Photos
Reviews
Geek tr&ové has no reviews yet.
Tell people what you think
Posts
Kamarád mi  před časem u sebe doma ukázal mapu. Visela na zdi a byly v ní napíchané barevné vlaječky. Můj tázavý pohled ho pobavil a vysvětlil mi
michalblaha.cz

"Geek trampové jsou všímaví a vnímaví k okolnímu prostředí, avšak vykazují spíše menší míru environmentálního vědomí. Jejich obecný postoj k přírodě bychom mohli nalézat v určité emoční náklonnosti k přírodě a mírnému submisivnímu postoji." Tak nás hodnotí Magda Svobodová ve své diplomové práci "Geek trampové a jejich vztah k přírodě i krajině".

Posts

Přátelé, geekové a turisté, nechcete se přidat na tůru Šumavou, kterou pořádá Martin Matějka? Ještě by se jim někdo hodil.

JUL19
Fri 12:00 AM UTC+02Jižní Čechy
10 people interested

Jestli někdo jedete na UXCE do Berlína, připojte se k našemu tradičnímu výletu. Tentokrát si projdeme kraj bažin a kanálů Spreewald. Výchozím místem je Lübbenau, trasa bude dlouhá přibližně 20 km.

MAY25
Fri 10:00 AM UTC+02Lübbenau (Spreewald)
3 people went

Přidali jsme záložku s mapou všech dosud uskutečněných výletů.

Geek tr&em není ten, kdo umí za deště rozdělat oheň, ale ten, kdo si jej zapne na mobilu a dokáže se z něj ohřát. (Bible geek tr&ů)

Konečně praktický výrobek pro geek tr&y od renomovaného výrobce.

Victorinox has unveiled a Swiss army knife with a USB flash drive that holds 1 terabyte of data.
mashable.com

Moc hezká německá (ale v Česku plně funkční) mapa s vyhledáváním turistických a cyklistických tras. Routuje podle OSM, ale trasu zobrazuje i na mapách Googlu.

Ob Wandern, Fahrradtour oder Mountainbike - mit komoot findest du die besten Touren für dein iPhone, Andoid, GPS-Gerät oder als Karte
komoot.de

Sestaveno speciálně pro Geek tr&y z okolí mého nového domova. Pokud se na některé vypravíte, dejte vědět, rád se přidám. Marek

Už jsme viděli nabíječku pumpovací (vlastní ji Vlastimil Šantroch), ovšem nabíječku táborákovou jsme ještě neviděli. Pokud si ji někdo pořídíte, určitě se přijďte pochlubit.

Nabíječka japonské firmy Tes News Energy využívá termoelektrický jev. Pro nabíjení mobilních zařízení pod ní stačí rozdělat oheň. Co je to baterie? V encyklopedii najdete řadu vysvětlení, ale podle mne je to
vtm.zive.cz

Přes víkend jsem byl na výletě ve Štrasburku a v neděli jsem vyrazil autem do nedalekých Vogéz (pohoří mezi Alsaskem a Lotrinskem; nejvyšší vrcholky trochu přes 1000 m, většina okolo 700 m). Při tom jsem si znovu ověřil, že OpenStreetMap je často jedinou použitelnou on-line mapou pro turistiku v zahraničí.

 

Pár příkladů z míst, kde jsem byl (nadpisy... odkazují na živou mapu):

 

Mont Saint Odile

 

Oblast okolo Mont Saint Odile protkaná hustou sítí turistických stezek. Větší přiblížení ukazuje i všechny vyhlídky.Oblast okolo Mont Saint Odile protkaná hustou sítí turistických stezek. Větší přiblížení ukazuje i všechny vyhlídky.

 

Champ du Feu

 

Výborně zmapovaná rezervace Champ du Feu, nejvyšší místo, kde jsem byl (1099 m). Chybí jen parkoviště, které na mapu doplním.Výborně zmapovaná rezervace Champ du Feu, nejvyšší místo, kde jsem byl (1099 m). Chybí jen parkoviště, které na mapu doplním.

 

Výborně je zpracován i samotný Štrasburk. Díky OSM jsem našel nejen restaurace -- tam pomohl i FourSquare (14 specials jen ve Štrasburku!) -- ale i zajímavá muzea, neboť tam v sobotu byla muzejní noc.

 

Na androidu jsem používal aplikaci OSMAnd, do které si lze předem stáhnout mapy (jen celé země), a i když si je předem nestáhnete, kešuje je tak dobře, že vám ušetří dost peněz za datový roaming (přestože jsem do mapy koukal skoro pořád a mezitím se pilně čekoval na 4sq, utratil jsem jen něco málo přes 1100 Kč).

 

Snad se někomu tyhle zkušenosti budou hodit.

 

Marek

See More

Abychom vám dokázali, že na geektr&ské výlety nechodí jen samí chlapi, nabízíme fotografii ze sobotního výletu do Prokopského údolí, na které najdete hned čtyři geektr&ky. Vpravo je Sibiřanka, vlevo sedí Žirafka s Mozillou a pod její bundou spí dvouměsíční Anička. Jaro je v rozpuku, tak doufáme, že na další výlety se přidá i někdo z vás. (Foto: David Šmehlík)

Image may contain: one or more people, people sitting, child, shoes, grass, tree, outdoor and nature

Zkoušíme Mapy.cz pro Android. Turistická vrstva i s vyhledáváním turistických objektů funguje skvěle. Po nedávném vypnutí českých turistických mapových podkladů v jiných androidích aplikacích se tahle aplikace možná stane naším primárním orientačním nástrojem v terénu. Vyzkoušíme na výletě a poreferujeme. BTW Máme už přes 200 fanoušků. Děkujeme!

Seznam dnes vydal dlouho očekávanou Android aplikaci pro svou službu Mapy.cz. Aplikace pro Android umožňuje skoro to samé, co desktopová verze map. Kromě základního zobrazení mapy je k dispozici také letecká, historická a turistická včetně turistických tras a cyklotras. K dispozici jsou také informa...
svetandroida.cz

Na základě dat nasbíraných během nedělního výletu jsme do OpenStreetMapy doplnili polní a lesní cesty, lomy, několik skal a turistické cesty i rozcestníky. Zrovna v této oblasti před tím v mapě nic z toho nebylo.

Map data by OpenStreetMap (CC-by-SA); Hillshading by Hike & Bike Map last updated: 30 Mar 2011 About the map / Über die Karte
osm.lonvia.de

Takhle vypadá opravdu drsná geektr&ka. Ovšem pod tou drsnou slupkou skrývá se křehká a praktická žena, která nám navařila na celý včerejší výlet. Díky Žirafko! (Reklamní vložka: Všimněte si pěkného cestovního módního doplňku v podobě geektr&ského odznáčku od Bad Gees

No automatic alt text available.

Jednou jsi dole, jednou nahoře. Ano, i takhle může vypadat výlet Českým středohořím. Nejvyšší převýšení na trase (Varhošť) mělo 440 m a zvládlo ho s námi absolvovat i dvouměsíční miminko (a ještě si během stoupání pěkně pospinkalo). Jeho maminka Žirafka si od teď právem zaslouží být počítána mezi geektr&ky. Jednou lajk a třikrát Hurá.

No automatic alt text available.

Pokud už jste slyšeli o naší slavné inspekční cestě na "Stromy za chyby" od Kentica, zde se dozvíte o tomto geek-enviromentálním projektu více informací.

trees.kentico.com