Photos
Videos
Market Garden, Kúty 2014
17
Normandy D-1, 2016
2
Siegfriedova line - GoPro záběry
1
1
Posts

Abychom nepřidávali pouze fotky, máme tu i krátký film

Camera: Ted Francis Cortez, Cut: Farmr 72nd anniversary of Operation Overlord airsoft action Performed: 82nd Airborne division, C Company 326th ABN Engineer ...
youtube.com
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
212 Views
Posts
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
79 Views

3-4.3. 2018 se C company zúčastnila mezinárodní airsoftové akce Operation Herbstnebel. Námětem akce byly první hodiny německé ofenzivy v Ardenách. Jednotka dle rozkazů vybudovala několik obranných postavení na východ od divizního velitelství a skladu pohonných hmot. Na obranné linii, kterou jednotka držela byl klid. Po několika hodinách se však k mužům na pozicích začaly dostávat zprávy o mohutném útoku jednotek SS a wehrmachtu na vesnici Loshein, která byla vzdálena pouze ne...celý kilometr od jejich pozic. Odpoledne byli vybraní muži z C company vysláni na průzkum, s cílem zjistit, jak daleko jsou nepřátelské jednotky a jaká je jejich přibližná síla. Kontakt s nepřítelem na sebe nenechal dlouho čekat a ženisté byli nuceni krčit se v nízkém porostu, zatímco kolem nich projížděly obrněné transportéry jednotek SS. Po chvíli však došlo k jejich prozrazení a po krátké přestřelce byli nucení prchnout zpět k obranným pozicím. V nastalém boji, který trval do druhého dne byly obranné linie i přes několik silných útoků obrněných jednotek třetí říše, udrženy.
Děkujeme panu Lukáši Frýbertovi za zorganizování skvělé akce. PS.: Na noc v praporním obvazišti dlouho nezapomeneme

See More

Na III. Army Bál - Moutnice 2018 jsme měli tu čest potkat se s generálem Emilem Bočkem, posledním pilotem RAF žijícím v ČR. Děkujeme, že jsme s vámi mohli prohodit pár slov a přejeme Vám pane generále pevné zdraví do dalších let.

Image may contain: 3 people, people smiling

Další zapomenutá fotografie nalezena v archivu. Pvt. Harrison a Pfc. Adams vyfotografovaní při přípravě k seskoku. Akce Overlord D-1 (2016).

More forgotten photos found in the archive. Pvt. Harrison and PFC. Adams vyfotografovaní in preparation for skydiving. Action Overlord D-1 (2016).
Translated
Image may contain: 1 person, standing, tree, child and outdoor

Vzpomínka na podzim...

Memory of Autumn...
Translated
Image may contain: 4 people, people sitting, tree, child and outdoor

Veselé Vánoce, štěstí, pohodu a hodně dárků přejí příslušníci 326. ženijního praporu.

Image may contain: text

Ve dnech 27-29.10. se C Company zúčastnila airsoftové akce Lammersdorf 1944. Námětem akce se stala počáteční fáze bitvy v Hürtgenském lese.
Spojenecké jednotky po náročném ranním pochodu obsadily pozice na východním okraji lesa a čekaly na přísun zásob. Zanedlouho začaly na obsazené pozice dopadat dělostřelecké a minometné granáty, které si vyžádaly první oběti.
Ve 13:00 spustily německé jednotky přes otevřený terén mohutný útok na spojenecké pozice. Velké bylo překvapení ně...meckého velitele, když po odražení pravého křídla útoku, muži z 326. ženijního praporu opustili své pozice a podnikli zběsilý protiútok na střed německé sestavy. Především mladí příslušníci wehrmachtu, nacházející se ve středu německého útoku, byli tímto manévrem tak zaskočeni, že se prakticky nezmohli na účinný odpor. V následném boji muže proti muži bylo jádro německého útoku téměř rozbito a tři němečtí vojáci zajati.
Ani úspěšný protiútok však nezabránil německé přesile proniknout do linií a spojenecké jednotky byly donuceny se stáhnout zpět na velitelství, ze kterého po celý zbytek dne úspěšně odrážely německé útoky.
Tvrdých bojů u spojeneckých pozic využili členové francouzského hnutí odporu a provedli úspěšný přepad postavení německého dělostřelectva.

Členové C Company si tuto akci opravdu užili. Velké poděkování zasíláme Herr Erich Ederer a Herr Ladislav Haintl a těšíme se na další setkání.

See More
Image may contain: outdoor and nature

Ve dnech 29.-30.9.2017 se jednotka podílela na organizaci airsoftové akce Arnhem 44. Námětem akce byla kritická situace britské 1. výsadkové divize, která byla v září 1944, po neúspěšném pokusu o dobití mostu přes Rýn, obklíčena německými jednotkami u města Oosterbeek. Celých 24 hodin akce spojenci kopali okopy, kryli se před dělostřeleckými přepady a odráželi soustavné útoky německých jednotek. Skvělá spolupráce byla v průběhu akce vytvořena s příslušníky odboje, kteří zjišťovali pozice nepřátelských jednotek a především poskytovali podporu posilám, které postupně přicházely. Zážitek z akce násobily důmyslně propracované makety kluzáku a výsadkového kontejneru.
Děkujeme všem účastníkům, kteří dorazili a sdíleli s námi útrapy i radosti polního života.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
118,788 Views
D-Day Overlord

D-Day 1944-2017 #DDay73

Date : 5 juin 1944 - June 5th, 1944

Sujet | Subject:...
- Reportage sur l'embarquement des soldats aéroportés américains du 3ème bataillon du 506th Parachute Infantry Regiment et du 326th Airborne Engineer Battalion (notamment les fameux Filthy 13 avec leur coupe de cheveux à l'iroquoise) de la 101st Airborne Division depuis l'aérodrome RAF Exeter la veille du Jour-J. Les Douglas C-47 codés "9X" appartiennent au 95th Troop Carrier Squadron et ceux codés "8Y" au 98th Troop Carrier Squadron.
- Report on the boarding of US airborne troops of the 3rd Battalion of the 506th Parachute Infantry Regiment and 326th Airborne Engineer Battalion (including the famous Filthy 13 with their Iroquois hair cut) of the 101st Airborne Division at the RAF Exeter airport the eve of D-Day. The Douglas C-47 coded "9X" belong to the 95th Troop Carrier Squadron and those coded "8Y" at the 98th Troop Carrier Squadron.

Lieu | Location: RAF Exeter, Devon - Angleterre - England

Personnalité(s) | Person(s):
- First Lieutenant Alex Bobuck, Jumpmaster (3/506th PIR, 101st Airborne Division) (02:21)
- Sergeant Jake McNiece (1st Demolition Section, Regimental HQ Company, 326th AEB, 101st Airborne Division) (00:24)
- Corporal Ray Calandrella (3/506th PIR, 101st Airborne Division) (02:21)
- Private Thomas Lonergan (1st Demolition Section, Regimental HQ Company, 326th AEB, 101st Airborne Division) (00:15)
- Private Mariano Ferra (1st Demolition Section, Regimental HQ Company, 326th AEB, 101st Airborne Division) (00:17)
- 00:04, de gauche à droite - from left to right: Joseph Oleskiewcz, George Radeka, Jack Agnew, James F. Green, Robert Cone (1st Demolition Section, Regimental HQ Company, 326th AEB, 101st Airborne Division)

Unité(s) | Unit(s):
- 1st Demolition Section, Regimental Headquarters Company, 326th Airborne Engineer Battalion, 101st (US) Airborne Division
- 3/506th Parachute Infantry Regiment, 101st (US) Airborne Division
- 95th Troop Carrier Squadron, 440th Troop Carrier Group, 50th Troop Carrier Wing, 9th US Troop Carrier Command
- 98th Troop Carrier Squadron, 440th Troop Carrier Group, 50th Troop Carrier Wing, 9th US Troop Carrier Command

Source: US National Archives - N°: INV 3 #DDay #DDayOverlord #WW2

See More

Přátelé. Děkujeme, že sledujete naši činnost a doufáme, že si vaši přízeň udržíme i v následujících letech. 🍾🍾🍾🍾

Friends. Thank you for watching our activities and hope to keep your patronage in the following years. 🍾🍾🍾🍾
Translated
Image may contain: text

Našemu členovi Romanu Heřmanskému pomáháme rozloučit se se svobodou.

Image may contain: 6 people, people smiling, people standing, tree, outdoor and nature