Reviews
3.7
3 Reviews
Tell people what you think
Photos
Posts

Stoprocentně podepisuji. Takových případů řeším mnoho a ani jeden se netýká řidiče, který by chtěl odvracet postih za skutečné řízení pod vlivem.

Co s tím?

1) Při každém jednání s policistou (a btw jakoukoli úřední osobou) mějte zapnutý diktafon nebo kameru. Je to legální, musí to strpět a nemusíte jim to ani říkat...
2) Nedělám si srandu, vážně si ten diktafon / kameru zapněte.
3) Už jede záznam? Ok, pojďme dále.
4) Zásadně dávejte policistovi ŘP jedině a až tehdy, kdy víte, proč vás zastavil a kdy víte, že nemá důvod vám řidičák zadržet. Prostě ho budete mít v jiné kapse a vzpomenete si na něj, až bude bezpečno. Rozdíl je, že když vám ho zadrží na místě, vrátí ho až s pravomocným rozhodnutím - a prekluze je ~3 roky! (Lze požádat dříve, ale výsledek je nejistý). Když jim ho nedáte, smí vám ho vzít až s pravomocným rozhodnutím, pokud zní verdikt 'vinen'. Cítíte ten rozdíl, že?
5) Neodmítjete odbornou zkoušku. Pokud máte v autě děti nebo náklad, který nemůžete opustit (zbraně, drahé zboží, zboží podléhající zkáze, atd.), začněte každou větu (na záznam, viz body 1)-3)): 'Dobrovolně se podrobím odbornému vyšetření, v žádném případě neodmítám podrobení ze odbornému vyšetření, ale požaduji vyřešit ten a ten problém, jehož následky mohou být řádově vyšší než jakékoli následky řízení pod vlivem - smrt, značná ekonomická ztráta, atd.' Pakliže jsou extra neodbytní, přivolejte další hlídku na lince 158 (je nahrávána, takže tam obsáhle vysvětlete situaci a použijte výše zmíněné věty) nebo kontaktujte GIBS. A pokud máte, volejte rovněž právníka.

A opakuji informaci z článku: na odbornou zkoušku musíte ze zákona vždy po pozitivní zkoušce na OPL (Drugwipe) a vždy pokud požádáte po pozitivní zkoušce na alkohol. Nenechte se zviklat, máte vsazeno 7 bodů, 12-24 měsíců bez papírů a 25-50 tisíc Kč.

Mnoho štěstí a kdyby něco, pište na info@dopravniporadce.cz.

See More
Jak se vyrábí „odmítačky“ D-FENS 18.2.2018 Auta 3 komentáře Poslední Svět motorů přinesl informaci, že Policie ČR v minulém roce zaznamenala více než 4000 případů, kdy řidiči odmítli orientační test na alkohol nebo drogy, tedy foukat do detektoru Dräger nebo lízat papír...
dfens-cz.com

No vida! 😊

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jednoho z policistů, kteří loni v září zakročili proti řidiči auta v Plzni, jenž na ně kvůli stylu jejich jízdy zablikal. Policisté na něj mířili zbraní, údajně řidiče i udeřili. Policejními průkazy se prokázali a...
info.cz
Posts

"Její rodina ale přivolala policisty. Řidička je nyní podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí až rok vězení."

Ještě jednou a pomaleji:

"Její rodina ale přivolala policisty. Řidička je nyní podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jí až rok vězení."

...

Jsou věci, které asi nikdy nepochopím. Nahradit škodu, samozřejmě. Vyřídit si to s paní, že takové jednání není košer, samozřejmě. Zavolat na vlastní rodinu policajty... no tvl...

See More
Opilá těhotná řidička, která na zadním sedadle vezla dvouletou dceru, na sebe upozornila při drobné dopravní nehodě v Ústí nad Labem. Žena s autem narazila do dopravní značky a odjela domů. Její rodina ale přivolala policisty.
usti.idnes.cz

Člověk se furt něco učí a tento koncept kapacitní křižovatky mi přijde hodně zajímavý.

WSDOT will build the state’s first Diverging Diamond Interchange (DDI) at Interstate 5 and State Route 510 in Lacey. DDI’s are a proven way to move more peop...
youtube.com

Mějte v autě kameru. Mějte v autě kameru. Mějte v autě kameru.

Opakování je matka moudrosti.

Nehoda, při které údajně auto srazilo na Klatovsku ženu a řidič ujel, je objasněna. Podle záznamu z kamer se ukázalo, že žena spadla na zem sama. Byla opilá a měla zdravotní potíže. O pár dní později navíc sjela s autem do příkopu. Opět nadýchala, řidičák nevlastní.
plzen.idnes.cz

"Generální inspekce bezpečnostních sborů v pondělí informovala o obvinění dvou pražských policistů. Podle inspekce měli nezákonně kontrolovat řidiče a pod nátlakem je nutit platit za smyšlené přestupky. Peníze si pak nechávali pro sebe."

I z tohoto důvodu je třeba ZÁSADNĚ dodržovat pravidlo, že s policajtem se na místě nebavíme a vše posíláme do správního řízení.

Policie zasahovala v pondělí ráno na služebně městské policie v centru Prahy kvůli podezření na trestné činy strážníků. Policie ani strážníci zatím nechtěli být konkrétnější.
novinky.cz

Sem vede přeregulování. Stát léta buzeruje řidiče a trestá je drakonickými pokutami za nedodržení přestávky. Dostane je do stavu, kdy se bojí přestávku přerušit, protože to bude někde zaznamenané, a když je policajti nebo celníci někdy později zkontrolují, systém je semele, protože jim nikdo nebude věřit, že ji nepřerušili svévolně - v našem "právním státě" platí v dopravě presumpce viny.

A pak si o sobě přečtou v BabišZeitung, že jsou vlastně hajzlové. Ach jo.

Desítky kilometrů dlouhá kolona, která se od úterý tvořila před nehodou na 99. kilometru dálnice D1, se ráno začala pomalu rozjíždět. Až do odpoledne ale byl problém s řidiči kamionů, kteří při čekání zahájili povinnou přestávku. Policisté je museli budit a nutit k pokra...
jihlava.idnes.cz

Takže si to shrneme. Systém zavedl za naše peníze buzerační a totálně nesmyslnou Zónu 30. Výsledkem bylo zhoršení stavu, více zranění, více nehod. Ale na navrácení v předchozí stav nejsou peníze, takže se tam více nehod a zranění bude dít i nadále. Odpovědnost samozřejmě nikdo neponese.

Dává to smysl?

Btw ten americký způsob usoudit někoho do bezvědomí, když koná proti zájmu občana, docela smysl dává.

Data z Velké Británie ukazují, že plošné zavedení zón omezujících rychlost na 20 mil v hodině bezpečnosti rozhodně nepomohlo.
autobible.euro.cz

Děkuji státu, že se tak pěkně stará o rozšiřování základny mých klientů. 😎🤑🤑🤑🤑

Bodový systém postihu neukázněných motoristů, který je v ČR zaveden od července 2006, chce ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) zásadně změnit. Zjednodušit a přitvrdit.
novinky.cz

Dobrý podklad pro argumentaci ve správním řízení. Heslo dne: rovnost před zákonem.

Na první pohled zde máme zcela opilého řidiče, který jezdí v protisměru, ohrožuje ostatní účastníky provozu, jezdí bez světel, ujíždí Policii ČR a nevejde se na silnici. Jenže vše asi není tak, jak to vypadá - podle policie řidič nezaslouží postih.
garaz.cz

Další důvod, proč může být užitečné mít v autě kameru.

V souvislosti s páteční střelbou v Jihlavě policie pátrá po osobním vozidle značky HYUNDAI IX 35 červené barvy s registrační značkou 5J6 4785. Policie žádá o pomoc veřejnost.
irozhlas.cz

Říkám to furt: "Bez kamery ani ránu..." Doslova.

Další do statistiky. Nejnebezpečnější auto na silnici, je auto policejní.

Policejní dodávka se odpoledne stala hlavním aktérem netradiční nehody v centru Pelhřimova. Samovolně se rozjela z kopce, nabourala do osobního auta a přerazila sloup veřejného osvětlení, který poničil další projíždějící vozidlo. Nehodu vyšetřují policisté z Jihlavy.
jihlava.idnes.cz
Motýl Emanule
Dobrý den. Buďte šetrní k řidičům kteří na vás troubí protože je to jejich způsob jak sdělit #MeTooToo. Děkuji.

Na odlehčenou...

On Lightweight... :)
Translated
No automatic alt text available.

Čím dříve z toho šíleného socialistického projektu utečem nebo se rozpadne, tím líp...

Přijde vám současný tlak EU na snížení spotřeby aut až nemístně tvrdý? Evropská komise to vidí jinak, za pár let chce vidět skutečnou spotřebu každého auta.
autoforum.cz