Photos
Posts
Futbolli Eshte Art updated their cover photo.
No automatic alt text available.
Posts

Grupet e Uefa Champions League 16/17

No automatic alt text available.

N'golo Kante ndryshon ekip por jo ngjyre.

Qe nga sezoni i ardhshem francezin do e shohim me fanellen e Chelsea.

Image may contain: one or more people, people playing sports and outdoor

Götze rikthehet në shtëpi.

Mario Gõtze do te luaje serish per ekipin e Dortmundit ku duket se do të nënshkruaj një kontrat deri ne vitin 2021.

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

PSG-Barcelona

Atletico-Real Madrid

Porto-Bayern Mynih

...

Juventus-Monaco

See More

Tito Vilanova, ish-trajneri i Barcelonës, ka ndërruar jetë pasditen e së premtes në moshën 45-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë.

Tekniku i cili zëvendësoi Pep Guardiolën në qershor të vitit 2012 nuk mundi dot të fitonte betejën me kancerin në gjendrat e pështymës.

Vilanova u shtrua në një spital të Katalunjës ditën e enjte pas një përkeqësimi të gjendjes së tij shëndetësore dhe pasditen e së premtes erdhi lajmi i keq nëpërmjet një komunikate të FC Barcelona.

...

Tito Vilanova la Barcelonën në korrik të vitit 2013 për shkak të sëmundjes. Gjatë sezonit që drejtoi katalanasit, ai fitoi kampionatin duke barazuar rekordin e 100 pikëve.

R.I.P TITO!

See More
Image may contain: 1 person

ZYRTARE – Vidic eshte i Interit. Thohir: “Nje nga me te fortet ne bote.”

Altin Lala emerohet zv. trajner i kombetares. I urojme suksese Altinit ne detyren e re.

Keidi Bare ka kaluar me sukses provën e bërë me ekipin spanjoll Atletiko Madrid. Tani ai pret dokumentacionin nga Fieri dhe pritet te firmosi nje kontrate 5 vjecare me gjigandet spanjoll. Bare do te luaj fillimisht me skuadren e te rinjve dhe sapo te rritet mund te gjej edhe hapesira ne ekipin e pare. Keidi Bare eshte nje nga lojtaret me premtues shqiptare dhe ai eshte kapiteni i Kombetares U17. De Biazi e ka ne planet e tij per te ardhmen. 16 vjeçari eshte shpallur edhe si mesfushori me i mire i Atletiko Madrid ne turneun e zhvilluar ne Tbilisi te Gjeorgjise.

Image may contain: 1 person

Super gol nga goditja e denimit nga Yaya Toure... Shijojeni!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close

1. Manchester City Vs. Barcelona
2. Olimpiakos Vs. Manchester United
3. Milan Vs. Ath.Madrid
4. Bayer Leverkusen VS. PSG
5.Galatasaray Vs. Chelsea ...
6. Schalke 04 Vs. Real Madrid
7. Zenit Vs. Dortmund
8. Arsenal Vs. bayern Munchen

Ndeshja me e forte eshte...?

See More
No automatic alt text available.

Takim ne Meazza me ‘HISTORINE’.

Ne ndeshjen e pare ne San Siro te Erick Thohir, edhe perqafimi i ish-interistave: nje mozaik i moshes, fitoreve dhe historive brilante.

Vendi i takimit eshte San Siro, ajo qe ka qene stadiumi ku kane luajtur, qofte vetem per nje ndeshje ose sepse kane shkruar historine zikalter, okazioni eshte ndeshja Inter-Sampdoria: ata jane protagonistet te kaluares sone, te ftuar nga presidenti Erick Thohir per te pare ndeshjen dhe te zbresin ne fushe per t...e pershendetur publikun.
Jane nje mozaik modhe, fitoresh, historive brilante, edhe legjendare, ose me pak te njohura, por jane te gjithe te bashkuar nga ngjyrat zikalter: nga 756 ndeshje te Giuseppe Bergomi dhe 467 ndeshje te Tarcisio Burgnich me “Grande Inter” deri tek Marco Monti, ne moshen 79 vjec te Aurelio Milani tek “bashkekohoret” Luis Figo ose David Suazo.
Ne momentin ne te cilin presidenti i ri ka marre drejtimin e Shoqerise, eshte e pabesueshme sesi nje nga deshirat e tij ishte te zhvillonte nje ndeshje me Interforever, nje iniciative qe Francesco Toldo ka menduar per te formuar nje skuader me futbolliste qe nuk jane ne aktivitet. Nje skuader ideale, qe mbase do te luaje ndeshje miqesore, por do te tregoje, mbi te gjitha do te deshmoje, qe te veshesh bluzen zikalter eshte dicka me shume.
Te behesh pjese e historise, nje rrahje zemre, kapitulli, pak apo shume i gjate, te nje pasioni qe ka zgjatur 105 vjet dhe ka pasur 882 protagoniste ne fushe.

Ja dhe lojtaret qe do te jene prezente te dielen:

Dino Baggio
Salvatore Bagni
Giuseppe Baresi
Evaristo Beccalossi
Gianfranco Bedin
Mauro Bellugi
Giuseppe Bergomi
Nicola Berti
Alessandro Bianchi
Ivano Bordon
Tarcisio Burgnich
Nazzareno Canuti
Benito Carbone
Francesco Colonnese
Ivan Cordoba
Mario Corso
Luigi Di Biagio
Roberto Dioni
Angelo Domenghini
Riccardo Ferri
Fabrizio Ferron
Luis Figo
Alberto Fontana
Oliviero Garlini
Angiolino Gasparini
Maurizio Grosselli
Gabriele Gualazzini
Aristide Guarneri
George Juary
Astutillo Malgioglio
Giampiero Marini
Marco Materazzi
Sandro Mazzola
Mauro Milanese
Aurelio Milani
Marco Monti
Carlo Muraro
Leonardo Occhipinti
Paolo Orlandoni
Gianluca Pagliuca
Amerigo Paradiso
Giancarlo Pasinato
Marco Savioni
Alessandro Scanziani
Andrea Seno
Luis Suarez
David Suazo
Francesco Toldo
Marcelo Ze Maria

See More

Do te jap doreheqjen pas ndeshjes me Ajax. OK per ndryshimin e gjeneratave, por jo keshtu, duhet elegance. Largohem per nje arsye te qarte: demtim i rende i imazhit tim. Do te jap doreheqjen me ose pa marreveshje. E ardhmja? Me pare duhet te shfryj. Do te kaloje pak kohe para se te vendos."

-Adriano Galliani

Jeni dakord me fjalet e Gallianit?

Super gol Diego Costa

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close

Disa statistika per derbin e kryeqytetit:
135 Ndeshje. 40 barazime, 53 fitore Partizani, 42 Tirana.
196 gola kane shenuar "Demat e kuq", ndersa 158 "Bardheblute".
Fitoren me te thelle Partizani e ka arritur ne derbin e pare midis skuadrave, me 30 mars 1947, me rezultatin e thelle 8-0. Tirana e ka marre me 22 shtator 1985 me fitoren e bujshme 7-3.
Pas viteve 90' jane zhvilluar 48 derbi, me 25 fitore te Tiranes, 11 barazime dhe 12 fitore te Partizanit (69-48 golavarazhi ne f...avor te bardhebluve)
Partizani ne kete pjese te kampionatit ka 11 pike me golavarazh 6-3, ndersa Tirana 7 pike me golavarazh 2-6.
-Fitofte me i miri.

See More