Photos
Posts

Vážení vinaři,
informujeme vás o možnosti přihlásit vzorky vín na soutěž BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - první z letošních mezinárodních OIV soutěží.
BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - mezinárodní soutěž vín založená v roce 1992. Vína oceňuje mezinárodní odborná porota. Koná se pod patronací tří nejvýznamnějších mezinárodních organizací: International Organization for Vine and Wine (O.I.V.), International Union of Oenologists (U.I.O.E.) a Světové federace mezinárodních soutěž...í vín a destilátů - the Federation of Largest International Wine Competitions (VINOFED).
Všechny vzorky jsou hodnoceny na slepo v skupinách podle odrůdy. Ceny jsou udělovány na olympijském principu a ve vybraných kategoriích jsou udělovány sponzorské ceny.

Případné další informace:
Česko - Moldavské Centrum pro Hospodářskou Spolupráci (CMCHS)
Tel.: +420 773 583 836
E-mail: cesko.moldavske@centrum.cz

See More
FEB21
Feb 21 - Feb 22Chisinau, Moldova
54 people interested
Jižní Morava – Čtyři zlaté medaile si z mezinárodní vinařské soutěže Black Sea Region Wines&Spirits Contest’ 2018 v moldavském Kišiněvě přivezl Vinselekt Michlovský. „Porotci ocenili Cuvée Ryzlink vlašský 2015 pozdní sběr, Ryzlink vlašský 2009, výběr z hroznů, Aureli...
znojemsky.denik.cz
Reviews
5.0
1 Review
Tell people what you think
Posts
Tři moravská vinařství získala zlaté medaile na mezinárodní vinařské soutěži Black Sea Region Wines&Spirits Contest’ 2018 v hlavním městě Moldavska Kišiněvě
wineofczechrepublic.cz

Vážení vinaři, informujeme vás o možnosti přihlásit vzorky vín na mezinárodní soutěž BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - první z letošních mezinárodních OIV soutěží.

Vážení vinaři, informujeme vás o možnosti přihlásit vzorky vín na mezinárodní soutěž BLACK SEA REGION CONTEST’ 2018 - první z letošních mezinárodních OIV soutěž
wineofczechrepublic.cz

Vážení milovníci dobrých vín,
přijměte, prosím, pozvání od moldavských vinařů na slavnostní galadegustaci nejlepších moldavských vín, mimo jiné i těch, která byla oceněna tuzemskými i zahraničními degustátory na soutěži OIV OENOFORUM 2017 v Lednici.

Program obsahuje:
• Slavnostní zahájení...
• Představení slavné historie moldavského vina mezinárodním expertem v oboru vína JUDr. Lubošem BÁRTOU
• Vyhlášení výsledků Mezinárodní vinařské soutěže pořádané v ČR "OENOFORUM 2017"
• Řízená degustace vín od moldavských vinařů
• Občerstvení formou rautu, vystoupení folklorního souboru a další doprovodný program

Akce je určena výhradně pro odborníky z oboru nákup/prodej vína a nápojů (majitelé & provozní barů, restaurací, hotelů, kaváren, vinoték, obchodníci MO a VO, distributoři, importéři) a novináře.

Účast na akci podléhá registraci.

Pro vstup zájemci z řad profesionálů se mohou registrovat na: cmchs.cz@gmail.com . Po schválení registrace Vám bude zaslán e-mail.

See More
SEP27

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se v čele české podnikatelské delegace setkal v moldavském Kišiněvě s místopředsedou vlády a ministrem hospodářství a infrastruktury Octavianem Calmicem. Společně s náměstkem ministra hospodářství Vitalie Iurcou zahájil jednání moldavsko-českého podnikatelského fóra a plenární zasedání Mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci.

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček se v čele české podnikatelské delegace setkal v moldavském Kišiněvě s místopředsedou
mpo.cz

Česko - Moldavské Centrum pro Hospodářskou Spolupráci - CMCHS ve spolupráci s Czechtrade pořádalí dodavatelské fórum pro jeden z největších evropských řetězců s hobby tematikou OBI Group, které se uskuteční v květnu 2017 v Plzni.

Zástupci Floare-Carpet S.A. - moldavského výrobce moderních koberců ze 100% vlny, meli příležitost v Plzni hovořit individuálně s nákupčími pobočky OBI Group Germany, která je zodpovědná za nákup v zemích střední a východní Evropy.

OBI Group si na základě žádosti Česko - Moldavské Centrum pro Hospodářskou Spolupráci - CMCHS a vyplněného profilu vybrala společnost Floare-Carpet S.A. pro osobní jednání, a to z celkového počtu více než 150 českých firem, které se o účast na poptávce ucházely.

Image may contain: sky, cloud and outdoor
Image may contain: 4 people, people sitting and indoor
Image may contain: 3 people, people sitting and indoor
Image may contain: 3 people, people sitting, screen, beard, office and indoor

Dne 12.7.2017 proběhla oslava 25. výročí navázání diplomatických styků mezi tehdejší Českou a Slovenskou Federativní Republikou a Moldavskou republikou v prostorách Národního muzea historie Moldavska.


Ceremonii zahájil ředitel muzea E. Sava. Slova se poté ujali velvyslanec České republiky Z. Krejčí, velvyslanec Slovenské republiky R. Kirnág a náměstek ministra zahraničních věcí a evropské integrace L. Darii. Představitelé zúčastněných stran ocenily výsledky vzájemné spoluprá...ce a navzájem se ujistili o pokračování vřelých a přátelských vztahů mezi zeměmi.

Při příležitosti tohoto výročí byly vytvořeny unikátní poštovní známky nazvané „25 let diplomatických vztahů mezi Moldavskou republikou a Českou a Slovenskou Federativní Republikou“, které byly slavnostně předány ředitelkou redakčně-filatelistické sekce Moldavské pošty paní V. Tănase.

See More
Image may contain: one or more people and people sitting
Image may contain: 3 people, people standing

€100 million

MEPs gave their green light to a €100 million macro-financial assistance to Moldova on Tuesday to support recovery from economic and political turmoil.
europarl.europa.eu

Ilie Cojocaru a Anatol Rurac v Galerii 9 !

Zveme vás na výstavu malby moldavských umělců, kterou pořádá Městská část Praha 9 ve spolupráci s Velvyslanectvím Moldávie v České republice. Výstava se koná od 4. do 27 července 2017.
Historická budova vysočanské radnice, Sokolovská 14/324
Praha 9...
Otevřeno pondělí – čtvrtek
10 – 19 hodin, vstup volný

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: food
Image may contain: cloud and outdoor
Image may contain: outdoor

Oenoforum - Czech International Wine Conference & Competition - je největší světovou soutěží vín pod patronátem OIV. V nejpočetnější kategorii Champion young wines 2016 zvítězilo moldavské vinařství Purcari Wines za víno Pinot Grigio de Purcari 2016.

Víno z Moldavska - projekt Česko - Česko - Moldavské Centrum pro Hospodářskou Spolupráci - CMCHS.
#purcari #vinozmoldavska #VyrobenoVMoldavsku #ceskomoldavske #wineofmoldova

Největší mezinárodní soutěž vín v České republice Oenoforum přinesla českým vinařům v roce 2017 spíše dílčí úspěchy. Šampiónem bílých vín se stalo Chardonnay výběr z hroznů 2015 ze slovenského vinařství Golguz – Hlohovec, šampióna mezi červenými víny získalo víno Arte Ante 2013 z vinařství Black Sea...
novinky.cz

Moldavská účast na mezinárodní výstavě "Export Festival CZ 2017" v Praze.

Ambasada Republicii Moldova în Republica Cehă şi Sfântul Scaun added 6 new photos.

Oportunităţile investiţionale din Republica Moldova, precum şi vinurile, spumantele şi divinurile moldoveneşti au fost prezentate în cadrul standului de ţară, o...rganizat de Ambasada R. Moldova la Praga, în cadrul Expoziţiei Internaţionale „Export Festival CZ 2017”, ce are loc la Praga, în perioada 14-15 iunie 2017.

See More

V moldavské obci #Chetrosu na severu země bylo v polovině června slavnostně otevřeno obchodní středisko místních ekologických produktů jako součást úspěšně dokončeného a předaného projektu Obchodní centrum a skladování organických zemědělských produktů.

Dne 15 června 2017 proběhlo předání projektu ´´Obchodní centrum a skladování organických zemědělských produktů´´.
mzv.cz

Projekty zaměřené na rozvoj služeb domácí péče v Moldavsku, jejichž realizaci zajišťovala Charita ČR s finanční podporou Česká rozvojová agentura - CzechAid , byly úspěšně dokončeny.

, jejichž realizaci v minulých letech Česká rozvojová agentura finančně podpořila, byly úspěšně dokončeny. Projekty byly implementovány Charitou ČR ve spolupráci s moldavskou Asociací HomeCare a zaměřily se na zvýšení dostupnosti a kvality sociálně-zdravotní péče v několika regionech Moldavské repub...
czechaid.cz

Klasická hudba v podání domácích i zahraničních umělců zazní pod širým nebem.
#cestovanidomoldavska #ceskomoldavske #dovolenavmoldavsku #moldavsko

Moldavsko: Cestování a Dovolená added 21 new photos — with Pirkka Tapiola and Karen Hilliard in Butuceni, Orhei, Moldova.

9. června začal Festival vážné hudby DescOPERĂ - Festival de Muzică Clasică în aer liber, ediția II v Moldavsku. Klasická hudba v podání domácích i zahraničních... umělců zazní pod širým nebem.
#cestovanidomoldavska #ceskomoldavske #dovolenavmoldavsku #moldavsko
Moldavsko: Cestování a Dovolená - projekt Česko - Moldavské Centrum pro Hospodářskou Spolupráci - CMCHS

See More

Podle názoru redakce Pražského ilustrovaného zpravodaje, vše ukazuje na začínající slibnou spolupráci České a Moldavské republiky nejen v oblasti vín a likérů, ale i v oblasti průmyslu a turistického ruchu podpořenou nedávným Česko-moldavským podnikatelským fórem na Ministerstvo průmyslu a obchodu průmyslu a obchodu.
Moldavská vína a brandy ochutnal společně s panem velvyslancem Moldavské republiky Vitalie Rusu i známý televizní moderátor Jan Rosák, který ocenil kvalitu prezentovaných výrobků.

Třídenní akce v PVA EXPO PRAHA se zúčastnilo na 337 vystavovatelů z ČR i ze zahraničí. Spokojenost vystavovatelů i návštěvníků především z řad profesionálů v obchodě s vínem a množství uzavřených kontraktů napovídají, že veletrh …
prazsky-zpravodaj.cz