Photos
Videos
Nderkohe ne Greqi! Nje arsye me shume pse duhen zgjedhur tregtare fiqsh dhe jo njerez me shkolle!!
Posts

Miq duhet me shku!

No automatic alt text available.
Jonny Ismail Keta

Mirëmbrëma miq.
Të shikosh këtë mrekulli në foto që ZOTI i ka falë shqiptarit e cila ju rrëmbye, kur mendon që rrezikon të vidhet përsëri me shume nga hajdutet ...e jashtem dhe të brendshëm, gjumi nuk te zen nëse je shqiptar i vërtetë.!!!!!

Unë nuk kam arsye të jem i noj krahu politik (çdo gjë e kam me gjak në vendin më të vështirë, Gjermani). Asnjë politikan nuk më intereson dhe pse ju jam mirënjohës për respektin personal ndaj meje para SHQIPERISE.
Kisha një takim tepër tepër të rëndësishëm nesër, por pas një telefonate me një mik të drejtpërdrejtë ku tregoi sa rrezikon deti shqiptare ti falet Greqisë, e lashë takim dhe vendosa të jem nesër në orën 11 në protestë për kufijtë shqiptare. Por avioni i parë që niset nesër për Shqipëri ishte në orën 10:25 nga Myniu.!! E pa mundur ta arrij këtë protestë të rëndësishme nëser.!!
Mos mungoni nesër miq në këtë protestë që nuk lidhje me politikën por kufijnte që gjyshërit tani derdhen gjak për të na lënë neve dhe fëmijëve tane.!

See More

Jashte Skenderbeut dhe jashte Sportit! Besoj qe ia vlen per atdhe! Kush ka mundesi mos mungoje🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
8,482 Views
8,482 Views
Aulon Bej Kalaja was live.
Posts

Mohamed Salah nuk është më i miri në Premierligë me formën në fushë. Ylli egjiptian është një njeri fantastik edhe në jetën e përditshme pasi ka bërë një gjest të mrekullueshëm ndaj një vogëlushi. Mohamed Abdel Karim ishte emri i një djali që u pa në një emision televiziv me me një bluzë të shkruar emrin dhe numrin e Salah në anën e prapme , në pamundësi për të blerë një fanelë të tij. [ 147 more words ]

http://www.caushlia.com/vogelushi-qe-vuante-per-buken-e-go…/

Mohamed Salah nuk është më i miri në Premierligë me formën në fushë. Ylli egjiptian është një njeri fantastik edhe në jetën e përditshme pasi ka bërë një gjest të mrekullueshëm ndaj një vogëlushi. Mohamed Abdel Karim ishte emri i një djali që u pa në një emision televiziv me...
caushlia.com

Teuta-Skënderbeu (Përmbledhje)

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
36,590 Views
DigitAlb

Teuta-Skënderbeu (Përmbledhje)

Nexhip Merolli, me një vendim të Ministrit të Bujqësisë, është shkarkuar dje nga detyra e Drejtorit e Përgjithshëm të Bordit të Kullimit për rajonin Korçë-Elbasan-Berat. Arsyetimi i dhënë nga Peleshi ishte se Merolli rezulton i dënuar me një vendim gjyqësor të formës së prerë,...
citynews.al

Ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias ka deklaruar se pala shqiptare ka pranuar se Greqia ka të drejtë që t’i shtrijë deri në 12 milje ujërat e veta territoriale. Këtë deklaratë Kotzias e bëri gjatë një interviste në televizionin shtetëror ERT. I pyetur nga gazetari se çfarë po bëhet me Shqipërinë për zonat ekskluzive ekonomike, Kotzias është përgjigjur: “Ramë dakord”. [ 317 more words ]

http://www.caushlia.com/rezoluta-turke-qe-i-shpall-lufte-g…/

Ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias ka deklaruar se pala shqiptare ka pranuar se Greqia ka të drejtë që t’i shtrijë deri në 12 milje ujërat e veta territoriale. Këtë deklaratë Kotzias e bëri gjatë një interviste në televizionin shtetëror ERT. I pyetur nga gazetari se çfarë po b....
caushlia.com

Duket e pabesueshme por Spal jo vetëm që ka arritur të marrë 1 pikë përballë Interit në javën e 22 të “Seria A”, por mund të thuhet se meritonte edhe më shumë duke parë se ishte superiore përgjatë shumë minutave. Zikatërit e drejtuar nga Luciano Spalleti kaluan në avantazh në fillimin e pjesës së dytë falë një autogoli të vendasve, që duhet theksuar se ishte një nga rastet e pakta që Inter doli në sulm. [ 127 more words ]

http://www.caushlia.com/video-interi-katastrofe-spal-e-con…/

Duket e pabesueshme por Spal jo vetëm që ka arritur të marrë 1 pikë përballë Interit në javën e 22 të “Seria A”, por mund të thuhet se meritonte edhe më shumë duke parë se ishte superiore përgjatë shumë minutave.     Zikatërit e drejtuar nga Luciano Spalleti kaluan në avanta...
caushlia.com

Protesta e sotme e opozitës dhe qytetarëve shqiptarë përballë kryeministrisë nuk ishte lajm vetëm i mediave në Shqipëri, por bëri jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gjigantët europianë të Euronews, raportuan se mes protestuesve ishin edhe studentë, të cilët protestuan kundër tarifave të larta të vendosura në kuadër të reformës arsimore nga “Qeveria Rama”. Euronews e cilësoi protestën si një nga më madhështoret në Shqipëri. [ 29 more words ]

http://www.caushlia.com/protesta-e-opozites-euronews-mijer…/

Protesta e sotme e opozitës dhe qytetarëve shqiptarë përballë kryeministrisë nuk ishte lajm vetëm i mediave në Shqipëri, por bëri jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gjigantët europianë të Euronews, raportuan se mes protestuesve ishin edhe studentë, të cilët protestuan kundër t...
caushlia.com

Kombëtarja shqiptare mësoi ditën e sotme kundërshtarët me të cilët do të përballet në Ligën e Kombeve. Nderkohe, më vonë UEFA ka përcaktuar edhe datat kur kuqezinjtë do të zbresin në fushë. Të besuarit e Panucci-t ndodhen në grupin e parë të Ligës C dhe do të përballen me Skocinë dhe Izraelin. Në ndeshjen e parë kuqezinjtë do të sfidojnë Izraelin më 7 shtator në orën 20:45. [ 50 more words ]

http://www.caushlia.com/uefa-publikon-datat-dhe-oraret-e-n…/

Kombëtarja shqiptare mësoi ditën e sotme kundërshtarët me të cilët do të përballet në Ligën e Kombeve. Nderkohe, më vonë UEFA ka përcaktuar edhe datat kur kuqezinjtë do të zbresin në fushë. Të besuarit e Panucci-t ndodhen në grupin e parë të Ligës C dhe do të përballen me Sk...
caushlia.com

Keni hequr dore nga duhani dhe përdorni cigare elektronike? Kujdes nga rreziqet. E dini çfarë përmbajnë lëngjet e cigareve elektronike? Beni kujdes kur i blini sidomos ne internet sepse ato përmbajnë një produkt kimik qe mund te shkaktoje probleme serioze me mushkërinë. Sipas një studimi amerikan, shumica e lëngjeve qe përdoren për këto lloj cigaresh përmbajnë diacetil, i cili shkakton bronchiolit obliterant. [ 138 more words ]

http://www.caushlia.com/kujdes-edhe-cigarja-elektronike-es…/

Keni hequr dore nga duhani dhe përdorni cigare elektronike? Kujdes nga rreziqet. E dini çfarë përmbajnë lëngjet e cigareve elektronike? Beni kujdes kur i blini sidomos ne internet sepse ato përmbajnë një produkt kimik qe mund te shkaktoje probleme serioze me mushkërinë. Sipas një studimi...
caushlia.com
Angazhim maksimal nga skuadra në prag të ndeshjes duke pasur parasysh se Kamza është i vetmi ekip që na ndali në fazën e parë të kampionatit.
ksskenderbeu.com

Tashmë është zyratre. Ndeshja e Superkupës së Shqipërisë mes Kukësit kampion dhe Tiranës fituese të Kupës, nuk do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, siç ishte parashikuar. FSHF vendosi që kjo ndeshje të luhet më 6 shtator, në stadiumin “Selman Stërmasi”, në orën 19:00. Federata ka pranuar kerkesën e të dy klubeve, që ndeshja në fjalë të spostohet në “Selman Stërmasi”.

http://www.caushlia.com/lajmi-i-funditfshf-ndryshon-stadiu…/

Tashmë është zyratre. Ndeshja e Superkupës së Shqipërisë mes Kukësit kampion dhe Tiranës fituese të Kupës, nuk do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, siç ishte parashikuar. FSHF vendosi që kjo ndeshje të luhet më 6 shtator, në stadiumin “Selman Stërmasi”, në orën 19:00. Federata ka pranuar kerkes...
caushlia.com

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se nëse kreu i opozitës Lulzim Basha humbet zgjedhjet, PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri në muajin korrik. Ai ka thënë se mandati i Lulzim Bashës mbaron pikërisht në korrik, 4-vjet pas fitores së tij përballë Sokol Olldashit. “Nëse nuk bëhet dot kryeministër, se nëse nuk fiton zgjedhjet, Basha ka thënë se do të bëjë zgjedhjet për kryetarin e PD-së në korrik. [ 401 more words ]

http://www.caushlia.com/berisha-nese-basha-humb-ne-korrik-…/

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar se nëse kreu i opozitës Lulzim Basha humbet zgjedhjet, PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri në muajin korrik. Ai ka thënë se mandati i Lulzim Bashës mbaron pikërisht në korrik, 4-vjet pas fitores së tij përballë Sokol Olldashit. “Nëse nuk bëhet d...
caushlia.com

Kryeministri Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Zonë e Lirë” të Arian Çanit ka deklaruar se ndonëse po punon fort për të fituar një mandat tjetër qeverisës, ka menduar edhe për tu larguar nga politika. Ai zbuloi edhe emrin e një personaliteti botëror, që e kishte këshilluar për mënyrën se si duhej të tërhiqej nga pushteti, pa ia kërkuar të tjerët largimin. [ 144 more words ]

http://www.caushlia.com/ne-nje-zone-te-trurit-jam-duke-per…/

Kryeministri Edi Rama i ftuar në studion e emisionit “Zonë e Lirë” të Arian Çanit ka deklaruar se ndonëse po punon fort për të fituar një mandat tjetër qeverisës, ka menduar edhe për tu larguar nga politika. Ai zbuloi edhe emrin e një personaliteti botëror, që e kishte këshilluar për mënyrën se si d...
caushlia.com
  Deklarata e zyrtarit të lartë të UEFA-s ka shtangur drejtuesit e Skënderbeut. Kur mendohej se çështja e dënimit të klubit korçar kishte marrë fund, në shtëpinë e kampionëve tashmë nuk mund të jenë aspak të qetë. I kontaktuar dje nga “Panorama Sport”, presidenti Ardjan Takaj sqaroi se nuk është asp...
caushlia.com
  Sulmuesi senegalez i Fenerbahçes, Musa Sou, në këtë sezon të Ligës së Europës ra në sy për golin me roveshatë që i shënoi Mançester Junajtidit.   Ditën e enjte ai shënoi sërish me roveshatë ndaj Fejenordit në transfertë, duke i dhënë fitoren 0-­1 ekipit të tij.   Pas ndeshjes, televizioni i klubit...
caushlia.com