Photos
Videos
życzenia noworoczne
46
3
Życzenia Noworoczne
55
Pokaz tańca ludowego w wykonaniu uczniów Liceum w Sadownem
34
Posts

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się szkolenie pt. "Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - charakterystyka wybranych działań".

Gmina Sadowne updated their cover photo.
Image may contain: outdoor, nature and water
Posts

Rada Rodziców Przedszkola w Sadownem pragnie podziękować wszystkim gościom balu charytatywnego. To dzięki Wam udało nam się zebrać kwotę, dzięki której już niedługo plac zabaw dla przedszkolaków wzbogaci się o nowe zabawki. Dziękujemy

W dniu dzisiejszym druhowie OSP Sadowne oraz gościnnie druhowie z OSP Ostrówek odbyli szkolenie z zakresu ratownictwa na lodzie. Po części teoretycznej wszyscy udali się nad nasze Kotło aby wziąć udział w części praktycznej.

W dniu dzisiejszym o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się szkolenie pt. "Obrót ziemią rolną po nowelizacji ustawy z dnia 11 kwietnia 2003r." zorganizowane przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Siedlcach.

Gmina Sadowne added 9 new photos to the album: Zakończenie inwestycji.

W dniu wczorajszym w Urzędzie Gminy Sadowne odbyło się podsumowanie inwestycji pn. "Budowa przydomowych mechaniczno-biologicznych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Sadowne". W trakcie spotkania przeprowadzono również szkolenie mieszkańców gminy uczestniczących w projekcie dotyczące prawidłowego użytkowania przydomowych oczyszczalni ścieków. W spotkaniu wzięli również udział: Wójt Gminy Sadowne Pan Waldemar Cyran, przedstawiciel Wykonawcy Pan Andrzej Chrostowski .
Przy...pomnijmy, że zadanie zrealizowano w ramach operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W ramach projektu wybudowaliśmy 51 sztuk instalacji na terenie całej gminy. Wartość inwestycji netto 658 996 zł (brutto 810 565,08 zł), dotacja 419 319 zł. Wykonawcą inwestycji jbyła konsorcjum firm IKAR SERVICE Krzysztof Jatczak oraz ECOHOUSEPRO Sp. z o.o., Sp. komandytowa z miejscowości Ławy.

See More
Gmina Sadowne added 84 new photos to the album: EkoWalentynki w Gminie Sadowne.

W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 r. zorganizowano VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!”. W tym roku do akcji przyłączyła się również Gmina Sadowne.
Od początku lutego baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektroniczny można przynosić do placówek oświatowych na terenie gminy, Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, a także do Urzędu Gminy Sadowne. Akcja trwa do 22 kwietnia.
W dniach 14-15 lutego postanowiliśmy nagrodzić ws...zystkie osoby, które do tej pory przyniosły nam baterie bądź inne elektrośmieci. Koordynatorzy z Gminy: p. Katarzyna Wiechowska i p. Karolina Klimek udały się do wszystkich placówek światowych w celu nagrodzenia najbardziej zaangażowane w akcje dzieci. Bo to dzięki nim udało nam się zapełnić wszystkie pojemniki na zużyte baterie. Po przybyciu do szkół każdy na zachętę dostał walentynkowego lizaka, a osoby zaangażowane w akcję otrzymały ekstra walentynkowe gadżety. Na ręce Pań Dyrektor z każdej ze szkół przekazaliśmy także podziękowania od Wójta Gminy Sadowne za mobilizacje uczniów i oczywiście przyłączenia się do akcji.
Pragniemy gorąco podziękować Panu Dominikowi Dobrowolskiemu za pomysł zorganizowania tej akcji, bo dzięki temu mogliśmy wziąć w niej udział. Dziękujemy również naszym darczyńcom, którzy ufundowali walentynkowe gadżety, które rozdaliśmy podczas Dnia Zakochanych. Dzięki Wam mogliśmy nagrodzić wszystkich, którzy zaangażowali się w nasza akcję.
Darczyńcy: Cukiernia „Marica” Ryszard Zawadzki, Adaren Sklep chemiczno-gospodarczy w Sadownem, Złoty Zakątek Studio Dekoracji, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Robert w Sadownem, Kwiaciarnia Barbara Filipiak, Gmina Sadowne, Sklep Topaz w Sadownem, MIMAR z Ostrowi Mazowieckiej, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Pani Ewa Janina Orzełowska, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne oraz Gminny Ośrodek Kultury.

A co do akcji….. Nie spodziewaliśmy się tak wielkiego zaangażowania wśród mieszkańców. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej mobilizacji. Mamy nadzieję, ze za rok dzięki naszej akcji zbierzemy jeszcze więcej baterii, zużytego sprzętu czy innego rodzaju elektrośmieci, dzięki czemu zatroszczymy się o Ziemię. Codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

Jeszcze raz dziękujemy 

See More
Image may contain: 6 people, people smiling, people standing and indoor
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Image may contain: 5 people, people smiling, people standing
Info Sadowne added 4 new photos.

Podsumowano Maraton Siatkarski!

15 lutego godz. 9.30 – oficjalne podsumowanie i zakończenie Maratonu Siatkarskiego.

Oficjalnie zakończono I Charytatywny Maraton... Siatkarski w Sadownem. Potwierdziła to właśnie Komisja Rewizyjna, w skład której weszli: p. Waldemar Cyran – Wójt Gminy Sadowne, p. Emil Filipiak – Prezes KS „Wicher” Sadowne i p. Sebastian Kowalczyk – Wiceprezes KS „Wicher” Sadowne.

Za punkt kulminacyjny Maratonu uznano komisyjne podliczenie zebranych w Sadownem, podczas Maratonu, środków finansowych i przekazanie ich za pośrednictwem miejscowego Banku na konto krakowskiej Fundacji MATIO, pod której pieczą znajduje się bohaterka Maratonu – Natalka Subda.

Oczywiście końcowe czynności związane z zamknięciem akcji charytatywnej w Sadownem, odbyły się w godnym miejscu – Urzędzie Gminy Sadowne, a także przy udziale świadków i przedstawicieli Organizatorów tej wspaniałej akcji – członków Klubu Sportowego WICHER Sadowne. Byli tam obecni: p. Kamil Koroś i p. Adam Samsel, którym towarzyszyła mama Natalki – p. Ula Subda.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za „dobre serca”, udział w tej akcji i wsparcie nie tylko finansowe, ale też duchowe. Jak podają Organizatorzy akcji, zebrane środki finansowe powinny pokryć koszty leczenia Natalki przynajmniej na najbliższych kilka miesięcy.

I jeszcze oficjalnie – ogłaszamy zamknięcie I Charytatywnego Maratonu Siatkarskiego „Gramy dla Natalki”. WIELKIE DZIĘKI!

Foto: Karolina Klimek

See More

EkoWalentynki - czyli zbierzemy dla Ziemi 1 milion zużytych baterii!

W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 r. organizowana jest już VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!” . W ramach akcji planujemy zebrać minimum 1 milion sztuk zużytych baterii, rozdając za nie słodkie serduszka: czekoladki, pierniki i lizaki oraz oczywiście walentynkowe kwiatki - mówi pomysłodawca akcji, ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Od wielu lat w ra...mach "EkoWalentynek" udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów (które też zbieramy)
będziemy prowadzić właśnie od 14 lutego do 22 kwietnia 2018 roku - czyli do Dnia Ziemi!

W akcję zaangażowało się ponad 70 miejscowości w całej Polsce i tysiące wolontariuszy. Uczestnicy otrzymali bezpłatne pojemniki do zbiórki baterii oraz wsparcie finansowe na zakup walentynkowych upominków. Po akcji zapewniony będzie bezpłatny odbiór zebranych baterii, które następnie zostaną poddane procesowi recyklingu! Informacje o akcji w
Polsce: http://cycling-recycling.eu/…/ekowalentynki-2018-czyli-koch…

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu. Dodatkowymi informacjami służy koordynator akcji:
Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978.

Gmina Sadowne zbiórkę baterii i elektroodpadów prowadzi we wszystkich placówkach edukacyjnych na terenie naszej gminy oraz w Urzędzie Gminy Sadowne i Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem.
Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać u lokalnych koordynatorów:
Katarzyna Wiechowska i Karolina Klimek, inwestycje@sadowne.pl, tel. 25 675 34 61.

See More
No automatic alt text available.

W miniony weekend odbył się I charytatywny Maraton Siatkarski „Gramy dla Natalki” w którym wzięło udział 15 drużyn siatkarskich, które walczyły o wygraną w 4 grupach przez ponad 24 godziny. Rozpoczęcie turnieju nastąpiło o 18.00 w sobotę.
O miano najlepszego rywalizowały:
GRUPA A: Alco Team, Gmina Ostrów, Zaciszna, Qfle,
GRUPA B: Andrzejewo, Rafałki, Wicher Sadowne, Wędkarze Sadowne,
GRUPA C: Ostrołęka Przyjaciele, Rubinek, Wicherek Sadowne,...
GRUPA D: Fuzja, Hajnówka, Abix Ostrołęka, DT Wąsewo.
Po półfinałów dostały się: Ostrołęka Przyjaciele i Alco Team oraz Abix Ostrołęka i Rafałki. Obie drużyny z Ostrołęki wywalczyły sobie udział w finale.
Ok. godziny 17.00 w niedzielę , gdy wszystkie miejsca na trybunach były zapełnione, a finał zbliżał się nieubłaganie, odbyło się krótkie przedstawienie – „Makabryczne igraszki” – w wykonaniu Grupy Teatralnej Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem, które również było zapowiedzią jednego z punktów tegorocznego gminnego Dnia Kobiet, występ Neli Zawadzkiej z Węgrowa, uczestniczki I edycji telewizyjnego programu „The Voice Kids” oraz licytacja przekazanych przez zawodników SKRY Bełchatów gadżetów.
I wreszcie długo oczekiwany finał. Zacięta walka w dwóch setach wyłoniła zasłużonego zwycięzcę. Wygrała grupa Abix Ostrołęka i tym samym zwyciężyła w I charytatywnym Maratonie Siatkarskim w Sadownem. Drugie miejsce zajęła drużyna Ostrołęka Przyjaciele, trzecie –Wicher – „Rafałki”, a czwarte drużyna Alco Team.
Po zakończonym finale wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsza czwórka puchary. Wręczyli je: Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran, przedstawiciele KS „Wicher” Sadowne p. Emil Filipiak i p. Kamil Koroś, Dyrektor GOK w Sadownem p. Ewa Piórkowska i zaprzyjaźnieni z „Wichrem” zawodnicy Klubu ONICO Warszawa. Głos zabrał Wójt Gminy Sadowne, który poinformował, że podczas turnieju dla Natalki zebrano 17 918,5 zł – w tym 2 tys. zł przekazał na ten cel Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oraz podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju.
Zapraszamy do obejrzenia fotoleracji z tego wydarzenia ...

See More

Tak w dniu wczorajszym bawili się goście na pierwszym balu charytatywny na rzecz Przedszkola w Sadownem

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Gmina Sadowne
1,594 Views
1.5K Views

Rozpoczął się pierwszy mecz 24godzinnego turnieju siatkarskiego ja hali w Sadownem... Zapraszamy do kibicowania i wsparcia Natalki..

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Gmina Sadowne
541 Views
541 Views
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Gmina Sadowne
541 Views
541 Views

W dniu dzisiejszym przedszkolaki wspólnie z rodzicami, babciami i dziadkami świętowali Dzień Babci i Dziadka. Oprócz przygotowanych upominków, obie grupy z oddziału przedszkolnego w Sadownem przygotowały część artystyczną. W tym roku również rodzice przygotowali mała niespodziankę. Przedstawili swoją interpretację opowiadania "Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie". Na zakończenie Wójt Gminy Sadowne p. Waldemar Cyran oraz Leśniczy p. Wojciech Zakrzewski wręczyli nagrody laureatom konkursu na ecokarmik. A co później...? Na wszystkich czekał wspólny poczęstunek, wspólne odśpiewanie STO LAT dla babć i dziadków i zabawa...

W dniu dzisiejszym w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kołodziążu odbyła się choinka szkolna. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.