See more of Tomáš Hajzler by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more. If you don't have a Facebook account, you can create one to see more of this Page.
See more of Tomáš Hajzler by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more. If you don't have a Facebook account, you can create one to see more of this Page.
Not Now
Upcoming Events
APR7
Fri 4:00 PM UTC+02Údolní 212/1, 147 00 Praha, Česká Republika
48 people interested · 19 people going
APR10
Apr 10 - Apr 24
7 people interested · 2 people going
APR24
Apr 24 - Apr 26Chata u bertholda, Moravský Karlov č. e. 5, 56169 Cervena Voda
13 people interested · 1 person going
See All Events
Visitor Posts
  • Dobrý den Tomáši, koupila jsem si Vaši knihu "Třináct tisíc dní" a musím Vám to prostě napsat: je úžasná, díky moc!!!😊👍👍👍
  • Predvcerom som bola na nakupe v predajni KIK a kupila som si oblecen...ie. Pri pokladni sa ma pokladnicka pyta, ci chcem tasku. Hovorim, ze nie, ze mam. Napriek tomu mi rychlo nauctovala jednu a vlozila veci do nej. Odmietla som ju a vratila. (Teda jasne ze igelitku.) Tvarila sa, akoby som jej zjedla veceru... dalej obsluhovala a mna nechala cakat na peniaze za nu. Stale sa stretavam s tym, ze vsade ponukaju zakaznikom igelitky, uz to maju nacvicene... Pritom musia vidiet, ze clovek ma v ruke takmer prazdnu svoju tasku.... See More
People Also Like
Posts

Důlek: https://www.tomashajzler.com/akce/najdete-svuj-dulek-2-0
Uzavírka registrace už tento pátek.

Image may contain: ocean, sky, text, water and outdoor

19.4. v Holešovicích.
Zajímavý téma jsme vybrali.
Sám jsem těšo-zvědavý, jak to probereme.

Image may contain: text
Reviews
Tomáš Hajzler has no reviews yet
Tell people what you think
Photos
Posts

Co takhle do X, Y, Z ... na kole? Máte u vás v práci, před domem, úřadem, školou,...? Nebo zavedete? Díky za nás všechny.

cc: Auto*Mat

Image may contain: outdoor
Tomáš Hajzler added 34 new photos to the album: Setagaya park v Tokiu — at Setagaya Park.

Tohle mě dnes naprosto odrovnalo.
Chci se zeptat, zda něco takového existuje (či by mohlo fungovat) u nás. V Tokiu (ani v našich městech) bych totiž něco takového nečekal...

Jedná se o část rozsáhlého městského parku, která vypadá jako někde u dědy na venkově, trochu jako výlet do sedmdesátek. Děti (od těch úplně nejmenších) si tu samostatně lezou ve větvích, rýči a lopatami si tu ryjí zem, kladivy zatloukají hřebíky, pilami a noži řežou větve, válejí se po zemi, lezou do vý...šek, kdy vám v žilách stydne krev, staví domky z desek nebo "jen" malují nějaké obrázky či pečou marshmallow, brambory nebo chleba...

Stojím tu, fascinovaně na to hledím, občas něco vyfotím a chce se mi brečet. Brečet z toho, že to jde - že to jde být dítětem i v hyper-vyspělé kapitalistické společnosti. Je možné se nebát. Je možné být a nechat být. Je možné být rodičem, který dítěti (a vlastně na prvním místě sám sobě) důvěřuje.

Tedy žádné nažehlené hřiště s otevírací dobou, povinnými barevnými a pečlivě udržovanými houpačkami, prolézačkami, rozdělené hezky podle věku se seznamem zákazů u pokynů, kde se děti ukázkově a bezpečně baví pod dohledem rodičů (jedno dítě - jeden asistent rodič), která známe od 90. let od nás. Hřiště, která na chvíli zabaví, ale děti nic nenaučí a jsou tak bezpečná, že se z toho chce člověku brečet.

Neslyšíte tu ani žádné pokyny vystrašených rodičů: "Neběhej! Spadneš! Nelítej! Ublížíš si!,..." Žádné hystericky pokřikující maminky známé z našich hřišť. Nic takového. Těch pár pra/rodičů bylo stejně v pohodě jako jejich děti. Buď řádili s dětma nebo si povídali či jen - jako já - pozorovali život. A to jsme v Japonsku!

Jsem si jistý, že Peter Gray, Peter Živý, Krkavčí matka, Katerina Varhanik, kamarádi ze SvobodaUčení.cz, ze Základní škola Donum Felix či Rastislav Geschwandtner by se zaradovali. Vráťa Hlásek z Rozšířená rodina a Dobrá rodina o.p.s. by zatleskal.
Napadlo mě, co na to Eva Rybnickova? Uměli bychom něco takového v Komořanech?

A uměli bychom (nebo umíme) něco takového jinde v Čechách či na Slovensku? Pokud jo, napište. Chci přijet a zažít dětství bez strachu i u nás. Díky!

See More

Frýdek-Místek. 5.4.
Dorazíte někdo?
Máte-li v okolí někoho, koho by mohlo bavit probrat třeba to, co jsme se naučili o životě na Okinawě, přepošlete. Díky!

APR5
Wed 6:00 PM UTC+02KapitolaFrýdek-Místek, Czech Republic
22 people interested · 4 people going

Raduji se z další zajímavé organizace v projektu Slušná firma!
Je jí AMPI - Asociace místních potravinových iniciativ. Důvodem jejich existence je pomoci nám vrátit se ke skutečnému jídlu a k zemědělství, které přírodě zbytečně neškodí.

Pokud si též myslíte, že příklady jsou nejlepší učitelé, pomozte nám je pro projekt http://slusnafirma.cz vyhledávat. Děkuju!

... See More
Počet lidí 10 Od kdy fungujeme 2013 Místo působení Praha; celá ČR "Proč Slušná firma?" Protože sdílíme uvedené principy slušnosti a jsme přesvědčeni, že je dobře se o ně podělit s ostatními, hovořit o nich a vnášet je do naší uspěchané společnosti. Naše hodnoty otevřenosti, sdílení, spravedlnosti, s...
slusnafirma.cz

Jarní Najděte svůj důlek - Jak najít to správné, čím se živit s termínem 24.4. - 26.4.'17 - Uzavírka přihlášek už za týden - 31. 03. 2017

Workshop Najděte svůj důlek! - Jak najít to správné, čím se živit
tomashajzler.com

Přátelé, pokud souzníte - moc vás prosím o podpis a sdílení petice za udržení si práva rodičů vzdělávat své děti po svém (viz níže).

Pár myšlenek k tomu "Proč?":

Většina z nás víme, že dnešní (česká) škola se za posledních 243 let prakticky nezměnila. Je to nejlevnější hlídací služba, to jo. Bez ní bychom, v našich rozbitých komunitách, jen horko-těžko odjížděli denně do zaměstnání, abychom vydělali na složenky. Ale...

...

... jinak je to zlý. Hodně zlý.

Rakousko-Uhersko a další země zkraje průmyslové revoluce potřebovaly v 18.století přetvořit zástupy rolníků a řemeslníků (dnešním jazykem podnikatelů) v poslušné, závislé zaměstnance, kteří budou ochotni za mzdu a vidinu povýšení vykonávat rutinní práci bez vyššího smyslu a možnosti rozhodovat o tom, co a jak dělají.

Škola vznikla s tímto cílem. Ta dnešní má cíl stále stejný.

Svět se však dramaticky změnil. A ještě změní. Rutinní práci přebírají roboti a apky, případně lidi, kteří ji jsou ochotni vykonat za míň, v horších podmínkách a/nebo s většími škodami na přírodě. Zaměstnání tak, jak ho známe mizí. Práci si bude třeba VYTVOŘIT. Kromě toho se mění a bude měnit klima, dochází pitná voda, lidé se dávají do pohybu, zásadně se rozevírají nůžky mezi chudými a hyper-bohatými. Současný ekonomicko-společenský systém se vyčerpal. Bude třeba vynalézt nový.

Znalosti, poslušnost a píle jako tři základní kompetence, které dnešní škola rozvíjí se hodily ještě pro 20.století.

V roce 2031 (kdy přijde naše Valentýna na trh práce) bude - podle všeho - třeba naprosto jiných dovedností než jsou ty, na které dnes připravujeme naše děti. A to nemluvím o životě jako takovém.

Aby bylo jasno - jsem velkým fandou veřejného prostoru, tedy i veřejného školství. Jeho privatizaci nepovažuji za ideální řešení. Pokud to veřejné ovšem nejsme schopni a/nebo ochotni přizpůsobit dnešnímu kontextu, považuji za ubohé, sprosté a nepřípustné pokoušet se nařizovat v roce 2017 rodičům, aby své děti vzdělávali jako tovární dělníky pro 19.století.

Prosím, využijme fesjbuk k tomu, abychom si toto důležité právo udrželi. Díky.

cc SvobodaUčení.cz, EDUin, Scio, Tomáš Ervín Dombrovský.

See More
Petice za vznik a rozšiřování malých inovativních škol dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním ...
e-petice.cz

Zpráva z Pravý domácí časopis k bezobalové výzvě:

Krásný bezodpadový den všem! Chceme vám oznámit, kdo se svým příspěvkem vyhrál a my ho oceníme jednou z cen. Všechny příspěvky byly zajímavé, a tak nám nezbylo než výherce vylosovat. Vybírali jsme z obou událostí, které jsme vyhlásili: bit.ly/vyzva-bez-odpadu a bit.ly/bezobalovavyzva.
V dalším čísle Pravého domácího najdete ještě jeden článek o bezobalové domácnosti - tentokrát z větší části složený právě z vašich inspirativní...ch příspěvků.
Kdo co tedy vyhrál?
Půlroční předplatné PDČ - Verunka Ondráčková Severinová
Půlroční předplatné PDČ - Magdaléna Fleková
Půlroční předplatné PDČ - Helena Ježíková
Lunář - Zuzka Janglová (děkujeme za fotky pro článek ;-)
Kniha Domácnost bez obalu - Markéta Boťánková
Kniha Domácnost bez obalu - Hana Halaštová
Kniha Domácnost bez obalu - Andrea Bardová
Kniha Domácnost bez obalu - Konstanty Aniołek
Taška od TIERRA VERDE s. r. o. - Susu Krmelová
Taška od Tierra Verde - Anna Radová
Taška od Tierra Verde - Veronika Brigita Milotová
Taška od Tierra Verde - Kateřina Vávrová Halamová
Gratulujeme a zároveň děkujeme všem, kteří se do akce zapojili i těm, kteří darovali ceny!
Výherci nechť prosím napíší svou adresu a telefon na email casopis@pravydomaci.cz s předmětem BEZOBAL.
PS: U předplatného lze nastavit jakoukoliv dobu začátku odebírání. To v případě, že již Pravý domácí odebíráte.

See More
Image may contain: 2 people, people sitting, tree, shoes, child, table, outdoor and nature
Pravý domácí časopis

Krásný bezodpadový den všem! Chceme vám oznámit, kdo se svým příspěvkem vyhrál a my ho oceníme jednou z cen. Všechny příspěvky byly zajímavé, a tak nám nezbylo ...než výherce vylosovat. Vybírali jsme z obou událostí, které jsme spolu s Tomáš Hajzler vyhlásili: bit.ly/vyzva-bez-odpadu a bit.ly/bezobalovavyzva.

V dalším čísle Pravého domácího najdete ještě jeden článek o bezobalové domácnosti - tentokrát z větší části složený právě z vašich inspirativních příspěvků.

Kdo co tedy vyhrál?

Půlroční předplatné PDČ - Verunka Ondráčková Severinová
Půlroční předplatné PDČ - Magdaléna Fleková
Půlroční předplatné PDČ - Helena Ježíková
Lunář - Zuzka Janglová (děkujeme za fotky pro článek ;-)
Kniha Domácnost bez obalu - Markéta Boťánková
Kniha Domácnost bez obalu - Hana Halaštová
Kniha Domácnost bez obalu - Andrea Bardová
Kniha Domácnost bez obalu - Konstanty Aniołek
Taška od TIERRA VERDE s. r. o. - Susu Krmelová
Taška od Tierra Verde - Anna Radová
Taška od Tierra Verde - Veronika Brigita Milotová
Taška od Tierra Verde - Kateřina Vávrová Halamová

Gratulujeme a zároveň děkujeme všem, kteří se do akce zapojili i těm, kteří darovali ceny!

Výherci nechť prosím napíší svou adresu a telefon na email casopis@pravydomaci.cz s předmětem BEZOBAL.

PS: U předplatného lze nastavit jakoukoliv dobu začátku odebírání. To v případě, že již Pravý domácí odebíráte.

See More

Žijte svůj život podle kompasu, ne podle hodinek.
#trinacttisicdni

Každá cesta je jako malý život. Cestování je tedy jakousi laboratoří, v které je možné porozumět životu snadněji než jinde. Já v šesti letech zapálil svou základku a v sedmi ...
peoplecomm.cz

21.4. na viděnou v Náchodě :-).

Image may contain: text

O tom, jak budovat firmy tak, aby skutečně prospívaly. Už 7.4. v Praze.
Registrace zde: https://www.tomashajzler.com/akce/slusna-firma

Image may contain: text and food

"Péče a starost se už nevztahují pouze na mne samotného, ale na celou skupinu – ovšem ne dál. Pokud jsi členem mé skupiny – mého systému víry, ideologie – pak i ty budeš „spasen“. Pokud však náležíš k jiné kultuře, jiné skupině, jiné mytologii, jinému bohu, pak budeš zatracen." Ken Wilber

Citace z knihy popisující podstatu fungování tzv. žlutého modelu fungování organizací: http://slusnafirma.cz/blog/zlute-organizace/

#slusnafirma

Kniha, která od podlahy mění to, jak nahlížíme na organizaci firem (ziskových, neziskových, státních). Přímo tak navazuje na Podivína a Svobodu v práci a dokonale doplňuje Na čem ...
peoplecomm.cz

Další moudro k tématu cestování: "Svět je obrovský. Chci se na něj pořádně podívat, než se setmí."

Jak jste kdo spokojení s tím, jak se díváte?

#trinacttisicdni

Každá cesta je jako malý život. Cestování je tedy jakousi laboratoří, v které je možné porozumět životu snadněji než jinde. Já v šesti letech zapálil svou základku a v sedmi ...
peoplecomm.cz

1,5 týdne do uzavírky jarního Důlku aneb "Jak najít to správné, čím se živit" Registrace zde: https://www.tomashajzler.com/akce/najdete-svuj-dulek-2-0

Image may contain: one or more people, ocean, sky and text