Photos
Videos
Gezegen oluşuma ait ilk doğrudan bilgiler
4
1
Posts

https://www.facebook.com/Art-of-Gökkaya-684918354984560/ Arkadaslar bu sayfayi size zahmet begenebilirmisiniz bu da bizim sayilir

Bir akıllı telefona bakarken bisiklet sürmek yapılabilecek en güvenli ve akıllıca şey değildir maalesef. Siz telefonu kullanabilmek için bisikleti kenara çekerken; Çinli üretici Insenth, özellikle bisiklet sürücüleri için artt gerçeklik gözlüğü tasarladı. Senth IN1 denilen bu gözlükler; kullanan kişilerin sadece aramalar yapmasına ve gelen çağrıları almasına değil, aynı zamanda müzik seçmelerine, fotoğraf çekmelerine, yön tarifi almalarına ve daha bir çok şeye uygun bir şekil...de tasarlandı. Senth IN1 aynı zamanda kullanıcının iOS’una veya Bluetooth aracılığıyla Android telefonuna bağlanabiliyor Google Glass gibi,kullanıcının görüş alanının alt köşesinde küçük ve şeffaf bir video yansıması da eklenebiliyor. Kullanıcılar bu sistemi uzaktan kontrol seçenekleriyle yani ses komutlarıyla, baş hareketleriyle veya gözlüğün sapı dokunmatik yanal ekranla da kullanabiliyor. HD bir kamerayla birlikte (720p/30fps), mikrofon ve hoparlörle, Senth IN1 aynı zamanda bir GPS ünitesi gibi ivmeölçer, jiroskop, manyetometre, ışık ölçen bir sensör ve bir barometrik altimetre içeriyor. Güç ise şarj edilebilen bir lityum-polimer USB pili ile sağlanıyor, kısacası 5 saatlik bir yoğun kullanım için de ideal.

See More
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Image may contain: 1 person
Posts

Toyota, Intel ve başka birçok kuruluşun ortaklaşa yürüttüğü bu projenin adı Witricity. Günümüzde telefonları kablosuz kullanıp, internete kablosuz olarak bağlanabiliyoruz ama aslında kullandığımız elektronik ürünler sayesinde prizlerle nişanlı olarak yaşıyoruz. Şimdilik telefon gibi küçük cihazlarda kablosuz elektrik sistemi kullanılıyor. Ancak bazı insanlar daha büyük düşünüyor. Bu yeni nesil teknoloji kısaca belirli bir alanda bulunan elektronik cihazların kablosuz şekilde şarj olması ya da çalışması üzerine dayalıdır. Şimdilik 2.5 metrelik bir alanda kullanılabilen teknoloji, Toyota tarafından arabalarda, Intel tarafından da tabletlerde kullanılıyor.

Image may contain: screen

keşke sapını çıkartsalar mış

Image may contain: 1 person

Temizlik düşkünü türk annelerini çıldırtacak icat

Image may contain: 1 person, baby

Yeni nesil anneler için büyük rahatlık

Image may contain: 1 person, standing and outdoor

Güzel düşünülmüş ama biraz zorlanılabilir.

No automatic alt text available.

İlginç

Interesting
Translated
Image may contain: food

Küçük dokunuşlarla pratik buluşlar

No automatic alt text available.

Özellikle üniversite öğrencilerine gore ayakta uyuma aparati. Tramvayda metrobuste otobüste . basarili bir bulus

No automatic alt text available.

Sıcaklığa göre su rengi değiştiren musluk

No automatic alt text available.

İngiliz bilim insanları, insan saçından 10 bin kat daha ince "Vantablack" olarak adlandırılan bir madde geliştirdi. Bu madde o kadar siyah ki, çıplak gözle görmek çok zor.

İngiltere'de bilim insanları, görsel ışığın neredeyse tamamını emen "gizemli" siyah bir madde üretti.

Karbon nanotüplerden üretilen ve insan saçından 10 bin kat daha ince olan "siyah'' maddeye bakmak bile ilginç bir deneyim. O kadar siyah ki ilk bakışta insanlar ne gördüklerini anlayamıyor.

...

Bilim insanları, dünyaca ünlü giyim mağazası "Chanel"ın bu maddeden ürettiği elbiyesi giyen bir insanın sadece kafa ve ayaklarının görülebileceğini, gövdenin ise siyah bir boşluk izlenimi yaratacağını belirtti.

Ayrıca sıcağı bakırdan 7.5 kat daha etkili iletiyor ve çeliğin çekme direncinin 10 katına sahip.

Leeds Üniversitesi'nde renk bilimi ve teknolojisi Profesörü Stephan Wesland'a göre geleneksel siyah aslında ışığın bir rengiydi ve artık bilimadamları bunu dünyanın dışında bir yere taşıyor.

See More
No automatic alt text available.