Photos
Posts

Darmowy E-book - Portret w plenerze

Przyszedł czas żebym podzielił się z Wami moim e-bookiem!
Wiele osób zastanawiało się ile będzie kosztowała książka. Jak wiecie, traktuję ją jako trening przed ...wydaniem kolejnej, już na papierze.

Poza tym to ważne podstawy, które powinien znać każdy pasjonat fotografii. Dlatego daję Wam tę wiedzę całkowicie za darmo.

Jedynie o co Was proszę w zamian, to udostępnienie tego posta dalej. Chcę żeby jak najwięcej osób miało możliwość zdobyć zawartą w e-booku wiedzę. Nie zapomnij proszę o tym
____________________________
Chciałbyś robić lepsze zdjęcia portretowe w plenerze i podnieść swój fotograficzny warsztat? Ten e-book jest zdecydowanie dla Ciebie. Praktyczne porady i konkretne wskazówki poparte przykładami.

Przedstawiam w nim najważniejszą, podstawową wiedzę dotyczącą fotografowania ludzi w plenerze. To kompendium wiedzy, które powstało na podstawie moich doświadczeń, więc całość jest sprawdzona w praktyce, przez to rady tam przedstawione są maksymalnie użyteczne.

Nie prezentuję wiedzy, do której zastosowania potrzebny jest zaawansowany sprzęt. W zupełności wystarczy Ci to co masz, ponieważ wszystko co znajdziesz w środku jest po prostu uniwersalne.

Przejdź tutaj i pobierz książkę:
http://fotoblysk.com/e-book-portrety-w-plenerze-2/

See More
Chciałbyś robić lepsze zdjęcia portretowe w plenerze i podnieść swój fotograficzny warsztat? Ten e-book jest zdecydowanie dla Ciebie. Praktyczne porady
fotoblysk.com

Presety i lekcje z obróbki zdjęć w Lightroomie

NOWE PRESETY & LEKCJE SĄ JUŻ DOSTĘPNE 📷

Zestaw składa się z 10 różnorodnych ustawień, które pozwalają na osiągnięcie świetnych efektów kolorystycznych, tonalny...ch i jakościowych. Presety rustykalne, analogowe, filmowe, pastelowe, klasyki plenerowe, wariacje matowe oraz klimatyczne ustawienie czarno-białe! To wszystko w jednej paczce!

Do presetów głównych dodałem również 6 dodatkowych, odpowiedzialnych za redukcję szumów i dodawanie ziarna. Dzięki temu za pomocą jednego kliknięcia będzie można dokonać tej korekty.
-
🎬 Oczywiście presety to nie wszystko. Zestaw wzbogacony jest o praktyczne lekcje wiedo. Omawiam mój sposób pracy nad zdjęciami, który budowałem przez kilka lat pracy w programie. Dzięki temu presety stają się jeszcze bardziej użyteczne i uniwersalne. Prowadzi to do tego, że zestaw można samemu rozbudowywać o kolejne ustawienia (pokazuję jak w jednej z lekcji). Każdy szczegół pokazuję na filmach więc wystarczy tylko usiąść, oglądać i przenieść całość na swoje fotografie.
-
Podsumowując, w pakiecie znajdziesz:

10 różnorodnych i efektownych presetów do Lightrooma & Camera RAW,
film o tym jak zainstalować ustawienia do Lightrooma & Camera RAW
2h praktycznych lekcji obrazujących pracę z ustawieniami oraz przedstawiające mój sposób pracy nad zdjęciami,
film prezentujący zastosowanie narzędzi z zakresu korekt lokalnych, które są podstawą mojej obróbki,
film prezentujący zastosowanie poszczególnych sekcji i narzędzi Lightrooma, które pomagają w lepszej obróbce fotografii.

Dzięki takiemu połączeniu zyskujesz nie tylko ustawienia, które wykorzystasz w obróbce zdjęć ale również praktyczną i użyteczną wiedzę, która pozwoli Ci wycisnąć jeszcze więcej z Twoich fotografii.
-
Wiedzę, którą dzielę się w tym pakiecie zdobywałem przez kilka lat, przerabiając różne kursy, szkolenia oraz ucząc się na własnych błędach. W ten sposób oszczędzam Ci mnóstwo czasu i przekazuję esencję, która będzie dla Ciebie najbardziej wartościowa.

Nie pozostaje mi nic innego jak podać Ci link do pozostałych szczegółów zestawu i możliwości zakupu

🔴 -> http://sklep.fotoblysk.com/produkt/presety-lightroom-acr-1/
-

PS: Z tego miejsca chcę również serdecznie podziękować za Wasze nieocenione wsparcie przy tworzeniu zestawu. Dzięki Wam, ogrom pracy i serca, które włożyłem w ten projekt cieszy jeszcze bardziej!

PPS: Będę wdzięczny za każde udostępnienie tego posta. Dziękuję

See More
To zestaw, który znacząco ulepszy, usprawni i przyśpieszy obróbkę Twoich zdjęć oraz nada im niepowtarzalnego nastroju. Dzięki 10-ciu presetom i wiedzy zawartej w 2 godzinach lekcji, w końcu osiągniesz rezultaty, o jakich zawsze marzyłeś.
sklep.fotoblysk.com
Posts
Image may contain: text
FotoBlysk.com

📷WYRÓŻNIJ SIĘ Z TŁUMU - nie bądź jak wszyscy

To prawda stara jak świat, żeby się wyróżnić i być dostrzeżonym trzeba zrobić coś inaczej i mieć chociaż trochę or...yginalności.

W czasach internetu widzimy codziennie setki zdjęć, które zapadają nam w pamięci. Później przychodzi taki moment, że widzimy lawinę zdjęć różniących się od siebie tak drobnymi detalami, że gdyby autor nie byłby oznaczony, to uznalibyśmy, że wykonała je ta sama osoba.
-
Dlatego tak ważna jest oryginalność i unikalność.
-
Jako bloger i szeroko rozumiany internetowy twórca, prezentuję Wam różne pomysły na kreatywne zdjęcia. Oczywiście część z nich wyłapałem w internecie ale zawsze, do każdego pomysłu dokładam moje spojrzenie na świat. W ten sposób staram się do każdej fotografii dodać siebie.
-
Dlatego kiedy znajdziecie gdziekolwiek pomysł na zdjęcia, to nie kopiujcie go 1:1 ale zawsze dołóżcie coś od siebie, czujcie się twórcami a nie plagiatorami.
-
Jeżeli chcecie poczytać o różnych pomysłach na zdjęcia to zerknijcie do tego działu: http://fotoblysk.com/category/pomysly-na-zdjecia/
-
Opisy sesji zdjęciowych znajdziecie tutaj: http://fotoblysk.com/category/opisy-sesji/
-
PS: Podoba Ci się ta porada? Jeżeli tak, to udostępnij proszę tę grafikę dalej i zainspiruj innych! 📷📢

See More
Image may contain: 1 person, text
FotoBlysk.com

📷 ZOSTAW PRZESTRZEŃ TAM GDZIE OSOBA IDZIE/PATRZY #FotoPorady

To bardzo ważna zasada kadrowania, o której często wiele osób zapomina, przez co fotografie są czę...sto gorsze w odbiorze.

Zachowując wspominane miejsce, osoba fotografowana tak jakby "ma gdzie patrzeć" lub "gdzie iść". W przeciwnym wypadku, tej przestrzeni nie ma, a co za tym idzie, fotografia jest znacznie trudniejsza dla odbiorcy. Patrząc na takie zdjęcie, widzimy jak osoba fotografowana wręcz się obija o krawędź zdjęcia.
-
Oczywiście, wielu artystów świadomie łamie tę zasadę, ale stoi za tym wszystkim konkretny przekaz i wówczas całość ma sens.

Na początku jednak warto pamiętać o tej zasadzie i postępować zgodnie z nią. Wówczas fotografie z miejsca będą wyglądały znacznie lepiej.
-
Inne porady z fotografowania ludzie, znajdziecie w artykule o tym jak robić dobre zdjęcia portretowe: http://fotoblysk.com/jak-zrobic-dobry-portret/
-
PS: Podoba Ci się ta porada? Jeżeli tak to udostępnij proszę tę grafikę dalej i zainspiruj innych! 📷📢

See More

Film o tym jak czytać światło zastane za pomocą dłoni

Zastanawialiście się kiedyś jak szybko i skutecznie odczytać światło zastane i bezbłędnie względem niego ustawić osobę fotografowaną

Jest na to prosty, niesamo...wicie skuteczny, praktyczny a zarazem błyskawiczny sposób.

Kiedy przemieszczam się z miejsca na miejsce to niemalże w biegu odczytuję światło zastane i w mgnieniu oka ustawiam osobę fotografowaną względem niego.

W filmie mówię:
na czym polega ten sposób i jak z niego korzystać,
jak wygląda ten sposób w praktyce,
całość obrazuję na przykładach.

Zapraszam na film 🎬
https://youtu.be/WCtK1HI2yuY

PS: Nie zapomnijcie o subskrybcji kanału. Wówczas dostaniecie informację jak tylko wrzucę coś nowego

See More
Poradnik fotograficzny o tym jak czytać światło zastane a przez to robić lepsze zdjęcia. ► Facebook FotoBlysk: https://www.facebook.com/fotoblyskblog ► Prese...
youtube.com
Image may contain: 1 person, text
FotoBlysk.com

📷 KORZYSTAJ ZE ŚWIATŁA ZASTANEGO!
Ruszam z nową serią grafik! Tym razem będą to krótkie #FotoPorady
_______________
Marzeniem wielu pasjonatów fotografii jest... posiadanie lamp błyskowych i minimum kilku modyfikatorów światła. Są takie osoby, które dobre efekty fotograficzne utożsamiają tylko z tego typu oświetleniem.

A przecież światło zastane daje tyle możliwości! 🌞

Zwykłe światło z okna można zamienić na softbox. Z racji tego, że w domu każdy z nas ma kilka okien to do dyspozycji jest już kilka źródeł światła, które mogą imitować wspomniany modyfikator.

Więcej na ten temat pisałem w tym artykule: http://fotoblysk.com/naturalny-softbox-czyli-zdjecia-przy-…/

Jednak nie ograniczajmy się do domu. Światło zastane daje tyle możliwości, że głowa mała! Trzeba tylko wyłączyć w sobie tryb ograniczenia posiadanym sprzętem i uważnie patrzeć na światło i otaczający świat

Jeżeli brakuje Ci pomysłów na zdjęcia, koniecznie sprawdź ten artykuł:
http://fotoblysk.com/pomysly-na-zdjecia-w-plenerze/

PS: Podoba Ci się ta porada? Jeżeli tak to udostępnij proszę tę grafikę dalej i zainspiruj innych!

See More

E-book z Lightrooma do pobrania ZA DARMO

PREMIERA! E-book Lightroom Tipy & Triki już dostępny do pobrania

Już teraz, każdy z Was może całkowicie ZA DARMO pobrać książkę, w której zawarłem 16 różnych ...trików, które to znacznie ułatwiają pracę w programie Adobe Lightroom.

Każdy z nich zobrazowany jest graficznie oraz wzbogacony opisem, w którym piszę jak dany trik zastosować w praktyce. Takie połączenie sprawia, że przedstawione porady będziecie mogli zastosować podczas najbliżej obróbki zdjęć 🖥

W końcu wiedzę najlepiej od razu wdrożyć w życie

PS: Bardzo proszę o udostępnienie tego posta dalej. Wówczas książka będzie mogła trafić do jeszcze większej liczby osób. Dziękuję!

Zapraszam więc do zapoznania się z dodatkowym opisem oraz pobrania E-booka
http://fotoblysk.com/lightroom-poradnik-pdf-ebook/

See More
Program Adobe Lightroom to bardzo rozbudowane narzędzie, które kryje w sobie wiele ciekawych funkcji i opcji. Jednak żeby je wszystkie odkryć, trzeba poświ
fotoblysk.com

Zbiór darmowych programów do obróbki zdjęć!

NOWY artykuł, na który wiele osób czekało! 🔥🔥🔥

Zbiór i zestawienie darmowych, przyzwoitych programów do obróbki zdjęć i edycji graficznej w formie artykułu z op...isami, screenami oraz linkami do stron producenta.

Jeżeli nie chcesz inwestować w drogie oprogramowanie to warto zwrócić uwagę na całkowicie darmowe pozycje, które również warte są uwagi.

Całość kończę podsumowaniem, w którym podpowiadam z jakich narzędzi korzystałbym w mojej codziennej pracy 🖥

PS: Chciałbym żeby materiał dotarł do jak największej liczby osób, dlatego proszę Ci o udostępnienie tego zestawienia dalej, pomagajmy innym
#promujFotografię

Link do materiału:
http://fotoblysk.com/darmowe-programy-do-obrobki-zdjec/

See More
Wielu pasjonatów fotografii nie czuje potrzeby inwestycji w oprogramowanie do edycji fotografii, dlatego niektórzy zadają pytanie o darmowe programy do obró
fotoblysk.com
Image may contain: 1 person, text
FotoBlysk.com

Startuje kolejna seria Foto-Grafik 📸
Tym razem będą to rozmaite pomysły i sposoby na kreatywne fotografowanie.

W pierwszej z nich, stary i sprawdzony sposób n...a naturalny efekt miękkości. Wystarczy bezużyteczny filtr lub kawałek szkła i odrobina kremu/wazeliny.

Szczegóły wykonania, parametry ekspozycji i opis na blogu
http://fotoblysk.com/efekt-miekkosci-i-rozmycia/

Oczywiście, taki efekt można uzyskać również w postprocesie ale jestem zwolennikiem fotografowania, w którym robimy większość rzeczy podczas sesji a nie przed komputerem.

PS: Podoba Ci się ten pomysł? Podziel się nim ze swoimi znajomymi klikając "udostępnij"
#promujFotografię

See More

Marketing fotografa online - darmowy poradnik o podstawach działań w internecie.

Artykuł, na który wiele osób czekało z wielką niecierpliwością! 🔥

Marketing w fotografii to bardzo ważny element, którego nie warto pomijać. Wiele osób jednak b...łądzi w tym temacie jak we mgle, dlatego przychodzę z pomocą i dzielę się moim doświadczeniem, które zdobyłem pod okiem najlepszych.

To pierwsza część artykułu z tej serii. Prezentuję w niej podstawowe porady, które dotyczą własnej strony internetowej oraz prowadzenia facebooka. Wszystko tak aby docierać do jak największej grupy osób oraz prezentować się profesjonalnie.

Z artykułu dowiesz się:
dlaczego strona internetowa jest najważniejsza,
jak ważny jest jej odpowiedni podział i jak go zrobić,
co zawrzeć na własnej stronie,
jak dobrze skonfigurować fanpage na facebooku,
jak docierać do nowych klientów i kierować ruch na własną stronę,
i wiele innych.

Konkretny artykuł na temat marketingu fotografa online. Zapraszam do czytania

PS: Jeżeli materiał jest dla Ciebie wartościowy, pamiętaj żeby udostępnić go i podzielić się nim ze swoimi znajomymi.

http://fotoblysk.com/podstawowy-marketing-online-fotografa/

See More
Marketing fotografa to jeden z najważniejszych elementów tworzenia biznesu w tej branży. W naszych czasach, marketing często ściśle wiąże się z interne
fotoblysk.com

Film o tym jak dowolnie modyfikować kolory w Lightroomie w łatwy i efektywny sposób.

Poradnik Adobe Lightroom!

Film, w którym pokazuję jak w łatwy i efektywny sposób zmieniać kolory w Lightroomie. Wszystkie funkcje pokazuję na konkretnych przyk...ładach i nie tylko na ujęciach kolorowych ale również czarno-białych (!).

Z filmu dowiecie się:
jak zmieniać nasycenie, barwę i jasność wybranego koloru,
jak robić to w sposób automatyczny (jeżeli nie wiemy jaki kolor jest w danym miejscu),
jak wykorzystać tę funkcję w zdjęciach czarno-białych.

Zapraszam do obejrzenia!
https://youtu.be/sA5p-dNXQ7o

See More
► Presety Lightroom i ACR & Lekcje z obróbki: http://sklep.fotoblysk.com/produkt/presety-lekcje-lightroom-acr/ Ten film to tutorial Adobe Lightroom pokazując...
youtube.com

Oficjalna premiera presetów do Adobe Lightroom oraz Adobe Camera RAW & Lekcje wideo!

To zbiór 10 presetów w unikalnym stylu, dzięki którym osiągniesz wymarzone ...kolory na swoich fotografiach w mgnieniu oka.
Stworzone na podstawie mojej wieloletniej pracy nad obróbką zdjęć. Są więc dopieszczone oraz przede wszystkim maksymalnie użyteczne i konkretne.

Każdy preset to odmienny i niepowtarzalny efekt, który zmieni Twoje zdjęcia i nada im świetnego klimatu. Zmieniają nie tylko kolory ale również tonację, co prowadzi do perfekcyjnych rezultatów.

Jednak w paczce jest coś więcej!

W zestawie znajduje się:
Zestaw 10 presetów (7 kolorowych i 3 BW) do Adobe Lightroom 4-6, CC i Adobe Camera Raw 7-9,

Instrukcja instalacji w formie filmu (online) oraz PDF - z łatwością zainstalujesz presety dzięki prostej i przejrzystej instrukcji,

Omówienie i przykładowe zastosowanie ważnych narzędzi z zakresu korekcji lokalnych w programie Adobe Lightroom & ACR - film 20 minut (online),

Lekcje obsługi presetów w formie 10 filmów (1h 28min online) - poradniki, w których pokazane jest ich praktyczne zastosowanie na konkretnych fotografiach (materiały z Adobe Lightroom).

Więcej szczegółów i możliwość zakupu na stronie:
http://fotoblysk.com/presety-lightroom-i-camera-raw-lekcje/

PS: Dziękuję za Wasze wsparcie, ciepłe słowa, które motywowały mnie do pracy oraz pomoc w stworzeniu tak dobrej rzeczy.

See More
Po kilku miesiącach pracy, w końcu mogę udostępnić Wam klimatyczne presety do Adobe Lightroom & Camera Raw oraz praktyczne lekcje z ich wykorzystania!
fotoblysk.com

Wystawa Fotograficzna "Irlandia Polnocna w Oczach Polakow". Oprocz czesci konkursowej, wystawa zdjec Lukasza Ludziejewskiego (na forum robak), z zamieszek, z nocy kulturowych, z wyscigow mini-motocyklowych, itd. Wstep wolny. Artcetera Studio, 43b Rosmarry Street, Belfast.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
432 Views
432 Views
Cooltura Organisation

Our exhibition is now on. Northern Ireland through polish eyes. More info about event: https://www.facebook.com/events/692200640952264/ Join us! It's free!

Budżetowy zestaw strobingowy na start.

Niesamowicie wiele osób chce rozpocząć przygodę z fotografowaniem z lampą błyskową wyzwalaną zdalnie. Wiele głosów w sieci woła, że na start trzeba wydać kilka ...tysięcy.

Oczywiście można zacząć znacznie taniej, a równie efektywnie. Trzeba tylko wiedzieć, co się sprawdzi, a co nie. W tym miejscu przychodzę z pomocą i na bazie mojego doświadczenia poprowadzę Was w świat strobingu.

W artykule, pokazuję jak skompletować bardzo efektywny zestaw do błyskania, dzięki którem osiągniecie świetne rezultaty, nauczycie się panować nad światłem oraz dobrze wykorzystywać możliwości sprzętu.

Z materiału dowiecie się:
co to jest strobing,
wady/zalety,
kompletowanie sprzętu krok po kroku,
praktyczne fotografowanie z opisanym zestawem (poradnik),

Zapraszam do konkretnego artykułu, który pomoże Wam wejść w świat błysku
http://fotoblysk.com/strobing-poradnik-budzetowe-blyskanie/

PS: Bardzo ważne, jeżeli artykuł jest dla Ciebie wartościowy to udostępnij proszę ten post.

See More
Większość pasjonatów fotografii portretowej, którzy nie mają doświadczenia w robieniu zdjęć ze zdalnie wyzwalaną lampą błyskową, chciałoby spróbo
fotoblysk.com
Image may contain: 1 person, sitting and text
FotoBlysk.com

Za sprawą Beauty Disha z gridem powstały klimatyczne i kontrastowe ujęcia studyjne.

Na kadrze z backstage możecie zobaczyć jak wyglądało ustawienie światła.

D...o wykonania zdjęć wykorzystałem:
Beauty Dish 70cm + grid,
Białe tło.

PS: Udostępnij tę grafikę dalej i zainspiruj innych
#promujFotografię

Szczegóły wykonania zdjęcia, parametry ekspozycji i inne ważne informacje we wpisie na blogu: http://fotoblysk.com/kontrastowe-zdjecia-studyjne-z-beauty…/

See More

Film o fotografii opartej na technice mokrego kolodionu.

NOWY ODCINEK!

Prezentuje Wam nowy film, w którym możecie zobaczyć fotografowanie techniką mokrego kolodionu w wykonaniu Piotrek Radecki - Ambrotypy. Technika t...a ma swój początek w XIX-tym wieku!

Cały film jest niesamowicie inspirujący, a cały proces bardzo ciekawy. Zobaczycie jak wygląda wykonanie zdjęć tym sposobem, dowiecie się jakim sprzętem fotografuje Piotr oraz jak powstaje zdjęcie; począwszy od przygotowań aż po efekt końcowy.

W filmie znajdziecie:
ujęcia z ciemni
backstage z wykonania zdjęcia
sprzęt Piotra
portfolio Piotra

Zapraszam do obejrzenia

https://youtu.be/8UY_A9iCxac

See More
Inspirujące zdjęcia i proces powstania zdjęć wykonanych techniką kolodionową przez Piotra Radeckiego. Proces powstania zdjęć od A do Z. Kliknij "Pokaż Więcej...
youtube.com
Image may contain: 2 people, people smiling, text
FotoBlysk.com

Modowe ujęcia z charakterystycznym światłem, które uzyskałem za sprawą dwóch lamp błyskowych.

Na ujęciu z backstage możecie zobaczyć jak wyglądało ustawienie ś...wiatła.
Do wykonania zdjęć wykorzystałem:
Beauty Dish 70cm + grid,
Stripbox 120x30,
Niebieski filtr DIY.

PS: Udostępnij tę grafikę dalej i zainspiruj innych
#promujFotografię

Szczegóły wykonania zdjęcia, parametry ekspozycji i inne ważne informacje we wpisie na blogu: http://fotoblysk.com/sesja-dzieci-w-studio/

See More