Photos
Videos
Diskusia s Fedorom Gálom a Ladislavom (Agnes) Snopkom na Konce...
48
11
Posts
Fedor Gál shared a link.
13 hrs
Měli jsme štěstí – žijeme zajímavou dobu Znovu zvolený prezident České republiky Miloš Zeman se nechal z pražského Hradu opakovaně slyšet, že jsme prohráli a příštích pět let bude „jejich“.
dlvr.it
Mezi lidi se vypouští krávoviny a v parlamentu jsou fašisti. Český papiňák už bublá, říká GálŠtrunc!
dlvr.it
Posts
Slovakia First! Parafráze na Trumpovu předvolební floskuli v titulce není ironie. Zásadní věci se často rodí na periferiích, odkud se pak šíří do okolí a občas zasáhnou i centra.
dlvr.it
Dobré ráno, Slovensko (Česko, Maďarsko, Poľsko... USA)!Pamätám si, ako vyzerali plagáty Verejnosti proti násiliu pred prvými slobodnými voľbami v roku 1990.
dlvr.it
Veřejnost vs. dav.O davech toho víme dost. To podstatné: zbavují jednotlivce osobní odpovědnosti, dodávají jim jistotu příslušnosti, umožňují anonymní ventilaci osobních trablů a podsouvají lidem „svatou věc“ jako kompenzaci. Nabízejí jako lék na úzkost a strach z budoucno...
dlvr.it
Bod zlomu? Alebo sa mi to iba zdá?Včera bežal v Česku na TV Prima zvláštny šot. O Sorosovi: (https://www.facebook.com/zpravy3/videos/1839706536326728/). Pre mňa zlomový, prelomenie istého tabu.
dlvr.it

Eugen Korda sa 2. marca zhováral s Fedorom Gálom o súčasnej situácii.
(admin Rado)

Komentár k aktuálnemu dianiu na Slovensku v deň verejnej spomienky občanov na úkladnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej
youtube.com
Naša vecPeter Zajac publikuje pravidelne na stránkach .týždňa zásadné komentáre a glosy. Jedna z posledných sa volá „Medzisúčet“ a jej plné znenie pripájam k svojmu textu.
dlvr.it
Rozhovor s Eugenom Kordom pre .týždeň.sk (2.3.2018)
dlvr.it
Keď štát praská vo švíkoch aj anarchista zmĺkne.Cítim to tak, že štát sa mi menil pod zadkom bez toho, aby som ho musel zdvihnúť. Podobne moja mamka, ktorá navyše zažila Rakúsko-Uhorsko, medzivojnové Československo, vojnovú – a fašistickú – Slovenskú republiku.
dlvr.it
Jsem imigrant. Odešel jsem ze Slovenska a z Bratislavy do Česka a Prahy vypuzen nechutí k vzepětí nacionalizmu, který považuji za společenskou patologii.
dlvr.it
Peter Zajac o Mečiarizme<br /> <iframe width=
dlvr.it
Fedor Gál shared a link.
February 15
Václav Klaus ml. nedávno prohlásil, že ODS by měla jít do holportu s ANO, protože smysl politiky spočívá ve vládnutí.
dlvr.it
Fedor Gál shared a link.
February 11
„1947. Niečo medzi už-nie-je-vojna a mierom. Obrovský chaos.“Rok 1947 bol rokom, keď sa – po vojnovej kataklyzme – Eleanor Rooseveltová, áno vdova po prezidentovi Franklinovi D. Rooseveltovi – pustila do iniciácie tvorby prvotnej podoby deklarácie univerzálnych ľudských práv. K...
dlvr.it

Úryvok z knihy rozhovorov Karola Sudora s Fedorom Gálom.
(admin Rado)

Fedor Gál opisuje, prečo odišiel, kde býval a čím sa v Prahe živil.
dennikn.sk
Fedor Gál shared a link.
February 9
Z vôle ľudu aj do pekla.Piatok 9. február 2017, Praha od 9.30 do 11.30. Ráno obligátne a výberové čítanie správ na internete (manželka tvrdí, že by som si mal radšej pustiť hudbu).
dlvr.it