üzerinde ne plaka ne de belediyeye çalıştıklarına dair bir ibare yok. İddia edildiği üzere bu çalışan iş makinalarının bu alana toprak döken hafriyatçı şirkete ait olduğu ve düzleme çalışmalarını da kendilerinin yaptıkları ifade ediliyor. Kısacası belediye burada sadece hafriyatçılara yol veren bir kurum gibi. Kamyonların gelip gitmeleri için veya nereye döküm yapacaklarını gösterecek bir kahyaları eksik” dedi.

MEHMETÇİK İSMİNE YAKIŞMADI
Kısa bir zaman önce Çatalca Belediyesi tarafından açılan Mehmetçik Meydanının içler acısı haline de değinen MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “ Milyonlarca lira asfalt parası ve işçilik harcandı bu meydana. Sevinmiştik. Bir meydana daha sahip olduğumuza. Ancak bu meydanın da altına hafriyat toprağı ve yıkıntılarının dökülüp üzerinin ince bir mıcırla kaplanmasının ardından asfalt çalışması yapılması sonrası meydan tamamen bir patates tarlasına dönmüş durumda. Çünkü sağlam bir alt yapı yapılmayan meydanın üzerine atılan her asfalt patlamaya ve bozulmaya mahkumdur. Sırf başkan yardımcısı hafriyatçıların topraklarını uzaklara dökmesin diye meydanın altını hafriyat toprağı ile doldurması, sırf bu görüntünün üzerini ince bir mıcırla kaplayarak üstünü asfaltlaması sonrası bir inat uğruna halkın milyonlarca lirası çöpe gitmiş oldu. Mehmetçik Meydanı bu haliyle hiç mi hiç ismine yakışmıyor. Bunu görmeyen veya görmemezlikten gelen veya halen halkın parasını çarçur ettiklerini kabul etmeyenler bunun hesabını seçimde ve sonrasında vereceklerdir” dedi.

BAŞKAN YARDIMCISININ
BAĞLANTISI NEDİR?
Çatalca sınırları içerisinde bina yıkıntıları ve dolgu topraklarını belediyenin proje alanlarına döken şirketlerin veya isimlerin bir kaçı geçmediğini ve bu kişilerin dışında ilçede hafriyat yapamadığının altını çizen MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “ Kaçak olarak ta, belediyenin verdiği izinle ki bu izin Büyükşehir Belediyesi tarafından veya İSTAÇ tarafından ne kadar yasaldır bilinmez dökenlerin hep aynı isimler olması, başkan yardımcısının hep aynı isimlere döküm iznini vermesi akıllarda soru işaretleri doğurmakta. Hemen ilk soru bu başkan yardımcısının hafriyatçılarla bir bağlantısının olup olmadığı sorusu gündeme geliyor. Ben buradan soruyorum. Bu hafriyatçılarla bağlantınız nedir? Bu bağlantılar hangi mahiyette?”dedi.

HAFRİYATTAN KİMLER
ZENGİN EDİLİYOR?
Çatalca ilçe sınırları içerisinde hafriyat işini yapan ve ilçe sınırları dahilinde gerek belediyenin verdiği yetki gerekse kaçak olarak döküm olarak yapanların aynı isimler olduğunun altını çizmesinin ardından Başkan Erçağ yasal döküm sahalarına 120 lira döküm yapması gereken, 150 kilometre yasal döküm sahasına gidip gelmesi gerekirken hemen birkaç kilometrede işlerini çözen hafriyatçıların ödemesi gereken döküm ve gidiş geliş masraflarını ceplerine doldurmalarına belediyenin izin verdiğini belirterek, “ Anlaşılan o ki, aynı hafriyatçılar yıllardan beri ilçenin her yerinde hafriyat dökümleri yapıyorlar. Bu kamyonlara dur diyen yok. Belediyede sonuna kadar izin veriyor. Neden belediye bu hafriyatçıların sağladığı ranta destek olurken, diğer işletmelerin de rant sağlaması adına girişimde bulunmuyor? Belediye eğer bu hafriyat dökümlerinden para almıyor ise bu hafriyatçılar daha ucuz bina yıkımları ve toprak taşımaları yapması gerekirken aynı fiyatla hareket ediyor? Ediyor çünkü etmese bu döküm masrafları halka daire satışlarında yansıması gerekir. Etmediğine göre buradan soruyorum. Belediye i,şi gücü bıraktınız birkaç hafriyatçının rant sağlaması için halkın parasını çarçur etmekle mi uğraşıyorsunuz? Bırakın başka işlerle uğraşın. Halka hizmet edeceğim derken halkın parasını çarçur etmeyin. Ve en kısa zaman içerisinde ilçede dökülen ve milyonlarca lira rant ortaya çıkan bu hafriyat hakkında açıklama bekliyoruz. Bu paraların kimin cebine girdiğini, belediyenin bunda ne faydası olduğunu, ne kadar kar elde ettiğini, veya bu hafriyatçı veya hafriyatçılarla olan bağın anlatılmasını bekliyoruz” dedi.

BİR CAN GİTTİ BAŞKAN
YARDIMCISI KONUŞMUYOR
Bu hafriyatçı veya hafriyatçılara bağlı olan kamyonun belediyenin proje alanına 40 ton yükle döküm yapmaya giderken bir cana mal olması hakkında da açıklamada bulunan MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “ Duyduğuma göre giden can ile ilgili belediye yetkilileri halen bir açıklamada bulunmuş değiller. Kaçak döküm yapan ve belediyenin izin verdiği her alana döküm yapan hafriyatçıya ait olan kamyon yüzünden bir can gitti. Eğer bu kamyon kaçak olarak döküm yapmasaydı bu canımız hala hayattaydı. Çünkü o kamyon orada 40 ton kaçak toprak yükle bulunmayacaktı. Belediyede rekreasyon çalışması yapıyorum diye kaçak hafriyat dökümleri yaptırmasa o kamyon yasal döküm sahasına gidecek ve o canımız hayatta olacaktı. Bir cana kıyan kamyonun şoförünün sigortasız çalışıyor olmasını da bu feci olaya eklersek nasıl bir hafriyat döngüsünün ilçede yaşandığını, nasıl bir belediyenin güvenlik önlemeleri aldığını, nasıl yaptığı projelerde lakayıt ve denetimsiz olduğunu görmemek imkansız. Kısacası ben yaptım oldu mantığı ile kaçak hafriyata yol veren belediyenin amacını bir türlü anlamak mümkün değil. Kaçak hafriyat diyorum çünkü yapılan her iş hafriyat dolgusuyla yapılmayacak işlerdir.

HİÇ Mİ İÇİNİZ SIZLAMIYOR?
Hafriyat konusuyla ilgili açıklamalarına devam eden Başkan Erçağ, “Proje alanlarına yapılan kaçak dökümlere baktığımda benim içim sızlıyor. Dökülen yıkıntılar ve toprakların içerisinde her şey var. Plastik tutun, araba lastiğine, kapı kolundan balçığa, yol kırıklarından bina kolonlarına ne ararsanız var. Bunları belediye yetkilileri ve özellikle o kamyonlara döküm izni veren belediye başkan yardımcısı görüyor. Hiç mi içi sızlamıyor? Hiç mi Çatalca’nın geleceğini düşünmüyor? Toprak ana daha bir yıl geçmeden meydanlarda, yollarda, rekreasyon alanlarında, derelerde yapılanlara kusuyor. Her yer patlıyor. Asfaltlar kalkıyor, topraklar kayıyor. Hele hele bir sel felaketi yaşayan Çatalca’nın olası bir felaket yaşaması anında o döktükleri hafriyat toprakları mı ilçeyi koruyacak bunu hiç düşünmüyorlar mı? Düşünmüyorlar. Çünkü onlar sadece hafriyatçı yasal döküm sahasına dökmesinde ilçede nereye dökerse döksün derdindeler. Halk bunlar için önemli değil” dedi.

CEM BAŞKAN GERÇEĞİ SÖYLEMİYOR
Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın Çatalca’da hafriyat veya kaçak hafriyat olmadığı hakkındaki söylemlerine de cevap veren MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “ Belediye Başkanı ya sokağa çıkmıyor ya da hafriyat dökülen alanlardan haberi yok. Meydanlardan utun, imar yollarına, dere rekreasyonlarından tutun, dere yataklarına kadar her yere on binlerce hatta yüz binlerce hafriyat dökümü yapılıyor ancak kendisi görmüyor. Ya da görmek istemiyor. Veya birilerini korumak istiyor. Böyle bir beyanat veren belediye başkanını Mehmetçik Parkı’na gidip yolları görmesini isterim. Vezirhane Deresine gidip dökülen toprakları görmesini isterim. Nereye hafriyat yıkıntısı ve dolgusu döküp üstünü asfaltladıysa eğer hepsini gezmesini ve milyonlarca liranın nasıl çarçur edildiğini görmesini isterim. Öyle Çatalca’da hafriyat yok demekle bu işler olmuyor. Belgeler var. Göz var nizam var” dedi.

MÜLKİ AMİR HAFTA SONU VE MESAİ
SONRASI DÖKÜMLERİ DURDURMALI
Çatalca’da özellikle kaçak dökümlerin hafta sonları ve mesai saatlerinin dışında yapıldığının altını çizen MHP Çatalca İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ, “ Sanki bu dökümler bilinçli yapılıyor. Aynı hafriyatçılar nedense hep hafta sonları ve mesai saatlerinin dışında dökümlerini gerçekleştiriyorlar. Zabıta ekipleri nedense döküm sıralarında ortadan kayboluyorlar. Hatta ve hatta zabıta ekipleri bu kamyonları gördüklerinde durdurmak yerine bir de selamlaşıp yanlarından geçiyorlar. Yetkili makamlara ve özellikle Kaymakam hanıma buradan seslenmek istiyorum. Bu kaçak dökümlerin hafta sonu ve mesai saatleri dışında dökülmemesi adına gerekli önlemleri alınız. Çatalca Belediyesi dökümlere izin verebilir ancak bu zamanlar içerisinde oluşabilecek can ve mal kayıplarından kimlerin sorumlu olacağını da söylememe gerek yok sanırım” dedi.
MHP İlçe Başkanı Mehmet Tufan Erçağ’ın Kültür, imar, fen, park bahçeler, temizlik ile ilgili açıklamalarını bir sonraki sayılarımızda okuyabilirsiniz. Ali GİRGİN

See More
TC Ali Girgin added 7 new photos.

KAMYON TERÖRÜ DURMUYOR. BU KEZ KİPTAŞ ' IN KAMYONU
Ilkem Petrol onunde KIPTAS' a ait kamyon hatali bir sekilde sapinca karsidan gelen yolunda giden motorsikletl...iyi altina aldi. 23yasindaki genc lastikler altinda feci sekilde ezildi. Hayati tehlikesi ust duzeyde.
Kamyon teroru dur durak bilmiyor. Yetkililer ise denetim yapmiyor.

See More
Image may contain: 1 person, closeup
Haber Marmara Gazetesi

Çatalca Çağlayanlar Petrol Sahibi Serhat Çağlayan Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan Rahmet sevenlerine ve Ailesine başsağlığı dileriz

Image may contain: 2 people, people standing
Haber Marmara Gazetesi

Çatalca Belediye Meclis Üyesi Metin Sezer CHP'den istifa ederek Ak Parti'ye katıldı. Metin Sezer'r Ak Parti rozetini Çatalca Ak Parti İlçe Başkanı Selim Güçbilmez taktı... Ayrıntılar yarın gazeteniz Haber Marmara'da...

Image may contain: 1 person, text
Haber Marmara Gazetesi is with TC Ali Girgin.

ÇATALCALILAR AK PARTİ'DE
BAYAN ADAY GÖRMEK İSTİYORLAR
Yerel seçimler yaklaştıkça ve seçimlerin erkene alınacağının sinyallerinin verilmesiyle birlikte partiler...de belediye başkanı adayı olmak isteyenler şimdiden kendilerini göstermeye başladı. Hatta ve hatta aday olmak adına siyasi manevralar yaparak önlerindeki aday isimlerini ekarte etmek adına çalışmalara başladılar ve önceden başlamışlardı da zaten.

CHP’de aday arayışı olmazken CHP’ye en yakın oy yüzdesiyle belediyeyi kazanmak isteyen Ak Parti çözüm arayışlarını 2009 yılından bu yana sürdürüyor. Çözüm arayışlarının her seçim öncesi önemli sebeplerle bir dahaki döneme ertelenmesi de seçimin kazanılmasına engel oluyor.

Yerel seçimlerde gösterilen adayların başarısız olmaları ve Ak Parti’nin İstanbul’da en başarısız olduğu ilçenin Çatalca olması bazı radikal kararların alınması gerektiğini gösteriyor. Aslında bu çözüm arayışına halkın da büyük desteği var. Desteği de Ak Parti’de bir bayanın belediye başkan adayı olmasıyla gerçekleşeceğini savunarak çözümün yüzdesinde büyük bir kolaylık sağlıyorlar. Aslında Ak Parti’nin de ana düşünce de bu. Yukarıda da dediğim gibi engellenmesi zor sebeplerden dolayı bu çözüme daha el atmış değiller.

Çatalcalılar’ın neden bayan bir adayın Ak parti’den çıkması gerektiği ile ilgili düşünceleri ise yabana atılır düşünceler değil.
Öncelikle Çatalca’nın bayan adaylara karşı nasıl önem verdiğini geçmişteki bayan belediye başkanlarının aldıkları başarılarla söze başlıyorlar. Verdikleri en önemli isim ise Gülay Atığ.
Sağ tandanslı bir partiden belediye başkanı adayı olan Gülay Atığ’ın solun kalesi olan Çatalca’da ezici bir üstünlükle seçim kazanmasının rastlantı olmadığını, Ak Parti’de de bir bayan adayın olması dahilinde Çatalca halkının Glay Atığ zamanındaki başarıyı yakalayabileceğini düşünüyor.

Gülay Atığ ve öncesindeki belediye başkanı Çağlayan Ege’nin ilçeye yaptıkları hizmetlerinde unutulur yanının olmadığı ve her zaman hatırlanacağının da altını çizen vatandaşlar, halen sağ görüşlü olan ve çizgisini kaybetmeyen mahallelerin bayan adayı destekleyeceklerini belirtiyorlar.

Diğer yandan bayan adayı en iyi destek verecek kesimin bayanlar olduğunun da altını çizen vatandaşlar ilçenin nüfusunun yüzde ellilik oy potansiyelini bayanların karşıladığının da altını çiziyorlar.
Bayan adayın kadınların halinden anlayan, onların sorunlarına çözüm bulabilecek, annelik duygusuyla hizmetlere el atan, ailesiyle halka örnek olan, ticari ve yaşamıyla halka örnek olmuş hataları olmayan, devletçi yapıyı iyi bilen, otoriter, boyun eğmeyen, halkın haklarını ve hukukunu en ön planda gören bir bayan adayının ilçenin geleceğine büyük ölçüde katkı sağlayacağını ifade ediyorlar.
Çatalcalılar bayan adayı olabilecek isimleri de az çok sıralıyorlar. Ancak bunların içinde seçilmişlerdem kimse yok. Her biri yeni siyasete atılmış veya hala devletin kurumlarında alınlarının akıyla çalışan halka hizmet eden isimlerden oluşuyor. Kısacası eskileri vatandaş pek istemiyor.

Ne diyebilirim ki, halkın söylemleri ve düşünceleri herşeyden önce gelir. Ve vatandaşın söylediği son söz ise “kimse bize artık kendilerinin istedikleri adayları önümüze zorla getirmesin. Bize sorsun. Birilerinin yarattığı manipilasyonlarla değil halkın söylemleriyle hareket etsin” diyor. Ben de siz değerli okurlarıma vatandaşların düşüncelerini aktardım.

MERMERCİNİN BİNASINA MEZARLIKLAR
MÜDÜRLÜĞÜ MÜ TAŞINACAK?
Çatalca Mezarlıklar Müdürlüğü taşınacakmış. Taşınmasının nedeni olarak müdürlük kapısında sigara içilmesi hakkında bir bayanın "kapı önünde sigara içiliyor" şikayeti olarak iddia ediliyormuş.
Asıl bomba iddia ise Mezarlıklar Müdürlüğü'nün yeni taşınacağı yerinise ilçede faaliyet gösteren bir mermercinin yeri olduğu iddiası. Kısacası Müdürlük bir mermercinin çevre yolunda her yanı tarla ve arazi olan, sadece yoldan bağlantısı olan, tamamı ticari alan olan ve mermerciye ait olan bir yere taşınacağıymış. İddialara göre müdürlük protokol öncesi herşeyi planlamış. Görüşmeler yapılmış.
Müdürlük eğer bu yere taşınırsa eğer vatandaşların müdürlüğe yürüyerek gitmesi imkansız gibi bir şey. Vasıta kullanmaları gerekiyor. Kışın ise durum daha vahim.

Bir de eğer taşınırsa müdürlük iddia odur ki çevresinde hiç bir bina olmayan tamamen arazi içerisinde olan binanın bodrum katına bina sahibi mermercinin ofisini kuracağı iddiası.

Şimdi buradan soruyorum. Özellikle Ak Parti İlçe Başkanı Selim Güçbilmez'e. Bu iddiayı araştırınız. Bu iddialar müdürlük içerisinden çıkıyor. Eğer bu iddia doğru ise kira protokolü ne kadar ahlaki olacaktır? Sizin bilginiz dışında bu olay gerçekleşmiş ise ki gerçekleşmez, sizin bundan haberiniz olur, buna izin vermek için hangi düşünceyle hareket ettiniz? Vatandaşların merkezi yerdeki müdürlüğe gitmek varken neden şehrin dışına göndermek? Halka bu taşınma hizmet mi zahmet mi?

Bu iddialar eğer doğru değil ise müdürlük eğer taşınacaksa yer kiralamaya değil yer satın alarak veya kamu yerini alarak kendi yerinde merkezi bir yerde olması gerekiyor.
Bir arazi almak mezarlıklar müdürlüğü tarafından zor olmasa gerek. Biliyoruz ki mezarlıklar müdürlüğü tarafından kasasına para akan, İBB'de az müdürlük var.

Eğer acilen taşınması gerekiyor ise müdürlüğün kiralama yapabileceği ve cenaze ve müdürlük araçlarını park edebileceği arazileri olan iş yerleri merkeze yakın olan yerlerde var. Bu alanlarda projeler oluşturulmalı diye düşünüyorum. Hatta ve hatta belediyeden istekte bulunularak mezarlıklar müdürlüğü belediyeden aldığı arazinin üzerine kendi binasını çok basit şekilde yapabilir. Neden illa kiralama? Neden mermercinin binası? Neden merkezden uzak bir yer?

See More

İslam aleminin ve büyük Türk milletinin kurban bayramını en içten dileklerimizle kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi dileriz..

Image may contain: 1 person, smiling, outdoor