Galerie Architektury Brno se kontinuálně věnuje prezentaci současné české a světové architektury a historii architektury.
People
4,785 likes
1,002 visits
Visitor Posts
Posts

KAM vyhlásila prázdninovou fotosoutěž, jejíž cílem je ukázat místa, která spojují estetiku s funkčností, místa, která v Brně chybí a která by si zde obyvatelé dokázali představit. Zachyťte v České republice i v zahraničí zajímavá místa a detaily.

Soutěžíme ve dvou kategoriích:

- „Místo plné života“ - tato kategorie má za cíl ukázat atraktivní místo, které na vás zapůsobilo, na které se chcete vracet a které vám v Brně chybí. K fotografii doplňte, proč je tento prostor pro vás... nevšední a zajímavý.

- „Kouzlo detailu“ - vás nabádá k zastavení a rozhlédnutí se kolem sebe. Vyfoťte kouzelný detail, který vás zaujal na dovolené nebo při vašich cestách. Na fotografii zachyťte, jak detail doplňuje dané místo a jak do něj zapadá. Opět fotografii doplňte místem, kde jste ji pořídili.

Soutěž probíhá od 4. 7. 2017 do 15. 9. 2017 (událost bude pravidelně prodlužována). Do každé kategorie můžete zaslat maximálně tři fotografie, celkem tedy max. šest fotografií.

Soutěžní fotografie zasílejte na email: nawrath.martin@kambrno.cz. Do předmětu emailu uveďte fotosoutěž KAM a nezapomeňte uvést svoje jméno, příjmení, kontakt a emailovou adresu. Tříčlenná porota následně vyhlásí tři nejlepší fotografie z každé kategorie, na výhru se tedy může těšit celkem šest z vás.

1. místo: večeře s ředitelem Kanceláře architekta města Brna, doc. Ing. arch. Michalem Sedláčkem a s vedoucím oddělení Veřejný prostor KAM Ing. et Ing. arch. David Mikuláškem, propagační materiály KAM (taška, tričko, diář, klíčenka)

2. místo: večeře s ředitelem Kanceláře architekta města Brna, doc. Ing. arch. Michalem Sedláčkem a s vedoucím oddělení Veřejný prostor KAM Ing. et Ing. arch. David Mikuláškem, propagační materiály KAM (taška, tričko, diář, klíčenka)

3. místo: propagační materiály KAM (taška, tričko, diář, klíčenka)

Kompletní zadání naleznete zde: http://kambrno.cz/…/…/inspirace_pro_BRNO_FOTOSOUTĚŽ.docx.pdf

See More
JUL18
Jul 18 - Jul 31Kancelář architekta města BrnaBrno, Czech Republic
12 people interested

AALTOVA PŘÍRODA /// Fotoreport z vernisáže výstavy
FOTO: Martin Vlček report & commercial foto www.martinvlcek.com //

Photos
Videos
Architekt Ivan Ruller /// 13.12.2013-31.1.2014
8
8+8 right now!
1
Right now!
9
Reviews
13 Reviews
Tell people what you think
Petr Konrád
· May 20, 2016
Vždycky se tu najde zajímavá výstava.
Posts

finišujeme pro vás výstavu Aaltova příroda - vernisáž již zítra v 18.00 v GAB!

Image may contain: indoor
Galerie Architektury Brno updated their cover photo.
Image may contain: outdoor
Galerie Architektury Brno updated their cover photo.
Image may contain: outdoor

Brněnská repríza výstavy připravené Kabinetem architektury v Ostravě ve spolupráci s Universitou Aalto v Espoo ve Finsku. Výstava se zaměřuje na méně známé a lehce opomíjené období v tvorbě architekta Alvara Alto, u něhož se ve 30.letech projevil velký zájem o tradiční japonskou architekturu.

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy AALTOVA PŘÍRODA v úterý 11. července 2017 v 18.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno.

Výstava bude otevřena úterý – neděle od 10.00 do ...18.00 hodin a potrvá do 13. srpna 2017. Vstupné na výstavu je dobrovolné.

Alvar Aalto byl finský architekt a designér, jehož dílo mělo neobyčejně široký rozsah nejen v oboru architektury, ale také designu - nábytku, skla či šperků.

Jeho fascinace tradiční finskou architekturou, kosmopolitní založení a hledání rovnováhy mezi člověkem, přírodou a stavbami, ho zavedly k japonské stavební tradici, které zcela podlehl. Ačkoli sám Japonsko nikdy nenavštívil, jeho sbírka knih o japonském umění a architektuře jsou důkazem jeho zájmu a hlubokých teoretických znalostí.

Aalto inspirován myšlenkami a ideály tradiční japonské architektury hledal v době standardizace návrat k přírodě, člověku. Humanizace moderní architektury, individualismus, či kvalitní řemeslné zpracování, jsou ideály, jež se spojeny s finskou tradicí propisují do jeho staveb z 30.let.

„Jejím cílem je podtrhnout významné změny a vývoj Aaltovy filozofie v přístupu k architektuře a designu. Předvádí rovněž vybrané obrázky z Aaltových studií japonské architektury a klíčové dokumenty dokládající jeho vnímání finské lidové architektury s poukazem na analogii mezi Aaltovým pohledem a jeho prezentací lidové stavitelské tradice v Japonsku a Finsku. Dvě nejvýznamnější ukázky syntézy přejatých myšlenek a vzorů představuje Aaltův návrh vlastního domu a studia Munkkiniemi (1936) a vila Mairea (1939).“
(Kabinet architektury Ostrava)

Výstava vznikla v rámci mezinárodního festivalu architektury, designu a umění Archikultura 2017 pořádaném ostravským Kabinetem architektury.

Více informací:
http://kabinetarchitektury.cz/aaltova-priroda-aaltos-natur…/

Výstava vznikla za podpory hlavního partnera Galerie Architektury Brno:
ALUPROF / www.aluprof.eu

See More
JUL11
Tue 6:00 PM UTC+02Galerie Architektury BrnoBrno, Czech Republic
177 people interested

„Když za námi přijel budoucí investor Aatriového domu svým Porsche Carrera do ateliéru v nevytápěném sklepě rodinného domu, zapochyboval. Povídáme si, venku sedí dva psi a pozorují nás sklepním okénkem. Šílené," vypráví polský architekt Robert Konieczny o návrhu domu, jehož jediná fotka obletěla celý svět ...

„Když za námi přijel budoucí investor Aatriového domu svým Porsche Carrera do ateliéru v nevytápěném sklepě rodinného domu, zapochyboval. Povídáme si, venku sedí dva psi a pozorují nás sklepním okénkem. Šílené. Vyžádal si od nás koncept projektu s tím, že smlouvu podepíše pouze v případě, že se mu b...
earch.cz
Galerie Architektury Brno updated their cover photo.
Image may contain: plant, outdoor and nature

Zveme Vás na výstavu fotografií Adolfa Jebavého - vernisáž se uskuteční zítra 29.června 2017 v 18.00 v Galerii Architektury Brno

JUN29
Jun 29 - Jul 7Galerie Architektury BrnoBrno, Czech Republic
18 people interested

„[...] Zároveň by však architekt nikdy neměl zapomínat na socio-kulturní aspekt jeho práce, nezapomínat, že při navrhování nejde jen o místo samotné, ale především o osoby a komunity, které toto místo budou využívat! [...]“
(úryvek z doprovodného textu k videu)
— Karolína Kripnerová • 1990 • architektka na volné noze, Praha • Architekti bez hranic • FA ČVUT
— Jakub Mikuláštík • 1990 • designér na volné noze, Praha • Architekti bez hranic

...

Jaké další příspěvky můžete vidět na výstavě Drazí architekti…?
Otevřeno do 27. 6., každý den kromě pondělí 10:00–18:00, takže dnes a v úterý poslední možnost výstavu zhlédnout!

foto: Martin Vlček report & commercial foto

See More
Image may contain: one or more people and text

„[...] Za rozvojem města si představujeme stavbu budov a silnic místo toho, abychom viděli růst spokojenosti s městských životem, růst vzdělání a rozvoj lidského potenciálu, které nakonec vedou k lepším pracovním místům, která nám zajistí dlouhodobou prosperitu. [...]“
Lukáš Makovský • 1988 • architekt, Praha • Kancelář strategie a rozvoje IPR Praha

Co dalšího se můžete dozvědět na výstavě Drazí architekti…?
Otevřeno každý den kromě pondělí 10:00–18:00.

... See More
"[...] for the development of the city, we imagine building buildings and roads instead of seeing the growth of satisfaction with urban life, the growth of education and the development of human potential, which ultimately leads to better jobs that will ensure long-term prosperity. [...]" - @[1399726101:2048:Lukáš Makovský] • 1988 • Architect, Prague • Office of strategy and development ipr Prague What else can you learn at the @[283368738801499:844:Drazí Architekti...] exhibition? Open every day except Monday 10:00-18:00. Photo by: @[1579703665624590:274:Martin Vlček Report & commercial foto]
Translated
Image may contain: 1 person, screen and indoor

FOTO: Michaela Nováková // 21. června 2017 proběhla druhá diskuse k probíhající výstavě Drazí architekti… v Galerie Architektury Brno. Diskutujícími byli architektka Maria Topolcanska, urbánní socioložka Slavomíra Ferenčuhová a architekt Szymon Rozwałka. Výstavu Drazí architekti... můžete v brněnské Galerii architektury shlédnout do 27. června 2017

„[...] Architekt-tvůrce často musí zpochybňovat nejen vlastní dílo, ale už samotné zadání. [...]“
— Jan Hora • 1987 • architekt, Znojmo • ORA • FA VUT

Více na výstavě Drazí architekti…
Otevřeno každý den kromě pondělí 10:00–18:00.

JUN13
Jun 13 - Jun 27Galerie Architektury BrnoBrno, Czech Republic
116 people interested

„[...] Mesto môže fundamentálne meniť svoj obraz iba skrz politiku. Tým pádom sa aj architektúra mesta musí spolitizovať, byť si vedomá ideologického rámca a diskurzu. Na to, aby architekti mali fundamentálny dosah na mesto (alebo akékoľvek osídlenie), nemôže architektúra vystupovať ako nepolitická. [...]“
Martin Jančok • 1978 • architekt, Bratislava • PLURAL
Michal Janák • 1987 • architekt, Bratislava • PLURAL

Jak reagovali na výzvu o roli profese architekta jiní? Přijďte se dozvědět z 33 příspěvků ve formě textů, videí, kreseb či plakátů na výstavu Drazí architekti… nebo se ptejte přímo Márie Topolčanské, Petra Leška, Slavomíry Ferenčuhové nebo Szymona Rozwałky v rámci Drazí architekti… / diskuze #2. Začínáme již zítra od 18:00 hodin!