Photos
Posts

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Parczewie ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD) oraz odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Parczew.
Odbiór odpadów będzie realizowany od dnia 27 listopada 2017 r. do dnia 30 listopada 2017 r. według harmonogramu:
- 27 listopada 2017 roku – Parczew - osiedle „przed i za szpitalem” oraz centrum miasta,
- 28 listopada 2017 roku - Parczew - osiedle „za stadionem” ,
- 29 listopada 2017 roku – m...iejscowości: Jasionka, Królewski Dwór, Michałówka, Siedliki, Przewłoka, Wola Przewłocka, Szytki, Wierzbówka, Zaniówka, Babianka, Brudno, Buradów, Koczergi, Komarne, Pohulanka, Laski, Sowin, Tyśmienica.
- 30 listopada 2017 roku – Parczew - osiedle „Tartaczna”.

See More

Elektroniczne zwolnienia lekarskie – dla lekarzy i pracodawców

Od lipca przyszłego roku zwolnienia lekarskie będą już tylko elektroniczne. Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce wcześniej przygotować do tego lekarzy i pracodawców. W listopadzie zaprasza ich do Lublina na szkolenia.

Będą dotyczyły obsługi elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). Spotkanie dla lekarzy odbędzie się 27 listopada. – Zaprezentujemy, jak wypełniać formularz zwolnienia. Przedstawimy również nowy rod...zaj elektronicznego certyfikatu, którym będzie można podpisywać zwolnienia lekarskie. ZUS będzie udostępniał certyfikaty lekarzom od grudnia – zapowiada Tomasz Zgrzebnicki z lubelskiego ZUS, który poprowadzi szkolenie. Nowy podpis połączy najlepsze cechy certyfikatów używanych przez lekarzy obecnie – będzie wygodny i bezpłatny.
Szkolenie dla pracodawców odbędzie się 29 listopada. Dowiedzą się wszystkiego co ważne w odbieraniu zwolnień lekarskich przez internet.

Podczas obu szkoleń uczestnicy będą mogli zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. To za jej pomocą lekarze wystawiają elektroniczne zwolnienia i to w niej pracodawcy mogą taki dokument odebrać. Do rejestracji w PUE potrzebny będzie dowód tożsamości.
Szkolenia są bezpłatne.

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia pod numerami telefonów: 81 535 75 26 oraz 502 006 057. Szczegóły na www.zus.pl

See More
Posts

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Parczewie ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD) oraz odpadów wielkogabarytowych na terenie Gminy Parczew.

Odbiór odpadów będzie realizowany od dnia 27 listopada 2017 r. do dnia 30 listopada 2017 r. według harmonogramu:

- 27 listopada 2017 roku – Parczew - osiedle „przed i za szpitalem” oraz centrum miasta,

...

- 28 listopada 2017 roku - Parczew - osiedle „za stadionem” ,

- 29 listopada 2017 roku – miejscowości:Jasionka, Królewski Dwór, Michałówka, Siedliki, Przewłoka, Wola Przewłocka, Szytki, Wierzbówka, Zaniówka, Babianka, Brudno, Buradów, Koczergi, Komarne, Pohulanka, Laski, Sowin, Tyśmienica.

- 30 listopada 2017 roku – Parczew - osiedle „Tartaczna”.


UWAGA!!! Zużyty sprzęt elektryczny ma być kompletny, niekompletny sprzęt nie zostanie odebrany.

Odpady należy wystawić do godz. 7.00 przed posesje.

See More

Do 5 lat więzienia grozi 18-latkowi, który w Sosnowicy ukradł samochód marki Audi.

18-latek wracał od swojej dziewczyny do domu lecz było już zbyt późno aby liczyć na autobus lub inny środek transportu. Młody mężczyzna postanowił sam zorganizować sobie środek lokomocji. Na jednej z posesji w Sosnowicy znalazł Audi z kluczykami i dokumentami w środku. Autem postanowił wrócić do domu. Właściciele pojazdu początkowo nie zastanawiali się dlaczego samochodu nie ma na podwórku b...o we wspólnym gospodarstwie wiele osób z niego korzystało. Byli przekonani, że ktoś z domowników gdzieś nim pojechał. Jednak następnego dnia stwierdzili, że auto jednak zostało skradzione. O kradzieży powiadomili dyżurnego parczewskiej jednostki, który na miejsce skierował policjantów.

Kryminalni na terenie powiatu łęczyńskiego zauważyli skradzione Audi, którym poruszały się dwie osoby. Pojazd został zatrzymany. Wraz z 18-latkiem skradzionym autem podróżowała jego dziewczyna. Jak tłumaczyła mundurowym, jej chłopak powiedział jej że właśnie okazyjnie zakupił ten samochód. Zabrał ją na przejażdżkę odwiedzając znajomych i rodzinę pokazując nowy nabytek.

18-latek trafił do policyjnej celi. Policjantom tłumaczył, że zabrał auto bo nie miał jak wrócić do domu. Usłyszał już zarzut kradzieży pojazdu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Info: Policja

See More

Nieco ponad miesiąc zajęło kryminalnym z Parczewa ustalenie i zatrzymanie sprawców włamania do sklepu mięsnego w Parczewie. Do zdarzenia doszło pod koniec września bieżącego roku. Sprawcy poprzez wyważenie okna na zapleczu sklepu dostali się do jego wnętrza. Z kasy sklepowej oraz szafy złodzieje zabrali gotówkę w kwocie około 6 tys złotych. Łupem włamywaczy padły też wyroby wędliniarskie. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 7 tys złotych.

W wyniku podjętych działań o...peracyjni ustalili kto stoi za tym włamaniem. W ubiegłym tygodniu do tej sprawy zatrzymano 28 - letniego mieszkańca gminy Parczew oraz 24 – letniego mieszkańca gminy Siemień. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wczoraj na terenie Łęcznej wpadł trzeci z włamywaczy. Dzisiaj on także usłyszy zarzut o tej samej treści.

Mężczyźni są dobrze znani policji. Byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Za popełniony tym razem występek grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Info: Policja / AŁ
foto: zdjęcie ilustracyjne / PIXABAY

See More
Image may contain: food and indoor

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę listów, w których informuje przedsiębiorców o ich nowych numerach rachunków do opłacania składek. Niestety nie wszyscy odebrali tę ważną wiadomość.

W powiecie parczewskim ZUS rozesłał w październiku ponad 1,7 tys. listów poleconych. Większość z nich (1,4 tys.) instytucja skierowała do aktywnych płatników składek: pracodawców, prowadzących jednoosobowe firmy, rodziców opłacających składki za nianię oraz osób, które ubezpieczyły ...się dobrowolnie. Pozostałe ponad trzysta listów ZUS wysłał do nieaktywnych płatników składek, którzy mają jeszcze do spłacenia długi składkowe.

W każdym liście jest informacja o indywidualnym numerze rachunku składkowego danego płatnika. Stare konta ZUS będą działać tylko do końca grudnia. Natomiast od 1 stycznia 2018 roku każdy przedsiębiorca będzie wpłacał składki na swój własny numer rachunku składkowego – jednym przelewem miesięcznie. W piśmie z ZUS są też informacje o zmianach w rozliczaniu składek, które wejdą w życie w styczniu.
Niewielka część płatników składek z powiatu parczewskiego nie odebrała listu z ZUS. Zakład wyjaśnia teraz, dlaczego tak się stało. Będzie starał się dotrzeć z wiadomością o numerze rachunku do osób, które nie odebrały korespondencji.
Tę ważną informację można znaleźć nie tylko w liście z Zakładu. Instytucja uruchomiła właśnie stronę internetową www.eskladka.pl, gdzie działa wyszukiwarka numerów rachunków składkowych. O swój numer można też zapytać w każdej placówce ZUS i w Centrum Obsługi Telefonicznej (tel. 22 560 16 00).

Przedsiębiorca może łatwo sprawdzić, czy otrzymany numer rachunku faktycznie należy do niego. Ostatnie dziesięć cyfr numeru to jego NIP. Każdy numer rachunku ZUS zawiera również ciąg cyfr, który identyfikuje instytucję: 60000002026.
Więcej informacji o zmianach – na www.zus.pl/eskladka oraz na szkoleniach, które odbędą się także w Puławach, 14 i 16 listopada.

See More
Image may contain: text

Burmistrz Parczewa zaprasza wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2017 r. w Parczewie.

Program uroczystości:
godz. 10.15 – zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji na placu przy Urzędzie Miejskim

...

godz. 10.30 – wymarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego

godz.10.40 – złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego

godz. 11.00 – uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny – Bazylika Mniejsza

godz. 12.20 – uroczystości przy Pomniku Niepodległości – złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienia

See More
Image may contain: sky and outdoor

Policjanci z parczewskiej drogówki realizując zadania dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Parczewie przy ul. 11 Listopada, zatrzymali do kontroli kierującą Skodą Octavią. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Urządzenie pomiarowe pokazało, że 26 - latka jechała w terenie zabudowanym 102 km/h, przekraczając o 52 km dopuszczalną prędkość. Miejsce gdzie doszło do zdarzenia zostało wskazane przez okolicznych mieszkańców jako teren gdzie często kierowcy zapominają zdjąć nogę z gazu.

Kobieta straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w kwocie 400 zł, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

info: Policja / A.Ł.

NAJECHAŁ NA NASTOLATKA, KTÓRY PORUSZAŁ SIĘ NA DESKOROLCE

Do potrącenia doszło w we wtorek późnym popołudniem w miejscowości Dawidy w gminie Jabłoń. Jak ustalili mundurowi kierujący Fiatem Seicento, 72-latek najechał na nastolatka który poruszał się w tym samym kierunku. Chłopak jechał na deskorolce w terenie zabudowanym.

W wyniku zderzenia 14 – latek doznał ogólnych obrażeń i trafił do szpitala na obserwację. Badanie jakie przeprowadzili policjanci wykazało, że uczestnicy... tego zdarzenia byli trzeźwi.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Pamiętajmy o tym że korzystając z takich zabaw jak jazda na deskorolce, rolkach czy hulajnodze jesteśmy traktowani jak piesi i poruszamy się po drodze zgodnie z zasadami jakie obowiązują pieszych. Pomimo że poruszamy się w terenie zabudowanym nie zaszkodzi też mieć ze sobą elementy odblaskowe
(za KPP Parczew)

See More

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Nowe Mosty, gmina Podedwórze. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący rowerem poruszał się poza terenem zabudowanym bez wymaganego oświetlenia i elementów odblaskowych. 57–latek został potrącony przez ciężarówkę, która jechała w tym samym kierunku. Siła uderzenia wyrzuciła cyklistę do rowu. Mieszkaniec gminy Podedwórze z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wyka...zało, że kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo był trzeźwy. Badanie pobranej próbki krwi od rowerzysty odpowie na pytanie czy on także był trzeźwy.

Policjanci badają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność na drodze. Po raz kolejny przypominamy pieszym i rowerzystom o odblaskach. Odblaski to nie tylko obowiązek to także przedmiot, który w istotny sposób poprawia bezpieczeństwo na drogach. Nawet niewielki element może uratować nam życie lub zdrowie.

See More
Image may contain: bicycle and outdoor

Wbił się w ogrodzenie pałacu

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 30–latkowi, który spowodował kolizję znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kierujący pojazdem marki BMW na skrzyżowaniu ulic Zamoyskiego i Kościuszki w Jabłoniu wjechał w ogrodzenie pałacu. Mężczyzna z licznymi obrażeniami został znaleziony przez mundurowych kilkadziesiąt metrów od pojazdu. Trafił do szpitala na obserwację.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w Jabłoniu. Na skrzyżowaniu ulic Zamoyskiego i Kośc...iuszki kierujący pojazdem marki BMW wjechał w parkan zespołu pałacowego. Policjanci którzy przybyli na miejsce w samochodzie nikogo nie zastali natomiast ślady w pojeździe wskazywały, że kierowca mógł odnieść poważne obrażenia i może wymagać natychmiastowej pomocy. Wspólnie ze strażakami policjanci przeszukali pobliski teren. W odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca zdarzenia kierujący został odnaleziony. Był pod widocznym działaniem alkoholu. Na wpółprzytomny leżał na ziemi. Z licznymi obrażeniami trafił do szpitala na obserwację. Mundurowi ustalili, że to 30–latek prowadził BMW.

Mieszkaniec gminy Jabłoń odpowie teraz przed Sądem za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie też kary za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

See More
Image may contain: car and outdoor

Omijanie dzików zakończone dachowaniem

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Jak ustalili policjanci kierująca oplem poruszała się od strony miejscowości Pieszowola w kierunku Sosnowicy. Jadąc przez tereny zalesione nagle z lasu wprost pod nadjeżdżający pojazd wybiegła wataha dzików. Mieszkanka gminy Parczew próbując ominąć zwierzęta zjechała na pobocze drogi tracąc kontrolę i panowanie nad swoim autem. Jej Opel dachował. Na szczęście kierująca jak i podróżująca z nią pa...sażerka nie odniosły poważnych obrażeń. Badanie wykazało że kierująca była trzeźwa.

To kolejne takie zdarzenie w ostatnim czasie w naszym powiecie. Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Kolizja z leśnym zwierzęciem bywa bardzo niebezpieczna. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.

See More
Image may contain: car and outdoor

Wspólne akcje funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, w tym we współpracy z policją, doprowadziły do likwidacji kolejnych punktów, w których organizowano nielegalny hazard. Łącznie zatrzymano 20 automatów do gier.

9 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, wspólnie z policjantami, ujawnili w lokalu-kontenerze w Parczewie 2 nielegalne automaty do gier hazardowych. Urządzenia oraz środki pieniężne zostały zajęte do prowadzonej sprawy.

Kolejne miejsca nielegalnego hazardu ujawnione zostały w Biłgoraju i Białej Podlaskiej.

Image may contain: indoor

Do zderzenia z łosiem doszło wczoraj wieczorem nieopodal miejscowości Wierzchowiny. Z lasu wprost pod koła volkswagena golfa wtargnął łoś. Z reguły takie zdarzenia bywają bardzo groźne, ale na szczęście w tym przypadku kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Auto którym poruszał się mieszkaniec gminy Siemień zostało poważnie uszkodzone. Z uwagi na rozległe uszkodzenia pokolizyjne mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny gdyż samochód wymagał gruntownych napraw.

Policjanci apelują o ostrożność na drogach przy pokonywaniu terenów zalesionych. Kolizja z leśnym zwierzęciem takim jak właśnie łoś lub dzik bywa bardzo niebezpieczna. Oprócz szkód materialnych takie zdarzenie może nieść za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia uczestników ruchu drogowego.

Image may contain: car
Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Nowy Orzechów. Jak ustalili policjanci jadąca od strony Zagłębocza mieszkanka Lublina wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosowała się do znaku „ustąp pierwszeństwa”. Tym samym wyjechała wprost pod koła jadącego od strony Sosnowicy samochodu ciężarowego marki Daf. Kierująca osobówką może mówić o sporym szczęściu bo nie doznała poważniejszych obraż...
Do tego wypadku doszło przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący hyundaiem na prostym odcinku drogi wykonywał manewr wyprzedzania ciężarówki. Swój ruch wykonał jednak na tyle niefortunnie, że najechał na jadącego z przeciwko rowerzystę.