Posts

GAZETA LIRIA - Shqiptarët në protesta pas mbylljes së bastores ilegale në Austri -

Pasi që autoritetet e qytetit Vöcklabruk kanë mbyllur një bastore, një numër shqiptarësh kanë zhvilluar një protestë të palejuar para shtëpive private të zyrtarëve të qytetit, shkruan wocenblick.at. Sipas portalit, kjo protestë ishte përpjekje për t’i frikësuar punonjësit në f...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Fjolla shfaq gjoksin dhe të pasmet në dasmë -

Fjolla Morina është një ndër emrat më të komentuar në shtypin rozë. Kjo për shkak të linjave bombastike që posdeon, e të cilat nuk ngurron t’i ekspozojë në rrjete sociale, shkruan lajmi.net. Mbrëmë, Fjolla ka qenë e ftuar në një dasmë ku i shfaq tejet elegante në fustanin e zi...
gazetaliria.com
Photos
Videos
Pamjet ekskluzive tė pėrplasjes me armė zjarri në qytetin e Vlorës.
253
261
Guri, gërshërë, fletë :P
34
62
Macja e cilës shoqe është kjo ?
30
59
Posts

GAZETA LIRIA - Ka rënë leximi i librave, Lottie e zhveshur ju motivon për të lexuar -

Lottie Moss ka pozuar nudo si pjesë një fushatë për të motivuar të rinjtë për të lexuar libra më shumë Ajo kohëve të fundit ka lansuar edhe një fushatë të modës për të motivuar të tjerët se pse duhet të lexojnë më shumë. Motra e vogël e supermodelës veterante Kate Mos ësh...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Vajzën e Verës dhe Timos e njihni, por nipat i keni parë? -

Janë një nga çiftet më të dashur të ekranit dhe një fakt të tillë e dëshmojnë gjithnjë. Por këtë herë nuk do të ndalemi tek regjisorja Vera Grabocka apo tek bashkëshorti i saj aktori Timo Flloko, por tek vajza e tyre. Në këtë foto e shohim Linda, e cila prej kohësh jeton në SHB...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Infeksionet rrisin rrezikun e sulmit në zemër dhe tru -

Pacientët të cilët shpesh vuajnë nga infeksioni kanë një rrezik më të lartë që të përjetojnë sulm në zemër ose tru në vitet e ardhshme, sipas studimit të shkollës mjekësore “Aston” të Universitetit Cambridge. Në hulumtim theksohet se qindra e mijëra njerëz të cilët kanë...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Përçarje mes dyshes, Butrint Imeri heq dorë nga Kiara Tito? -

Pas puthjes që i dha në njërin prej emisioneve të saj u diskutua gjerë e gjatë për një lidhje të mundshme mes Butrint Imerit dhe Kiara Titos. Atëkohë për lajmi.net Butrinti pati deklaruar se Kiara-n e ka mike shumë të mirë dhe se nuk ka diçka më shumë me të por më vonë duket seR...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Në Gjilan do të duhej të mbahet takimi i përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe Maqedonisë -

Shkruan: Refik Hasani Anamorava ka një rëndësi tejet të posaçme, pasi dallohet me disa karakteristika që e dallojnë nga Rajonet tjera, në radhë të par përmes Gjilanit lidhet, Kumanova e Likova. Gjilani si një trekëndësh ka mbetur Rajoni më i pa zhvilluar dhe më i prapambeturi në shu...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Nëse vuani nga djersa gjatë natës, nuk jeni vetëm – 30% e femrave e përjetojnë këtë fenomen -

Imagjinojeni skenën: Shkoni në shtrat herët, e veshur me pizhamet e preferuara… vetëm për t’u zgjuar në orët e hershme të mëngjesit nga i ftohti dhe e mbuluar me djersë. Nuk keni pasur ankthe dhe dhoma e fjetjes nuk është aq e nxehtë sa për t’ju djersitur, transmeton Telegrafi. P...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Me këto veprime do të bëni një vajzë për vete! -

Kryesisht meshkujt kanë frikë kur u pëlqen ndonjë vajzë, dhe nuk mungojnë rastet kur takimi shndërrohet në katastrofë totale. Është mirë të dini se si merrni qëndrim dhe në cilën mënyrë ta joshni vajzën, e cila ju ka pëlqyer, madje edhe pa asnjë fjalë të vetme Nëse jeni duke ...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Ilda Bejleri çon në gjyq Mustafa Nanon -

Tashmë duket se konflikti mes Ilda Bejlerit dhe Mustafa Nanos sa vjen edhe shtohet. Ashtu siç e kemi parë ishte pikërisht gazetari Nano i cili në emisionin e tij “Provokacija” e konsideroi si vulgare veshjen e moderatores duke cilësuar se ky lloj nuditeti është i tepërt në ekran. Kët....
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Dafina Zeqiri e ‘zjarrtë’ para pasqyrës në imazhin e fundit -

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri ka provokuar sëish nëpërmjet një fotografie. Këtë e ka bërë në llogarinë e saj në Instagram aty ku është shumë aktive, shkruan lajmi.netNë foton e publikuar Duffye ka zbuluar barkun seksi dhe një pjesë të gjoksit por në pah i ka vënë edhe tatu...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Dita që Lionel Messi vendosi të qëndrojë në Barcelonë -

Lionel Messi sot është model i shumë fëmijëve në botë, që dëshirojnë të bëhen ose t’i arrijnë sukseset e tij. Por, për të ardhur deri në këtë ditë, pesë herë fituesi i Topit të Artë ka pas një rrugë të vështirë. Gjithçka filloi kur ai ishte në fazën testuese te Barce...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Në cilën pozitë duhet të flini nëse keni probleme me sinuset: Si ta eliminojmë këtë problem -

Kjo është pozita në të cilën duhet të flini për të zgjidhur problemin me sinuset! Gjumi është shëndet për organet tona dhe për shëndetin mendor, mirëpo pakkush e di që pozita e caktuar në të cilën flini mund t’ju ndihmojë që t’i luftoni me infeksionin e sinuseve. Nëse ndonj...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - ‘Xhakarta’ e ka bërë ndryshimin drastik, nuk do ta njihni -

Roli i Xhakartës në serialin O Sa Mirë, ka bërë bujë të madhe. Aktorja, Arta Elezaj, me bukurinë dhe talentin e saj, ka arritur që për një kohë të shkurtë të i rrëmbejë zemrat e shumë adhurueseve, përcjell oravip.Ndryshe Xhakarta njihet edhe si kaçurrelja e serilait, pasi flokët...
gazetaliria.com

GAZETA LIRIA - Serbia kundër Shqipëtarëve katolik të Luginës së Preshevës pas viteve të 90-ta! -

Shkruan: Skender Jashari Kalvari i Shqipëtarëve katolik të Luginës së Preshevës, nuk është kalvarë thjesht që kanë përjetu besimtarët e një feje-besimi, kjo tejkalon atë është më i rëndë, ky kalvarë është kumulim i kalvareve për Komb, Bindje politike dhe Besimit. Fillimisht, ...
gazetaliria.com