Photos
Reviews
Terapia Cesta - Ivana Medveďová has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts

Veľmi silný záznam z jedného z pokročilých seminárov Cesty, aspoň pre mňa. Pozrite si.

Very strong record from one of the advanced seminars, at least for me. Check it out.
Translated
Brandon Bays is an international bestselling author and a founder of the transformational healing work called The Journey. This is a beautiful recording from...
youtube.com

Stalo sa vám niekedy, že navonok sa vám veci diali úplne inak, ako ste ich vnímali vovnútri? Ak áno, tento rozpor medzi vaším vnútorným a vonkajším svetom vo vás možno vyvolal neistotu a pocit disharmónie.

Všetko, čo sa deje okolo nás, je odrazom nášho vnútra. Ale pozor, je odrazom nielen toho, čoho sme si vedomí. Naše okolie reaguje na všetky časti z nás, teda aj na to, čo nosíme v podvedomí.

Zosúladiť náš vonkajší a vnútorný svet sa môže zdať ako príliš zložité, pretože zv...yčajne sa nejedná len o jednu vec, ale v skutočnosti je to veľmi jednoduché.

V tomto článku sa budem venovať práve tomu, ako sa dá jednoducho odstrániť rozpor medzi naším vnútorným svetom a vonkajším. Pripravila som pre vás jednoduchý test, kde si to môžete vyskúšať.

See More
Ako odstrániť rozpor medzi vnútorným a vonkajším svetom? Je to jednoduché, stačí sa naladiť na svoje vnútro a odpoveď vám príde hneď. Chcete si to vyskúšať?
ivanamedvedova.sk
Posts

Každý máme svoju verziu toho, kto nás vytáča.

Namakaný vyfešákovaný frajer, ktorého vidíme na ulici, krásna sexi baba, ktorá na seba priťahuje pozornosť všetkých mužov, tichý/hlučný kamarát, neporiadny/perfekcionistický kolega, flegmatická/príliš striktná kamoška a podobne.

Všetci títo ľudia navonok prejavujú potlačené časti, ktoré máme v sebe, akurát v prvom momente to zvyčajne nie sme schopní rozpoznať.

...

Náš prvý reflex je vnímať takýchto ľudia ako úplný opak nás samých. Ak je to niekto náhodný, maximálne si tak sami pre seba zašomreme, že mať toto doma, tak by sme to zabili , náročnejšie však je, keď máme niekoho takéhoto pri sebe nastálo. Takíto ľudia sú pre nás oveľa väčšou výzvou a my zvyčajne vôbec nevieme, čo s tým robiť.

V dnešnom článku píšem o tom, ako tieto potlačené časti v nás vznikli a nájdete v ňom tiež pracovný zošit s postupom, ako ich oslobodiť a umožniť im zdravo sa prejavovať.

See More
Na iných nás hnevá, keď voľne prejavujú to, čo my sme v sebe potlačili. Ako oslobodiť tieto potlačené časti? Pracovný zošit s postupom nájdete v článku.
ivanamedvedova.sk
Terapia Cesta - Ivana Medveďová updated their profile picture.
September 28
Image may contain: 1 person, smiling, closeup

A čo posledná z našej trojice myseľ, telo, emócie - telo? V predchádzajúcom článku sme hovorili o tom, že naše emócie sa nachádzajú v tele.

Prostredníctvom nahrávky zdarma, ktorú tam nájdete tiež, ste mali možnosť preskúmať si, ako vám vaše emócie – vaše kontrolky, signalizujú, že do vášho pomyselného auta treba doliať olej.

Dnes budeme hovoriť o poslednej z trojice myseľ, telo, emócie – o tele a prostredníctvom pracovného zošita budete môcť urobiť ďalší krok – prakticky te...n svoj olej doliať. Naučíte sa poskytnúť svojmu telu prvú pomoc presne tak, ako to v danom momente bude potrebovať.

Vyskúšajte si to, pracovný zošit má neplánovane 11 strán, nejako som sa zrazu nevedela zastaviť . Máte v ňom praktický návod, ako si poskytnúť emocionálnu prvú pomoc pri:

1) Bolestiach v tele emočných - vyvolaných situáciou
2) Chronických bolestiach
3) A ako bonus vám tam dávam vynikajúcu techniku na uvoľnenie napätia v tele, ktorú používam pri práci s mojimi klientmi, aj ja sama podľa potreby

Nech sa vám príjemne pracuje a ak by ste mali otázky, volajte, píšte.

Ahojte!

See More
Keď telo cíti bolesť: naučte sa poskytnúť si emocionálnu prvú pomoc. Plus praktický pracovný zošit pre úľavu od bolesti na stiahnutie zdarma
ivanamedvedova.sk

Pokračujeme: po minulo týždňovom článku o mysli, viete, akú jednu chybu robíme pri práci s emóciami? Naše emócie sú ako kontrolka na aute, ktorá signalizuje, že máme málo oleja. Chybou je, keď chceme meniť kontrolku namiesto toho, aby sme doplnili olej. Čo s tým robiť a ako s emóciami pracovať správne, píšem v nasledujúcom článku. Súčasťou neho tentokrát nie je pracovný zošit ale nahrávka. Prostredníctvom nej budete môcť nechať vašu "kontrolku", aby vás zaviedla bližšie k "oleju". Vyskúšajte si to teraz:

Sú vaše emócie skutočne tým, čo máte meniť, alebo by ste sa mali zamerať na niečo iné? Čo tak nechať sa nimi zaviesť k príčine a uvoľniť ju
ivanamedvedova.sk

Ak patríte k mnohým, ktorých trápia negatívne myšlienky a nevedia, ako sa z toho začarovaného kruhu dostať von, v článku na mojom webe píšem o troch, ktoré mne pomohli najviac. Jeho súčasťou je znova pracovný zošit, ktorý Vám umožní uvidieť Vašu konkrétnu situáciu v novom svetle a otvoríte sa tak novým možnostiam k jej vyriešeniu.

Ak vás trápia negatívne myšlienky, tu sú tri účinné spôsoby, ako so svojou mysľou môžete pracovať tak, aby slúžila ona vám a nie naopak.
ivanamedvedova.sk

Ahojte, ide víkend, žiadne pracovné stresy a ja mám pre vás ďalšie životom inšpirované video a hlavne pracovný zošit pre tých, ktorí sa chcú na svoju nepríjemnú situáciu pozrieť bližšie. Príjemné objavovanie vám prajem a ak budete mať nejaké otázky, píšte:)!

Vyriešte situácie s využívaním vo vašom živote zdravo a osloboďte sa od nich.
ivanamedvedova.sk

Pre ľahšiu prácu s témou z videa Ako uvoľniť zaseknutie mám pre vás pripravený pracovný list. Online bude dostupný budúci pondelok-utorok, dovtedy mi píšte správu alebo mail a ja vám ho pošlem priamo, oukej?

Ahojte, ďalší jednoduchý a účinný tip pre vás je tu:

Cítite sa v živote zaseknutí? Zistite, ako sa znovu "naštartovať". Prekvapí vás, ako zásadne sa zmenia vzťahy s ľuďmi vo vašom okolí.
ivanamedvedova.sk

Ahojte! Dnešné video je o paradoxe obete a ako nám môže pomocť, keď ju použijeme zdravo.

Asi ste už od niekoho počuli vetu "nerob zo seba zase obeť". Dávate ľuďom v takých situáciách za pravdu, alebo si stojíte za svojimi pocitmi?
ivanamedvedova.sk

Poďte si urobiť malý test. S ktorým z nasledujúcich vyjadrení sa stotožňujete najviac?

* Vidím v ľuďoch to najlepšie. Som šťastný, keď ich môžem povzbudiť, zabezpečiť, aby sa cítili dobre. Je vo mne toľko lásky a chcem vám ju dať najavo. Budem vám pomáhať. Budem tak robiť, kým budem vládať. Neviem, kto by som bez vás bol.

* Úspech je pre mňa veľmi dôležitý. Som veľmi schopný a potrebujem dať najavo, čo som dosiahol. Potrebujem mať dobrú prácu, bývať v správnej štvrti, mať su...

Continue Reading
MAY19
May 19 - May 20HARMÓNIA Festivaly zdravia a krásyBanská Bystrica, Slovakia
112 people interested

Ahojte všetci, vo štvrtok 11.5. o 17.30 sa už po štvrtýkrát stretneme v Banskej Bystrici v Benari nad Plážou na tretiu čas prednášky o osobnostnej typológii Enneagram. Z trojice Emocionálne, Mysľové a Telové typy nám zostali Telové. Príďte, vždy je tam zábava a možno sa v niektorom spoznáte aj vy

MAY11
Thu 5:30 PM UTC+02HARMONIA Centrum OZBanská Bystrica, Slovakia
5 people went

Pozývam Vás sa ďalší ročník Harmónie festivalu 19.-20. mája v hoteli Lux v Banskej Bystrici. Pripravených je 17 prednášok, 7 workshopov, 70 vystavovateľov a budem tam aj ja s prednáškou Enneagram ako nástroj sebapoznania hneď v piatok 19.ho o 10.15. Príďte, neoľutujete;)

Image may contain: 1 person
No automatic alt text available.
Image may contain: 1 person, text
Terapia Cesta - Ivana Medveďová updated their cover photo.
April 18
Image may contain: sky, tree, cloud, grass, plant, outdoor and nature