Photos
Videos
W Będzinie - 15 kwietnia 2016 r. - już po raz dziesiąty odbył się wiosenny happening "Dla Ciebie żonkil, dla chorego nadzieja" organizowany przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Będzinie. Nad wydarzeniem patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Będzin Łukasz Komoniewski oraz Starosta Powiatu Będzińskiego Arkadiusz Watoła. Wśród przybyłych gości w wydarzeniu wziął udział m.in. Rafał Adamczyk - Wiceprezydent Miasta Będzin. Licznie przybyła również młodzież z będzińskich szkół (I LO im. M. Kopernika, III LO im. C.K. Norwida, Miejski Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 11). To właśnie ich występy artystyczne uświetniły happening. Po zakończeniu części artystycznej młodzież rozpoczęła zbiórkę. Kwesty żonkilowe trwały cały weekend. Wśród wolontariuszy byli uczniowie zarówno szkół będzińskich jak i młodzież z Bobrownik, Dobieszowic, Psar, Rogoźnika, Siemonii, Sączowa, Czeladzi. Zaangażowanie tak wielu osób przyniosło niesamowity rezultat w postaci uzbieranej kwoty w wysokości 11 342, 34 zł !!! Po raz kolejny tak spektakularny efekt zawdzięczamy ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie oferują swoją pomoc. Pragniemy Wam serdecznie podziękować!
5
Pora na podsumowania ... :) W dniach 8 i 10 kwiecień 2016 r. odbyła się VIII kwesta żonkilowa w Wojkowicach. W czasie dwudniowej zbiórki wolontariusze zebrali kwotę 3 783,10 zł! W kweście tej uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych oraz z Gimnazjum w Wojkowicach. Od lat w ZSOiT opiekunem wolontariatu jest Lidia Musiał - Radna miasta i pedagog tej szkoły. W piątkowej uroczystości udział wzięli m.in. poseł na sejm RP Waldemar Andzel i Starosta Będziński Arkadiusz Watoła. Dziękujemy władzom miasta, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych - p. Annie Augustyńskiej oraz p. Lidii Musiał za 8 letnią współpracę z Fundacją "Pro Salute". Natomiast wszystkim wolontariuszom i mieszkańcom miasta Wojkowice składamy podziękowania za czynny udział w akcji i okazane wsparcie! Dobro powraca z podwójną mocą!
11
Podczas, gdy większość polskich rodzin przygotowuje się do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia, my wspominamy spotkanie przy wigilijnym stole pracowników Fundacji „Pro Salute”. O atmosferę bożonarodzeniowych kolęd zadbał zespół folklorystyczny „Dąbrowa” z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. Dziękujemy Pani Agnieszce Dróżdż-Kobus - akompaniatorowi zespołu, występującym dzieciom i wszystkim osobom zaangażowanym w przepiękny występ bożonarodzeniowy. A naszym pracownikom za przybycie i wspólnie spędzony czas.
3
Posts

A już jutro...
Koncert z okazji 10-lecia współpracy z Miastem Wojkowice

Image may contain: flower, text and nature

Wojkowice, zaczynamy już dzisiaj! Pogoda nam sprzyja! ☀️🌞☀️
Okazja do wsparcia Hospicjum Fundacji "Pro Salute" będzie też w najbliższą niedzielę pod kościołami.

Image may contain: flower
Posts